Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:CHINY

Liczba wyszukanych artykułów: 126

CHINY / Pekin / Pekin / Zabytki
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 843

aaandrzejp Opis naszego pobytu w Pekinie .Praktyczne rady

akras Jeśli wybieracie sie do Chin, to wpiszcie na listę must see miasto Dali, Kamienny Las oraz tarasy ryżowe oraz Kunming, stolicę Yunnanu. Warto :-)

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunnan / Lijiang / Wjazd do Lijiang
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1548

akras Wielu z globtroterów planując podróż do China myśli także o spotkaniu z plemionami Naxi i Mosuo. Warto! Zobaczcie te stroje i nakrycia głowy!

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunnan / Shangri La / Widok na starą część Shangri La
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 1492

akras Podróż to nie zawsze tylko miłe wspomnienia, czasami po kolejnej wyprawie jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, wiemy na co uważać kolejnym razem. Poczytajcie wspomnienia z podróży do Chin.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunnan / Yunnan / Kolor indygo w Chinach
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 937

akras „Jakiś dziwny ten niebieski kolor na ich świątyniach, taki … świetlisty” powiedział kolega, któremu pokazywałam zdjęcia z wyprawy do prowincji Yunnan w Chinach. I rzeczywiście pałac Namiestnika Mu w Lijiang jest pomalowany w kolorze…indygo, a barwę tą można zobaczyć w Yunnanie dość często, choćby na strojach tam żyjących ludzi. Podróżniczka i pisarka Anna Jaklewicz nazwę tego barwnika umieściła w tytule swojej książki: „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”.

GlobAdmin Top 5 państw z wizą, które koniecznie musisz odwiedzić w 2015 roku! Wyrób wizę, zapnij pasy i rozsądź się wygodnie, bo oto prezentujemy Ci 5 państw z wizą, które koniecznie musisz zobaczyć w roku 2015!

stecan Silk Market jest jednym z największych centrum handlowych w Pekinie. Znajduje się w Chaoyang District w Pekinie. Na co dzień możemy zapoznać się z ofertą ponad 1500 sprzedawców oraz 150 tyś kupujących w tygodniu. Ta liczba musi coś znaczyć prawda?

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Centrum / Chińki KFC
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2872

stecan Chiny to wciąż pełna egzotyka. Można powiedzieć iż są różne Chiny. Zupełnie inny jest Pekin czy Szanghaj, a zupełnie inaczej żyją ludzie na prowincji. Sami Chińczycy to naród bardzo ciekawy innych ludzi. Dramatem jest iż tak mało osób mówi w jakikolwiek obcym języku. Ale mimo wielu przeszkód można poznać i zaprzyjaźnić się z Chińczykami. Czym nas zaskoczyć może chińska kultura ? Poniżej opisuje parę ciekawostek na temat Chin i Chińczyków. Może rozwieję parę stereotypów a może powiem coś nowego o tym bajkowym kraju. .

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Centrum / Chińki KFC
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2268

stecan Rozwijam swój wątek z poprzednich artykułów i chciałbym wzbogacić wiedze podróżników na temat ewentualnych oszustw na turystach jak i straty pieniędzy w Chinach. Chciałem służyć poradą osobą które wybierają się do Chin i zwrócić im uwagę na ewentualne oszustwa których mogą paść ofiarą. Musze przyznać iż sam kilkakrotnie padłem ofiarą oszustw (zresztą nie tylko w Chinach). Ale o swoich wpadkach napiszę na końcu.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Beijing amusement park / Chiński rollercaster
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2158

stecan Jeśli będąc w Pekinie zamarzy się Wam powrót do dzieciństwa, to polecamy Najdziwniejszy Park Rozrywki Świata ;-)

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunnan / Shangri-La (Zhongdian) / A propos młynków buddyjskich
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1022

Smok-1 Polecamy fotorelację przedstawiającą Stare Miasto Shangri La przed pożarem, który miał miejsce w styczniu 2014 roku.

CHINY / Beijng / Światynia Nieba / Siedem gwiezdnych kamieni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3827

stecan Każdy turysta w Pekinie musi odwiedzić Zakazane miasto I Mur Chiński. Ale są miejsca które także powinny być zwiedzone. Jedno z nich to Świątynia Niebios. Aby ją zwiedzić potrzebujemy minimum 3-4 godziny. Bo Świątynia znajduje się w dużym Parku i mamy do przejścia kilka kilometrów. Kompleks Świątyni znajduje się w południowo - wschodniej części Pekinu, gdzie mieści się olbrzymi kompleks Świątyni Nieba - Tian Tan. Poniżej mój opis tego obiektu 

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHINY / Guilin / Yangshuo / Yangshuo o wschodzie słońca
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3339

Podróże Obieżyświatki Dla wielu osób podróżujących po Chinach typowymi miejscami „must see” są: Pekin, Chiński Mur, Terakotowa Armia, Szanghaj. Okazuje się, że warto pomysleć i o innych ...

inf.praktczne, zdjęcia

Podróże Obieżyświatki Huangshan to zapierające dech w piersiach góry na wschodzie Chin. Jest jednym z dziedzictw UNESCO. I wygląda jak góry z filmu „Avatar”. Jedno co w Chinach jest piękne to natura. Można się wielokrotnie rozczarować wielkimi, zatłoczonymi i betonowymi miastami, ale natura zapiera dech w piersiach!

Jolenka Pora na powrót do Pekinu! Tym razem poczytajcie o Świątyni Nieba, Jing Shan – Wzgórzach Widokowych, Wielkim Murze, Pałac Letni, Wioska olimpijska, Kaczce po pekińsku.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2838

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

CHINY / Luoyang / Shaolin / Chiny - Shaolin
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5303

Jolenka Pora na IV część relacji z podróży do Chin- tym razem poczytajcie o dojeździe do Luoyang, Shaolin, Groty Longmen i wjeździe do Pekinu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / Xi'an / Xi'an Muzeum Terakotowych Wojowników / Xi'an Terakotowi Wojownicy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7656

Jolenka Dojazd do Xi'an, co zobaczyć i kiedy, Dzielnica Muzułmańska, Terakotowa Armia - dojazd i zwiedzanie, bilety, jak wyjechać do Luoyang.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / Pingyao / Pingyao / Pingyao Hostel
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1659

Jolenka Pora na Pingyao, spróbowanie lokalnej kuchni i zwiedzania starego miasta, architektury, czyli druga część relacji z podróży do Chin.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHINY / Badaling / Badaling / Chiny mur flaga
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6878

Jolenka Chiny często pojawiają się na Waszej liście miejsc "do odwiedzenia" :-) Polecamy więc kolejną relację z tego kraju, pierwsza część- Pekin.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ROSJA / Dolina Baksan /  Miejscowość Elbrus / Ekipa Nysateam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4898

Nysateam Globtroter objął patronatem wyprawę "Nysą dookoła Azji 2014". Już za miesiąc kilkoro przyjaciół pozostawi dom, pracę, swoich bliskich, aby przeżyć przygodę swojego życia i przejechać niemalże całą Azję Nyską 522 o imieniu Lucek.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHINY / Sichuan / Tagong (Lhakang) / Konkurs_kobieta_Pielgrzymka
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1528

Golik Miłośnikom Tybetu polecamy "Podróż do Lhasy" Alexandry David-Neel. Tybet nie jest już nieosiągalny, ale nadal rozpala wyobraźnię podróżników.

CHINY / Beijng / Silk Market / Chiński maluch
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2947

stecan Stecan poprzednio pisał o oszustwach typu Herbaciarnia, Karaoke, student sztuki, urzędnik i przewodnik, taksówkarze. Tym razem pora na riksze.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Szanghaj / Lotnisko krajowe / Lotnisko w Szanghaju
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2965

stecan Tym razem Stecan rozwija swój wątek o oszustwach w Chinach. Jeśli czeka Was podróż w te rejony, to warto poczytać!

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / - / Szanghaj / Cudowny Szanghaj
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 11282

stecan Wybieracie się do Chin i zastanawiacie co warto zobaczyć w Szanghaju? Poznajcie listę miejsc, które poleca Stecan. W komentarzach czekamy na Wasze typy :-)

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Badaling / Chiński Mur
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1461

stecan Rozwijam swój wątek z poprzedniego artykułu i chciałbym wzbogacić wiedze podróżników na temat ewentualnego oszustwa i straty pieniędzy w Chinach. Chciałem służyć poradą osobą które wybierają się do Chin i zwrócić im uwagę na ewentualne oszustwa którego mogą paść ofiarą. Z żalem muszę przyznać iż sam kilkakrotnie padłem ofiarą oszustw. Ale o swoich wpadkach napiszę na końcu. Poprzednio pisałem o oszustwach typu Karaoke oraz oszustwach herbacianych. Dzisiaj skupię się na oszustwach tzw studenta sztuki, oszukańczych urzędnikach jak i na darmowych przewodnikach.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Okolice Dongdan Subway  / Chińskie specjały Beijng
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1964

stecan Macie w planach podróż do Chin? Zdecydowanie warto! Jednak, jeśli to Wasz pierwszy wyjazd, to poczytajcie o tym jak uniknąć oszustw, w tym tych o smacznie brzmiących nazwach ;-), tzw. oszustw herbacianych.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Gansu / Mingshashan / Droga do pracy
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1171

Golik Peter Hopkirk, „Obce diabły na Jedwabnym Szlaku. W poszukiwaniu zaginionych miast i skarbów w chińskiej części Azji Środkowej”, Dialog 2008

CHINY / Beijng / Spacerniak w Hutongu / Hutong II
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1981

stecan Rozwijam swój wątek z poprzedniego artykułu i chciałbym wzbogacić wiedze podróżników na temat ewentualnego oszustwa i straty pieniędzy w Chinach. Chciałem służyć poradą osoba które wybierają się do Chin i zwrócić im uwagę na ewentualne oszustwa którego mogą paść ofiarą. Generalnie Chińczycy unikają cudzoziemców i raczej są powściągliwi jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów z nimi.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Stolica / Zakazane MIasto / Chiny
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2235

stecan Chciałem służyć poradą osoba które wybierają się do Chin i zwrócić im uwagę na ewentualne oszustwa którego mogą paść ofiarą Od trzech lat jeżdżę co miesiąc do Pekinu lub do innego miasta w Chinach służbowo. Udało mi się zetknąć z różnymi ludźmi w Chinach w tym niestety z oszustami. Większość turystów zagranicznych czuje się bardzo bezpiecznie podczas podróży w Pekinie. Ale to nie znaczy, że nie należy obniżyć czujności na możliwe oszustwa podczas podróży w Chinach.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Panjiayuan Antique Market / Mordki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1305

stecan Panjiayuan to największy w Pekinie targ antyków. Poczytajcie o "antykowym" zawrocie głowy :-)

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Szanghaj / Pudong International Airport / Najszybszy pociąg świata
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5044

stecan Planujecie podróż do Chin i zastanawiacie się jak nabyć na miejscu bilet kolejowy? Oto garśc praktycznych informacji.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / - / Szanghaj / Cudowny Szanghaj
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5940

stecan Szanghaj to zupełnie inne klimaty niż Pekin. Ludzie znają języki, łatwiej więc przebiega komunikacja oraz poruszanie się.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunnan / Kunming / Brama Smoka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1179

jedrzej Dalszy ciąg relacji z pobytu w Kunmingu. Dzisiaj o wycieczce na Xi Shan (Wzgórze Zachodnie) oraz o tym jak Chińczycy spędzają wolny czas w mieście.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunan / Kunming / Złota Świątynia 6
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1052

jedrzej jest to relacja z naszych wizyt w najbardziej znanych świątyniach, położonych w okolicach Kunmingu tj Świątyni Bambusowej oraz Świątyni Złotej.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunan / Yunan / Kamienny las 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1384

jedrzej Kamienny Las (Shi Lin) to grupa skalnych ostańców. Uważany za najlepszy na Ziemi przykład form krasu kopiastego. Kamienne formacje wyglądem przypominają zwierzęta, grzyby, drzewa oraz inne rośliny. Niektóre z nich tworzą naturalne mosty i łuki. Występują liczne iglice skalne i mogoty, osiągające wysokość do 50 m. Kamienny Las zajmuje obszar około 5 km². (Wikipedia)

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Yunan / Lijiang / Kobieta w obiektywie podróżnika KONKURS
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1305

jedrzej Relacja z pobytu w Lijiangu i Baishy dawnych stolicach państwa ludu Naxi w Yunnanie. W 1997 roku stare miasto Lijiangu i Baisha zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury.

CHINY / Yunan / okolice Lijiangu / park Yulond Xueshan 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3024

jedrzej Krótka relacja z naszego wypadu na Łąkę Jaków, miejsca położonego na wysokości 3500 m.n.p.m., w masywie Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka.

CHINY / Yunnan / Wąwóz Skaczącego Tygrysa / Konkurs
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3121

jedrzej Polecamy relacje z wąwozu o bardzo intrygującej nazwie - Wąwóz Skaczącego Tygrysa!

CHINY / Shaanxi province / okolice Xian / strażnik
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 988

Michelle Część druga pobytu w Xian. Tym razem słów kilka o Armi Terakotowej... To jak, warto, czy nie warto się tam wybrać?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHINY / Shaanxi / Xian / Tak buduje się rusztowanie w Chinach
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 840

Michelle Z Pingyao wyruszyliśmy pociągiem w kierunku Xian. Ale czy warto odwiedzić to miasto, hm... moje zdanie poznacie, a jakie jest Wasze? Czekam na opinie na dole :)

zdjęcia, linki

2013-10-18

Michelle Pingyao

CHINY / brak / Pingyao / Przesympatyczne Dzieciaki :)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 799

Michelle Polecamy drugą część relacji Michelle z pobytu w Pingyao.

zdjęcia, linki

CHINY / Szanghaj / Szanghaj / wschód słońca nad Pudongiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7960

chiny-info.pl Jaka pora jest najlepsza na zwiedzanie ponad 20 milionowego miasta? Koniecznie poczytajcie!

zdjęcia, linki

CHINY / Shanxi / Pingyao / Starodawne miasteczko Pingyao
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 824

Michelle Wybierając się do Chin warto odwiedzić historyczne centrum finansowe Chin, jedno z najpiękniejszych miast, zachowane w stylu starochińskim - Pingyao.

zdjęcia, linki

CHINY / Anhui / Hongcun / Hangcun
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 785

chiny-info.pl Można w Chinach znaleźć ładne, turystycznie atrakcyjne, a mimo o niezatłoczone miejsca...

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Szanghaj / Zhujiajiao / zhujiajiao
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1046

chiny-info.pl Małe, wodne miasteczko od Szanghajem, o dziwo nie zartłoczone i nie zadeptane.....jeszcze

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Szanghaj / Thames Town / Thames Town- Szanghaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3500

chiny-info.pl Thames Town, ‘miasteczko nad Tamiza’ w środku Chin...Styl gotycki, wiktoriański i tudorski w wykonaniu chińskim.

CHINY / Szanghaj / Szanghaj / Nanjing Road- największe 'zakupowo' Chin.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1022

chiny-info.pl Opis najruchliwszej ulicy w Państwie Środka i jednej z najbardziej obleganych handlowych ulic świata.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / - / - / Chiny-info.pl logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1505

chiny-info.pl Zbior informacji dla niezaleznych turystow celujacych w Chiny. Transport, logistyka, noclegi, atrakcje. Porady, galerie, opisy z pierwszej reki Polaka ...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHINY / Yunnan / okolice Xinjie / Tarasy ryżowe Bada (2)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2417

Smok-1 Kilka porad praktycznych dotyczących zwiedzania jednej z większych atrakcji chińskiej prowincji Yunnan – tarasów ryżowych

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ANGLIA / - / Manchester / Manchester
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2011

nitkaska Podróż z biurem… No tak, to drogo, to w tłumie turystów, to w towarzystwie obcych ludzi, z których każdy jest inny, to według utartych szlaków, w szalonym tempie, z pilotami o różnych kompetencjach i umiejętnościach (o chęciach nie wspomnę!)

CHINY / - / Pekin / Dachy Zakazanego Miasta
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1758

nitkaska No dobra, Egipt wspaniały, piramidy zobaczyłam, Nilem płyną sobie dalej statki wycieczkowe a na nich turyści, którym się wydaje że są w raju. A ja musiałam podjąć decyzję gdzie teraz! Jakież to miejsce na ziemi teraz ma być moim rajem.

GlobAdmin Jakie jest nasze wyobrażenie o Chinach? Gigantyczne miasta? Miliony osób na ulicach? Duszący smog w powietrzu? Być może! Jednak prawdziwe Chiny to nie tylko wielkie aglomeracje!

CHINY / Pekin / okolice Changping / Pawilon Stelli
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2986

Smok-1 Krótki opis wybranych atrakcji położonych w najbliższych okolicach Pekinu; wszystkie ceny z lutego 2013 (czyli dla Chińczyków okres poza sezonem, w sezonie będą wyższe)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / Pekin / Stacja metra Liuliqiao / Pekin nowoczesny
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5458

Smok-1 Kilka rad praktycznych dotyczących zwiedzania Pekinu (i okolic) - listopad 2012 - luty 2013

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Freeco 2013 Natalia, Mateusz, Waldek i Janek. Przygotowujemy się do wyruszenia w wyprawę po bezdrożach Azji. Podczas podróży będziemy starali się rozpowszechniać i uczyć od innych prostych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie i codziennym życiu. Chcemy uczyć się wspólnego działania nie opierając go na majątkowych korzyściach lecz czerpać radość ze wspólnego tworzenia. Przemierzając różnorodne kraje czerpać z mądrości i doświadczeń rozmaitych kultur. Poznawać i uczestniczyć w życiu zwykłych ludzi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

CHINY / Szanghaj / Szanghaj / Pudong wieczorem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3947

jedrzej Jako cel naszej trzeciej wyprawy do Chin, wybraliśmy część wschodnią tego kraju, najbardziej rozwiniętą pod względem infrastruktury transportu i przemysłu. Podróż postanowiliśmy zacząć w Szanghaju. Kolejnymi etapami miały być Góry Żółte oraz góry Lu Shan. W planach były również miasta Nankin, Suzhou i Hangzhou. Przeznaczyliśmy na to wszystko 25 dn

inf.praktczne, zdjęcia

2013-02-02

jedrzej Chiny - Suzhou

CHINY / prowincja Jiangsu / Suzhou / Wielki Kanał
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2218

jedrzej Ciąg dalszy naszej podróży po wschodnich Chinach, którą odbyliśmy jesienią 2012 roku.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / prowincja Zhejiang / Hangzhou / Jezioro Zachodnie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1737

jedrzej Ciąg dalszy relacji z podróży po wschodnich Chinach, którą odbyliśmy jesienią 2012 roku.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / prowincja Jiangsu / Nankin / grobowiec cesarza Hongwu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1605

jedrzej Dalszy ciąg relacji z podróży po wschodnich Chinach, którą odbyliśmy jesienią 2012 roku.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / prowincja Jianxi / Lu Shan / Staw Czarnego Smoka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1164

jedrzej W Nanchangu jesteśmy po ósmej rano. Po pierwsze musimy kupić bilety na 5-tego października do Hangzhou ewentualnie do Nankinu, po drugie dostać się do Gulingu, w górach Lu, gdzie zamierzamy spędzić trzy dni. O ile pierwsze zadanie wydaje się łatwe, z drugim mogą być problemy. Pytani Chińczycy radzą dojechać koleją do Jiujiangu, miasta oddalonego około 100 kilometrów od Nanchangu, a stamtąd autobusem do Gulingu. Lonely Planet, przewodnik z którego korzystamy podczas tej podróży, radzi dojechać miejskim autobusem nr 2 do dworca autobusowego skąd istnieją bezpośrednie połączenia z Gulingiem.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Szanghaj / Szanghaj / Bund nocą
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1749

toosexyforyou Luźne sprawozdanie z 2-tygodniowej ekspresowej tułaczce po wschodnich Chinach i Hong-Kongu

CHINY / prowincja Anhui / Huang Shan / Góry Żółte
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4438

jedrzej Huang Shan (Góry Żółte) są uznawane przez wielu podróżników za najbardziej malownicze góry świata. Charakterystyczne cechy Huang Shan to fantastycznie powykrzywiane sosny, skały o niezwykłych kształtach oraz liczne taoistyczne świątynie. Nic więc dziwnego, że będąc we wschodnich Chinach postanowiliśmy odwiedzić to miejsce.

inf.praktczne, zdjęcia

WIETNAM / Chu Yang Sin Jungle / Dżungla wietnamska / Odkrycie dzikiej wioski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2420

marcion Wyprawa dookoła Azji i odkrywanie jej nie koniecznie dobrych stron.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHINY / - / Pingyao / Modlitwy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2779

Beata & Tomek Globetrotting Z Pekinu zdecydowaliśmy się jechać do Pingyao – jednego z najlepiej zachowanych starożytnych miast w Chinach. Nasza pierwsza przejażdżka pociągiem spalnym okazała się bardzo przyjemna. Czysto, cicho, miękko i ciepło (pomimo, że nazywają tą klasę pociągu 'twardym spalnym', 150Y/75 zł od osoby, 15 godzin). Zarezerwowaliśmy pokój w guesthousie Harmony, który jest tzw. hotelem z dziedzińcem (Courtyard Hotel). Już w Pekinie chcieliśmy w takim zostać ponieważ to doświadczenie samo w sobie (pojawiła się jednak możliwość mieszkania u Justyny). Dlaczego jest to fajne miejsce? Ponieważ takie hotele czy hostele umieszczone są w kamienicach lub domach budowanych w starym chińskim stylu i takowych już się obecnie nie stawia. Do tego jeszcze proponowali darmowy odbiór zestacji, więc nie musieliśmy się niczym przejmować kiedy dojechaliśmy do Pingyao wczesnym rankiem. Na miejsce dodatkowy bonus – 'upgrade' (przenosiny) do lepszego pokoju z prywatną łazienką za 0 dopłaty (100Y/50 zł). Od ręki nam się to miejsce podobało ;-) Dlatego też zostaliśmy tam prawie tydzień - znacznie dłużej niż początkowo planowaliśmy.

inf.praktczne, zdjęcia

WIETNAM / Wietnam / Hai Phong / Wietnam - Hai Phong
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1414

MichalPrzybylski - Nigdy w życiu nie czułem się aż tak bogaty. I to pracując po kilka godzin - powiedział mi Goeff - Amerykanin, którego poznałem w miejscowości Mong Cai, oddzielonej tylko rzeką oddzielona jest od chińskiego krańca prowincji Guangxi. Faktycznie, w Chinach, przy obecnym stosunku zarobków do cen, czułem się jak bogacz. Pracując dużo mniej niż w Polsce, stać mnie było na wiele więcej. W tej chwili, Chiny są wręcz idealnym miejscem by ułożyć sobie spokojne, bezpieczne życie na poziomie. Przyszedł jednak czas opuszczenia ciepłego gniazdka i pożegnania się z sielanką. Muszę przyznać, że szykując się do dalszej drogi, czułem się jakby proste do tej pory zadanie mnie lekko przerastało. Zupełnie, jakbym był małym dzieckiem, pierwszy raz wychodzącym po bułkę do sklepu znajdującego się aż..... za rogiem. Przez kilka miesięcy, nie musiałem robić nic samemu. Wystarczyło, że przypadkowo wspomniałem, ze coś potrzebuję i już to miałem. Jeszcze trochę czasu w Państwie Środka, a groziłoby mi zwapnienie. Więcej na autostopowym blogu przed siebie: www.singlenomad.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

CHINY / Guangdong, Chiny / Yangchun / Wesele - Chiny
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1261

MichalPrzybylski Jak może wyglądać ceremonia zaślubin pary ateistów? Wydawałoby się - urząd, herbatka i kantońskie bye-bye. Choć, z z wierzchu, nie jest tak wystawnie, tanecznie, długo i duchowo jak np. na Bliskim Wschodzie, dzięki naszpikowaniu symbolami odnoszącymi się do pradawnych tradycji oraz rytuałów religii orientu, Chińskie wesele to prawdziwe YinYang. Tutaj, każdy element, ma swoje znaczenie. Tekst pochodzi z autostopowego bloga: www.singlenomad.pl - zapraszam do lektury

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HONG KONG / Hong Kong / Hong Kong / Hong Kong
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2508

MichalPrzybylski Do Hong Kongu przyjechałem tylko dlatego, że skończył mi się czas pobytu przydzielony na wizie. Miałem jedynie zrobić pranie i wrócić, wykorzystując drugi wjazd. Mimo, że było kilka rzeczy, które ewidentnie mi tam przeszkadzały, zasiedziałem się cały tydzień. Tekst pochodzi z autostopowego bloga: www.singlenomad.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CHINY / CHINY / CHINY / CHINY
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4304

M.Bednarek Tylko do 29 kwietnia trwa rekrutacja na wolontariat zagraniczny Discover China. Dzięki niemu studenci i absolwenci każdego kierunku, z całej Polski mogą wyjechać do Chin. W krótkim, 6-8 tygodniowym wolontariacie wezmą udział w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych lub językowych dla dzieci. To szansa dla otwartych osób, by przeżyć przygodę swojego życia i pomóc młodszym. Więcej informacji na www.discover-china.pl

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHINY / - / ChRL / Wiza chińska i przedłużenia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4252

MichalPrzybylski Spodobało Ci się w Chinach i chciałbyś zostać tu dłużej niż początkowo planowałeś? Nie jesteś sam! Tekst pochodzi z autostopowego bloga: www.singlenomad.pl

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHINY / PEKIN / PARK ZHONG NAN HAI / DACHY
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2375

aguch Plecak na plecy i kierunek… Chiny. Trudna sprawa, z uwagi na to, że kraj olbrzymi, a czas ograniczony. Niemałe wyzwanie, aby zaledwie w 11 dni dotrzeć wszędzie tam, gdzie dotrzeć koniecznie trzeba. Wyjazd, który w pierwszej wersji miał obejmować Pekin i Szanghaj, ostatecznie zostaje poszerzony o Xi’an i klasztor Shaolin. Wylatujemy z Warszawy i po przesiadce w Moskwie lecimy prosto do Pekinu. Przez większość trasy noc lub chmury, ale ostatnia godzina i… w dole Mongolia. Góry, step i brak żywej duszy. Niekończące się połacie ziemi i tylko gdzieniegdzie skupisko czterech, pięciu, czasami dziesięciu chatynek. Niekończące się pustkowie przeszyte jedyną prostą i pustą drogą. Porażająca swoją urodą, ukształtowaniem powierzchni i bezkresem ziemia - miejsce wprost stworzone dla samotnika… I jakże dosadny kontrast – Pekin.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ROSJA / Moskwa / Plac Czerwony / Minin i Pożarski na Placu Czerwonym
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 2230

jaro312 Wyprawa piątki śląskich studentów przez kraje Europy i Azji (Ukraina, Rosja, Mongolia, Chiny)

HONG KONG / - / Hong Kong / Widok na wieżowce wyspowej części Hong Kongu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6329

Gazzelka Jak dwie dziewczyny poczynały sobie w chińskiej metropolii o brytyjskim charakterze. Nasze kilka dni w tym fantastycznym miejscu, kończące miesięczną wyprawę po Chinach. Więcej o podróży po Państwie Środka na www.myfeelingoftheworld.wordpress.com

SZWAJCARIA / - / Zermatt / Trekking
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3976

phototraveller Śladem największych atrakcji Azji i Australii w poszukiwaniu przygody. Zabierzemy Was ze sobą w trzy miesięczną podróż swoimi relacjami oraz zdjęciami z interesujących miejsc drugiej strony świata.

SRI LANKA / Galle / Galle / Kwiatek
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1656

INDIE / Chanai / Chanai / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1643

SRI LANKA / Kendy / Kendy / Storczyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1670

SRI LANKA / Kendy / Kendy / Kwitną
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1855

SRI LANKA / Galle / Galle / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1354

SRI LANKA / Galle / Galle / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1515

SRI LANKA / Pulanawura / Pulanawura / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1912

benbm Podróż do Pakistanu

SRI LANKA / Pulanawura / Pulanawura / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1450

benbm Dalej do pakistanu

INDIE / Chanai / Chanai / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1583

benbm Jedziemy do granicy

INDIE / Chanai / Chanai / Kwiat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1840

benbm Dalej w kierunku Pakistanu

CHINY / NE Chiny / Pekin / a mialo byc udko z warzywami ...
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3558

ArturG Opisuje tu swój 3-tygodniowy pobyt w północno-wschodniej czści Chin. Czas ten podziłem pomiędzy spływami kajakowymi po rzekach Sungari i Huang He oraz pobytem w Pekinie i zwiedzeniem kilku znanych atrakcji turytycznych tego miasta.

inf.praktczne, zdjęcia

be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHINY / - / Pekin / Chiny - ludzie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1801

kasai Jak ocenia się Chiny po drugim tam pobycie? Trochę inaczej niż za pierwszym razem. Niezmienne pozostaje jednak to, że jest to fascynujący kraj, pełen kontrastów i chyba nie do końca dający się ocenić patrząc tylko w kategoriach "europejskich". Pierwsze - najbardziej jaskrawe różnice wymieniliłam już w pierwszej relacji z 2009r. (http://www.globtroter.pl/artykuly/707,chiny,chiny,,,podsumowanie,czyli,co,warto,wiedziec,.html)

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia - smok
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4463

kasai Datong choć brzydki i przemysłowy zachwyca skarbami w okolicy – Wiszącą Świątynią i Grotami Yungang. Była to jedna z najprzyjemniejszych wycieczek tego wyjazdu, choć zapowiadało się nieciekawie – nie mieliśmy biletów na powrót.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / - / Chengde / Chengde - świątynia Puning
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3482

kasai Będąc drugi raz w Pekinie szukamy ciekawych miejsc których nie widzieliśmy poprzednim razem. Chengde - to kiedyś takie cesarskie Castel Gandolfo albo Ciechocinek ;)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHINY / - / Pekin / Pekin - smok z kadzielnicy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6102

kasai Pekin odwiedzamy już drugi raz. Poprzednim razem – w 2009 roku chcieliśmy zobaczyć wszystkie możliwe atrakcje. Tym razem Pekin miał być bazą wypadową do Chengde, Datongu i na Wielki Mur Jinshanling – Simatai.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / - / Krakow / start wyprawy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4489

variant trasa wyprawy

droga na miejsce, zdjęcia, linki

CHINY / - / Jinshanling Simatai / Wielki Mur
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4706

kasai Nie wiem jak inni, którzy już widzieli Wielki Mur – dla mnie jest tak niesamowity, że z ogromną radością pojechałam jeszcze raz GO zobaczyć. Ale tym razem ambitnie postanowiliśmy zdobyć odcinek Jinshanling – Simatai (ok. 10km). To chyba najdalszy turystyczny odcinek Muru dostępny z Pekinu, z najbardziej kłopotliwym dojazdem, ale chyba najpiękniejszy!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHINY / - / Pekin / Truskawki w cukrze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1927

kasai Odwiedzając Chiny w 2009 roku kuchnia chińska nas nie zachwyciła! Po tygodniu spędzonym w Pekinie, nie mogłam już patrzeć na chińskie jedzenie, a wszędobylski zapach kolendry kojarzył mi się ze wszystkim, tylko nie z rozkoszami podniebienia. Trochę lepiej było później na południu Chin – w Yangshuo znowu odkryliśmy fantastyczne smaki. Ale to była raczej kuchnia tajska. W 2010r było inaczej!

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - smok z kadzielnicy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4950

kasai Okolice Szanghaju to nie tylko słynące z ogrodów Suzhou, ale też urocze miasteczka poprzecinane kanałami z wodą. W przewodnikach wymieniane są najczęściej Tongli i Wuxi. Ja jeszcze w Polsce odkryłam piękne zdjęcia z Wuzhen i tam właśnie pojechaliśmy.

CHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - herbata
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3082

kasai Jak to często bywa w życiu i w podróży – to co sobie zaplanujemy, nie zawsze uda się zrealizować. Tym razem nie dotarliśmy do zamglonych szczytów gór Huang Shan. Pokonała nas pogoda – prognozy zapowiadały mróz i śnieg… Pomimo mojej determinacji w dotarciu do tych gór, perspektywa spędzenia całego dnia na śliskich schodach i ze śniegiem wciskającym się do oczu nawet mnie pokonała. W to miejsce musieliśmy znaleźć jakąś inną wycieczkę. Zastanawialiśmy się nad Nankinem ale ostatecznie wygrało Hangzhou.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / - / Suzhou Ogród Pokornego Zarządcy / Suzhou na różowo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3732

kasai Jeszcze w Polsce planując pobyt w Szanghaju myślałam przede wszystkim o pięknych ogrodach w niedalekim Suzhou. Do tego miasta ogrodów wybraliśmy się z Szanghaju już drugiego dnia pobytu.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHINY / - / Szanghaj / Szanghaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6122

kasai Udało się nam po raz kolejny zrealizować marzenia! Chiny w 2009 roku były tylko początkiem, już wiedzieliśmy że chcemy pojechać drugi raz i odkryć jeszcze trochę nowych miejsc. Tym razem nowością był Szanghaj i okolice oraz poznany już trochę Pekin - dwa miejsca i ponad dwa tygodnie (7 - 24 kwietnia).

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHINY / Xian / Swiatynia / budda
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5877

dominkom Relacja z podróży odbytej na przełomie stycznia i lutego 2010 r. Opis trasy, praktyczne wskazówki i rady z podaniem cen i adresów

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2328, Łączna liczba odwiedzin: 7980438


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

07-17
Jak zdobyć Wieczne Miasto Rzym

Wieczne miasto, wskazówki praktyczne dla planujących indywidualną podróż.

07-10
Korfu mówi kalimera!

Korfu, jedna z wysp jońskich, kusi pięknymi widokami, soczystą zielenią i idealną pogodą.

07-17
Annapurna Trek...
07-17
Treking i noc w dżungli...
06-16
Wypromuj swój Blog na Globie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl