Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Londyn > ANGLIA


Kaja@ Kaja@ Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Londyn… to stolica Anglii, miasto położone jest w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii. Będąc w Londynie warto odwiedzić takie miejsca jak...

W zeszłym roku miałam okazję wyjechać na tydzień do Anglii. Podczas tej wycieczki zwiedziłam m.in. Londyn, Oksford, Bath i Stratford-upon-Avon.
Anglia zajmuje 2/3 Wielkiej Brytanii, graniczy z Walią i Szkocją.
część 1
Londyn…
to stolica Anglii, miasto położone jest w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii. Będąc w Londynie warto odwiedzić takie miejsca jak:
- Pałac Buckingham
- Natural History Museum – kolekcja tego muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów! Ogromną popularnością cieszy się galeria dinozaurów, a także symulacja trzęsienia ziemi. Wejście do muzeum jest bezpłatne.
- National British Museum- kolekcja tego muzeum liczy 4 miliony eksponatów. Możemy obejrzeć m.in.: mumie egipskie, płaskorzeźby z Partenonu czy zbroję Samuraja. Wstęp do muzeum bezpłatny.
- Big Ben – obecnie nazwa oznacza zarówno dzwon, zegar jak i wieżę.
- Tower of London – w twierdzy przechowywane są dzisiaj zbroje, klejnoty i bronie. Symbolem twierdzy są kruki. Jak głosi legenda, imperium brytyjskie będzie trwało tak długo, jak na wieżach Tower będą mieszkały kruki.
- Tower Bridge – most wybudowany w roku 1894.
- Katedra św. Pawła – mierzy 110 metrów wysokości, aby obejrzeć panoramę Londynu i zrobić kilka fajnych zdjęć ze Złotej Galerii trzeba pokonać 560 stopni. Niżej znajduje się Galeria Kamienna i Galeria Szeptów – jedyne na świecie miejsce, w którym echo niesie się na długość 30 metrów.
- Trafagar Square – główny plac centralnego Londynu
- London Eye – największe na świecie koło widokowe.
- Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud
- Piccadilly Circus 0 plac i skrzyżowanie ulic głównych w samym środku dzielnicy West End.


cdn.

To tylko najważniejsze (obowiązkowe!) miejsca w Londynie warte zobaczenia/zwiedzenia. W rzeczywistości jest ich dużo, dużo więcej! Dlatego sądzę, że na jednym wyjeździe do Anglii się nie skończy.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

09-18
Pozyskaj ruch do swojego bloga

Zobacz, jak dzięki swojej aktywności w Globtroter.pl w łatwy sposób pozyskasz nowych użytkowników na swojego bloga lub strone podróżniczą.

08-30
Na weekend w Polskę [spons]

Wakacje w pełni – nawet jeśli nie planujemy dłuższego wyjazdu, warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na weekend do jednego z wielu ciekawych zakątków Polski.

08-10
Rowerem przez Skandynawię...
08-11
Lofoty...
08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl