Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

INDONEZJA - START > INDONEZJA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDONEZJA / Bali / Sanur / Poławiacz krabówRelacja z wyprawy do Indonezji

Start (2010-04-12)
Będzie to opis z wyprawy na indonezyjskie wyspy, a także o kilku osobach, którzy spragnieni wrażeń i egzotycznych klimatów wyruszyli w odległe miejsca w poszukiwaniu Smoków z Komodo.
Droga na tak odległe wyspy trwa około 30 godzin, a w naszym przypadku przez Frankfurt, Katar, Singapur z lądowaniem na wyspie Bali, w stolicy Denpasar. Bali okazała się dobrym miejscem wypadowym na sąsiednie wyspy. Położona jest w archipelagu Małych Wysp Sundajskich.
Na wyspie znajduje się wulkaniczne pasmo górskie z wulkanem Agung o wysokości 3142 m n.p.m.Znaczną część wyspy porastają lasy tropikalne oraz przepiękne tarasy ryżowe. Klimat równikowy sprzyja uprawie ryżu ,kawy, owoców cytrusowych i wielu innym roślinom.Średnie temperatury wahają się od 25 do 27°C i opadach rocznych 1400-1700 mm. W sierpniu i wrześniu występuje pora sucha. My byliśmy na przełomie stycznia i lutego, lecz pora deszczowa nie była dla nas udręką. Opady trafiały się dość często ale zaraz po nich prażyło słonko. Mówi się, że Bali to wyspa Bogów i miłości, chyba coś w tym jest zważywszy na piękno świątyń i wiarę ludzi zamieszkałych tę wyspę.

Lecz o tym i całej wyprawie napiszę w części dalszej.

Zdjęcia

INDONEZJA / Bali / Sanur / Poławiacz krabówINDONEZJA / Bali / brak / Wulkan Batur

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

06-16
Wypromuj swój Blog na Globie

Jesteś blogerem? Masz swój profil na FB? Zobacz jak pozyskać więcej ruchu na Twojej stronie używając narzędzi na Globtroter.pl.

05-26
"Na złotym wybrzeżu" Evald Flisar

Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

04-26
Urlop na kempingu?...
04-14
Zobacz zwycięskie fotografie...
03-26
Samochodem nad Bajkał?...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl