Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:TAJLANDIA

Liczba wyszukanych artykułów: 54

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / Klongi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 341

igebski W miarę szczegółowy opis tygodniowej podróży po Tajlandii. Przejechane około 1200 kilometrów. Odwiedzone między innymi takie miejsca jak: Bangkok, Pattaya, Autthaya, Erawan, most na rzece Kwai, Lop Buri.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna Góra
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 343

andrzej2.0 Mieliśmy wypadek na motorze. Moja noga bardzo nieprzyjemnie spuchła i każdy krok stał się bardzo bolesny, a my po wielu godzinach podróży staliśmy przed zapierającą dech w piersiach 340-metrową górą, na którą chcieliśmy się wdrapać. Wchodzić? Nie wchodzić?

zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Ko Samui / Lamai / Ko Samui
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1171

[fb] Agnieszka Ziembinska Relacja dzień po dniu z wyprawy pełnej przygód i spełniania marzeń po gorącej Tajlandii

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 604

4kilo.pl Postapokaliptyczna przyszłość - cywilizacja została w znacznym stopniu zniszczona przez potężną epidemię. Czworo młodych ludzi usiłuje uniknąć zakażenia i wyruszają na wyprawę w odludne miejsce. To z grubsza scenariusz każdego filmu nawiązującego do tajemniczych chorób. Wspólnym mianownikiem wszelkich gniotów spod znaku klasy B, jest pochodzenie choroby. Zawsze są to cholerne azjatyckie małpy. Bogu ducha winne człekokształtne mają z góry przypisaną rolę niszczyciela świata. Niczym Niemcy, którzy zawsze są czarnym charakterem i którzy na koniec dostają łomot. O ile Niemcom się zawsze należy, to tym razem muszę stanąć w obronie małp. W końcu jakby nie było to jakaś tam daleka rodzina. Nie przez małpy, a przez pieprzone komary znalazłem się w szpitalu. Na domiar wszystkiego winny był komar egipski. Nawet tutaj mamy problemy z tymi uchodźcami...

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / exp
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 518

Deas1 Relacja z podróży Globttrotera do Bangkoku, zupełnie spontaniczny wyjazd. Nie miałem nic oprócz biletów, 3 koszulek, 2 par spodenek, kremu do opalania, kamery, laptopa, paszportu. Nie przeczytałem żadnego poradnika, żadnej notki nawet na temat Tajlandii. Po prostu chciałem doświadczyć tego na własnej skórze i tak się stało. Spędziłem tam 10 dni ze względu na ograniczony urlop, ale kto wie może i tam kiedyś zamieszkam. Miłego

Jolenka Chiang Rai w pigułce; śniadanie przy drodze, Biała Świątynia, Wodospad Khun Kon - wchodzimy DO wodospadu i jest genialnie, magiczny spacer przez dżunglę, pola herbaty, zakupy na nocnym bazarze

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Jolenka Tym razem poczytajcie relację z podróży z Hanoi do Chiang Rai przez Bangkok. Dowiecie się gdzie dobrze i tanio zjeść na lotnisku w Bangkoku, jak dojechać z lotniska w Chiang Rai do centrum, jaka jest możliwość dostania się do Luang Prabang w Laosie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

INDIE /  Uttar Pradesh / Varanasi / święta trójca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1027

alchemia_momentu Przez prawie pięć miesięcy moim domem była Azja. Mieszkałam z hinduskimi, islamskimi i buddyjskimi rodzinami. Stałam nad brzegiem Gangesu w Indiach i na szczycie wulkanu w Indonezji. Założenie był jedno, po prostu iść przed siebie. Bez konkretnego planu i zbędnych ograniczeń.

KAMBODżA / Angkor / Angkor / Banany i cytrusy
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1393

artuś Polecamy książkę Artura Maleka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji". Jak pisze sam autor, a jednocześnie jeden z Globtroterów, jest pozytywna i radosna, bo takie powinno być podróżowanie :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TAJLANDIA / Krabi / Koh Lanta / BHP na pierwszym miejscu :)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1224

Jolenka Polecamy kolejną część relacji z Tajlandii, Kambodźy i Malezji. Tym razem wycieczka na 4 wyspy: snoorkowanie, jaskinia, plaża w kraterze.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Koh Lanta / Koh Lanta / Pusta plaża o wschodzie słońca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1123

Jolenka Kolejny dzień na Koh Lancie: odkrycie rajskiej plaży, zakup wycieczki 4 wyspy, trekking na słoniach nie zrealizowany, zbadanie opcji powrotu z Lanty i oczywiście niezmiennie - fantastyczne tajskie jedzenie.

inf.praktczne, proga powrotna, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Koh Lanta / Koh Lanta / No past no future...
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1016

Jolenka Opis cudownego dnia w raju. Po prostu :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KAMBODżA / północna Kambodża / północna Kambodża / Widok ze sklepu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1619

Tham Hiem Wyprawa Tham Hien zakończona :-) Poczytajcie jak minęły te 63 dni rowerowej podróży po Kambodży, Wietnamie i Laosie.

TAJLANDIA / Krabi / Krabi / Prom z Krabi na Koh Lantę
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1182

Jolenka Podróż z Kuala Lumpur do Krabi (samolot), z lotniska w Krabi autobusem do miasta, pieszo do przystani, promem na Koh Lantę i tuk tukiem do hotelu :) Pierwsze wrażenia z rajskiej wyspy.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

Jolenka Przed Wami kolejna, trzecia już część relacji z Malezji- tym razem poczytacie o Bangkoku.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 817

Jolenka Dojazd z Bangkoku do Ajutthaji, zwiedzanie świątyń.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

TAJLANDIA / Bangkok / Khao San / Domek dla duchów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1068

Jolenka Podróż z Krakowa do Bangkoku, transport z lotniska na Khao San, testowanie ulicznego jedzenia, pierwsze wrażenia

droga na miejsce, zdjęcia

TAJLANDIA / Phuket / Patong / Patong City at night
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2924

stecan W kilku zdaniach chciałbym przedstawić podstawowe, ale ważne informacje, których przed wylotem do tego raju na ziemi nie miałem w prostych i jasnych słowach opisanych.

inf.praktczne, zdjęcia

stecan W każdym z nas możemy znaleźć pragnienie nutki adrenaliny. Każdy z nas chce czasem poczuć coś niezwykłego, coś, co, na co dzień jest trudno doświadczyć. Przejażdżka na słoniach, igraszki z tygrysami oraz nurkowanie może nam w tym bardzo łatwo pomoc. Są to atrakcje, które zrobiły na nas wielkie wrażenie na Phuket.

inf.praktczne, zdjęcia

stecan Czy wycieczka zorganizowana może być ciekawa? Czy lepiej to zrobić na własną rękę?

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Phuket / Coral Island Resort / dopływając do bajecznej wyspy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1301

stecan Dwa dni jedna noc to wystarczający czas, by poczuć klimat wyspy. Na wyspie znajduje się tylko jeden hotel, urokliwy nadmorski ośrodek Coral Island Resort. Co można robić na wyspie? Jak się na nią dostać? Z jakich atrakcji można korzystać? Co jest serwowane na śniadanie? Zapraszam do krótkiej relacji z podróży na tą wyspę.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

TAJLANDIA / Phuket / Świątynia Wat Chalong / Świątynia Wat Chalong
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2698

stecan Poznajcie Wat Chalong, świątynię położoną około 10km na południe od Phuket City. Świątynia daje bardzo duże możliwości wglądu w kulturę i życie Tajów.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

Podróże Obieżyświatki Tajlandia w ostatnich latach przeżywa boom polskich turystów. Prawie każdy kto tam przyejżdża widział turystyczny Bangkok i Kho San Rd., Chiang Mai, wyspy na południu np. Koh Phi Phi i imprezował na Full Moon party. Jednak Tajlandia kryje w sobie o wiele więcej ciekawych i mniej turystycznych miejsc, które o wiele bardziej warto zobaczyć jak Khao Sok National Park. Nigdy nie wróciłabym do BKK, ale do Khao Sok wróciłabym w każdej chwili.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Koh Phangan / Had  Yao Bay View Resort / lunch
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4512

areknow To moja druga wyprawa do Azji południowo-wschodniej z której piszę reportaż. Poprzednia dotyczyła wyprawy na Filipiny i do Hongkongu w 2011 roku.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2053

Tham Hiem zapowedź wyprawy rowerowej - tym razem zamierzamy odwiedzić Półwysep Indochiński: Tajlandię, Kambodżę, Wietnam oraz Laos.

TAJLANDIA / Phuket / wyspa Bonda / wyspa Bonda
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 6991

stecan Artykuły Stecana rzucają inne światło na podróż do Tajlandii. Zafascynowani kulturą i egzotyką, zapominamy często o bezpieczeństwie! Koniecznie przeczytajcie o oszustwach na lotniskach.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Bangkok / Ancient City / Tajlandia w minaturze
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1723

alepie Ancient City, czyli Tajlandia w miniaturze to niedoceniane miejsce trzydzieści kilka kilometrów od Bangkoku. W zarysie granic kraju odtworzono 120 obiektów będących perełkami Tajlandii. Opisujemy w skrócie, co można tam zobaczyć po bardziej szczegółowe informacje odsyłając do przewodników i praktyczne wskazówki jak tam dotrzeć.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / Manifestacje w Bangkoku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2951

alepie Trwające od kilku miesięcy w Bangkoku przerywane, co jakiś czas dramatycznymi wydarzeniami manifestacje w Bangkoku budzą niepokój u turystów wybierających się wkrótce do tajlandzkiej stolicy. Staramy się odpowiedzieć czy słusznie.

TAJLANDIA / Pattaya / Centrum / Masażystki w oczekiwaniu na klienta
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3039

stecan Kolejna porcja ostrzeżeń od Stecana, który poznał dokładnie tajskie oszustwa. Wybierając się w te rejony, warto przeczytać jego artykuły, aby unikać pewnych ryzykownych sytuacji.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Pattaya / Centrum / Masażystki w oczekiwaniu na klienta
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3255

stecan Oszustów żerujących na turystach spotkamy w każdym kraju na świecie. Tajlandia nie jest wyjątkiem. Jednak to, co jest bardziej tragiczne jest to, że Tajowie są naturalnie bardzo gościnni. Uśmiech i uprzejmość jest tutaj na porządku dziennym. Jestem pewien, że wielu z nas widziało tę uprzejmość np. na długich trasach pociągów , kiedy podróżujące rodziny są gotowe podzielić się z Tobą posiłkiem. Niestety zdarzają się jednak także ludzie którzy będą próbowali oszukać Cię. Ale , aby być jasne, nadal to tylko mały procent mieszkańców Tajlandii .

inf.praktczne, zdjęcia

KAMBODżA / Siem Reap / Siem Reap / Preah Khan
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6883

łazik O tym kierunku marzy wielu z nas! Polecamy więc informacje praktyczne z subiektywnym zabarwieniem :-)

inf.praktczne, zdjęcia

akras (ban) Polecamy pierwszą recenzję książki :-) Akras podzieliła się z nami swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Człowiek, który objechał świat na rowerze".

TAJLANDIA / Pattaya / Południe / Tajskie klimaty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3183

stecan Każdy odwiedzający Tajlandię powinien odwiedzić jeden z ośrodków gdzie można zapoznać się z słoniami. Słonie to ważna część tajskiej kultury i stylu życia. To symbol władzy królewskiej (do 1910 znajdował się w herbie królestwa) i często wykorzystywany element buddyjskiej sztuki (wedle legend Budda miał wejść w łono matki jako słoń).

TAJLANDIA / Kanchanaburi / Kanchanaburi / Most na rzece Kwai
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1406

Michelle Miłośnikom Azji polecamy kolejną opowieść Michelle, tym razem poczytajcie o moście na rzece Kwai.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Tajlandia / Bangkok / Gotowe girlandy kwiatów dla duchów można kupić na ulicy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1410

Michelle Można je spotkać praktycznie w całej w Tajlandii (w innych krajach Azji płd-wsch także) – San phra phum, czyli domy dla duchów (Phi).

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Bangkok / W Świątyni Wat Pho / Mały Taj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3256

Michelle Jadąc w obce nam miejsce, powinniśmy się zaznajomić z regułami, które w nim panują. Mogą one dotyczyć zachowania, jedzenia czy religii. Tajowie są przyjaznym narodem, a ich kraj nazywa się często krajem uśmiechu. Nie chcemy chyba urazić przez nasze niedouczenie jakiegoś przyjaznego tubylca, prawda? Warto więc przed wyjazdem poczytać co nieco, co nam wolno, a czego nie powinniśmy robić. Nie musimy od razu rozumieć wszystkich aspektów ich tradycji i kultury, wystarczy, żebyśmy szanowali to, co dla nas odmienne, a dla nich stanowi poniekąd świętość. W końcu to my jedziemy w gości do nich i należy się uszanowanie panujących u naszych gospodarzy zasad.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / - / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4697

anszu Artykuł mówi o phajaan, tzw. oddzielaniu duszy od ciała słoni, które później wykorzystywane są w turystyce w Azji.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Chiang Mai / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5930

anszu Artykuł opowiada o krwawej tresurze słoni w Azji, które wykorzystywane są w turystyce.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Krabi / Kok Phi Phi / Kok Phi Phi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4042

marylka80 Plan wyprawy do Tajlandii

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHORWACJA / - / Dubrownik / Dubrownik
liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 2634

nitkaska Super! Jestem prawdziwą podróżniczką! Byłam w Egipcie, w Chinach, w międzyczasie za jakieś małe pieniądze (dla kogo małe dla tego małe, ale przecież jak na biuro – małe!) pojechałam na tanie, autokarowe wycieczki do Beneluksów i Bawarii, dołożyłam trochę więcej i pojechałam do Włoch.

TAJLANDIA / Północ / Chiang Rai / Plemiona górskie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1586

Mala Goska W Tajlandii odwiedziliśmy wioski, których mieszkańcy rzadko widują turystów.

TAJLANDIA / - / Pai / Chedi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6133

rajscy2012 Pai jest mieściną położoną w górskiej dolince w północnej Tajlandii, ściągającą tysiące turystów z całego świata. Postanowiliśmy sprawdzić, co jest tak niezwykłego w tym miejscu.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

WIETNAM / Chu Yang Sin Jungle / Dżungla wietnamska / Odkrycie dzikiej wioski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2434

marcion Wyprawa dookoła Azji i odkrywanie jej nie koniecznie dobrych stron.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

TAJLANDIA / Bangkok / Wielki Pałac / Tajlandia 2012
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 6438

bluewolflebork Relacja i wskazówki praktyczne dla wybierajacych sie do Tajlandii

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2011-08-26

nitkaska Tajlandia

TAJLANDIA / - / Chiang Mai / Codzienność
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 4707

nitkaska Tajlandia – kraj ludzi pogodnych, wszechobecnego uśmiechu, złożonych rąk czyli „łaj” na powitanie, pozegnaniei w podziękowaniu za cokolwiek, kraj wielkiej tolerancji, bezwzględnej miłosci do króla i wielu wspaniałych miejsc. Taką Tajlandię znamy.

SZWAJCARIA / - / Zermatt / Trekking
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3991

phototraveller Śladem największych atrakcji Azji i Australii w poszukiwaniu przygody. Zabierzemy Was ze sobą w trzy miesięczną podróż swoimi relacjami oraz zdjęciami z interesujących miejsc drugiej strony świata.

KAMBODżA / Południe Kambodży / Sihanoukville / Zachód słońca w Sihanoukville
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8678

adamiec.info Od 3 miesięcy podróżuję po Azji, w tym rejonie zostaję jeszcze kolejne 2 miesiące. Odwiedziłam Malezję, Indonezję, Kambodżę, Tajlandię, Macao, Hong Kong a wkrótce Wietnam.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KAMBODżA / kamboża / kamboża / dzieci
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 12172

Baki Wyjazd zorganizowany ale super :-)

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Krabi / Krabi / rosną w wodzie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5234

maskot Opis pobytu: Krabi, Ko Phi Phi, Ko Lanta

TAJLANDIA / brak / brak / Dzieciaki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5153

Sentinels Już mieliśmy trochę dosyć podróży.. niewielki minibus w którym nawalała klimatyzacja, za oknem upał no i kierowca, który praktycznie nie mówił po angielsku. Najbliższy przystanek zaplanowany był przy słynnym moście na rzecze Kwai. Most jak most.. do tej pory nie rozumiem skąd o nim tyle zachwytu w przewodnikach skoro niewiele dalej są rzeczy do których warto jechać nawet jeszcze mniejszym minibusem niż nasz.

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2333, Łączna liczba odwiedzin: 8103078


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

08-10
Rowerem przez Skandynawię

Ogromne przestrzenie, spanie na dziko, mix pogodowy, słowem wspaniała przygoda!

08-11
Lofoty

Jedno z piękniejszych miejsc w Europie dla tych co cenią majestatyczne górskie krajobrazy i dziką przyrodę.

08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...
08-12
Jak ubezpieczyć samochód na wakac...
07-17
Jak zdobyć Wieczne Miasto Rzym...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl