Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Pakistan 5 > AFGANISTAN, PAKISTAN


benbm benbm relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Chanai / Chanai / KwiatCDN

Obok wznosiła się góra o nazwie ,,Palec kobiety Women's Finger .Przepiękna góra ,pojawia się zresztą na wielu folderach ,które reklamują Pakistan ,bajeczny kształt ,pytają mnie z skąd jestem .Odpowiedziałem że z Polski -Tu Polaki byli ,my polaków znamy ,jeden nawet był taki ,co chciał na górę co nazywała się i;m sorry .Pytam skąd ta nazwa . Opowiadali że kiedyś przyjechał Polak ponoć Tomek i próbował wejść na tą górę ,ale zszedł z połowy i mówi i;m sorry .Dla tego góra na cześć Tomka ,nosi tak dziwną nazwę ..W końcu górnicy gadają że już tego samego dnia na dół nie zejdziemy ,bo z tego strumyczka ,który płynie rano ,po południu jak słońce nagrzeje lodowców rzeka zmienia się w rwącą rzekę .Przejscia nie ma i trzeba zostać na noc .A ja miałem na sobie cienkie i dresiki ,człowiek był ubrany tak jakby wyszedł do sklepu za rogiem . Na szczęście mie ugościli ,zrobili posłanie ,pojawiło się jedzenie . Zacząłem śpiewać polskie piosenki ,wszyscy byli zadowoleni ,zaczęli mi klaskać ,a potem śpiewali swoje melodie . Wysadzali skałę ,a potem oglądali każdy kawałek coś tam jest to brali młoty i na kawałki rozbijali tą skałę . Jak wiadomo kamienie szlachetne są najbardziej twarde ..Naj więcej znajdowali samorodków złota ,często wielkości paznokcia u małego palca . Nie powiem żeby mieli tego dużo ale wspominali że za miesiąc garstkę takich gródek uzbierają .Dzieje sie to na zasadzie ...róbta co chceta ,,,wszyscy kopią samopas .Nie ma większej kompani .Po prostu prywatna inicjatywa .Po powrocie do Karimabadu Japończyk zaproponował wspólną jazdę dalej .Był to ciekawy koleś ,pracował w Toshibie i to na wysokim stanowisku .Tak więc miał laptopa z łąncznością satelitarną . Zaczął mi opowiadać o Chitralu chciał mnie tam wciągnąć . To jest już w kierunku Hindukuszu

CDN

Zdjęcia

INDIE / Chanai / Chanai / Kwiat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl