Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Havasupai spełniony sen... > USA


[konto usuniete] [konto usuniete] Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Czegoż chcieć więcej od życia jak zwykły, mocny sen.

Dziś w zanieczyszczonym światłem cywilizacyjnym otoczeniu jesteśmy niewolnikami jasności. Metodycznie i planowo walczymy z naturalnym cyklem dnia i nocy...

Sny, zazwyczaj krótkie, odmierzane mechaniczna klepsydrą, czasem podążają w krainę podświadomości gdzie płynąc w nierealnym świecie marzymy o jakichś drobiazgach, najnowszych komórkach, fajnych samochodach , wygranej na loterii czy egzotycznych wczasach tam gdzie wszyscy już byli oprócz nas.

Sny są różne, lecz pewnie jeden z nich nie przeminie nigdy, ten najstarszy od czasu historycznego powstania pierwszego zabieganego miasta. To obraz sielskich wodospadów, turkusowych strumieni wijących się pośród zarośli, zaginionego świata ukrytego gdzieś za skalnymi barierami kanionu gdzie nie dociera niemal nic...

Brodząc boso w delikatnej, nierealnie czystej wodzie po kolana wyszukujemy niewyraźnej ścieżki gdzieś na drugim brzegu.Nie ma tu silnych i rwących porohów. Strumień czasem przyspiesza pędząc swoim rytmem, lecz jest w tym jakieś łagodne tempo, naturalna symfonia w filharmonii przyrody

Pod burzliwym wodospadem dociera z lekkim wiatrem mokry pył, który zatyka i jednocześnie daje oddychać pełna piersią, krzyczymy do skał i wody. Strudzeni docieramy do namiotu, wkrótce w głębokim kanionie gdzieś wysoko na bordowych, pionowych ścianach pozostaje tylko niewielkie wspomnienie słońca, dolina gaśnie w półcieniach.Jesienną pora o ósmej wieczorem zapada kompletny mrok.

Czy da się spać do samego świtu tak bezkarnie te bite dziesięć godzin bez zająknięcia - a i owszem da sie...O czym więc śnić będąc w raju? Przez głowę snuje się pobliski strumień , z daleka gdzieś dociera kanonada wodospadów, kołysze nieustanny owadzi szum, liście na drzewach ledwie drżą. Nad głową krawędzie ogromnych skał zasklepia rozgwieżdżone nieprawdopodobne niebo...

rs


Sen jest kamienny , mocny, prawdziwy, bo to sen na jawie...
rs

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

06-16
Wypromuj swój Blog na Globie

Jesteś blogerem? Masz swój profil na FB? Zobacz jak pozyskać więcej ruchu na Twojej stronie używając narzędzi na Globtroter.pl.

05-26
"Na złotym wybrzeżu" Evald Flisar

Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

04-26
Urlop na kempingu?...
04-14
Zobacz zwycięskie fotografie...
03-26
Samochodem nad Bajkał?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl