Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Indonezja- Ulu Watu > INDONEZJA


fotoel fotoel relacje z podróży

Zdjęcie INDONEZJA / Bali / brak /  *          Relacja z wyprawy do Indonezji

Kolejną świątynią na Bali jest Ulu Watu Usytuowana jest wysoko na skale nad oceanem w południowo-zachodniej części Bali. Świątynia sama w sobie jest dostępna tylko dla wyznawców hinduizmu. Poza wspaniałym widokiem ze świątyni, szczególnie o zachodzie słońca, słynie z bandy małp, a także z tańca kecak(relacja filmowa) wykonywanego przez mężczyzn. Taniec ten jest wspaniałym widowiskiem, które trzeba koniecznie zobaczyć będąc na Bali. Odbywa się w każdą niedzielę i wtorek wieczorem o zachodzie słońca (6 do 7 pm).
Koszt wstępu wynosi 1000 Rp (około 30 złotych). Przed wejściem na teren świątyni trzeba zaopatrzyć się w sarong, który jest niezbędny do wejścia niemal do wszystkich świątyń na wyspie. Często wypożyczany jest przed wejściem za drobną opłatą.
Tak jak wspominałem wcześniej w tym miejscu grasują stada małp, które czują się tam wyjątkowo swobodnie. Trzeba być ostrożnym, ponieważ potrafią niespodziewanie zabrać biżuterię, czapkę, torebkę czy inne przedmioty, które sobie upatrzą. Plaże i okolice Ulu Watu, są wspaniałym miejscem do surfowania. Wielu miłośników tego sportu z całego świata odwiedza te zakątki, w poszukiwaniu niezapomnianych przygód i wspaniałych fal.

Film Taniec Kecak: http://www.youtube.com/user/fotoel#p/u/0/ik0UfGPzZpU
Film Ulu Watu: http://www.youtube.com/user/fotoel#p/u/2/fxMplhzzePQ

Zdjęcia

INDONEZJA / Bali / brak /  *          INDONEZJA / Bali / brak / **INDONEZJA / Bali / brak / ***INDONEZJA / Bali / brak / *****INDONEZJA / Bali / brak / ******INDONEZJA / Bali / brak / BaliINDONEZJA / Bali / brak / ****

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl