Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Turmi > AFGANISTAN


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / Dolina Omo / Turmi / Turmi

DO TURMI
Bardzo ciekawi jesteśmy fascynujących, kolorowych i dzikich plemion w Etiopii i prawdopodobnie - w całej Afryce. Miejsca te niezwykłe i unikalne, ponieważ zamieszkują obok siebie różne plemiona, różniące się obyczajami kulturowymi. Większość plemion nie ogarnęła jeszcze cywilizacja. Po trudach drogi docieramy na upragnione piwo za 10 birów do miasteczka Karat-Konzo. Lud Konso słynie z uprawiania roli na naturalnie uformowanych kanionach z ziemi w formie tarasowym. W plemieniu Konso mężczyźni mogą mieć po kilka żon, ale dla każdej muszą zbudować oddzielną chatę. Tereny te są bardzo malownicze obsiane wioskami z chatkami krytymi trzciną
Po drodze docieramy do Weita i żyjącego tam Ludu Woito nad brzegami życiodajnej rzeki.

Wreszcie nadszedł czas na upragnioną sesję fotograficzną kolorowo przystrojonych mieszkańców plemienia Arbore żyjących w skromnych chatkach w wiosce o tej samej nazwie Arbore.
Drogi są kamieniste w złym stanie co jakiś czas przecinamy suche koryta rzek lecz Dolina Omo rekompensuje nam różne niedogodności i dostarcza wielu pięknych widoków. Gdy tylko zatrzymamy nasze samochody dzieci pojawiają się momentalnie- chyba wyrastają z pod ziemi, ale z Arbore to już blisko do naszego postoju na noc. Czasami wydaje się, że to koniec świata ale wreszcie docieramy do wioski Hamerów -Turmi
Zdjęcia

ETIOPIA / Dolina Omo / Turmi / Turmi

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

02-12
Ponad 500 zdjęć w konkursie!!!

Pękło pół tysiąca zdjęć. Zostało jeszcze 3 tygodnie czasu do końca. Spieszcie się, kto nie dodał zdjęcia. Ale tylko 3! Takie mamy zasady. Więcej zdjęć usuwamy, a kto nabroi i dorzuci dużo więcej to może mieć konkursowy falstart przy wynikach.

01-26
Krippenstein: kraina puchu i niezapomnianych widoków

Freesports Arena Dachstein Krippenstein cieszy się bardzo dobrą opinią w Austrii, jest też ceniona poza granicami tego kraju. To wyjątkowy ośrodek narciarski, o którego zaletach sporo napisano już w znanym magazynie „SnowPlanet”.

01-25
400 zdjęć w FOTO konkursie...
01-08
To jest najgorętszy konkurs foto ...
01-05
Indie: Hate or Love?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl