Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Karlskrona błyskawicznie > SZWECJA


iden iden Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

jednodniowa wycieczka na drugi brzeg Bałtyku

Do Karlskrony można dotrzeć z Gdyni promem. Taka nocna przeprawa trwa 12 godzin. Promy Stena Line, bo takie obsługują tę trasę - http://www.stenaline.pl/promy/ - są doskonale wyposażone w atrakcje typu sklepy wolnocłowe, dyskoteka, bary, restauracje itp. Kabiny nie są nazbyt komfortowe, ale da się to przeżyć. Za to wyżerka w restauracjach przednia! Zamawiałem bilety przez internet i niestety, miałem przykry incydent, kiedy pan oddźwierny w restauracji nie miał mnie na liście konsumentów. ów osobnik nakazał mi samodzielne udowodnienie, że należy mi się kolacja. Poradziłem mu jednak, żeby sam sprawdził co i jak w recepcji przez telefon. Pan to uczynił i sprawa się wyjaśniła.
Ale wracając do wycieczki po Karlskronie - rozpoczyna się ona rano i można wykupić voucher na autokar i przewodnika, lub zwiedzać samodzielnie. Tej drugiej metody nie polecam.

W Karlskronie można obejrzeć m. in.:
- pałac króla, który jest zwierzchnikiem marynarki wojennej i bywa w Karlskronie regularnie w związku z tym
- stary kościółek reformacki
- muzeum marynarki wojennej
- sympatyczne centrum miasta z zacisznym parkiem
- fortyfikacje na nabrzeżu Kungshall
- Björkholmen, czyli stara dzielnica miasta z urokliwą zabudową

Ponadto warto przeprawić się darmowym promem na jedną z wysepek otaczających miasto. Warto się wybrać w tę krótką podróż, bo na wyspie Aspo jest ogromna, wielowiekowa twierdza wojenna Drottningsskär pochodząca jeszcze z XVII w., a zabudowa wyspy bywa momentami bajkowa. Klimaty niczym z "Dzieci z Bullerbyn".
Autokar zawiezie też was na jedną z górek nieopodal miasta, a stamtąd zobaczycie przy dobrej pogodzie panoramę Karlskrony.

Tu znajdziecie miniprzewodnik po Karlskronie: http://www.stenaline.pl/promy/trasy/szwecja/karlskrona/Wycieczka do Karlskrony to ciekawy i stosunkowo niedrogi pomysł na spędzenie udanego weekendu.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

03-18
Bułgaria – kraina błękitu i złota [R]

Piękne plaże, wspaniała pogoda, pokazy delfinów, malownicze wydmy, aquaparki i liczne zabytki – Bułgaria, zwłaszcza słynny region Złotych Piasków, ma wiele do zaoferowania młodym ludziom szukającym rozrywki, parom, które marzą o romantycznej podróży, a także rodzinom z dziećmi.

02-25
Jak wsadzić rower do samolotu i nie zbankrutować?

Pewnie nie raz zastanawialiście się który przewoźnik w jaki sposób pozwala na przewóz roweru. Oto krótki i praktyczne przedstawienie najpopularniejszych w Polsce przewoźników oraz ich warunków transportu rowerów :

02-12
Ponad 500 zdjęć w konkursie!!!...
01-26
Krippenstein: kraina puchu i niez...
01-25
400 zdjęć w FOTO konkursie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl