Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Operacja Dzika Ameryka- Patronat Medialny Globtrotera! > KENIA


operacja KENIA operacja KENIA Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie KENIA / - / Namibia / operacja KENIA - logoPasja, która staje się przyszłością i upragnionym zawodem, jest jak spełnienie wszystkich marzeń na raz. Jednakże, aby osiągnąć postawiony przed sobą tak dalekosiężny cel, należy uzbroić się w cierpliwość i ogrom samozaparcia począwszy już od pierwszych, najdrobniejszych kroków.

Chciałabym zostać weterynarzem dzikich zwierząt. Takim, co mieszka skromnie na odludziu w otoczeniu jadowitych węży i pająków, bez zasięgu ani internetu i biega codziennie po buszu z głową zajętą problemami dzikiego świata. Wszystko to dlatego, że zawód ten daje podwójną radość – pozwala bowiem na ratowanie gatunków zagrożonych wyginięciem, a tym samym całego piękna i wolności naszej Ziemi.
Marzenie dość nietypowe, ale... czy niemożliwe? Praktyka w pracy weterynarza to sprawa nadrzędna. Aby ją zdobyć, ze względów oczywistych postanowiłam wyruszyć w głąb egzotyki. Poznałam świat tygrysów i słoni w Tajlandii, a także leczyłam święte krowy w Indiach i brałam udział w operacji nosa u wielbłąda. Przekonanie o prawdziwości mojej pasji tylko narastało i kazało działać dalej. Tak trafiłam do Afryki, gdzie opiekowałam się osieroconymi nosorożcami, uczyłam się tropienia dzikich zwierząt w buszu, robiłam sekcję słonia i pomagałam uwolnić lwy zaplątane w sieci kłusowników, o czym można poczytać na blogu www.projectwildlife.wordpress.com
Tym razem pragnę udać się do serca Ameryki Południowej – Boliwii, gdzie jako wolontariuszka będę pomagać w leczeniu zwierząt zamieszkujących amazońską dżunglę. To właśnie tam najliczniej poluje się i sprzedaje zniewolone sieroty w ręce bezlitosnych wyzyskiwaczy. Ośrodek, do którego się udam, ratuje zwierzęta i zapewnia im opiekę medyczną tak, aby w przyszłości mogły odzyskać utraconą wolność. Wiele z nich doznało licznych krzywd i nie potrafi odnaleźć się w ich naturalnym świecie, dlatego na miejscu leczy się nie tylko rany, ale też psychikę.
Wyjazd ten pozwoli mi zdobyć nie tylko kolejne doświadczenia, ale też pomoże zwierzętom skrzywdzonym przez człowieka. Aby zrealizować swoje plany, staram się o fundusze w konkursie „Stypendium z Wyboru”. Od Was zależy, czy mi się to uda, bowiem liczba uzyskanych głosów zadecyduje o zwycięstwie. Dlatego gorąco proszę Was o głosowanie na moją aplikację, która znajduje się pod adresem:


http://stypendiumzwyboru.absolvent.pl/uczestnicy/operacja-dzika-ameryka-1083

Dziękuję!

Krótka instrukcja głosowania:
- należy połączyć się z facebookiem (link znajduje się w dolnym lewym rogu aplikacji)
- następnie w tym samym miejscu pojawi się różowy przycisk z serduszkiem i napisem „oddaj głos”
- po jego kliknięciu możesz opublikować link z moją aplikacją na swojej tablicy i zachęcić znajomych do głosowania

Zdjęcia

KENIA / - / Namibia / operacja KENIA - logoKENIA / Kenia / -- / Operacja Dzika AfrykaKENIA / Kenia / -- / Operacja Dzika AfrykaKENIA / Kenia / -- / Operacja Dzika AfrykaKENIA / Kenia / -- / Operacja Dzika Afryka

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

06-16
Wypromuj swój Blog na Globie

Jesteś blogerem? Masz swój profil na FB? Zobacz jak pozyskać więcej ruchu na Twojej stronie używając narzędzi na Globtroter.pl.

05-26
"Na złotym wybrzeżu" Evald Flisar

Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

04-26
Urlop na kempingu?...
04-14
Zobacz zwycięskie fotografie...
03-26
Samochodem nad Bajkał?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl