Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Stonehenge i Warwick Castle > ANGLIA


Kaja@ Kaja@ relacje z podróży

...

cz.2

Stonehenge

Na temat tego miejsca powstało wiele teorii. Dla wszystkich jednak niezależnie czy wierzą oni, że zbudowali je celtyccy kapłani czy, że służyło ono do lądowania pojazdów kosmicznych pytanie kto naprawdę zbudował Stonehenge i w jakim celu to zrobił, wciąż pozostaje tajemnicą…
Stonehenge znajduje się na równinie Salisbury, 13 kilometrów od miasta o tej samej nazwie. Składa się z kilkudziesięciu ustawionych w kręgu ociosanych bloków z piaskowca. Każdy z nich waży około pięciu ton. Zagadką dla badaczy kręgu pozostaje także strona techniczna. Jakie budowniczowie Stonehenge zastosowali metody podczas wznoszenia konstrukcji? Podejrzewają oni, że do dźwigania głazów wykorzystywali konstrukcja z pni drzew, natomiast do transportu drewniane rolki.
Po co? Może miało to być obserwatorium astronomiczne? Może było to miejsce kultu zmarłych? Albo świątynia Słońca i Księżyca..? Możemy tylko zgadywać… Dzięki temu to miejsce jest niesamowicie tajemnicze i przyciąga tak wielu turystów…

Zamek w Warwick

To średniowieczny zamek położony w Warwick, środkowej części Anglii. The Tussauds Group zakupiła i otworzyła ten obiekt dla zwiedzających w 1978. Jeśli wybierzecie się na wycieczkę do zamku na pewno nie będziecie się nudzić. Czeka Was wiele atrakcji, m.in. muzea figur woskowych, ogrody, strzelanie z łuku, nauka szermierki, a także wiele innych! Warto także wspiąć się na wieżę, aby móc podziwiać widoki i zrobić kilka fantastycznych zdjęć  Można także oglądać pokazy lotów ptaków i przyjrzeć się aktorom odgrywającym role rycerzy, księżniczek ukazujących prowadzony styl życia za tamtych czasów. Cena to za bilet to około 17 funtów (wartość przybliżona).Gorąco polecam oba te miejsca! Jakże różne, ale oba warte odwiedzenia!

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl