Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi > GRUZJA


PatiPrześlakiewicz PatiPrześlakiewicz relacje z podróży

Zdjęcie GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 2Gruziński Wąwóz Pankisi w samym sercu Wysokiego Kaukazu. Przybyli tu 200 lat temu
Kistowie z Czeczenii przejęli wiele elementów kultury gruzińskiej, ale pozostały też takie, które się nie zmieniły.

Wciąż obowiązują normy społeczne takie same jak w każdym innym społeczeństwie muzułmańskim. Podczas wizyt w meczecie kobiety powinny wyglądać zgodnie z przyjętymi kanonami: założyć chustkę, długą spódnicę lub spodnie. Nie tylko podczas modlitwy, ale też w życiu codziennym muszą stosować się do podziału na świat mężczyzn i kobiet.

Wszelki dotyk i fizyczny kontakt damsko-męski w obecności innych ludzi jest niedozwolony. Zaloty odbywają się głównie przy pomocy gestów, mimiki twarzy, ale nigdy w obecności świadków. Tuż po ślubie kobieta nie może siedzieć w obecności teściów i braci męża, nigdy nie odzywa się też pierwsza w ich obecności.

Zdjęcia zostały wykonane w ramach projektu „Rozwój agroturystyki w Pankisi i Dżawachetii” realizowanego przez Fundację Edukacji Międzykulturowej. (http://miedzykulturowa.org.pl/)
Projekt jest finansowany ze środków Polskiej Pomocy w 2008 r. Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

http://www.pankisi.org/ - Turystyka w Wąwozie Pankisi w Gruzji

Autorkami zdjęć są: Joanna Konikiewicz, Partycja Prześlakiewicz i Jolanta Steciuk

Zdjęcia

GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 2GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 3GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 4GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 5GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 6GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 7GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 8GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi 9GRUZJA / Kaukaz / Wąwóz Pankisi / Kobieta w muzułmańskiej społeczności Pankisi

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl