Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Okolice Szanghaju - Hangzhou > CHINY


kasai kasai relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - herbataJak to często bywa w życiu i w podróży – to co sobie zaplanujemy, nie zawsze uda się zrealizować. Tym razem nie dotarliśmy do zamglonych szczytów gór Huang Shan. Pokonała nas pogoda – prognozy zapowiadały mróz i śnieg… Pomimo mojej determinacji w dotarciu do tych gór, perspektywa spędzenia całego dnia na śliskich schodach i ze śniegiem wciskającym się do oczu nawet mnie pokonała.

W to miejsce musieliśmy znaleźć jakąś inną wycieczkę. Zastanawialiśmy się nad Nankinem ale ostatecznie wygrało Hangzhou.

Pociągi do Hangzhou startują z Dworca Południowego w Szanghaju. Dworzec jest niesamowity – wygląda jak gigantyczny latający spodek! (dojazd metrem nr 1).

Tutaj też przekonaliśmy się, że przepisy na dworcach są restrykcyjnie przestrzegane. Na 5 min przed odjazdem nie wpuszczają już na perony :). Tak wiec zamiast jechać o 7.39 musieliśmy zmienić pociąg na 8.32. Różnica polegała też na tym, że nie mieliśmy miejsc siedzących.

Tutaj też po raz pierwszy w Chinach kupiliśmy bilety powrotne!! Wydaje się to pewnie dziwne – ale wcześniej nie można było inaczej kupić biletów, jak tylko na miejscu, z danej stacji docelowej. Jak bardzo to utrudniało planowanie wyjazdów nie muszę wspominać.

W pociągu mknąc ok 150 km/h przez ok 2 h oglądaliśmy sobie widoki przez niskie okna w korytarzu przy “warsie”, siedząc na podłodze. Ale jakiej podłodze! Czystej! ;)

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


WYDATKI
- bilet Szanghaj-Hangzhou 54Y
- mapa Hangzhou 8Y
- taxi do wioski Longjing 30Y
- Park z posągami Buddy Feilai Feng 45Y
- Świątynia Lingyin Si 30Y

Zdjęcia

CHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - herbataCHINY / - / Hangzhou / Dworzec w SzanghajuCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - herbataCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Jezioro ZachodnieCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - pola herbacianeCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - pola herbacianeCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - pola herbacianeCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - pola herbacianeCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Świątyna Lingyin SiCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Świątyna Lingyin SiCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Świątyna Lingyin SiCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Świątyna Lingyin SiCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Świątyna Lingyin Si - irysy?CHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - Świątyna Lingyin Si - wzgórzeCHINY / - / Wioska Longjing / Hangzhou - Wioska LongjingCHINY / - / Wioska Longjing / Hangzhou - Wioska Longjing - herbataCHINY / - / Wioska Longjing / Hangzhou - Wioska Longjing - śherbaciana krainaCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - zbiór herbatyCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - zbiór herbatyCHINY / - / Hangzhou / Hangzhou - zbiór herbaty

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl