Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Konso > ETIOPIA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / brak / Karat Konso / Konso

KONSO
Dziś przyszła pora by napisać coś na temat kolejnego odcinka mojej drogi na południu Etiopii. Tematem dzisiejszym jest Konso, a właściwie to Lud Konso zamieszkały południowe krańce Etiopii w okolicach Karat-Konso. Z Jinka do tego miasteczka podróż trwa kilka godzin. Po drodze mijamy malownicze tarasowe zbocza obsiane chatkami w kształcie ula. Wszystkie chatki na południu są podobne ze strzechami krytymi trzciną. Szkielet takiego domku wykonany jest z gałęzi drzew następnie obkładany jest gliną z domieszką krowiego łajna. Coraz częściej napotkać można dachy pokryte blachą falistą, co jest oznaką wkraczającej cywilizacji. Na zboczach wzgórz w pobliżu domostw widać liczne uprawy głównie kukurydzy i innych zbóż. Pola uprawne w kształcie tarasów umacniane są kamieniami by w porach deszczowych nie rozmywała je woda.Lud Konso to lud typowo rolniczy. Wszystkie prace związane z uprawą są wykonywane w bardzo prymitywny sposób-metodą ręczną.
Do wioski poszliśmy z przewodnikiem, który oprowadził nas po wąskich kamienistych alejkach pośród chat w towarzystwie niezliczonej ilości dzieci. Z trudem poruszałem się, bo dzieci prosiły coraz o więcej oferując ręcznie wykonane zabawki i przedmioty wykonane z drewna. Plemiona te jak większość na południu żyją bardzo biednie. Ubiór jest nieco odmienny od plemion, jakie wcześniej widywałem. Brudne koszulki i spodnie tu zastąpiły skórzane odzienie, często boso lub w klapkach z tworzywa.
c.d.n.

Zdjęcia

ETIOPIA / brak / Karat Konso / KonsoETIOPIA / brak / Karat Konso / Konso

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

01-08
To jest najgorętszy konkurs foto w historii

Dlaczego? Jest już ponad 300 zdjęć, a to oznacza, że będzie ich więcej niż kiedykolwiek w historii. Pamiętajcie jednak, że nie ilość, ale jakość jest najważniejsza :-)

01-05
Indie: Hate or Love?

No właśnie, jedni je kochają, innych odstraszają. To jeden z najbardziej burzliwych wątków Globa, 267 postów, 46tys odsłon. A może to tak, że jak ktoś lubi porządek to nie będzie się w Indniach dobrze czuł. I na odwrót...?

01-01
Już ponad 100 zdjęć w konkursie!...
01-01
Włochy na początek podróży w 2017...
12-27
Promuj swój BLOG...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl