Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: porady praktyczne

Liczba wyszukanych artykułów: 34

KAZACHSTAN / 70 km na północ od Bałchasz / Bektau-Ata Trakt / Niedzwiedź
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 148

Leoncjo Zaliczane do kilku najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych Kazachstanu - Beaktau-Ata można minąć, przejeżdżając dosłownie obok. Dziwaczny, jak niektórzy piszą marsjański masyw górski pośród stepu z niewiarygodnie finezyjnie uformowanymi skałami jest wart poświęcenia mu 2-3 dni podróży.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

WłOCHY / Lazio / Rzym / Rzym, łuk Konstantyna
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 687

longin1974 W czasie rozwiniętego transportu lotniczego, dobrze wydanych przewodników, informacji internetowej, stron z noclegami oraz kuszących biur podróży oferujących wyprawę do Rzymu za śmieszne pieniądze wydaje się, że taki artykuł nie ma racji bytu. Jednak będąc w tym roku w Rzymie mogłem zwiedzić to miasto w taki sposób, że żadne biuro podróży nie ma w swoim programie tak świetnej oferty. Może było nieco drożej, ale warto było wyjechać w podróż za jeden uśmiech.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Tatry / Wrota Chałubińskiego / Wrota Chałubińskiego3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 346

Angrywaldeuszek Kiedy skutecznie rezerwować miejsce w schronisku, co warto zabrać ze sobą itp. Odpowiedzi znajdziecie w opisie oraz na naszym fanpage https://www.facebook.com/angrywaldeuszek/

inf.praktczne, zdjęcia

FINLANDIA / Helsinki / Plac senacki  / Wielka Katedra Luterańska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 388

Antoni Tematem przewodnim obchodów stulecia niepodległości Finlandii jest hasło RAZEM. 100-lat jest znakiem, który daje szansę ludziom spojrzeć wstecz, aby zrozumieć wspólny wysiłek narodu w budowaniu niepodległości, jednocześnie pozwala spojrzeć w przyszłość, aby stworzyć kierunek dla przyszłości Finlandii. Wydarzenia rocznicowe w całej Finlandii i poza granicami kraju, uświetni 100 projektów związanych z historią, kulturą i krajobrazem Finlandii.

inf.praktczne, zdjęcia

NIEMCY / Lipsk / ZOO / Zebry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 781

AliceL Kiedy już oswoimy się z kosmiczną ceną safari zastanawiamy się : - Który park wybrać?! Sama zadawałam sobie to pytanie do samego końca – nie będąc pewna, czy już po wydaniu takiej fortuny dostanę za nią to o czym marzę w siódmej warstwie mojej podświadomości?! Żeby się nie rozdrabniać - to wrzucam mega skrót, CZYLI TO CZEGO WSZYSCY SZUKAJĄ ;) Jak się tam dostać, krótkie opisy parków, linki do fotograficznych podróży po 4 parkach i 16 najważniejszych informacji, które KAŻDY początkujący safarowicz posiąść powinien. Zapraszam!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

GRECJA / Korfu / Perithia / Na szlaku
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 1193

Antoni Korfu posiada dobrze rozwiniętą komunikację autobusową, jednak wygodniejsi turyści zapewne skorzystają z ofert licznych wypożyczalni samochodów. Bogata baza noclegowa nie sprawia kłopotu z zakwaterowaniem, można wybierać, począwszy od hosteli, campingów, apartamentów, po markowe hotele. Od nas zależy, czy podczas pobytu na Korfu będziemy zmieniać miejsca pobytu, czy też wybierzemy miejscowość, która będzie naszą bazą. http://www.visitgreece.gr/en/greek_islands/ionian_islands/corfu

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

WłOCHY / Veneto / Werona / Werona, zamek i most
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 974

longin1974 Włochy nie leżą na krańcu świata, wydaje się więc, że artykuł o organizacji wyprawy jest niepotrzebny. Okazuje się jednak, że gdy organizację przenosi się w praktykę można napotkać zaskakującą rzeczywistość. W tym roku, z grupą znajomych wybraliśmy się na zwiedzanie północnych i centralnych Włoch. I szybko zostaliśmy zaskoczeni... Dlaczego? O tym właśnie ten artykuł.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Bałtyk / Bałtyk / Bałtyk_wspomnienia_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 371

BalticAnchor Ach ta zima. Na szczęście dzieci, żona, dziewczyna, przyjaciele wszyscy już są zajęci pracą szkołą świętami. Mamy dla siebie trochę czasu. Miałem tak jak i Wy dziś macie, wieczorami z nostalgią wspominałem piękne dni i noce na mazurach, Bałtyku i Chorwacji. Przeglądam zdjęcia i spotykałem się z przyjaciółmi z pokładu i wypraw. Wspominania kilka drinków i przynajmniej jeden wieczór z odrobiną magii morza ! Czy ja naprawdę muszę poddać się sezonom w dzisiejszych czasach ?

inf.praktczne, zdjęcia

JAPONIA / Honsiu, Nagasaki / Tokio, Hiroszima, Nagasaki / Japonia wcale nie musi być bardzo droga
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1221

linkalinka Japonia nie jest z pewnością tanim krajem do zwiedzania, jednakże wcale nie musi być taka droga. Nas 18-dniowy pobyt kosztował 7300zł/os - wszystko. Warto dobrze się przygotować przed wyjazdem, by wiedzieć, jak obniżyć koszty oraz sprawnie poruszać się po Japonii. Znajomość języka angielskiego może pomóc, ale nie jest on jednak popularny w Japonii. Zwiedzałyśmy głównie Honsiu oraz Nagasaki. Przejechałyśmy ponad 3000 km, obejrzałyśmy 2 festiwale, nocowałyśmy także w domach Japończyków, poznając bliżej ich zwyczaje i charaktery.

inf.praktczne, zdjęcia

FILIPINY / Bogacay, Siquijor / Filipiny / Filipiny - ceny i informacje praktyczne
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1158

lovelajf.pl Jeśli planujecie w najbliższym czasie wyjazd na Filipiny, wakacje w raju albo po prostu jesteście ciekawi jaki budżet należy przygotować, aby spędzić miesiąc na Filipinach, to ten tekst jest dla Was :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IRAN / Kashan / Wieś Abyaneh / Zalotna muzułmanka?
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 551

Leoncjo Przeglądając wpisy i posty osób wybierających się lub planujących wyjazd do Iranu, stwierdzam, iż mimo wielu miesięcy, jakie upłynęły od wprowadzenia nowych, złagodzonych przepisów wizowych, nadal dominują błędne stereotypy.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Gujarat / Vadodara / Z dzieckiem na lotnisku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 739

Agnieszka Trolese Oto 10 przykazań latającej mamy :-) Koniecznie przeczytajcie, jeśli macie obawy czy rodzicielstwo wyklucza podróżowanie!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDONEZJA / -Banyuwangi / Ijen / ze szczytu
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 1081

alchemia_momentu Jeśli planujcie podróż do Azji, a na widok wulkanów szybciej bije Wam serce, to koniecznie pomyślcie o zahaczeniu o Ijen.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Goa / Pociąg / najlepiej się sypia w indyjskim pociągu
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1114

alchemia_momentu Indie, przedziwne jest to miejsce. Z jednej strony szepty prastarych modlitw, mantry i kadzidła a z drugiej prosta, brudna codzienność. Tutaj więc o tym jak podróżować po tym niezwykłym kraju.

inf.praktczne, zdjęcia

AUSTRALIA / NSW / Sydney / Vivid Sydney
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1192

Smoki i Kangury Jeśli na waszej trasie podróży pojawi się Australia, a pewnie się pojawi - będziecie musieli pomyśleć o wizie. Oczywiście, jeśli planujecie wyłącznie podróże i krótkoterminowy pobyt najlepsza (i bezpłatna) będzie wiza turystyczna, ale jeśli chcielibyście zatrzymać się na chwilę – i na przykład podreperować budżet przed dalszą podróżą, przyda wam się wiza z pozwoleniem na pracę. Tutaj macie do wyboru dwie opcje: Work and Holiday oraz Wizę studencką. Poniżej kilka podstawowych informacji na temat wiz

inf.praktczne, zdjęcia

BOTSWANA / Moremi Game Reserve / Moremi Game Reserve / Krzyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2256

SzczytyAfryki Jeśli wybieracie się do Botswany, to koniecznie zapoznajcie się z aktualnymi informacjami praktycznymi (stan na maj 2015).

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

EKWADOR / Wyspy Galapagos / Galapagos / Pelikan
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2007

Viamundo Galapagos na własną rękę czyli informacje praktyczne co, za ile, czy warto decydować się na rejs, które wyspy wybrać oraz kilka sposobów na tańsze podróżowanie po wyspach.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

GRECJA / - / Rodos / na pace
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2217

El Buscador Jeśli planujecie zakup auta, aby podróżować po USA, to warto przeczytać kilka cennych informacji.

inf.praktczne, zdjęcia

PERU / Cusco  / Machu Picchu / Wizyta w Machu Picchu
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4644

Sylwia Perkowska O Machu Picchu marzy wielu :-) Poczytajcie w takim razie jak zaplanować podróż i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Matera / Matera / Gdzie spać na dziko w Materze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6053

gladykov Przekonajcie się czy da się z plecakiem tanio podróżować po południu Włoch Najpierw trzeba oczywiście zdefiniować słowa "tanio" :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

LAOS / Laos północny / Luan Prabang / pintabad poranne zbieranie jałmużny
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3065

jedrzej Czego można spodziewać się po Laosie? Na pewno pięknych krajobrazów i atrakcji typu adventure. Poczytajcie co poleca Jedrzej!

inf.praktczne, zdjęcia

PERU / Lima / lima / Słońce w mieście
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1029

Sylwia Perkowska Nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, że zbyt długie wystawianie się na silne promienie słoneczne może w skończyć się co najmniej poparzeniem słonecznym. Poczytajcie więc jak się zabezpieczyć.

inf.praktczne, zdjęcia

PERU / Ausangate / Wgorach / Zapatrzona na gory kobieta
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1633

Sylwia Perkowska Każdy z nas marzy o podrożach, o życiu pełnym wrażeń i wypełnionych przygodmi ... Jak to zorganziować i czy zawsze jest to możliwe? Poczytajcie- temat wiele razy już analizowany, ale wart ponownego przemyślenia...

inf.praktczne, zdjęcia

2015-02-10

Ciborka Kościelisko

POLSKA / Tatry / Kościelisko / Kościelisko
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 942

Ciborka Kościelisko to duża wieś położona w Tatrach Zachodnich, w Rowie Kościeliskim. Miejscowość w 1994 roku połączyła się z dwiema innymi wsiami, Witowem i Dzianiszem. Turyści coraz częściej odwiedzają Kościelisko ze względu na piękne otoczenie, w którym wieś się znajduje.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHINY / Guilin / Yangshuo / Yangshuo o wschodzie słońca
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3417

Podróże Obieżyświatki Dla wielu osób podróżujących po Chinach typowymi miejscami „must see” są: Pekin, Chiński Mur, Terakotowa Armia, Szanghaj. Okazuje się, że warto pomysleć i o innych ...

inf.praktczne, zdjęcia

WIETNAM / poludnie / Ho Chi Minh / Motocyklem przez Wietnam
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4754

agaton2 Rozwiewamy wątpliwości zwiazane z zakupem motocyklu w Wietnamie. Opowiadamy jak sprawdza się ten środek transportu w podróży przez Wietnam, uwzględniając możliwość naprawy ewentalnych usterek oraz kwestię bezpieczeństwa jazdy po wietnamskich drogach i bezdrożach. Opieramy się na naszych doświadczeniach z podróży z południowego Ho Chi Minh do granicy z Laosem na północy.

inf.praktczne, zdjęcia

PORTUGALIA / Nazare / Nazare / Suszenie ryb
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6923

jasko66 Planujecie w najbliższym czasie podróż na Kubę? Jeśli dodatkowo lubicie owoce morza, to koniecznie poczytajcie relację jasko66.

inf.praktczne, zdjęcia

CZECHY / Kraj Środkowoczeski / Praga / Prażański nowy rok - czyli sylwester w stolicy Czech
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4385

amperwro Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z sylwestrowego wyjazdu do Pragi, ponieważ planując tę spontaniczną 3 - dniową wycieczkę, szukałem kilku informacji, których nie mogłem znaleźć, więc teraz, bogaty w doświadczenie, mogę pomóc osobom - które tak ja ja kiedyś - szukają odpowiedzi. Jest to mój debiut na globtroter.pl więc proszę o wyrozumiałość, a jednocześnie mam nadzieję, że temat i treść tego wywodu, nie złamie któregoś z punktów regulaminu - byłby to niezły false start:)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ZIMBABWE / - / Victoria Falls / Wodospady Viktorii
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2562

KrUlik Wielu z nas marzy o podróży po Afryce! Jeśli zależy Wam na dokładnym oszacowaniu budżetu, polecamy porady praktyczne KrUlika.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / - / Zaanse Schans / Holandia w pigułce. Trzydniowy wyjazd na Święto Kwiatów.
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 21567

strong Jeśli lubicie kwiaty,rowery i uporządkowane miasto, to polecamy relację z Holandii ;-) Znajdziecie przydatne informacje i inspiracje na krótką wycieczkę.

inf.praktczne, zdjęcia

2013-12-16

Smok-1 Machu Picchu

PERU / Cuzco / Machu Piccchu / Z powoli zachodzącym słońcem ....
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2815

Smok-1 Jeśli w Waszych noworocznych planach zagościł Machu Picchu, to koniecznie poczytajcie w jaki sposób można tam dotrzeć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

USA / Nowy Jork / Manhattan / Statua Wolności
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5600

Smok-1 Garść informacji praktycznych dotyczących przekraczania granicy USA

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2284, Łączna liczba odwiedzin: 7935994


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

09-18
Pozyskaj ruch do swojego bloga

Zobacz, jak dzięki swojej aktywności w Globtroter.pl w łatwy sposób pozyskasz nowych użytkowników na swojego bloga lub strone podróżniczą.

08-30
Na weekend w Polskę [spons]

Wakacje w pełni – nawet jeśli nie planujemy dłuższego wyjazdu, warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na weekend do jednego z wielu ciekawych zakątków Polski.

08-10
Rowerem przez Skandynawię...
08-11
Lofoty...
08-14
TOP5 miejsc na Riwierze Albańskie...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl