Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: porady praktyczne

Liczba wyszukanych artykułów: 45

WłOCHY / Lazio / Rzym / Rzym, łuk Konstantyna
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 330

longin1974 W czasie rozwiniętego transportu lotniczego, dobrze wydanych przewodników, informacji internetowej, stron z noclegami oraz kuszących biur podróży oferujących wyprawę do Rzymu za śmieszne pieniądze wydaje się, że taki artykuł nie ma racji bytu. Jednak będąc w tym roku w Rzymie mogłem zwiedzić to miasto w taki sposób, że żadne biuro podróży nie ma w swoim programie tak świetnej oferty. Może było nieco drożej, ale warto było wyjechać w podróż za jeden uśmiech.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Tatry / Wrota Chałubińskiego / Wrota Chałubińskiego3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 282

Angrywaldeuszek Kiedy skutecznie rezerwować miejsce w schronisku, co warto zabrać ze sobą itp. Odpowiedzi znajdziecie w opisie oraz na naszym fanpage https://www.facebook.com/angrywaldeuszek/

inf.praktczne, zdjęcia

FINLANDIA / Helsinki / Plac senacki  / Wielka Katedra Luterańska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 295

Antoni Tematem przewodnim obchodów stulecia niepodległości Finlandii jest hasło RAZEM. 100-lat jest znakiem, który daje szansę ludziom spojrzeć wstecz, aby zrozumieć wspólny wysiłek narodu w budowaniu niepodległości, jednocześnie pozwala spojrzeć w przyszłość, aby stworzyć kierunek dla przyszłości Finlandii. Wydarzenia rocznicowe w całej Finlandii i poza granicami kraju, uświetni 100 projektów związanych z historią, kulturą i krajobrazem Finlandii.

inf.praktczne, zdjęcia

NIEMCY / Lipsk / ZOO / Zebry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 671

AliceL Kiedy już oswoimy się z kosmiczną ceną safari zastanawiamy się : - Który park wybrać?! Sama zadawałam sobie to pytanie do samego końca – nie będąc pewna, czy już po wydaniu takiej fortuny dostanę za nią to o czym marzę w siódmej warstwie mojej podświadomości?! Żeby się nie rozdrabniać - to wrzucam mega skrót, CZYLI TO CZEGO WSZYSCY SZUKAJĄ ;) Jak się tam dostać, krótkie opisy parków, linki do fotograficznych podróży po 4 parkach i 16 najważniejszych informacji, które KAŻDY początkujący safarowicz posiąść powinien. Zapraszam!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

GRECJA / Korfu / Perithia / Na szlaku
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 926

Antoni Korfu posiada dobrze rozwiniętą komunikację autobusową, jednak wygodniejsi turyści zapewne skorzystają z ofert licznych wypożyczalni samochodów. Bogata baza noclegowa nie sprawia kłopotu z zakwaterowaniem, można wybierać, począwszy od hosteli, campingów, apartamentów, po markowe hotele. Od nas zależy, czy podczas pobytu na Korfu będziemy zmieniać miejsca pobytu, czy też wybierzemy miejscowość, która będzie naszą bazą. http://www.visitgreece.gr/en/greek_islands/ionian_islands/corfu

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

WłOCHY / Veneto / Werona / Werona, zamek i most
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 891

longin1974 Włochy nie leżą na krańcu świata, wydaje się więc, że artykuł o organizacji wyprawy jest niepotrzebny. Okazuje się jednak, że gdy organizację przenosi się w praktykę można napotkać zaskakującą rzeczywistość. W tym roku, z grupą znajomych wybraliśmy się na zwiedzanie północnych i centralnych Włoch. I szybko zostaliśmy zaskoczeni... Dlaczego? O tym właśnie ten artykuł.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Bałtyk / Bałtyk / Bałtyk_wspomnienia_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 327

BalticAnchor Ach ta zima. Na szczęście dzieci, żona, dziewczyna, przyjaciele wszyscy już są zajęci pracą szkołą świętami. Mamy dla siebie trochę czasu. Miałem tak jak i Wy dziś macie, wieczorami z nostalgią wspominałem piękne dni i noce na mazurach, Bałtyku i Chorwacji. Przeglądam zdjęcia i spotykałem się z przyjaciółmi z pokładu i wypraw. Wspominania kilka drinków i przynajmniej jeden wieczór z odrobiną magii morza ! Czy ja naprawdę muszę poddać się sezonom w dzisiejszych czasach ?

inf.praktczne, zdjęcia

JAPONIA / Honsiu, Nagasaki / Tokio, Hiroszima, Nagasaki / Japonia wcale nie musi być bardzo droga
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1100

linkalinka Japonia nie jest z pewnością tanim krajem do zwiedzania, jednakże wcale nie musi być taka droga. Nas 18-dniowy pobyt kosztował 7300zł/os - wszystko. Warto dobrze się przygotować przed wyjazdem, by wiedzieć, jak obniżyć koszty oraz sprawnie poruszać się po Japonii. Znajomość języka angielskiego może pomóc, ale nie jest on jednak popularny w Japonii. Zwiedzałyśmy głównie Honsiu oraz Nagasaki. Przejechałyśmy ponad 3000 km, obejrzałyśmy 2 festiwale, nocowałyśmy także w domach Japończyków, poznając bliżej ich zwyczaje i charaktery.

inf.praktczne, zdjęcia

FILIPINY / Bogacay, Siquijor / Filipiny / Filipiny - ceny i informacje praktyczne
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1078

lovelajf.pl Jeśli planujecie w najbliższym czasie wyjazd na Filipiny, wakacje w raju albo po prostu jesteście ciekawi jaki budżet należy przygotować, aby spędzić miesiąc na Filipinach, to ten tekst jest dla Was :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IRAN / Kashan / Wieś Abyaneh / Zalotna muzułmanka?
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 505

Leoncjo Przeglądając wpisy i posty osób wybierających się lub planujących wyjazd do Iranu, stwierdzam, iż mimo wielu miesięcy, jakie upłynęły od wprowadzenia nowych, złagodzonych przepisów wizowych, nadal dominują błędne stereotypy.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Gujarat / Vadodara / Z dzieckiem na lotnisku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 704

Agnieszka Trolese Oto 10 przykazań latającej mamy :-) Koniecznie przeczytajcie, jeśli macie obawy czy rodzicielstwo wyklucza podróżowanie!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDONEZJA / -Banyuwangi / Ijen / ze szczytu
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 1031

alchemia_momentu Jeśli planujcie podróż do Azji, a na widok wulkanów szybciej bije Wam serce, to koniecznie pomyślcie o zahaczeniu o Ijen.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Goa / Pociąg / najlepiej się sypia w indyjskim pociągu
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1049

alchemia_momentu Indie, przedziwne jest to miejsce. Z jednej strony szepty prastarych modlitw, mantry i kadzidła a z drugiej prosta, brudna codzienność. Tutaj więc o tym jak podróżować po tym niezwykłym kraju.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / NSW / Sydney / Vivid Sydney
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1137

Smoki i Kangury Jeśli na waszej trasie podróży pojawi się Australia, a pewnie się pojawi - będziecie musieli pomyśleć o wizie. Oczywiście, jeśli planujecie wyłącznie podróże i krótkoterminowy pobyt najlepsza (i bezpłatna) będzie wiza turystyczna, ale jeśli chcielibyście zatrzymać się na chwilę – i na przykład podreperować budżet przed dalszą podróżą, przyda wam się wiza z pozwoleniem na pracę. Tutaj macie do wyboru dwie opcje: Work and Holiday oraz Wizę studencką. Poniżej kilka podstawowych informacji na temat wiz

inf.praktczne, zdjęcia

BOTSWANA / Moremi Game Reserve / Moremi Game Reserve / Krzyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2215

SzczytyAfryki Jeśli wybieracie się do Botswany, to koniecznie zapoznajcie się z aktualnymi informacjami praktycznymi (stan na maj 2015).

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

EKWADOR / Wyspy Galapagos / Galapagos / Pelikan
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1936

Viamundo Galapagos na własną rękę czyli informacje praktyczne co, za ile, czy warto decydować się na rejs, które wyspy wybrać oraz kilka sposobów na tańsze podróżowanie po wyspach.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

GRECJA / - / Rodos / na pace
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2095

El Buscador Jeśli planujecie zakup auta, aby podróżować po USA, to warto przeczytać kilka cennych informacji.

inf.praktczne, zdjęcia

PERU / Cusco  / Machu Picchu / Wizyta w Machu Picchu
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4051

Sylwia Perkowska O Machu Picchu marzy wielu :-) Poczytajcie w takim razie jak zaplanować podróż i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Matera / Matera / Gdzie spać na dziko w Materze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5473

gladykov Przekonajcie się czy da się z plecakiem tanio podróżować po południu Włoch Najpierw trzeba oczywiście zdefiniować słowa "tanio" :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

LAOS / Laos północny / Luan Prabang / pintabad poranne zbieranie jałmużny
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2952

jedrzej Czego można spodziewać się po Laosie? Na pewno pięknych krajobrazów i atrakcji typu adventure. Poczytajcie co poleca Jedrzej!

inf.praktczne, zdjęcia

PERU / Lima / lima / Słońce w mieście
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 996

Sylwia Perkowska Nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, że zbyt długie wystawianie się na silne promienie słoneczne może w skończyć się co najmniej poparzeniem słonecznym. Poczytajcie więc jak się zabezpieczyć.

inf.praktczne, zdjęcia

PERU / Ausangate / Wgorach / Zapatrzona na gory kobieta
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1585

Sylwia Perkowska Każdy z nas marzy o podrożach, o życiu pełnym wrażeń i wypełnionych przygodmi ... Jak to zorganziować i czy zawsze jest to możliwe? Poczytajcie- temat wiele razy już analizowany, ale wart ponownego przemyślenia...

inf.praktczne, zdjęcia

2015-02-10

Ciborka Kościelisko

POLSKA / Tatry / Kościelisko / Kościelisko
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 906

Ciborka Kościelisko to duża wieś położona w Tatrach Zachodnich, w Rowie Kościeliskim. Miejscowość w 1994 roku połączyła się z dwiema innymi wsiami, Witowem i Dzianiszem. Turyści coraz częściej odwiedzają Kościelisko ze względu na piękne otoczenie, w którym wieś się znajduje.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Phuket / Patong / Patong City at night
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2810

stecan W kilku zdaniach chciałbym przedstawić podstawowe, ale ważne informacje, których przed wylotem do tego raju na ziemi nie miałem w prostych i jasnych słowach opisanych.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Centrum / Chińki KFC
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2265

stecan Rozwijam swój wątek z poprzednich artykułów i chciałbym wzbogacić wiedze podróżników na temat ewentualnych oszustw na turystach jak i straty pieniędzy w Chinach. Chciałem służyć poradą osobą które wybierają się do Chin i zwrócić im uwagę na ewentualne oszustwa których mogą paść ofiarą. Musze przyznać iż sam kilkakrotnie padłem ofiarą oszustw (zresztą nie tylko w Chinach). Ale o swoich wpadkach napiszę na końcu.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Światynia Nieba / Siedem gwiezdnych kamieni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3816

stecan Każdy turysta w Pekinie musi odwiedzić Zakazane miasto I Mur Chiński. Ale są miejsca które także powinny być zwiedzone. Jedno z nich to Świątynia Niebios. Aby ją zwiedzić potrzebujemy minimum 3-4 godziny. Bo Świątynia znajduje się w dużym Parku i mamy do przejścia kilka kilometrów. Kompleks Świątyni znajduje się w południowo - wschodniej części Pekinu, gdzie mieści się olbrzymi kompleks Świątyni Nieba - Tian Tan. Poniżej mój opis tego obiektu 

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SZWECJA / Sztokholm / Centrum / Okolice Central Station -  Kanałek
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3500

stecan Od marca tego roku mam przyjemność przebywania w Sztokholmie w tym mieście co najmniej jeden tydzień w miesiącu. Chciałbym podzielić się paroma informacjami na temat komunikacji i podróżowania do jak i po Sztokholmie.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

SZWECJA / Sztokholm / Centrum / Szwedzka stolica
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3765

stecan Od marca tego roku mam przyjemność przebywania w Sztokholmie w tym mieście co najmniej jeden tydzień w miesiącu. Chciałbym podzielić się paroma informacjami na temat komunikacji i podróżowania do jak i po Sztokholmie.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CHINY / Guilin / Yangshuo / Yangshuo o wschodzie słońca
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3339

Podróże Obieżyświatki Dla wielu osób podróżujących po Chinach typowymi miejscami „must see” są: Pekin, Chiński Mur, Terakotowa Armia, Szanghaj. Okazuje się, że warto pomysleć i o innych ...

inf.praktczne, zdjęcia

WIETNAM / poludnie / Ho Chi Minh / Motocyklem przez Wietnam
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4414

agaton2 Rozwiewamy wątpliwości zwiazane z zakupem motocyklu w Wietnamie. Opowiadamy jak sprawdza się ten środek transportu w podróży przez Wietnam, uwzględniając możliwość naprawy ewentalnych usterek oraz kwestię bezpieczeństwa jazdy po wietnamskich drogach i bezdrożach. Opieramy się na naszych doświadczeniach z podróży z południowego Ho Chi Minh do granicy z Laosem na północy.

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Nazare / Nazare / Suszenie ryb
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6812

jasko66 Planujecie w najbliższym czasie podróż na Kubę? Jeśli dodatkowo lubicie owoce morza, to koniecznie poczytajcie relację jasko66.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Phuket / wyspa Bonda / wyspa Bonda
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 6794

stecan Artykuły Stecana rzucają inne światło na podróż do Tajlandii. Zafascynowani kulturą i egzotyką, zapominamy często o bezpieczeństwie! Koniecznie przeczytajcie o oszustwach na lotniskach.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Pattaya / Centrum / Masażystki w oczekiwaniu na klienta
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3002

stecan Kolejna porcja ostrzeżeń od Stecana, który poznał dokładnie tajskie oszustwa. Wybierając się w te rejony, warto przeczytać jego artykuły, aby unikać pewnych ryzykownych sytuacji.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Pattaya / Centrum / Masażystki w oczekiwaniu na klienta
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3152

stecan Oszustów żerujących na turystach spotkamy w każdym kraju na świecie. Tajlandia nie jest wyjątkiem. Jednak to, co jest bardziej tragiczne jest to, że Tajowie są naturalnie bardzo gościnni. Uśmiech i uprzejmość jest tutaj na porządku dziennym. Jestem pewien, że wielu z nas widziało tę uprzejmość np. na długich trasach pociągów , kiedy podróżujące rodziny są gotowe podzielić się z Tobą posiłkiem. Niestety zdarzają się jednak także ludzie którzy będą próbowali oszukać Cię. Ale , aby być jasne, nadal to tylko mały procent mieszkańców Tajlandii .

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Beijng / Silk Market / Chiński maluch
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2946

stecan Stecan poprzednio pisał o oszustwach typu Herbaciarnia, Karaoke, student sztuki, urzędnik i przewodnik, taksówkarze. Tym razem pora na riksze.

inf.praktczne, zdjęcia

CHINY / Szanghaj / Lotnisko krajowe / Lotnisko w Szanghaju
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2961

stecan Tym razem Stecan rozwija swój wątek o oszustwach w Chinach. Jeśli czeka Was podróż w te rejony, to warto poczytać!

inf.praktczne, zdjęcia

MALEZJA / Kedah / Przystań promowa / Kuter rybacki  na emeryturze
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 8656

stecan Jeśli planujecie podróż do Malezji, a wyspa Langkaw znajduje się na Waszej liście must see, to polecamy relację Stecan - aktualne informacje i praktyczne porady na pewno przydadzą się!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CZECHY / Kraj Środkowoczeski / Praga / Prażański nowy rok - czyli sylwester w stolicy Czech
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4283

amperwro Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z sylwestrowego wyjazdu do Pragi, ponieważ planując tę spontaniczną 3 - dniową wycieczkę, szukałem kilku informacji, których nie mogłem znaleźć, więc teraz, bogaty w doświadczenie, mogę pomóc osobom - które tak ja ja kiedyś - szukają odpowiedzi. Jest to mój debiut na globtroter.pl więc proszę o wyrozumiałość, a jednocześnie mam nadzieję, że temat i treść tego wywodu, nie złamie któregoś z punktów regulaminu - byłby to niezły false start:)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / Stolica / Zakazane MIasto / Chiny
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2232

stecan Chciałem służyć poradą osoba które wybierają się do Chin i zwrócić im uwagę na ewentualne oszustwa którego mogą paść ofiarą Od trzech lat jeżdżę co miesiąc do Pekinu lub do innego miasta w Chinach służbowo. Udało mi się zetknąć z różnymi ludźmi w Chinach w tym niestety z oszustami. Większość turystów zagranicznych czuje się bardzo bezpiecznie podczas podróży w Pekinie. Ale to nie znaczy, że nie należy obniżyć czujności na możliwe oszustwa podczas podróży w Chinach.

inf.praktczne, zdjęcia

ZIMBABWE / - / Victoria Falls / Wodospady Viktorii
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2480

KrUlik Wielu z nas marzy o podróży po Afryce! Jeśli zależy Wam na dokładnym oszacowaniu budżetu, polecamy porady praktyczne KrUlika.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / - / Zaanse Schans / Holandia w pigułce. Trzydniowy wyjazd na Święto Kwiatów.
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 21076

strong Jeśli lubicie kwiaty,rowery i uporządkowane miasto, to polecamy relację z Holandii ;-) Znajdziecie przydatne informacje i inspiracje na krótką wycieczkę.

inf.praktczne, zdjęcia

2013-12-16

Smok-1 Machu Picchu

PERU / Cuzco / Machu Piccchu / Z powoli zachodzącym słońcem ....
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2767

Smok-1 Jeśli w Waszych noworocznych planach zagościł Machu Picchu, to koniecznie poczytajcie w jaki sposób można tam dotrzeć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

USA / Nowy Jork / Manhattan / Statua Wolności
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5249

Smok-1 Garść informacji praktycznych dotyczących przekraczania granicy USA

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2327, Łączna liczba odwiedzin: 7973825


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

07-17
Jak zdobyć Wieczne Miasto Rzym

Wieczne miasto, wskazówki praktyczne dla planujących indywidualną podróż.

07-10
Korfu mówi kalimera!

Korfu, jedna z wysp jońskich, kusi pięknymi widokami, soczystą zielenią i idealną pogodą.

07-17
Annapurna Trek...
07-17
Treking i noc w dżungli...
06-16
Wypromuj swój Blog na Globie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl