Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych" Booth Michale > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
recenzje książek

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Jeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że mimo wysokich podatków w Norwegii, problemów z alkoholem w Finlandii i raczej chłodnych relacji z sąsiadami w Szwecji, w państwach północy mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie, to sięgnijcie po tę książkę.

"Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych"
Booth Michale, Wydawnictwo Uniwersytetu JagielońskiegoJeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że mimo wysokich podatków w Norwegii, problemów z alkoholem w Finlandii i raczej chłodnych relacji z sąsiadami w Szwecji, w państwach północy mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie, to sięgnijcie po tę książkę. Warto zastanowić się co decyduje o zadowoleniu społecznym w krajach skandynawskich.

Michael Booth z brytyjską ironią opisuje codzienne życie mieszkańców Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Islandii, które często wydaje się rajem na ziemi. Opowiadając o życiu na dostatniej północy, zasypuje czytelników ciekawostkami. . Przedstawia mity na temat krajów skandynawskich (od wiary Islandczyków w elfy po totalitaryzm państwa szwedzkiego) oraz wskazuje, które z nich znajdują uzasadnienie w rzeczywistości. Jednak najwięcej uwagi poświęca skandynawskiemu modelowi państwa socjalnego. "Skandynawski raj" ułatwia zrozumienie odrębności Skandynawii i jej specyfiki na tle Europy oraz wzajemnych stosunków między krajami północy.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- /

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

06-16
Wypromuj swój Blog na Globie

Jesteś blogerem? Masz swój profil na FB? Zobacz jak pozyskać więcej ruchu na Twojej stronie używając narzędzi na Globtroter.pl.

05-26
"Na złotym wybrzeżu" Evald Flisar

Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

04-26
Urlop na kempingu?...
04-14
Zobacz zwycięskie fotografie...
03-26
Samochodem nad Bajkał?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl