Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Krippenstein: kraina puchu i niezapomnianych widoków > AUSTRIA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły sponsorowane

Zdjęcie AUSTRIA / Dachstein / Krippenstein / Snowboardziści i narciarze na terenie Freesports Arena Dachstein KrippensteinFreesports Arena Dachstein Krippenstein cieszy się bardzo dobrą opinią w Austrii, jest też ceniona poza granicami tego kraju. To wyjątkowy ośrodek narciarski, o którego zaletach sporo napisano już w znanym magazynie „SnowPlanet”. Efekt? Teren ten stał się idealnym „hotspotem” dla europejskich freeriderów oraz wyjątkowym miejscem dla tych, którzy lubią wypoczywać w aktywny sposób.

Na trasach i poza trasami


Jak szaleje się na nartach w Górnej Austrii, a dokładniej - na terenie Freesports Arena Dachstein Krippenstein? Zasadniczo można tu jeździć na trasach leżących na wysokości od 514 do 2100 m n.p.m. Są to trasy dobrze utrzymane, a przede wszystkim rewelacyjnie naśnieżone. Ma to m.in. związek ze sporą ilością opadów, która znacznie przewyższa średnią znaną z innych zakątków alpejskich. Freesports Arena Dachstein Krippenstein daje zatem sporo możliwości tym, którzy stawiają na trasy ubite przez ratraki, choć ich długość wynosi tu „zaledwie” 14 km. Co z resztą? Pozostałe trasy są bezpieczne i oznakowane, a jednocześnie urzekają swą naturalnością. To one są największym magnesem dla tych, którzy chcą poczuć w stu procentach magię „białego szaleństwa”. Freesports Arena Dachstein Krippenstein to puch, puch i jeszcze raz puch – atrakcja, której na ubitych trasach zjazdowych raczej nie uświadczymy.

Snowboardziści i narciarze na terenie Freesports Arena Dachstein Krippenstein, fot. Oberösterreich Tourismus, DHimsl


Five Fingers – przez Alpy na rakietach

Wyprawy na rakietach to kolejna dyscyplina zimowa, której uprawianie w austriackich Alpach stać się może dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Freesports Arena Dachstein Krippenstein jest jednym z tych miejsc, które dają miłośnikom wypraw na rakietach wiele możliwości. Miejsc, które można odwiedzić w trakcie takiej wycieczki, jest sporo. Kto chce przeżyć niezapomnianą przygodę, ten koniecznie powinien wybrać się na „Five Fingers”. Ta platforma widokowa to jedna z najważniejszych atrakcji w Alpach, a widok roztaczający się z wysokości 2108 m n.p.m. na każdym zrobi wrażenie. Każdy z pięciu pomostów to inna niespodzianka: przeszklona podłoga, otwór w podłodze, teleskop, barokowa ramka do zdjęć oraz stanowisko do skoków bungee – dzięki temu „Five Fingers” jest miejscem chętnie odwiedzanym o każdej porze roku. A że w rejon platformy można się dostać za pomocą kolejki, turystów w tym miejscu nigdy nie brakuje.


Górna Austria – Alpy na wyciągnięcie ręki

Górna Austria jest regionem narciarskim, na teren którego z Polski można się dostać bez większych problemów. Stosunkowo niewielka odległość oraz fakt, iż do Górnej Austrii można się spokojnie dostać autostradami prowadzącymi przez Czechy sprawiają, że miłośnicy alpejskich widoków coraz chętniej stawiają na ten właśnie kierunek. Dodatkowym walorem są ceny. Górna Austria to przede wszystkim wysoka jakość usług oraz tanie noclegi. Do tego dochodzą liczne promocje i zniżki, np. te dla dzieci poniżej 10. roku życia. Efekt? Coraz większa popularność regionów narciarskich i rosnące zainteresowanie wypoczynkiem w Górnej Austrii.


Więcej informacji na temat Górnej Austrii na stronie: www.gorna-austria.pl
Zdjęcia

AUSTRIA / Dachstein / Krippenstein / Snowboardziści i narciarze na terenie Freesports Arena Dachstein Krippenstein

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

03-18
Bułgaria – kraina błękitu i złota [R]

Piękne plaże, wspaniała pogoda, pokazy delfinów, malownicze wydmy, aquaparki i liczne zabytki – Bułgaria, zwłaszcza słynny region Złotych Piasków, ma wiele do zaoferowania młodym ludziom szukającym rozrywki, parom, które marzą o romantycznej podróży, a także rodzinom z dziećmi.

02-25
Jak wsadzić rower do samolotu i nie zbankrutować?

Pewnie nie raz zastanawialiście się który przewoźnik w jaki sposób pozwala na przewóz roweru. Oto krótki i praktyczne przedstawienie najpopularniejszych w Polsce przewoźników oraz ich warunków transportu rowerów :

02-12
Ponad 500 zdjęć w konkursie!!!...
01-26
Krippenstein: kraina puchu i niez...
01-25
400 zdjęć w FOTO konkursie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl