Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Polska - Turcja > TURCJA, CZECHY, WĘGRY, SłOWACJA, SERBIA, BUłGARIA


jakmen jakmen relacje z podróży

Opisana droga do Stambułu

Do Turcjii wyjeżdżamy w niedziele około 12. Po około 2 godzinach wjeżdżamy do kraju naszych południowych sąsiadów Czech, przez granice przejeżdżamy bez problemu. Przez Czechy jedziemy ledwie 40 km i wjeżdżamy do kraju naszych drugich sąsiadów Słowację. Słowacja jak to Słowacja przywitała nas przepięknymi widokami, pani pilot opowiada nam o tym kraju, zadając pytania, okazuje się że nie jest tak źle z wiedzą polskiej młodzieży podczas wakacji, nie mamy problemu z odpowiedzeniem na większość z nich. Około godziny 20:00 meldujemy się na Węgrzech, wtedy jeszcze przed katastrofą chemiczną.Węgry mijamy bez większego zapału, szare, nocne Węgry nie wywołują u nas większego wrażenia. Po Węgrzech przyszła pora na Serbie i tu już na granicy zaczynają się problemy, stoimy około półtora godziny. Jednak opłacało się Serbia okazuje się przepiękna, malownicze trasy wśród skał rekompensują w pełni stanie na granicy. Około 100 km od granicy wchodzą nam na drogę dwaj celnicy i proszą oto by ich podwieźć na zmianę, oczywiście podwozimy ich aby później nie stać na granicy Bóg wie ile. Gdy podjeżdżamy do granicy okazuje się że nasi dwaj przyjaciele nie zapomnieli o nas, przejeżdżamy bez większych problemów po godzinie. Jest już 12 w sumie 11 bo w Bułgarii zmienia się czas. 600 km trasy Bułgarii mija dość szybko, po mijanych ulicach widać że jest tam jeszcze wschód. Do Turcji wjeżdżamy o 17 po wykupieniu wizy tureckiej za 15 euro. Podróż do Stambułu zajmuje 4 godziny, oglądając film mija szybko. I tak po 33 godzinach drogi, meldujemy się w Stambule.

Była to najdłuższa trasa w moim krótkim życiu. Mam 16 lat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl