Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

San Leo > WłOCHY


MarekU MarekU relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Region Marche w prowincji Pesaro e Urbino / San Leo / Okoloice San LeoZachowane dziedzictwo architektoniczne San Leo to wystarczający powód by przybyć z wizytą do tego kamiennego małego miasta otoczonego pięknem pól i łąk.

San Leo to urocza miejscowość we Włoszech położona po sąsiedzku z powszechnie znanym San Marino. W czasie ładnej pogody z San Leo można dostrzec San Marino i odwrotnie. Ta wspaniała miejscowość pamiętająca najodleglejsze czasy zachowała znakomite perełki architektury a jej historia związana z wieloma znanymi postaciami zachęca do poświęcenia kilku chwil by ją odwiedzić. Muzeum Sztuki Sakralnej mieści się w Madici Palace, który w latach 1517 – 1523 był rezydencją gubernatora San Leo. Rarytasem architektury jest romański kościół parafialny pw. Santa Maria Asunta. Warto wspomnieć, że w obecnym budynku ratusza a dawnej rezydencji hrabiów Montefeltro w roku 1213 gościł Franciszek z Asyżu. Jego postać jest dziś częścią herbu miasta. San Leo leży na skalnym wzniesieniu na wysokości 580 m n.p.m. Skała ta z jednej strony kończy się niemal pionowym urwiskiem. W tym miejscu na górze mieści się duża kamienna twierdza ( Rocca Fortezza ). Twierdza San Leo jak wiele innych starożytnych zamków pełniła rolę więzienia. Wśród więźniów tej twierdzy chyba najbardziej znanym był włoski awanturnik Giuseppe Balsamo, hrabia di Cagliostro, który po czterech latach spędzonych w celi w wyniku apopleksji zmarł w 1795 roku. Wspomnienia z wizyty w tym uroczym mieście z cała pewnością pozostawią w pamięci wspaniałe kamienne budowle, które w świetle palącego słońca ukazują kapitalną fakturę swoich fasad. Widoki z tego wzgórza na okoliczne pola i łąki prezentują się jak bezmierne morze zieleni.

Polecam to miejsce ze względu na ogrom historii i wspaniałej kamiennej architektury jak również ze względu na wspaniałe widoki na okoliczne góry i dolinę Marecchia. San Leo to kamienne małe miasto pozbawione zgiełku San Marino.

Zdjęcia

WłOCHY / Region Marche w prowincji Pesaro e Urbino / San Leo / Okoloice San Leo

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl