Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Polska - Turcja > TURCJA, CZECHY, WĘGRY, SłOWACJA, SERBIA, BUłGARIA


jakmen jakmen Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Opisana droga do Stambułu

Do Turcjii wyjeżdżamy w niedziele około 12. Po około 2 godzinach wjeżdżamy do kraju naszych południowych sąsiadów Czech, przez granice przejeżdżamy bez problemu. Przez Czechy jedziemy ledwie 40 km i wjeżdżamy do kraju naszych drugich sąsiadów Słowację. Słowacja jak to Słowacja przywitała nas przepięknymi widokami, pani pilot opowiada nam o tym kraju, zadając pytania, okazuje się że nie jest tak źle z wiedzą polskiej młodzieży podczas wakacji, nie mamy problemu z odpowiedzeniem na większość z nich. Około godziny 20:00 meldujemy się na Węgrzech, wtedy jeszcze przed katastrofą chemiczną.Węgry mijamy bez większego zapału, szare, nocne Węgry nie wywołują u nas większego wrażenia. Po Węgrzech przyszła pora na Serbie i tu już na granicy zaczynają się problemy, stoimy około półtora godziny. Jednak opłacało się Serbia okazuje się przepiękna, malownicze trasy wśród skał rekompensują w pełni stanie na granicy. Około 100 km od granicy wchodzą nam na drogę dwaj celnicy i proszą oto by ich podwieźć na zmianę, oczywiście podwozimy ich aby później nie stać na granicy Bóg wie ile. Gdy podjeżdżamy do granicy okazuje się że nasi dwaj przyjaciele nie zapomnieli o nas, przejeżdżamy bez większych problemów po godzinie. Jest już 12 w sumie 11 bo w Bułgarii zmienia się czas. 600 km trasy Bułgarii mija dość szybko, po mijanych ulicach widać że jest tam jeszcze wschód. Do Turcji wjeżdżamy o 17 po wykupieniu wizy tureckiej za 15 euro. Podróż do Stambułu zajmuje 4 godziny, oglądając film mija szybko. I tak po 33 godzinach drogi, meldujemy się w Stambule.

Była to najdłuższa trasa w moim krótkim życiu. Mam 16 lat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

03-18
Bułgaria – kraina błękitu i złota [R]

Piękne plaże, wspaniała pogoda, pokazy delfinów, malownicze wydmy, aquaparki i liczne zabytki – Bułgaria, zwłaszcza słynny region Złotych Piasków, ma wiele do zaoferowania młodym ludziom szukającym rozrywki, parom, które marzą o romantycznej podróży, a także rodzinom z dziećmi.

02-25
Jak wsadzić rower do samolotu i nie zbankrutować?

Pewnie nie raz zastanawialiście się który przewoźnik w jaki sposób pozwala na przewóz roweru. Oto krótki i praktyczne przedstawienie najpopularniejszych w Polsce przewoźników oraz ich warunków transportu rowerów :

02-12
Ponad 500 zdjęć w konkursie!!!...
01-26
Krippenstein: kraina puchu i niez...
01-25
400 zdjęć w FOTO konkursie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl