Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:POLSKA

Liczba wyszukanych artykułów: 356

Globtroter.pl Zwiedzanie najodleglejszych zakątków świata, zdobywanie górskich szczytów i błogie lenistwo na rajskich plażach – te wszystkie wakacyjne przeżycia na zawsze pozostają w pamięci jako najlepsze wspomnienia. Najpiękniejsze momenty warto uchwycić na fotografiach, żeby móc pokazać je bliskim, pochwalić się dalekimi podróżami i podzielić ekscytującymi wrażeniami. Zdjęcia z wakacji to także doskonały sposób na aranżację przestrzeni wokół siebie. Otaczanie się fotografiami z wakacji pozwala na odrobinę relaksu, oderwanie się od obowiązków i przyjemne wspominanie pięknych chwil. Warto więc nie tylko pstrykać fotki, ale po powrocie do domu zrobić odbitki i w odpowiedni sposób je wyeksponować. Jak to zrobić? Podpowiadamy kilka ciekawych sposobów przechowywania zdjęć, które są przecież ważnymi pamiątkami.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Pomorskie / Rumia / Kaktusy i inne sukulenty
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 113

Antoni Mądrość ludowa głosi: "Cudze chwalicie, swego nie znacie…" Otóż to... nie jest prawdą, że najciekawsze i najliczniejsze kolekcje kaktusów spotkamy na Wyspach Kanaryjskich, w Hiszpanii, czy też w Afryce, gdyż to do Polski przyjeżdżają miłośnicy kaktusów z całego świata. Taką kolekcję posiadają Państwo Łucja i Andrzej Hinz z Rumii.http://www.kaktusiarnia.pl/

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NORWEGIA / Lofoty / Hamnoy / Hamnoy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 569

macciej 12 - dniowa trasa objazdowa wokół Bałtyku, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Lofoty, lodowiec Svartisen, Droga Atlantycka, Droga Trolli, droga nr 13, fiordy, Język Trolla, Ambona i inne norweskie wspaniałości.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Globtroter.pl Średnio 27 proc. Polaków decyduje się na zagraniczny wyjazd wakacyjny. Planując taki urlop, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, wśród których ważną rolę odgrywa ubezpieczenie turystyczne. Dzięki odpowiednio dobranej polisie można zabezpieczyć się na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych czyhających na turystów.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Małopolska / Kraków / Weekendowy Kraków
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1720

Globtroter.pl Wakacje w pełni – nawet jeśli nie planujemy dłuższego wyjazdu, warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na weekend do jednego z wielu ciekawych zakątków Polski. I oczywiście wybrać hotel odpowiadający naszym oczekiwaniom. Gdzie warto zawitać?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA /  /  / Wakacyjna podróż samochodem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 229

Globtroter.pl Bagażnik wypakowany po brzegi, dzieci zapięte pasami w fotelikach, mapa i GPS w gotowości. Ruszasz, przejeżdżasz kilkadziesiąt kilometrów i zaczynasz już czuć wakacje… Rozmarzyłeś się? Fantastycznie, ale zejdź na chwilę na ziemię. Zanim zabierzesz bliskich na wczasy samochodem, sprawdź jak się do nich przygotować.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA /  /  / Ubezpieczenia w podróży
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 307

Globtroter.pl W tym roku na letnie wakacje wyjedzie 16,5 mln Polaków. Większość z nich, podobnie jak w latach poprzednich, wyjedzie na urlop w Polsce. 26proc. z planujących wypoczynek pojedzie za granicę (4,2 mln Polaków). Do jakich krajów pojadą? Czy zorganizują wyjazd samodzielnie czy skorzystają z usług biura podróży? I jak przygotują się do wyjazdu?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Wrocław / Wrocław / Brzeg Dolny Fot. Cruzeo
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 232

ztaraszewska Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczyłam niesamowite miejsca i przeżyłam niecodzienne przygody.

POLSKA / Małopolska / Zakopane / Dolina Małej Łąki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 308

Tuan de Paso Zakopane. Wrażenia z miesięcznego pobytu w osadzie, która niegdyś była inspirującym i malowniczo położonym miejscem spotkań kwiatu polskiej inteligencji. Uzdrowisko cieszyło się wyjątkowym stylem architektonicznym, dobrą kuchnią, wspaniałymi górami i klimatem artystycznej bohemy. Niemniej jednak, na przestrzeni kolejnych lat własna popularność i napływ turystów zmieniły oblicze Zakopanego nie do poznania.

POLSKA / --- / --- / „Na złotym wybrzeżu” Evald Flisar
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 472

GlobAdmin Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

POLSKA / Małopolska / Kraków / Rynek w Krakowie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 305

Globtroter.pl Kraków może się pochwalić wielowiekową tradycją konstruktywnego współistnienia dwóch kultur, które budują niepowtarzalny charakter tego miasta – chrześcijańskiej oraz żydowskiej. Wciąż żywa, niezwykle barwna historia żydowskiego Krakowa przyciąga spragnionych wiedzy i niepowtarzalnych doświadczeń podróżników z całego kraju.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA /  /  / Sky Dive
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 261

Globtroter.pl Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie zdolności, szkolenia oraz sporo pieniędzy. Dzisiaj skakać może niemalże każdy, kto ma na to ochotę i spełnia podstawowe wymagania. To możliwe za sprawą skoków tandemowych, które nie wymagają praktycznie żadnego przygotowania. Na czym polegają skoki w tandemie i gdzie będziemy mogli z nich skorzystać?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Tatry / Wrota Chałubińskiego / Wrota Chałubińskiego3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 344

Angrywaldeuszek Kiedy skutecznie rezerwować miejsce w schronisku, co warto zabrać ze sobą itp. Odpowiedzi znajdziecie w opisie oraz na naszym fanpage https://www.facebook.com/angrywaldeuszek/

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Odra / Odra / To zobaczyłam płynąc wyczarterowanym jachtem motorowym z Wrocławia do Gliwic
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 166

ztaraszewska Urlop w otoczeniu nadodrzańskiej przyrody? Pełen przygód i wyzwań, bo spędzony za sterami jachtu spacerowego? Dlaczego nie! Łódź tej klasy może wyczarterować każdy, kto chce spróbować rzecznej żeglugi. A trasa, od której warto zacząć, to szlak z Wrocławia do Gliwic – bardzo uroczy i co najważniejsze – jeszcze nieodkryty dla masowej turystyki.

inf.praktczne, zdjęcia

KUBA / hawana / village / Kuba na rowerze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1665

Superfemka Pewnie nie raz zastanawialiście się który przewoźnik w jaki sposób pozwala na przewóz roweru. Oto krótki i praktyczne przedstawienie najpopularniejszych w Polsce przewoźników oraz ich warunków transportu rowerów :)

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA /  /  / Finansowanie wypraw (art spons)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 822

Globtroter.pl Obiecałeś dziecku wspólny wyjazd w góry? Ferie już tuż tuż, a w Twoim portfelu pustki? Dziś podpowiemy, czy warto zaciągnąć pożyczkę, by sfinansować zimowy wypoczynek.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Podlasie / Tykocin / Perełka Podlasia
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 621

ru_da "Miasteczko-bajeczka" - tak o Tykocinie mawiała Agnieszka Osiecka. To niewielkie miasto - malowniczo położone nad brzegiem Narwi, na skraju Puszczy Knyszyńskiej, ok. 30 km od Białegostoku - na każdym przybyszu robi olbrzymie wrażenie.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Bałtyk /  / Trasy rowerowe - Art. Spons.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 412

GlobAdmin Piesze wędrówki, zwiedzanie zabytków i muzeów, kajak, żagle, to wszystko świetne sposoby na aktywny wypoczynek. A co powiecie na rower? To dopiero frajda. Oto kilka propozycji najciekawszych tras rowerowych.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Kujawsko-Pomorskie / Bierzgłowo / Bierzgłowo, zamek Krzyżacki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 606

longin1974 Jedną z głównych atrakcji tego regionu są właśnie zamki. Nie wszystkie zostały zbudowane przez krzyżaków, ale wiele należało w różnym czasie do nich. Te, które nam dane było odwiedzić akurat na dodatek krzyżackich zasługują. Nie o wszystkich będę opowiadał szczegółowo, bo nie mamy tu chyba aż tyle miejsca. Do odwiedzonych przez nas należą: Toruń, Radzyń Chełmiński, zamek w Bierzgłowie, Świecie, Nowy Jasiniec, miejsce po zamku bydgoskim oraz Grudziądz.

zdjęcia, linki

POLSKA / Bałtyk / Bałtyk / Bałtyk_wspomnienia_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 370

BalticAnchor Ach ta zima. Na szczęście dzieci, żona, dziewczyna, przyjaciele wszyscy już są zajęci pracą szkołą świętami. Mamy dla siebie trochę czasu. Miałem tak jak i Wy dziś macie, wieczorami z nostalgią wspominałem piękne dni i noce na mazurach, Bałtyku i Chorwacji. Przeglądam zdjęcia i spotykałem się z przyjaciółmi z pokładu i wypraw. Wspominania kilka drinków i przynajmniej jeden wieczór z odrobiną magii morza ! Czy ja naprawdę muszę poddać się sezonom w dzisiejszych czasach ?

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Kujawsko-Pomorskie / Chełmno / Chełmno, ratusz
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 418

longin1974 W tym artykule, po długiej przerwie spowodowanej wieloma zmianami w moim życiu, pragnę kontynuować opowieść o wyprawie na tereny Kujawsko - Pomorskiego. Sprawa jest o tyle interesująca, że wchodzimy na teren ziemi chełmińskiej i diecezji chełmińskiej. Czy to jest to samo? Zobaczymy! Nie pozostało nam nic innego, jak ruszyć w drogę i zanurzyć się w odmętach historii i architektury.

GlobAdmin Wciągająca książka o tym jak rodzi się pasja, jak można poprzez jedno postanowienie zmienić życie. Autorka pokazuje, że zwątpienia, walka ze słabościami to nieodłączny element drogi w kierunku spełnienia marzeń. Polecamy!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 563

GlobAdmin Subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności. Wszyscy pytali „Gdzie jest Julia?” – my mamy odpowiedź – Julia jest w Australii! Przygody szalonej producentki telewizyjnej czytelnicy mogli poznać w jej debiutanckiej beletryzowanej opowieści o podróży dookoła świata „Gdzie jest Julia?”. Druga książka autorki bloga Where is Juli + Sam mówi o życiu na antypodach, o podróżach, tęsknocie za domem i o… miłości.

POLSKA / Kraków - Gdańsk / Pendolino / W wagonie restauracyjnym
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 525

Antoni Pociągi Pendolino kursują po polskich torach od grudnia 2014 roku. Są szybsze i droższe, co czasami mija się z komfortem jazdy oraz przyzwoitymi warunkami pracy załóg w składach tych pociągów.

POLSKA / --- / --- / Rankomat- art. sponsorowany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3696

GlobAdmin W ferworze przygotowań do wakacyjnego wyjazdu za zagranicę, często zapominamy o czyhających na nas niebezpieczeństwach. Tymczasem jest prosty sposób, by uchronić się przed przykrymi i bardzo kosztownymi niespodziankami – wystarczy… wykupić ubezpieczenie. Samodzielny wybór oferty może być jednak trudny, a ostatecznie – nietrafiony. Jak więc zapewnić sobie spokój na wakacjach?

GlobAdmin Jeśli sporo czasu spędzacie w Internecie śledząc promocyjne ceny biletów lotniczych i uwielbiacie odwiedzać nowe miejsca na świecie, to koniecznie sprawdźcie wyszukiwarkę lotów jetLookup.com z opcją Multi City!

POLSKA / Morze Bałtyckie / Sopot Kalmar / Baltic Race
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 470

Baltic Race 2016 W majówkę rusza pierwsza edycja charytatywnego wyścigu z Polski do Szwecji BTL Baltic Race 2016. To jedyny wyścig, którego cały dochód zostanie przekazany na spełnienie marzeń dzieci z domów dziecka w Łbiskach i zorganizowanie dla nich obozów żeglarskich. Wyścig jest otwarty dla wszystkich!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / opolskie / Opole / Opole dla Nepalu 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 443

Przemysław Supernak SuperGlob \"Opole dla Nepalu\" to akcja pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu (kwiecień 2015) zainicjowana przez kilku opolskich podróżników działających w Opolskiej Grupie Podróżniczej.

POLSKA / opolskie / Opole / II Opolski Festiwal Podróżniczy 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 680

Przemysław Supernak SuperGlob II OFP to ok. 30 róznych wydarzeń dla miłośników podróży. Slajdowiska, wykłady, wystawy, warsztaty, koncerty, quiz podróżniczy i wiele niespodzianek. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/ofpopole

festiwal 100droga Już za niecały miesiąc do królewskiego miasta Wschowa zjadą się miłośnicy podróży i podróżniczego świata. 11 lutego 2016 roku ruszy pierwszy dzień Festiwalu Podróżników „100droga” i potrwa do 14 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”.

POLSKA / --- / --- / kubki Glacier Stainless GSI
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 984

GlobAdmin Poznajcie nowości od GSI: termiczny kubek oraz termos, które przyciągają wzrok swoimi kolorami i stylowym wzornictwem, a jednocześnie gwarantują trwałość i najwyższą jakość, która sprawdzi się w każdej podróży.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 847

GlobAdmin Jeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że mimo wysokich podatków w Norwegii, problemów z alkoholem w Finlandii i raczej chłodnych relacji z sąsiadami w Szwecji, w państwach północy mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie, to sięgnijcie po tę książkę.

POLSKA / Żywiecczyzna / Matyska - Beskidzka Droga Krzyżowa / Upadek
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 1258

Menhir Zaproszenie do zobaczenia intrygującej, oryginalnej i budzącej kontrowersje Beskidzkiej Drogi Krzyżowej na matysce

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / .Pracownia Podróży 7.12.2015
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 572

GlobAdmin Finlandia zimą. Tam życie upraszcza się do podstawowych prawd, do zapewnienia fundamentalnych potrzeb. O tym, że można, że warto tam dotrzeć przekonacie się podczas Spotkania Pracowni Podróży.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 786

GlobAdmin Mówi się, że Indie można albo pokochać, albo nie chcieć nigdy więcej do nich wracać ... Przekonajcie się jak odebrała je Joanna Grzymkowska- Podolak, dziennikarka i autorka książek.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 636

GlobAdmin Jeśli interesuje Was ziemia Wikingów, kraj bezpiecznych samochodów, tanich mebli i mrocznych dobrych kryminałów, to koniecznie sięgnijcie po książkę Maciej Zborowskiego.

POLSKA / --- / --- / Nikon- akcja promocyjna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 587

GlobAdmin Ruszyła ogólnopolska promocja Nikon Polska skierowana m.in. do miłośników podróży i sympatyków sprzętu obserwacyjnego. Akcja trwa do końca grudnia i obejmuje promocyjne lornetki znajdujące się w ofercie firmy oraz specjalne spotkania szkoleniowo-promocyjne.

CHORWACJA / --- / --- / Novasol- domy wakacyjne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 564

GlobAdmin Ryby z własnego połowu, sałatka grecka z kupionych na targu warzyw, sera i lokalnych oliwek, pyszne wino pite na tarasie domu, a wokół cisza i przestrzeń… Ukochany pies odpoczywa u naszych stóp po wyczerpującym spacerze brzegiem morza. Wygoda i możliwość decydowania za siebie powodują, że Polacy najczęściej wybierają wakacje na własną rękę.

GlobAdmin Wspaniała opowieść o górach i silnej kobiecie, która spełnia swoje marzenia i plany. Bardzo inspirująca lektura nie tylko dla tych, którzy kochają górskie wędrówki!

POLSKA / --- / --- / Wywiad z Aleksandrem Dobą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1036

GlobAdmin Spora porcja optymizmu, rady jak zrealizować swoje marzenia, podpowiedzi jak ważne jest planowanie czyli wywiad ze słynnym Aleksandrem Dobą. Lektura obowiązkowa na początek weekendu!

POLSKA / ---- / --- / GSI Outdoor Glacier Stainless Miniamalist
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 597

GlobAdmin Nawet jeśli nie macie w planach dorównania kanadyjskim i francuskim traperom przemierzającym Kolumbię Brytyjską, zwróćcie uwagę na naczynia i akcesoria do gotowania GSI Outdoor. Doskonałe podczas wędrówek, nie tylko po górach!

POLSKA / --- / --- / Cyklon
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 636

GlobAdmin Polecamy książkę, która jest efektem ośmiu podróży do jednego z najbardziej odizolowanych państw na świecie. Autor przybywa do pogrążonego w ciemności kraju tuż po szafranowej rewolucji i cyklonie Nargis. Opuszcza kraj, gdy rodzi się demokracja.Niesamowite studium ludzkiej psychiki!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1265

GlobAdmin Jeśli lubicie spojrzeć na podróże przez pryzmat psychologii międzykulturowej i antropologii, to nie możecie przegapić tej książki! Koniecznie sięgnijcie po oryginalny tryptyk o Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

POLSKA / Biebrzański Park Narodowy / Bagno Ławki / Pomiar kosy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 802

Antoni Impreza organizowana przez Biebrzański Park Narodowy i Gminę Trzcianne, promuje czynną ochronę bagien i rolnictwo przyjazne przyrodzie. Mistrzostwa służą podtrzymaniu tradycji koszenia łąk i popularyzowaniu tej formy ochrony czynnej. Zawodnicy i organizatorzy przywracają atmosferę zabawy i swoistego współzawodnictwa pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła bagiennym sianokosom, wzbogacając ją o elementy edukacji ekologicznej.

POLSKA / --- / --- / AKU Bellamont
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 845

GlobAdmin Miłośnikom górskich wędrówek i spacerów w bardziej wymagającym terenie polecamy hybrydę buta wyprawowego i miejskiego- Bellamont. Modele przetestowane przez zespół Globtrotera :-) Aż chce się wędrować i wyżej, i dalej!

GlobAdmin Jak połączyć dalekie wyprawy z posiadaniem czworonoga? Przekonajcie się w jaki sposób udało się to blogerom i podróżnikom Agacie i Przemkowi.

POLSKA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 8
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 994

GlobAdmin Karol Werner rowerem przejechał ponad 40 tysięcy kilometrów, zwiedził 27 krajów, a wrażenia z podróży uwiecznił na ponad 25 tysiącach zdjęć. Od 2012 roku prowadzi jeden z najpopularniejszych podróżniczych blogów w Polsce – „Kołem Się Toczy.

POLSKA / Bieszczady / Łupków / Chata na Końcu Świata
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1156

słonny Już sama nazwa "Chata na Końcu Świata" brzmi intrygująco. Jeśli dodać do tego informację, że znajduje się w Bieszczadach z dala od uczęszczanych zwykle szlaków, to trudno przestać o niej myśleć ...

POLSKA / ---- / --- / Łatwy wyjazd na kemping
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 761

GlobAdmin Aby przyjazd na kemping nie stanowił nieprzyjemnej niespodzianki, przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić swój namiot.

POLSKA / --- / --- / W jaki sposób prawidłowo wybrać swój plecak?
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1290

GlobAdmin Niezależnie, czy wybierasz się na kilkugodzinny, łatwy spacer, całodniową wycieczkę czy też wielodniową górską wyprawę, z pewnością mamy dla Ciebie odpowiedni plecak. Zapoznaj się z naszymi poradami, aby w najlepszy możliwy sposób wybrać swój plecak i przygotować go do wyprawy.

POLSKA / --- / --- / Łukasz Supergan- wywiad- magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 7
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1277

GlobAdmin Dokonania Łukasza to m.in. wyprawa Łukiem Karpat (2200 km, 65 dni), przejście przez wierzchołki 13 alpejskich czterotysięczników (28 dni), zimowe przejście 841 km szlakiem Karpat Słowackich, przejście ok 2500 km pustynnym łańcuchem gór Zagros. To wszystko robi wrażenie!

POLSKA / kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz / BylismyTam.pl - logo
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 779

BylismyTam.pl Brandysówka – spotkanie majowe. Weekend 22-24 maja postanowiliśmy spędzić na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Wspólny trening ekipy, która na przełomie sierpnia i września 2015 r. podejmuje się zdobycia rowerami Kaukazu, był okazją do sprawdzenia wiosennej formy, sprzętu oraz do integracj

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / POLSKA / LOGO / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1259

Rowerem na raty W trakcie tegorocznej wyprawy po Litwie chcemy odnaleźć miejsca związane z miejscową kulturą i mitologią. Będziemy poszukiwać śladów diabłów, koboltów i barzduków, a także miejsc związanych z Perkunasem, Auską i Mildą i innymi mitycznymi postaciami.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy

GlobAdmin Pora na odkrycie Ameryki, jakiej jeszcze nie znacie! Wspólnie z Tomkiem Gorazdowskim, autorem najnowszej książki Wydawnictwa Znak, przemierzcie bezkresne tereny Alaski, zmierzcie się z peruwiańską pustynią oraz wyruszcie szlakiem rajdu Dakar.

POLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Pacanów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 876

GlobAdmin Któż z nas nie zna bajki o Koziołku Matołku? Warto z okazji Dnia Dziecka wprowadzić dzieci w tajemniczy świat bajek, a przy okazji przypomnieć, że wspomniany w książce Pacanów istnieje naprawdę!

2015-05-15

GlobAdmin Bliżej nieba

POLSKA / --- / --- / Bliżej nieba
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1085

GlobAdmin Wiatr we włosach, ciepłe promienie słońca i wielka przestrzeń wokół nas – każdy chciałby to poczuć chociaż raz w życiu. Podobnie jest z marzeniem o lataniu. Zazdrościmy szybującym ptakom wolności i widoków, jakie podziwiają z góry!

NORWEGIA / Zachód / Kjerag / Motocykle BMW
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1304

WłóczyLinki dookoła świata motocyklami Małżeństwo z Poznania jedzie dookoła świata na motocyklach - ruszają w połowie czerwca 2015

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Pruszcz Gdański / Mokry Dwór / Wszechświat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 891

Antoni Dotychczas organizatorzy Żuławskiego Tulipana w Mokrym Dworze, gmina Pruszcz Gdański, zabierali swoich gości w świat bajek, planet, a nawet piłki nożnej. W tym roku zabiorą nas w tulipanową, niesamowitą i pełną wrażeń podróż dookoła świata.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

GlobAdmin Od 2 maja do 3 czerwca na Krakowskim Przedmieściu będzie można oglądać plenerową wystawę "Biało-czerwona na bezdrożach". Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 824

GlobAdmin Ostatnie tragiczne wydarzenia zwróciły uwagę całego świata w stronę Nepalu ... W ostatnich dekadach kraj ten zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę ...

POLSKA / --- / --- / Pustka wielkich cisz Łukasz Supergan
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 833

GlobAdmin Miłośnicy gór, osoby lubiące stawiać sobie kolejne wyzwania, z pewnością z zainteresowaniem sięgną po książkę Łukasza Supergana "Pustka wielkich cisz"!

POLSKA / Kaszuby / Bytów / Alternatywny napęd drezyny
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1247

Mendel2 Artykuł na temat pikniku kolejowo drezynowego w Bytowie i wycieczki drezyna po Kaszubach :)

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Wywiad z Elżbietą Dzikowską
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1933

GlobAdmin Jesteście ciekawi jaki zakątek Polski jest szczególnie bliski polskiej podróżniczce, w jakim kraju poza Polską mogłaby zamieszkać oraz skąd bierze się jej słabość do kluczy? Koniecznie przeczytajcie wywiad!

POLSKA / podkarpacie / Rzeszów / 9 przyjaciół i jeden bus :)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 919

wyprawybusem.pl Artykuł opisuje początki projektu podróżniczego wyprawybusem.pl.

POLSKA / --- / --- / Spotkanie Pracowni Podróży: Rumunia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 728

GlobAdmin Zapraszamy w podróż krętymi drogami Transylwanii oraz polnymi ścieżkami po Rumunii. Już 22 kwietnia w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie!

POLSKA / --- / --- / NAVIGATOR FESTIVAL
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 791

GlobAdmin Już za dziesięć dni w Nowohuckim Centrum Kultuy rusza NAVIGATOR FESTIVAL - trzydniowe święto podróżników. Zaczynamy odliczanie!

POLSKA / --- / --- / Wakacje na kempingu art.sponsorowany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1229

GlobAdmin Dzieci zmieniają nieco zasady podróżowania :-) Tym z Was, którzy zastanawiają się jak zaplanować urlop z małymi dziećmi, aby nie trafić do hotelu, spędzić jak najwięcej czasu na łonie natury i zapewnić dzieciom solidną porcję ruchu, polecamy kempingi.

GlobAdmin Jeśli lubicie zatracić się w dobrej podróżniczej lekturze lub jeśli Indonezja znajduje się na Waszej liście marzeń, to koniecznie sięgnijcie po książkę Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka!

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński \
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 838

GlobAdmin Australia oczarowuje! Ogromne przestrzenie, dzikie krajobrazy, przedziwne zwierzęta, które można spotkać tylko tam, ciekawa kultura. Zapraszamy na spotkanie z różnorodnością tego niezwykłego kontynentu!

POLSKA / Kujawsko-Pomorskie / Ostromecko / Ostromecko, zespół pałacowy i ogród
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1391

longin1974 W tym artykule postaram się przybliżyć kilka miejsc, które znalazły się na moim wędrówkowym szlaku. Ze względu na bogaty program owej wyprawy tekst został podzielony na kilka części. Dziś wyruszymy z Torunia, odwiedzimy zespół pałacowy w Ostromecku, zajedziemy do Bydgoszczy i zakończymy podróż w Koronowie.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Śląsk / Katowice / Kurs na świat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 816

aegee-katowice Już 17 kwietnia w Katowicach odbędzie się konferencja podróżnicza "Kurs na Świat", na której prelegentami będą m.in. autostopowicze.

zdjęcia, linki

POLSKA / ---- / --- / TravelChannel - program podróżniczy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1028

GlobAdmin Od 11 kwietnia, w każdą sobotę o 19:00, kanał Travel Channel zaprasza na wyjątkowe spotkania z Jonathanem Phangiem – charyzmatycznym ekspertem w dziedzinie podróży i kulinariów.

GlobAdmin Jeśli jesteście na etapie poznawania Polski lub jeśli wciąż nie wierzycie, że u nas także jest pięknie, przeczytajcie najnowszą książkę Jakuba Porady!

POLSKA / --- / --- / Turystyka kwalifikowana- art sponsorowany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1130

GlobAdmin Jeśli termin "turystyka kwalifikowana" brzmi dla Was obco, to koniecznie poczytajcie na czym polega i jak ją zorganizować.

POLSKA / --- / --- / Mazury najlepsze na wiosenny wypoczynek
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 751

GlobAdmin Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca pojawiają się również plany dotyczące majówkowego wypoczynku. Dokąd w tym roku? Może na Mazury? :-)

GlobAdmin Miłośników podróży z Wrocławia i okolic, ale nie tylko :-), zapraszamy w kwietniu na Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero!

MYANMAR / Azja / Okolice Jeziora Inle / Birma 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2526

Opolski Festiwal Podróżniczy Zapraszamy na Opolski Festiwal Podróżniczy, który odbędzie się w Opolu już w dniach 23-26 marca 2015! Koniecznie zapoznajcie się z programem, na pewno wybierzecie coś dla siebie.

AUSTRALIA / Australia / Australia / Australia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 995

Opolski Festiwal Podróżniczy Zapraszamy na Opolski Festiwal Podróżczniczy, który odbędzie sie w dniach 23-19 marca 2015.

POLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka Opatowska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1049

GlobAdmin Powolnie przeżuwamy i rozkoszujemy się śmietankowo-karmelowym smakiem niezwykłego cukierka patrząc na zachód słońca nad zamkiem Krzyżtopór w Ujeździe. Czemu niezwykły cukierek i czemu w Ujeździe i w ogóle co nas ciągnie do krówki?

POLSKA / --- / --- / Kolosy 2015
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 792

GlobAdmin Już 13 marca odbędzie się największa tego typu impreza w Europie,17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączone z Kolosami 2014!

GlobAdmin Brzmi interesująco: ojciec i syn, obaj tuż po świeżo zdanym egzaminie na prawo jazdy na jednoślad, na dwóch legendarnych motocyklach Royal Enfield zakupionych w Delhi, wybierają się w podróż u podnóży Himalajów, od Kaszmiru aż po Sikkim :-) Warto przeczytać!

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: : Paweł Kowalczyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 987

GlobAdmin Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Kowalczykiem, który opowie o wolontariacie Auroville w południowych Indiach oraz przybliży temat walki z biopiractwem i wielkim kapitałem.

POLSKA / --- / --- / TravelChannel - program podróżniczy „Podniebne pokazy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 911

GlobAdmin Od 4 marca, w środy o 21:00, kanał Travel Channel zaprasza na nowy cykl dokumentalny \"Podniebne pokazy\". Jego bohaterami są przedstawiciele jednego z najniebezpieczniejszych zawodów świata - piloci pokazów lotniczych.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 980

GlobAdmin Polecamy książkowy debiut Karola Wernera- blogera wyróżnionego w konkursie na Blog Roku 2013! Poczytajcie o ludziach zamieszkujących kraje niezbyt odległe geograficznie, ale odległe obyczajowo.

POLSKA / --- / --- / Paczki w podróży- wywiad w Magazynie Globtroter.pl Inspiracje
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1425

GlobAdmin Jeśli marzycie o spędzeniu życia w podróży, to koniecznie poznajcie historię Kasi i Marcina Paczków, autorów bloga Paczki w podróży!

PERU / Ausangate / Wgorach / Zapatrzona na gory kobieta
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1633

Sylwia Perkowska Każdy z nas marzy o podrożach, o życiu pełnym wrażeń i wypełnionych przygodmi ... Jak to zorganziować i czy zawsze jest to możliwe? Poczytajcie- temat wiele razy już analizowany, ale wart ponownego przemyślenia...

inf.praktczne, zdjęcia

2015-02-10

Ciborka Kościelisko

POLSKA / Tatry / Kościelisko / Kościelisko
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 940

Ciborka Kościelisko to duża wieś położona w Tatrach Zachodnich, w Rowie Kościeliskim. Miejscowość w 1994 roku połączyła się z dwiema innymi wsiami, Witowem i Dzianiszem. Turyści coraz częściej odwiedzają Kościelisko ze względu na piękne otoczenie, w którym wieś się znajduje.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Walka o bagaż TravelChannel
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1015

GlobAdmin Jeśli zastanawiacie się co dzieje się z bagażami, które zaginą podczas podróży, a ich właściciele nie mają tyle szczęścia aby je odzyskać, to koniecznie oglądnijcie "Walkę o bagaże". Już za kilka dni w Travel Channel!

POLSKA / Podlasie / Narew / Kraina Otwartych Okiennic
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2012

Piotr_Sz Dwa tygodnie samotnie na rowerze. Ponad 1000 kilometrów. Kraina Otwartych Okiennic, Puszcza Białowieska, Puszcza Knyszyńska, Puszcza Augustowska, Podlaski Przełom Bugu, Biebrzański Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, Tatarszczyzna, Dolina Rospudy, Święta Góra Grabarka, Uroczysko Koterka... Jedziemy!

POLSKA / Gdańsk / Ratusz Głównego Miasta Gdańska, Wielka Sala Rady - sklepienie / Apoteoza Gdańska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1678

Antoni Zwiedzając Salę Czerwoną spójrzmy w górę, gdzie pośrodku stropu znajduje się owalny obraz przedstawiający „Apoteozę Gdańska”, który symbolizuje łączność Gdańska z Rzeczpospolitą i dotyka wymiaru państwowego i funkcjonowania miasta w państwie.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Gdańsk / Zielona Brama / Długi Targ
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2953

Antoni Tajemnice Sali Czerwonej Ratusza Głównego Miasta Gdańska są zawarte w jej obrazach i ornamentach. Przesłanie tych przedstawień malarskich dotyczyło honoru, lojalności i miłości do ojczyzny, zawierało przestrogi i rady, którym winni podporządkować się miejscy radni w XVI wiecznym Gdańsku. Warto zapoznać się z nimi, by przekonać się, że mimo upływu wieków są nadal aktualne.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Paweł Kilen W poszukiwaniu białych plam na mapie - Trekking rzeki Kunene
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 799

GlobAdmin Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Pawłem Kilenem, który opowie o pierwszym od 40 lat samotnym przejściu przez białego człowieka wzdłuż rzeki Kunene na pograniczu namibijsko- angolskim. Polecamy!

POLSKA / --- / --- / Wypad w Bieszczady- art spons
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5169

GlobAdmin Kiedy miasto nie pozwala odpocząć po ciężkiej pracy, a nogi domagają się większego wysiłku to znak, że czas na górską wycieczkę. Idealnym wyborem będą Bieszczady – góry, które olśniewają starodawnym czarem i przyciągają odrobinę niepokojącym pięknem. Sprawdź, jak zorganizować wycieczkę dla czterech osób!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1178

GlobAdmin Polecamy książkę o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. Poznajcie losy bohaterów, historie pełne emocji i wydarzeń „nie z tej ziemi”. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam ...

POLSKA / --- / --- / Zwrot podatku Vat dla polskich turystów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8736

GlobAdmin Czy wiecie o czym powinni pamiętać Polacy wyjeżdżający za granicę i planujący tam zakupy, aby mogli odzyskać podatek VAT? Warto przeczytać!

GlobAdmin Już w najbliższy piątek 16.01.2015 zapraszamy na Spotkanie z pasją! Tym razem będziecie mieli okazję posłuchać Jakuba Czajkowskiego, który opowie o Mongolii.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 796

GlobAdmin Jeśli należycie do grona globtroterów, którym Australia śni się po nocach, którzy już w dzieciństwie marzyli o Czerwonym Kontynencie, to nie możecie przegapić tej książki!

POLSKA / Kujawsko-Pomorskie / Toruń / Toruń, katedra św. Janów, widok z wieży
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1891

longin1974 Przysłowie "Cudze chwalicie, swego nie znacie" często do nas powraca! Tym milej, kiedy globtroterzy dzielą się swoimi "podróżniczymi odkryciami" w Polsce!

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2283, Łączna liczba odwiedzin: 7929314


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

09-18
Pozyskaj ruch do swojego bloga

Zobacz, jak dzięki swojej aktywności w Globtroter.pl w łatwy sposób pozyskasz nowych użytkowników na swojego bloga lub strone podróżniczą.

08-30
Na weekend w Polskę [spons]

Wakacje w pełni – nawet jeśli nie planujemy dłuższego wyjazdu, warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na weekend do jednego z wielu ciekawych zakątków Polski.

08-10
Rowerem przez Skandynawię...
08-11
Lofoty...
08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl