Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Okolice Pekinu - Datong > CHINY


kasai kasai relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia - smokDatong choć brzydki i przemysłowy zachwyca skarbami w okolicy – Wiszącą Świątynią i Grotami Yungang. Była to jedna z najprzyjemniejszych wycieczek tego wyjazdu, choć zapowiadało się nieciekawie – nie mieliśmy biletów na powrót.

O tym żeby pojechać na zachód Chin marzyło mi się już w czasie pierwszej podróży. Tym razem się udało. Nie była to jeszcze pustynia Gobi, ale brzydki i przemysłowy Datong który zaskoczył zaskoczył nas totalnie. Chyba możemy wszyscy podsumować, że była to jedna z najfajniejszych wycieczek tym razem w Chinach!

Pojechaliśmy oczywiście pociągiem (6h) - bilet Pekin-Datong soft sleep (czyli 4 łóżka w zamykanym przedziale) - 159Y.

Na Dworzec Zachodni w Pekinie najwygodniej dotrzeć taksówką. Tym razem z małymi przygodami - stojący taksówkarze na ulicy Wangfujing chcieli za przejazd 100Y. Zatrzymaliśmy jednak innego i cena była już normalna - 25Y.

Rano z pociągu w promieniach wschodzącego słońca zobaczyliśmy niesamowite góry z ośnieżonymi szczytami. Wyłaniały się z porannej mgiełki i wszystko było w brzoskwiniowych kolorach!

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


WYDATKI

- bilety pociąg Pekin Datong 159Y

- wycieczka z biurem 100Y

- bilety autobus Datong Pekin 132Y

- bilety Wisząca Świątynia 60Y

- Groty Yungang 100Y (ulgowy 50Y)

- taxi do hostelu 30Y

Zdjęcia

CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia - smokCHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia (Xuankong Si)CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia (Xuankong Si)CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia (Xuankong Si)CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia (Xuankong Si)CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia (Xuankong Si)CHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia - dachCHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia - maszkaron ;)CHINY / - / okolice Datongu / w pociągu...CHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / Groty YungangCHINY / - / okolice Datongu / W dorodze do Grot YungangCHINY / - / okolice Datongu / Wisząca Świątynia

Dodane komentarze

kasai dołączył
23.11.2009

kasai 2010-08-24 14:50:58

Bardzo dziękuje! Ciesze się ogromnie że ktoś to czyta! :)

kasai dołączył
23.11.2009

kasai 2010-08-24 14:50:01

Bardzo dziękuje! Ciesze się ogromnie że ktoś to czyta! :)

TESSA_43 dołączył
15.11.2009

TESSA_43 2010-08-24 14:02:58

Ciekawy artykuł. 5 za praktyczne informacje. Pozdrawiam.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl