Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Taxco - Miasto Srebra w Meksyku > MEKSYK


Tuan de Paso Tuan de Paso Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MEKSYK / Guerrero / Taxco / Garbusy w TaxcoTaxco leży pomiędzy stromymi szczytami Sierra Madre w stanie Guerrero. Ogromne pokłady srebra pozwoliły postawić wspaniałe i unikalne miasto o czarującej architekturze. Dzięki zaradnemu gospodarowaniu miasto zachowało swój oryginalny klimat z przeszłości. Przemierzając ulice Taxco ma się wrażenie, że czas cofnął się przynajmniej o kilkadziesiąt, jak nie kilkaset lat. Wszechobecne zakłady jubilerskie i bogactwo architektury sprawia, że czuć wręcz tę gorączkę srebra z przeszłości.

Pueblo Mágico

Taxco jest jednym ze 111 miast zaklasyfikowanych jako Pueblo Mágico, co znaczy po hiszpańsku mniej więcej tyle co Magiczne Miasteczko. Pueblo Mágico jest oficjalnym tytułem nadawanym atrakcyjnym turystycznie miejscowościom przez rząd. W całym Meksyku znajduje się ich obecnie 111, a większość z nich znajduje się w centralnej części kraju.Walory kulturowe oraz przyzwoita infrastruktura turystyczna są warunkami koniecznymi do otrzymania statusu Pueblo Mágico. Architektura miasta powinna być utrzymana w jednym stylu, a same miasteczko powinno mieć co najmniej 20 tysięcy mieszkańców. Ponadto, mieszkańcy miasta powinni w znacznym stopniu zachować lokalne tradycje z przeszłości.Wraz z oficjalnym certyfikatem wyjątkowości, tytuł Pueblo Mágico wiąże się z rządowymi dotacjami na dalszą poprawę infrastruktury, renowację zabytkowych budynków czy promocję lokalnej kultury. Poprawa atrakcyjności turystycznej Meksyku jako kraju oraz próba zachowania miejscowych tradycji w zglobalizowanym świecie to prawdopodobnie główne motywacje ustanowienia tytułu Pueblo Mágico.Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto poznałby wszystkie Magiczne Miasteczka. Próba odwiedzenia ich wszystkich jest nie lada wyzwaniem, a przy okazji piękną przygodą. Jest to przede wszystkim wędrówka przez kraj wielkości Europy Zachodniej i poznanie nieskończoności lokalnych kultur i tradycji. Jest to wędrówka na parę lat, jak nie miesięcy. Moją zacząłem właśnie od Taxco.

Cały artykuł oraz relacje z innych miejsc Ameryki Łacińskiej znajdziesz na moim blogu :)

http://www.tuandepaso.com/taxco-meksyk/

Zdjęcia

MEKSYK / Guerrero / Taxco / Garbusy w TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / Budynki TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / Strome uliczki TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / TaxcoMEKSYK / Guerrero / Taxco / Ulice Taxco

Dodane komentarze

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 2017-03-29 17:44:29

Przyznam, że ten tekst trudno nazwać artykułem. To raczej jego zalążek :)

Tuan de Paso dołączył
13.03.2017

Tuan de Paso 2017-03-29 11:47:51

Moje artykuły ogólnie nie są ostatnio najdłuższe, dlatego fragmenty mogą wydawać się przykrótkie. W przyszłości postaram się wklejać znacznie większe wycinki ;)

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 2017-03-29 09:55:51

Moim zdaniem należy zamieszczać tu cały artykuł, taka namiastka na nic się zdaje. No, chyba, ze chodzi Ci TYLKO o reklamowanie własnego bloga.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

08-10
Rowerem przez Skandynawię

Ogromne przestrzenie, spanie na dziko, mix pogodowy, słowem wspaniała przygoda!

08-11
Lofoty

Jedno z piękniejszych miejsc w Europie dla tych co cenią majestatyczne górskie krajobrazy i dziką przyrodę.

08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...
08-12
Jak ubezpieczyć samochód na wakac...
07-17
Jak zdobyć Wieczne Miasto Rzym...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl