Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

AWASSA > ETIOPIA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / brak / Awassa / AWASSA

DO ADIS ABEBY
Z Arba Minch do Awassa jest około 280 km drogi asfaltowej. Po drodze zabudowania przeważnie kryte falistą blachą oraz ciekawe ogrodzenia w postaci kaktusów. Awassa jest miasteczkiem turystycznym położonym nad malowniczym jeziorem, które od północy okala pasmo gór. Ciekawą atrakcją są małpy, które dość odważnie towarzyszą w czasie robienia zdjęć zachodzącego słońca nad Jeziorem Awassa. Polecam poranny wyjazd na pobliski targ, gdzie miejscowi rybacy sprzedają swoje ryby. Ja widziałem tylko sumy i dwa inne gatunki ryb. Resztki wypatroszonych ryb zjadają Marabuty i Czaple które mają tu niezłą ucztę. Rynek ten ma dość ciekawy klimat dla fotografa. Sieci błyszczące, małe łodzie wpływające do nadbrzeży, twarze rybaków i dzieci skąpane w złocistych promieniach porannego słońca to niezłe wyzwanie dla fotografa by uzyskać piękny kadr. Lecz są to tylko chwile bo czas leci a droga do Adis i dalej na północ jeszcze daleka. Po drodze mijamy jeszcze trzy duże jeziora Shala, Lantano i Ziway ale dzisiejszym celem jest stolica.
Adis-Abeba to oczywiście stolica więc nie będę się tu zbyt wiele rozpisywał. Mieszka tu masa ludzi. Architektura tego miasta jest zróżnicowana jednym słowem nic ciekawego. Spędzam tu jeden dzień i rano dalej na północ.

Zdjęcia

ETIOPIA / brak / Awassa / AWASSAETIOPIA / brak / Awassa / AWASSA

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

06-16
Wypromuj swój Blog na Globie

Jesteś blogerem? Masz swój profil na FB? Zobacz jak pozyskać więcej ruchu na Twojej stronie używając narzędzi na Globtroter.pl.

05-26
"Na złotym wybrzeżu" Evald Flisar

Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

04-26
Urlop na kempingu?...
04-14
Zobacz zwycięskie fotografie...
03-26
Samochodem nad Bajkał?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl