Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Pakistan 1 > PAKISTAN


benbm benbm relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Chanai / Chanai / KwiatCDN
Ramadan
-A co to jest Ramadan
-To duże święto gdzie od rana do wieczora nic się nie je ani nie pije . Wtedy jeszcze o tym nie słyszałem .Zostawiłem plecak i z dwoma miejscowymi idę na lodowce .Dla mnie lodowce to zupełnie nowe doświadczenie . Z daleka wydawał się biały delikatny ,przyjazny .Przed samym lodowcem spotkałem starszą kobietę ,pokazuje mi na migi że ma ponad sto lat . Starowinka w kolorowym stroju ,obok niej stoi młodziutka owieczka .Po raz pierwszy w życiu widziałem tak zmarszczoną twarz ,ale na tle tych lodowców wyglądała jak madonna w kościelnych obrazkach . Ze zdziwieniem słuchałem pomruków lodowca . Okoliczne góry jakby stawały dęba ,a szczyty wydawały się mi kłami potężnego potwora ,któremu zakłócałem spokój . Wtedy poczułem strach . Mimo to kierunek lodowiec .Cały był najeżony szczelinami ,raz po raz spadały pod nim odłamki skał .Czułem się tak jak jakbym pierwszy raz zjechał do kopalni . Nie potrzyłem pod nogi a w górę ,bo miałem wrażenie jakby te góry miały zaraz na mnie runąć . Wciąż dochodziły nowe trzaski co przypominało odgłos sztompli ,gdy się zatrzymałem to widziałem niebotyczną otchłań .Czułem się jakbym spojrzał w kopalniany szyb .Uświadomiłem sobie że to 200 m w dół .Od razu przypomniały mi sie filmy o himalaistach ,którzy pokonuja góry lodowe ,szczeliny ale oni maja odpowiedni sprzęt i asekurację .Ja miałem tylko kij którym stukałem i nasłuchiwałem odgłosów pustki .Parę razy zdarzyło się że po takim stuknięciu zapadł sie cały płat śniegu ,odsłaniając szczelinę .A ja bez raków czekana i tylko turystyczne butki

CDN

Zdjęcia

INDIE / Chanai / Chanai / Kwiat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony w skałach

Górę Namsan koniecznie wpiszcie na swoją listę must see! Świat Buddów czeka na Was :-)

08-05
Jezioro Tonle Sap

Kambodża staje staję coraz bardziej turystycznym krajem. Co warto zobaczyć poza słynnym Angkor? Przeczytajcie :-)

06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...
06-25
Wietnam- Tajlandia Północna- Laos...
04-15
Spotkanie Globtroterów 21 maja 20...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl