Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Okolice Szanghaju - Wuzhen > CHINY


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - smok z kadzielnicyOkolice Szanghaju to nie tylko słynące z ogrodów Suzhou, ale też urocze miasteczka poprzecinane kanałami z wodą. W przewodnikach wymieniane są najczęściej Tongli i Wuxi. Ja jeszcze w Polsce odkryłam piękne zdjęcia z Wuzhen i tam właśnie pojechaliśmy.

Choć za każdym razem bardzo wzbraniamy się przed korzystaniem z wycieczek zorganizowanych, tym razem musieliśmy skapitulować. Oczywiście przyczyna jak zawsze prozaiczna – dojazd. Dotrzeć do Wuzhen może jeszcze by się udało – pociągiem lub autobusem, ale wrócić po południu już zupełnie nie było możliwości.
Wybraliśmy najwygodniejszą opcje – wycieczkę z hostelu za 150Y (już w Wuzhen okazało się, że sam bilet wstępu kosztuje 100-120Y w zależności od opcji – więc z biurem wyszło nas taniej!).
O 7.30 podjechał autobus pod nasz Hostel. Wyjeżdżając z miasta pierwszy raz zobaczyliśmy jaki Szanghaj jest ogromny (głównie poruszaliśmy się wcześniej metrem).

Do Wuzhen dotarliśmy po ok. 3 godzinach. Na trasie mieliśmy jednak postój na degustacje naparu z… chryzantem. Można było też kupić skomponowaną mieszankę herbaty, owoców i soli morskiej! Taki urok wyjazdu zorganizowanego…

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


WYDATKI
- wycieczka do Wuzhen 150Y
- szanghajskie piżamki 29-39Y
- rękawiczki 10Y

Zdjęcia

CHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - smok z kadzielnicyCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kanałCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kuchniaCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - muzeum rzeźbyCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - na rowerzeCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - rikszeCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - rowerekCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - uliczkaCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - uliczkaCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - wino ryżoweCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - dachyCHINY / - / Wuzhen / Wuzhen - kadzie z winem

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

01-08
To jest najgorętszy konkurs foto w historii

Dlaczego? Jest już ponad 300 zdjęć, a to oznacza, że będzie ich więcej niż kiedykolwiek w historii. Pamiętajcie jednak, że nie ilość, ale jakość jest najważniejsza :-)

01-05
Indie: Hate or Love?

No właśnie, jedni je kochają, innych odstraszają. To jeden z najbardziej burzliwych wątków Globa, 267 postów, 46tys odsłon. A może to tak, że jak ktoś lubi porządek to nie będzie się w Indniach dobrze czuł. I na odwrót...?

01-01
Już ponad 100 zdjęć w konkursie!...
01-01
Włochy na początek podróży w 2017...
12-27
Promuj swój BLOG...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl