Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

DO BAHIR DAR > ETIOPIA


fotoel fotoel relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DAR
Droga z Adis Abeby do Bahir Dar jest asfaltowa. W większości krajobraz nie zachwyca, bo otaczają nas pola uprawne i pastwiska.Nie widać tu akacji, baobabów i innej roślinności jakie można było obserwować na południu kraju. Rosną tu na ogół eukaliptusy, które nie są tak atrakcyjne jak drzewa południa. Temperatury są tu niższe, dlatego i ubiór ludności zamieszkujące te tereny jest inny. Po kilku godzinach i 100 km jazdy, warto zatrzymać się w okolicy miasteczka Debre Libanos. Jest tam wspaniałe miejsce, gdzie można podziwiać kanion.
Przy odrobinie szczęścia można napotkać unikalne małpy Dżelada. To gatunek małp, które występują tylko w Górach Siemen w północnej Etiopii.
Podążając dalej na północ dotrzemy do Goha Tsion. W okolicach tego miasteczka rozciąga się wspaniały Kanion Nilu Błękitnego, przez wielu podróżników uważany za wspanialszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Do mostów na Nilu zjeżdża się dość ostro. Podczas zjazdu warto zrobić przystanek i uwiecznić te okolice w naszym cyfraku. Przy okazji hamulce też ostygną, bo tak jak wspominałem jest dość ostro i stromo, a na zboczach kanionu widać wiszące wraki samochodów. Na Nilu są dwa mosty; stary oraz nowy wybudowany razem z drogą przez Japończyków.
Po drodze do Bahir nie obyło się bez niespodzianek-pękła rura w chłodnicy, a niektórzy mówią, że Toyoty się nie psują. Była to okazja do nawiązania kontaktów z otaczającym nas Ludem Amhara. Jak większość ludzi zamieszkałych na tych terenach są gościnni, mimo że żyją bardzo skromnie. Późnym wieczorem po wymianie samochodu dotarłem nad Jezioro Tana w Bahir Dar.

Zdjęcia

ETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DARETIOPIA / Pólnoc Etiopii / Bahir Dar / BAHIR DAR

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony w skałach

Górę Namsan koniecznie wpiszcie na swoją listę must see! Świat Buddów czeka na Was :-)

08-05
Jezioro Tonle Sap

Kambodża staje staję coraz bardziej turystycznym krajem. Co warto zobaczyć poza słynnym Angkor? Przeczytajcie :-)

06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...
06-25
Wietnam- Tajlandia Północna- Laos...
04-15
Spotkanie Globtroterów 21 maja 20...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl