Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

wyjazd 19 września > PAKISTAN


polka polka Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Planowaliśmy naszą podróż od kilku miesięcy - zbieranie pieniędzy i sponsorów wymagało dużo czasu i sporo pracy. Aż nagle Pakistańczyków dotknęła jedna z największych ludzkich tragedii - powódź. Pochłonęła już setki ofiar. Ludzie nie mają gdzie żyć, a władze informują, że to najgorsza powódź od 1929 roku.

Pakistan w naszych wyobrażeniach to kobiety bez twarzy, bez prawa głosu - to męski świat. To codzienny widok broni, wojsko na ulicach, pospolity strach - to permanentny stan wojny.
Mamy nadzieję za tą ponurą fasadą, skrywa się zwykły świat, zwykłych ludzi, pięknych kobiet, normalnych marzeń i ludzkich odruchów. Chcemy zbadać ten świat, zobaczyć, jaki na prawdę jest.
Powódź
Początkowo chcieliśmy po prostu jechać i zobaczyć jak na co dzień żyją Pakistańczycy. Planowaliśmy naszą podróż od kilku miesięcy - zbieranie pieniędzy i sponsorów wymagało dużo czasu i sporo pracy. Aż nagle Pakistańczyków dotknęła jedna z największych ludzkich tragedii - powódź. Pochłonęła już setki ofiar. Ludzie nie mają gdzie żyć, a władze informują, że to najgorsza powódź od 1929 roku.
Poza tym w pomoc powodzianom aktywnie włączają się ugrupowania fundamentalistyczne.
Powódź skomplikowała nasze plany.
Ambasada Pakistanu od kilku tygodni odradza nam jechać.
Trwają burzliwe dyskusje, ale w końcu po kilku nieprzespanych nocach podejmujemy decyzję: JEDZIEMY!
Ambasada widząc nasza determinację daje nam ostateczną odpowiedź: możecie jechać!
Zapraszamy na stronę www.polkawpakistanie.pl

Uczestnicy
Nasza wyprawa liczy dwie osoby-to Karolina i Tomek. Jesteśmy fascynatami innych kultur.
Karolina: podróże to moja wielka miłość i pasja. Podróżować zaczęłam dość wcześnie, już po pierwszej wyprawie nie mogłam przestać myśleć o kolejnych. Jest wiele miejsc, a każde  nietypowe i niepowtarzalne.
Tomek to operator kamery, student Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Wszystko, czym się zajmuje pochłania go całkowicie, z wszelkimi konsekwencjami - podróże, przeżycia, ludzie.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

09-18
Pozyskaj ruch do swojego bloga

Zobacz, jak dzięki swojej aktywności w Globtroter.pl w łatwy sposób pozyskasz nowych użytkowników na swojego bloga lub strone podróżniczą.

08-30
Na weekend w Polskę [spons]

Wakacje w pełni – nawet jeśli nie planujemy dłuższego wyjazdu, warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na weekend do jednego z wielu ciekawych zakątków Polski.

08-10
Rowerem przez Skandynawię...
08-11
Lofoty...
08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl