Artykuły i relacje z podróży Globtroterów Dodaj do: wykop.pl

Drugie co do ważności święto Islamu - Idul Adha > INDONEZJA


Piotr Śmieszek Piotr Śmieszek relacje z podróży

Zdjęcie INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431Cały świat islamski świętuje dzisiaj drugie co do ważności święto religijne muzułmanów.
Idul Adha nawiązuje swoją tradycją i korzeniami do ofiary złożonej Bogu przez Abrahama.
Upamiętniając ofiarę Abrahama muzułmanie na całym świecie składają Bogu ofiarę z krów kóz i owiec a w krajach arabskich również wielbłądów.


Wczoraj i dzisiaj wszyscy wyznawcy Allaha w Republice Indonezji obchodzą drugie pod względem ważności święto świata Islamu. Tym najważniejszym jest kończące Ramadan - Idul Fitri, dzisiejszym zaś Idul Adha.
14231 już Idul Adha datuje się podobnie jak Idul Fitri od czasów Mahometa, a ustanowione zostało na cześć biblijnego Abrahama, nazywanego w Koranie i przez mahometan Ibrahimem.
Ibrahim przeszedł od historii Religii i Wiary tym, iż poproszony przez jedynego Boga Allaha o to by w dowód oddania złożył Mu w ofierze swojego jedynego syna, mimo wielkiego rozdarcia i bólu w sercu, postanowił poddać się woli Boga.
Bóg-Allah ostatecznie zwolnił Ibrahima z poddania się jego tak surowej woli, zamieniając ofiarę z syna na ofiarę ze zwierzęcia.
Na cześć Ibrahima, jego całkowitego zawierzenia i oddania się Allahowi - Bogu Jedynemu oraz jego woli, świat Islamu od Maroko na wschodzie, po Republikę Indonezji na zachodzie składa tak jak on zwierzęta w ofierze Najwyższemu.
Mięso z ubitych krów, kóz i owiec wędruje według ustalonych wcześniej parytetów do wszystkich mieszkającej w obrębie danej społeczności wyznaniowej.
www.yellowlittleduck.com

Więcej na
www.yellowlittleduck.com

Zdjęcia

INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431INDONEZJA / Java Centralna / Yogyakarta / Idul Adha 1431

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są akceptowane przez administratora i dopiero wtedy pojawiają sie na stronie.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-16
Rowerem przez Szwecję na Nordkapp i z powrotem

Nordkappp przyciąga wielu z nas, nawet jeśli trudno o kompana podróży, warto wyruszyć w tym kierunku ... Przekonajcie się!

11-05
Najlepsze zdjęcia października!

W długie jesienne wieczory nic tak nie cieszy oczu i serca jak piękne zdjęcia z podróży! Zapraszamy więc do galerii TOP30 :-)

08-08
Namsan - Świat Buddów wyrzeźbiony...
08-05
Jezioro Tonle Sap...
06-24
Preikestolen czyli spojrzenie w p...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl