Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Indonezja Cz.4 > INDONEZJA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDONEZJA / Bali /   / Św. na morzuRelacja z wyprawy czesć 4 -Bali

W poprzednich częściach było już o świątyni: Ulu Watu i Danu Ulun Temple Beratan. Na Bali jest jeszcze kilka świątyń, które należy odwiedzić, a mianowicie Tanah Lot (świątynia na morzu), Taman Ałun(otoczona fosą),Pura Kehen(świątynia królewska) i wreszcie chyba najważniejsza i największa świątynia Besakih (matka). Nie będę się rozpisywał jak wcześniej o każdej z nich ale uważam, że będąc na tej wyspie trzeba je wszystkie zobaczyć, bo są niezwykłe w swym rodzaju i każda z nich inna.

Drogi do świątyń prowadzą pośród niezliczonych ilości motocykli, którymi poruszają się niemal wszyscy Balijczycy. Nasz kierowca prowadził nas pośród przepięknych i malowniczych miejsc z widokami na zielone tarasy ryżowe , kolorowe stragany z różnymi owocami i wioski zamieszkałe przez rdzennych ludzi tej wyspy. Osobiście polecam owoc Salak naprawdę jest wspaniały.

Dla ludzi żądnych zabaw i surfingu polecam miejscowość Kutę, spokój i miłą atmosferę znajdziemy w Sanur. Natomiast bardzo popularnym miastem do zakupu pamiątek, rzeźb, obrazów i srebra jest dawna stolica Bali Ubud. Gdy zostanie chwila wolnego czasu można zobaczyć tzw.Żółwią Wyspę i Monkey Forest. Tu krótka relacja filmowa z żółwiej wyspy i Monkey Forest.
Teraz pora na ceny. Alkohol jest na Bali drogi, sami Balijczycy nie piją (nie widać na ulicy ludzi pijanych) piwo kosztuje ok. 10-12 zł, ale jest dość dobre.
Woda mineralna1,5l ok. 3-5zł. Na obiad dla 1 osoby trzeba przeznaczyć ok. 20-30zł.Typowa potrawa Balijska Gado - Gado w której jest wszystko tzw. groch z kapustą, kosztuje ok.15zł. bardzo polecam.
Co warto przywieść z Bali?. Ja przywiozłem oryginalną rzeźbę maski, za którą zapłaciłem tylko 100$ ale cena wyjściowa była 300$. Podróbkę można kupić za ok. 50zł.
Popularne są koszule i chusty z batiku (materiał z malowanymi ręcznie wzorami) oraz tradycyjne lalki (kukiełki). Ogólnie ceny towarów są bardzo przybliżone do cen w naszym kraju.
Na koniec przypomnę, że trzeba koniecznie wejść na wulkan i spróbować jajek gotowanych w kraterze, ale o tym napiszę w części dalszej.
Zapraszam na moja stronę http://www.fotoel.eu/?go=indonezja (relacje filmowe i więcej fotek)

Zdjęcia

INDONEZJA / Bali /   / Św. na morzuINDONEZJA / Bali /   / 3INDONEZJA / Bali /   / 4INDONEZJA / Bali /   / 6INDONEZJA / Bali /   / 7INDONEZJA / Bali /   / 8

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

08-10
Rowerem przez Skandynawię

Ogromne przestrzenie, spanie na dziko, mix pogodowy, słowem wspaniała przygoda!

08-11
Lofoty

Jedno z piękniejszych miejsc w Europie dla tych co cenią majestatyczne górskie krajobrazy i dziką przyrodę.

08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...
08-12
Jak ubezpieczyć samochód na wakac...
07-17
Jak zdobyć Wieczne Miasto Rzym...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl