Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Kierunek Pakistan 10 > CHINY


benbm benbm Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SRI LANKA / Kendy / Kendy / StorczykCDN

Generalnie zależało mi na jak najszybszym dostaniu się do Pakistanu -a potem niech się dzieje co chce .Codziennie więc latam na dworzec autobusowy z kartką z napisem po Chińsku ,,Gilgit;;.Podchodzę do kasy pokazuję ,a pani która sprzedaje bilety mówi że nie .Tak minął jeden drugi trzeci dzień,zaczynałem się denerwować ,bo już wszystkie zabytki w okolicy zorałem ,jakieś groby itd ,ale przecież Kaszgar nie jest moim celem a Indie ..Więc za którymś razem wpadam na dworzec i pokazuję kartkę ,a ona wciąż pokazuje że nie ,to w akcie desperacji wykrzyknąłem po polsku-kurwa ,czy ktoś tu normalnie gada .A wtedy z tyłu,odzywa się blondynka i mówi spokojnie po polsku
owszem ja
.Szczeka mi opadła .Tu tysiące kilometrów od domu ktoś się do mnie po polsku odzywa .Okazuje się ze to pani Kowalska z Poznania ,lekarz jedzie z Kirgistanu do Teheranu ,gdzie ma kolejna pracę ,bo pracuje w większej organizacji międzynarodowej i ją tak przerzucają z kata w kąt .Zna perfekt ujgurski i kilka innych miejscowych dialektów ,wiec potem jeszcze razem kręciliśmy się po mieście zwłaszcza że razem mieszkaliśmy w tym samym hoteliku w którym co rano spotykaliśmy się w kolejce do hazla / kibla/ Mimo że hotel był piętrowy to były tylko dwie toalety i to w piwnicy .Nad wszystkim czuwała umundurowana Chinka kierując ruchem jak na skrzyżowaniu .Wchodzę do środka a tam korytko na kilkanaście osób ,wszyscy gołe pupy wypinają ,smród aż łzy z oczu ciekną .Co więcej ,, urobek ,,nie był natychmiast usuwany ,tylko czekał aż koryto napełniło się po brzegi .A wtedy dyżurna brała wąż ciśnieniowy i spłukiwała wszystko do otworu ,którym ta breja spływała do rynsztoku biegnącego wzdłuż głównej ulicyMiasta

Zdjęcia

SRI LANKA / Kendy / Kendy / Storczyk

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

01-08
To jest najgorętszy konkurs foto w historii

Dlaczego? Jest już ponad 300 zdjęć, a to oznacza, że będzie ich więcej niż kiedykolwiek w historii. Pamiętajcie jednak, że nie ilość, ale jakość jest najważniejsza :-)

01-05
Indie: Hate or Love?

No właśnie, jedni je kochają, innych odstraszają. To jeden z najbardziej burzliwych wątków Globa, 267 postów, 46tys odsłon. A może to tak, że jak ktoś lubi porządek to nie będzie się w Indniach dobrze czuł. I na odwrót...?

01-01
Już ponad 100 zdjęć w konkursie!...
01-01
Włochy na początek podróży w 2017...
12-27
Promuj swój BLOG...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl