Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Havasupai spełniony sen... > USA


[konto usuniete] [konto usuniete] Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Czegoż chcieć więcej od życia jak zwykły, mocny sen.

Dziś w zanieczyszczonym światłem cywilizacyjnym otoczeniu jesteśmy niewolnikami jasności. Metodycznie i planowo walczymy z naturalnym cyklem dnia i nocy...

Sny, zazwyczaj krótkie, odmierzane mechaniczna klepsydrą, czasem podążają w krainę podświadomości gdzie płynąc w nierealnym świecie marzymy o jakichś drobiazgach, najnowszych komórkach, fajnych samochodach , wygranej na loterii czy egzotycznych wczasach tam gdzie wszyscy już byli oprócz nas.

Sny są różne, lecz pewnie jeden z nich nie przeminie nigdy, ten najstarszy od czasu historycznego powstania pierwszego zabieganego miasta. To obraz sielskich wodospadów, turkusowych strumieni wijących się pośród zarośli, zaginionego świata ukrytego gdzieś za skalnymi barierami kanionu gdzie nie dociera niemal nic...

Brodząc boso w delikatnej, nierealnie czystej wodzie po kolana wyszukujemy niewyraźnej ścieżki gdzieś na drugim brzegu.Nie ma tu silnych i rwących porohów. Strumień czasem przyspiesza pędząc swoim rytmem, lecz jest w tym jakieś łagodne tempo, naturalna symfonia w filharmonii przyrody

Pod burzliwym wodospadem dociera z lekkim wiatrem mokry pył, który zatyka i jednocześnie daje oddychać pełna piersią, krzyczymy do skał i wody. Strudzeni docieramy do namiotu, wkrótce w głębokim kanionie gdzieś wysoko na bordowych, pionowych ścianach pozostaje tylko niewielkie wspomnienie słońca, dolina gaśnie w półcieniach.Jesienną pora o ósmej wieczorem zapada kompletny mrok.

Czy da się spać do samego świtu tak bezkarnie te bite dziesięć godzin bez zająknięcia - a i owszem da sie...O czym więc śnić będąc w raju? Przez głowę snuje się pobliski strumień , z daleka gdzieś dociera kanonada wodospadów, kołysze nieustanny owadzi szum, liście na drzewach ledwie drżą. Nad głową krawędzie ogromnych skał zasklepia rozgwieżdżone nieprawdopodobne niebo...

rs


Sen jest kamienny , mocny, prawdziwy, bo to sen na jawie...
rs

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

02-12
Ponad 500 zdjęć w konkursie!!!

Pękło pół tysiąca zdjęć. Zostało jeszcze 3 tygodnie czasu do końca. Spieszcie się, kto nie dodał zdjęcia. Ale tylko 3! Takie mamy zasady. Więcej zdjęć usuwamy, a kto nabroi i dorzuci dużo więcej to może mieć konkursowy falstart przy wynikach.

01-26
Krippenstein: kraina puchu i niezapomnianych widoków

Freesports Arena Dachstein Krippenstein cieszy się bardzo dobrą opinią w Austrii, jest też ceniona poza granicami tego kraju. To wyjątkowy ośrodek narciarski, o którego zaletach sporo napisano już w znanym magazynie „SnowPlanet”.

01-25
400 zdjęć w FOTO konkursie...
01-08
To jest najgorętszy konkurs foto ...
01-05
Indie: Hate or Love?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl