Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Kierunek Pakistan > AFGANISTAN


benbm benbm relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Bengalore / Bengalore / KwiatyW drodze do Dalajlamy

Dotarłem pociągiem do Ałma Aty w Kazachstanie .Ponieważ czas mnie gonił ,więc z dworca kolejowego na dworzec autobusowy .Chciałem autobusem jechać w stronę Chińskiej granicy .Niestety ,okazało się że Chińczycy obchodzą duże święto ,w związku tym wszystkie granice zamknięte .Myślę tak nie ma innego wyjścia ,jak pojechać do Kirgistanu i ztamtąd przedostać się do Chin .Pojechałem nad jezioro Issyk -kul .Ale i tam powiedziano mi ,z przejście z Chinami zamknięte .Wróciłem do Ałma Aty .Dalej czekam na autobus .Pojawił się problem ze spaniem .Na szczęście okazało się że na dworcu autobusowym działa noclegownia ,a w niej zalegało z dwudziestu chłopa Spaliśmy tam w dużej sali ,a pilnowała etażowa ..Jeden z nich Rosjanin ,cały czas chodził na bani .Gdy powiedziałem że jestem Polakiem ,to od razu chciał mnie bić .Na szczęście pozostali mnie bronili .Pewnego dnia już grzecznie leżę w łużeczku ,chce mi się spać ,wtedy wkracza naprany Rosjanin krzyczy ,,, Ubijut Polaka -po czym wyciąga nóż i zmierza w moim kierunku .Oczywiście wszyscy doskoczyli ,przyleciała etażowa ,przyjechała policja nawpieprzała mu i tyle go widziałem .Spotkałem fajnego Kazacha o mieniu Musaliih ,który od pięciu lat w tym ,hotelu,, .Co ciekawe ,wcale nie płacił ,a przebywał tam tylko dla tego ,że była szansa że kiedyś zapłaci .Wszyscy go znali w noclegowni ,więc bez pieniędzy z jego strony było w porządku I ten facet pokazał. mi Alma Atę .Piękne miejsca .Jak na przykład słynne lodowisko ,ponoć najwyżej położone na świecie ,w oddali widać góry Wrócę jeszcze do do naszej noclegowni .W czasie mojego pobytu odbył się mecz piłkarski Kazachstan -Polska ,Poszedłem szukac biletów .Atu zapomnij biletów dawno już nie ma .Na szczęście tuż przed meczem wjeżdża na stadion nasza kadra autobusem.Chopy -pomóżcie ,na mecz chce iść a biletu niet .Tak znalazłem się w środku .Rozpoczął się mecz ,ja wiernie kibicowałem .Oczywiście z trybun ciągle skandowano ,,szajbu szajbu ,więc z mojego krzyczenia niewiele wynikało .Ale nasi strzelili gola i trybuny ucichły ,i ja przestałem się drzeć ,bo jeszcze na mnie wyładowali by złość .Lepiej cichutko przeczekać .Szkoda tylko że nie miałem szans spotkać się z zawodnikami po meczu Zaczołem się martwić CDN

Zdjęcia

INDIE / Bengalore / Bengalore / Kwiaty

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl