Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:NIEMCY

Liczba wyszukanych artykułów: 37

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / - / Plaża / Rodzinne życie na Fali
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 419

BalticAnchor To już tak wiele lat, gdy większość czasu spędzamy całą rodziną na falach, tak wiele lat że powody tej życiowej przygody powoli zaciera czas. To opis początku kilku lat rodzinnej wyprawy, trwa nadal. Za 3 dni jedziemy przez Berlin na Gibraltar i dalej płyniemy do Afryki na kilka miesięcy !

macciej Głównym celem tego wyjazdu była wizyta w muzeach techniki w Sinsheim i Spirze, ale również krótka wizyta w Luksemburgu i Francji. 3 tysiące kilometrów z czterolatką na tylnym siedzeniu. Wyjazd z czerwca 2014.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NORWEGIA / Finmark / Nordkapp / Nordkapp
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1558

macciej Samochodowa wyprawa na Nordkapp i wokół Bałtyku z lipca 2016. 7 tysięcy kilometrów z sześciolatką na tylnym fotelu. Trasa ta była planowana od zeszłego roku, gdy odwiedziliśmy Finlandię.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

NIEMCY / Saksonia / Drezno / Drezno
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 480

Przystanek - Margo Drezno położone nad rzeką Łabą jest stolicą kraju związkowego Saksonii i niewątpliwym centrum kulturalnym tej części Niemiec. To średniej wielkości miasto urzeka turystów wieloma zabytkami, muzeami, licznymi terenami zielonymi i nowoczesnymi dziełami architektonicznymi.

NIEMCY / Nadrenia Palatynat / Dolina Mozeli / Mozela zamek Eltz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1243

areknow Oto kilka zdjęć mających zachęcić do odwiedzenia leżącej w Nadrenii Palatynacie Doliny Mozeli.

NIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Wittenburg / Alpincenter Hamburg-Wittenburg
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 856

Antoni W minionych latach w wielu krajach zbudowano całoroczne, naśnieżane kryte stoki narciarskie, które zapewniają możliwość uprawiania popularnych sportów zimowych przez okrągły rok. Najdłuższy na świecie stok narciarski znajduje się w niemieckim Zagłębiu Ruhry. Ponad 640 m długości trasę w Alpincenter Bottrop zbudowano na hałdzie dawnej kopalni węgla i otwarto w 2001 r. Amatorzy białego szaleństwa mają przez cały rok szansę na prawdziwy trening przed wyjazdem na narty. Takie warunki do uprawiania narciarstwa zapewnia Ośrodek Alpincenter Hamburg-Wittenburg znajdujący się w Wittenburgu, tuż przy A24 - autostradzie pomiędzy Hamburgiem a Berlinem, największy kryty park rozrywki i śniegu w Europie, z 330 metrowym stokiem narciarski, szóstym co do długości w Europie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PantarTeam Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

NIEMCY / Dolna Saksonia / Zamek Marienburg / Dziedziniec zamku w Marienburgu
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1154

szy To był nasz rowerowy debiut w Niemczech. I to nie byle jaki! Na bardzo długi weekend czerwcowy ruszyliśmy na krótką rowerową wyprawę po Dolnej Saksonii. Przejechaliśmy piękne góry Harzu, przecięliśmy Pogórze Wezerskie doliną Wezery, zwiedziliśmy stolicę landu - Hanower i kilka pięknych miasteczek z charakterystycznego dla Dolnej Saksonii muru pruskiego.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

NIEMCY / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 780

GlobAdmin Spójrzcie na Berlin oczami Agnieszki Wolny- Hamkało, dla której jest on miastem marzeń pełnym oswojonych już miejsc. Warto podglądnąć je przy okazji najbliższej wizyty w stolicy Niemiec.

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

akras Polecamy pierwszą recenzję książki :-) Akras podzieliła się z nami swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Człowiek, który objechał świat na rowerze".

NIEMCY / Bawaria / Niemcy / Budynek BMW
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3743

k0ziorozec Relacja z jednodniowej wycieczki do Monachium.

inf.praktczne, zdjęcia

NIEMCY / Zagłębie Ruhry / Dortmund / Stadion BVB
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 19187

ankus7 Relacja z jednodniowego pobytu i zwiedzania Dortmundu (zakupy, stadion, rozarium)

inf.praktczne, zdjęcia

HISZPANIA / GÓRY / Autostop przed Andorą / Autostop przed Andorą. W tle Pireneje hiszpańsko-francuskie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1252

sheeroko Jesteśmy, jeszcze z plecakami, przepoceni, zmęczeni i szczęśliwi. Czujemy się wygrani, osiągnęliśmy mały ale jakże dla nas znaczący sukces. To taki osobisty duży lotek którym trafiliśmy szóstkę. Mamy też kontakt z hostem , polską rodziną zapoznaną prze couchsurfing – Aldona z Piotrem i ich synkiem Mikołajem. W naszym oczach rysuje się miłość do tego przepięknego kawałka ziemi. Pierwsze prawdziwe, smaczne posiłki, pierwsza normalna kąpiel i słońce, które da nam jeszcze popalić. Wieczór spędzamy do rana na rozmowach. Każdy o sobie, po trochu. Polska gościnność nie zna granic. Wymęczeni kładziemy się spać po to by od rana przemierzać Barcelonę i wieczorem ruszyć w dalszą podróż gdzieś w kierunku Afryki....

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3194

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

NORWEGIA / Nordkapp / Nordkapp / Rowerem na Północ
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1863

rowerem_na_polnoc W najbliższe wakacje wyruszam w samotną podróż rowerem na Przylądek Północny (Nordkapp). Za cel postawiłem sobie pokonanie całej drogi wyłącznie rowerem oraz bez wsparcia z zewnątrz. Chcę przekonać się na własnej skórze czy w samotności i pozornej pustce człowiek może odkryć Pełnię, o której wspomina Marek Kamiński w swojej książce "Warto podążać za marzeniami":

2012-05-24

jagna1113 JUIST

NIEMCY / Dolna Saksonia / Juist / niemiecka wyspa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10899

jagna1113 Juist - niemiecka "magiczna" wyspa, o której istnieniu wiedzą nieliczni. A szkoda.

inf.praktczne, zdjęcia

NIEMCY / Saksonia / Jonsdorf / Farraty w Jonsdorf 1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6075

Gdakub Nie zawsze mamy czas na wyjazd w Dolomity gdzie ferrat mnóstwo. Jest na to sposób. Tuż za naszą granica znajdziemy ferraty może nie tak efektowne jak te w Dolomitach ale również dające mnóstwo radości i wrażeń. Szczególnie w piękne, majowe dni. Zapraszamy do poczytania o skałach w okolicy niemieckich uzdrowisk Jonsdorf i Oybin

inf.praktczne, zdjęcia

NIEMCY / Łużyce / Park Mużakowski / Pałac księżnej i księcia Puckler
liczba komentarzy: 13

liczba odsłon: 4363

akras Jeżeli ma się trochę czasu, to jadąc w kierunku Berlina, warto skręcić i kierując się na Łęknicę dojechać do Parku Mużakowskiego. Myśmy mieli niewiele niestety czasu, tak, że chodząc po tym rozległym parku nie zatrzymaliśmy się nigdzie na dłużej. W „naszym tempie” zwiedzanie zajęło godzinę, ale z przyjemnością można się tam zatrzymać i na cały dzień.

BELGIA / - / Bruksela / Najgłębszy basen na świecie
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2047

tkos Na Majówkę wybraliśmy się pięcioosobową grupą nurków. Nie do Egiptu czy Tajlandi, ale do... Beneluksu. Naszym celem były dwa nietypowe miejsca nurkowe. Pierwsze to dawny zbiornik na gaz w Duisburgu, a drugie to najgłębszy basen w Europie czyli Centrum Nemo w Brukseli.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NIEMCY / Saksonia / Bastei / Bastei 5
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4054

tkos Jak lubicie niedalekie wypady, to polecam wyjazd do Szwajcarii Saksońskiej. To niecałe 300 km z Wrocławia.

inf.praktczne, zdjęcia

DANIA / Helsingor / . / Inscenizacja Hamleta wg moich dzieci
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2674

Jerzy1 Jako, że nie lubimy spędzać czasu smażąc się plackiem na plaży na wakacje wybieramy często rejony nie odwiedzane przez plażowiczów, a jeśli jest to wybrzeże to zazwyczaj bardziej nas interesuje zwiedzanie okolic niż kąpielisko. Tym razem wybraliśmy się przez polskie zachodnie wybrzeże do Danii.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NIEMCY / Bawaria / Monachium / Oktoberfest
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9935

AdriG Trwa końcowe odliczanie do startu Oktoberfest 2011 - bawarskiego święta piwa, zwanym także Wiesn. Jest to największy festyn ludowy na świecie, obchodzony od ponad 200 lat w Monachium.

NIEMCY / Bawaria / Höllentalklamm / Dolina Höllentalklamm
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7920

AdriG Artykuł opisuje wędrówkę przez wąwóz Höllentalklamm – jedną z głównych atrakcji bawarskiego regionu Garmisch-Partenkirchen, położonego w Alpach w potężnym przełomie skalnym między Blassenkamm und Waxensteinkamm.

StaryGolf Czwórka przyjaciół. Razem przetestowali się już rok temu w podróży do Chorwacji, Teraz chcą czegoś więcej. Wspólnie realizują projekt, który pozwoli im zwiedzić niemal całą Europę Zachodnią. Bohaterem wycieczki jest jednak tytułowy VW Golf, który musi zawieźć ich do celu.

zdjęcia, mapy, linki

NIEMCY / - / Berlin / Brama Brandenburska nocą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7190

tkos Koniec wakacji zdecydowaliśmy się spędzić z moją rodziną z Wrocławia i z dziećmi w karaibskich klimatach, ale że nie było nas już stać - po intensywnych urlopach tego roku - na rejs na Antiquę czy Martynikę, wybraliśmy w zamian Tropical Islands pod Berlinem. W planach mieliśmy, oczywiście oprócz relaksu w tym atrakcyjnym aquaparku, także poznanie stolicy Niemiec, która jest przecież tak niedaleko od Polski, ale jakoś do tej pory pozostawała dla nas nieodkryta.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NIEMCY / Meklemburgia / Morze Bałtyckie / Przygotowania Sunrise on islands 2010 vol.1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3918

xhakeem34x Preludium do samotnej wyprawy rowerowej Sunrise on islands 2010 - Wyspy Fryzyjskie. Autor: Tomasz Wolak.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

DANIA / Bornholm. / Melsted / Borbholm.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3610

Roberto Jest to opis 2 tygodniowej wyprawy rowerowej.

NIEMCY / Bawaria / Neuschwanstein / Zamek Neuschwanstein
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7855

tkos Niemcy. może niektórym wydają się krajem niezbyt atrakcyjnym turystycznie. Być może na taki pogląd wpływa fakt, że to właśnie Niemcy są narodem, który najbardziej podróżuje po świecie. Stąd przekonanie, że widocznie nie mają oni u siebie wiele ciekawego. A jednak chyba nie do końca. Wystarczy odwiedzić Bawarię.

inf.praktczne, zdjęcia

MAURETANIA / Afryka / brak / Logo wyprawy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1223

Cyprian Ostatni etap samochodowej wyprawy po Afryce Zachodniej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Cyprian Pierwszy etap samochodowej wyprawy po Afryce Zachodniej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

MALI / brak / Djenne / Cinquecento z mieszkańcami
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 5885

podroznicy Afryka- czarny ląd , Sahara, tropikalny klimat... tak ten kontynent kojarzony jest przez wielu z Nas. Nikt jednak Afryki nie kojarzy z Cinquecento... do momentu zatchnięcia się z tą relacją.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

HOLANDIA / Amsterdam / Amsterdam / Amsterdam
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9240

Blaszka Pierwsza rzecz, która zwróciła moją uwagę w mieście, to różnorodność i bogactwo stylów, ubiorów, manier i sposobu bycia. Ogromna tolerancja i chyba już zobojętnienie Holendrów na przejawy skrajnej indywidualności są wręcz przysłowiowe. Przez dłuższy czas nie mogłem się nacieszyć tą masą RÓŻNIE poubieranych ludzi. Czułem się, jakbym przeniósł się nagle z naszych "uniformistycznych" ulic na bal przebierańców...słowem AMSTERADM

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4604

MaciejZ Z Sudetami, częścią Średniogórza Europejskiego studenci wrocławskiej geografii są dość dobrze obeznani. Dzieje się tak dzięki własnym zainteresowaniom, pracom wynikającym z działalności koła naukowego czy też programu nauczania ujmującego Sudety jako obiekt dydaktyczny.

inf.praktczne

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11476

MaciejZ Studiowanie w innym kraju staje się wspaniałą okazją nie tylko do poznania, ale i do zrozumienia odmiennej rzeczywistości w nim panującej. Niemcy - jeden z najsilniejszych ekonomicznie krajów Świata, członek Unii Europejskiej, której wespół z Francją były inicjatorem, są dziś miejscem niezwykłych sporów politycznych i niebywałych kompromisów.

inf.praktczne

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2293, Łączna liczba odwiedzin: 7732391


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-26
Urlop na kempingu?

Subiektywny ranking kempingów we Włoszech i Chorwacji.

04-14
Zobacz zwycięskie fotografie

Ponad 600 prac, atrakcyjne nagrody. Czas poznać najlepsze prace konkursu Foto Dla takich chwil podróżuję

03-26
Samochodem nad Bajkał?...
03-26
Islandia Fotorelacja...
03-18
Bułgaria – kraina błękitu i...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl