Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

ARBA MINCH > ETIOPIA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCH

ARBA MINCH

Tak jak w tytule Arba Minch jest następnym etapem, czy może celem do którego mam dotrzeć z Karat-Konso. Jak widać moja wędrówka po Etiopii prowadzi teraz na północ w kierunku Adis Abeby. Raz już gościłem w tym miasteczku, ale była to tylko jedna noc w uroczym hotelu Paradaise z widokiem na jeziora Chamo i Abaya. Arba Minch to w pewnym rodzaju jakaś granica która oddziela dzikie plemiona południa od wkraczającej wielkimi krokami cywilizacji. Tu zaczynają się drogi asfaltowe, inaczej wyglądają domy, hotele i ubiory ludzi. Chcę nadmienić, że na południu są prowadzone na dużą skalę roboty drogowe i asfalt zaleje „całe południe”. Żal mi będzie tych południowych dzikich dróg, plemion które tam żyją i chatek krytych strzechą. Za kilka lat dopadnie ich cywilizacja i ubiory ze skór oraz kolorowe koraliki będą tylko wspomnieniem z naszych fotografii.
W Arba Minch warto wybrać się w dwa miejsca a mianowicie nad jezioro Chamo i do wioski Dorce w górach położonej na 2900 m npm. Na przejażdżkę po tym jeziorze najlepiej popłynąć wynajętą łodzią motorową wraz z przewodnikiem, który zaprowadzi nas do miejsc, gdzie można spotkać wielkie krokodyle, stada hipopotamów i różne ptactwo wodne a głównie czaple. Niestety jezioro nie należy do tych o błękitnej i przejrzystej wodzie, lecz jest w kolorze żółtym i bardziej przypomina olbrzymią kałużę po dużym deszczu. Jezioro otaczają szczyty gór, które przy zachodzącym słońcu mogą tworzyć niesamowite ekspozycje o pięknej i miękkiej tonacji barw dla naszych fotek.
Do wioski Dorce trzeba się wspiąć na wysokość 2900m npm jest tam czyste i rześkie powietrze którego brakowało w niższych partiach. Wieś ta ma piękne i odmienne chatki, które są jedyne w swym rodzaju na tych terenach. Ludzie tej wioski oferują piękne różno kolorowe chusty, szale i czapeczki. Kolorową regionalną czapeczkę można tam nabyć za 150 birów.
Można tu spróbować i zobaczyć jak wyrabia się tradycyjny placek z bananowca „Kocho”.
Droga powrotna jest kręta i stroma, lecz dzieci z tej wioski znają skróty by zbiec przed samochód i zaprezentować swoje regionalne tańce. Wykonują przy tym dziwne i zarazem śmieszne pozy za które warto dać kilka birów.
Opuszczając Arba Minch pożegnałem z wielkim żalem tereny południa i jedyne w swym rodzaju dzikie i fascynujące mnie plemiona. „Żal mi południa”.

Zdjęcia

ETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCHETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCHETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCHETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCHETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCHETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCHETIOPIA / Arba Minch / Jezioro Chamo / ARBA MINCH

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

01-08
To jest najgorętszy konkurs foto w historii

Dlaczego? Jest już ponad 300 zdjęć, a to oznacza, że będzie ich więcej niż kiedykolwiek w historii. Pamiętajcie jednak, że nie ilość, ale jakość jest najważniejsza :-)

01-05
Indie: Hate or Love?

No właśnie, jedni je kochają, innych odstraszają. To jeden z najbardziej burzliwych wątków Globa, 267 postów, 46tys odsłon. A może to tak, że jak ktoś lubi porządek to nie będzie się w Indniach dobrze czuł. I na odwrót...?

01-01
Już ponad 100 zdjęć w konkursie!...
01-01
Włochy na początek podróży w 2017...
12-27
Promuj swój BLOG...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl