Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Najnowsze artykuły, relacje i zdjęcia z podróży

CHORWACJA / Dalmacja / Wybrzeże / Dalmacja
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 206

Globtroter.pl Jeśli planujesz wakacje z dojazdem własnym, kemping może być alternatywą dla drogich hoteli i tanich, ale nie oferujących żadnych atrakcji apartamentów. To idealne rozwiązanie dla rodzin, którym zależy na dużej ilości atrakcji dla dzieci, na pełnej swobodzie podczas pobytu i bezpieczeństwie. Sprawdź listę rekomendowanych kempingów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NORWEGIA / Półwysep Varanger / W drodze do Hamningberg / Północ Norwegii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 400

Ren Gdy planowaliśmy ubiegłoroczną podróż do Norwegii przez chwilę mieliśmy dylemat.. Czy po pobycie na półwyspie Nordkinn jechać na zachód, czyli w okolice Nordkapp i dalej, czy na wschód.. Wygrał wschód Norwegii - Varanger.

UKRAINA / obwód Kijowski / Czarnobylska Elektrownia Jądrowa / Stary sarkofag skrywający IV reaktor Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 102

macciej Artykuł opisuje wyjazd w ten rejon z października 2015. W sumie byłem w Strefie Wykluczenia siedem razy, ten jednak był zarówno najdłuższy, jak i pozwolił poznać wiele dotąd nieznanych mi miejsc. Mam nadzieję, że lektura tego artykułu pozwoli osobom myślącym o takim wyjeździe ocenić, czego mogą się tam spodziewać.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

GRENLANDIA / Grenlandia Zachodnia / Oqaatsut / Wioska Inuitów
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 360

gastropoda Na Grenlandii nie ma w zasadzie dróg. Wszystkie osady są położone w pobliżu wody i komunikacja na bliskie odległości odbywa się łódkami, zaś na dalsze samolotami. W punkcie informacji turystycznej w Ilulissat dowiaduję się, że ok. 20 km na północ jest osada, którą można osiągnąć na pieszo idąc pomarańczowym szlakiem przez niewielkie góry.

POLSKA / Odra / Odra / To zobaczyłam płynąc wyczarterowanym jachtem motorowym z Wrocławia do Gliwic
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 60

ztaraszewska Urlop w otoczeniu nadodrzańskiej przyrody? Pełen przygód i wyzwań, bo spędzony za sterami jachtu spacerowego? Dlaczego nie! Łódź tej klasy może wyczarterować każdy, kto chce spróbować rzecznej żeglugi. A trasa, od której warto zacząć, to szlak z Wrocławia do Gliwic – bardzo uroczy i co najważniejsze – jeszcze nieodkryty dla masowej turystyki.

inf.praktczne, zdjęcia

FILIPINY / Manila / Cmentarz Północny / Brama do innego świata
liczba komentarzy: 18

liczba odsłon: 1388

baobab-ka Czyli po co na cmentarz zabierać zabawki, dlaczego psy wiąże się przy grobowcach a gitara stoi oparta o kamienny sarkofag oraz czy na cmentarzu wypada grać w koszykówkę.

GRECJA / Kefalonia / Myrtos / Plaża Myrtos
liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 974

Iwona Niedopytalska Urzekające kolory morza, od błękitu przez turkus aż po malachit, słońce na intensywnie niebieskim niebie i romantyczne zatoczki, które można zwiedzać nurkując, w ciepłej, krystalicznej wodzie.

inf.praktczne, zdjęcia

LAOS / Luang Prabang / Luang Prabang / Jaskinie Pak Ou
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 124

emerytkawpodrozy Od pięciu wieków są miejscem kultu, tutaj ludzie przynoszą figury Buddy – w podziękowaniu za otrzymane łaski ale i z prośbą o opiekę, o dary niebios. Współcześnie, równie często jak pielgrzymi, do jaskiń Pak Ou przybywają podróżnicy i turyści. Jadę zatem i ja…

ISLANDIA / Keflavik / Keflavik / Zorza Polarna w Kevlaviku
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 336

macciej Tygodniowy wyjazd na Islandię. Celem głównym była obserwacja zorzy polarnej. Celem dodatkowym było maksymalne poznanie tego kraju, zachowując niezbyt wysoki koszt wyjazdu

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

UKRAINA / Kijów / Sofijski Sobór / Sobór Mądrości Bożej
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 209

Antoni Kiedy po powrocie z Kijowa przeglądałem zdjęcia miejsc, które odwiedziłem podczas tygodniowego pobytu, ze zdumieniem uznałem, że jest to naprawdę wyjątkowe, baśniowe miasto.

inf.praktczne, zdjęcia

ISLANDIA / Park Narodowy Þingvellir / Þingvellir / Jezioro Þingvallavatn
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 158

igebski Weekendowy wyjazd na Islandię. Zwiedzanie Reykjaviku, Keflaviku oraz wycieczka Golden Circle Classic. Ponadto łowienie i smażenie fląder i dorsza :)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

PORTUGALIA / Madera / okolice Porto Moniz / Madera - zielone oko oceanu
liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 402

Iwona Niedopytalska Soczysta zieleń to dominujący kolor na Maderze, wyspie zaliczanej do Makaronezji, położonej pół tysiąca kilometrów od wybrzeży Afryki i ponad 850km od Lizbony. Barwa ta pięknie komponuje się z niebem i bezkresnym błękitem oceanu.

inf.praktczne, zdjęcia

MEKSYK / Morelos / Tepoztlán / Tepoztlán
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 88

Tuan de Paso Tepoztlán jest wyjątkowe na wiele sposobów. Energetyczna piramida Tepozteco sprawia, że do miasteczka ściągają bardzo różne osoby (...) głównym zapachem towarzyszącym spacerom po Tepoztlán jest zapach weedu, a Indiańskie Fajki są najlepiej sprzedającym się rękodziełem.

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / Dalmacja / Ciovo / Widok z Ciovo na wyspy położone na Morzu Adriatyckim
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 83

Ignotus Wyspa Ciovo - Kościół Pani z Prizidnicy

KUBA / -Paseo del Prado / Havana / Havańska Ulica
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 173

[fb] Monika Konopska-Kuczynska Między 20 euro miesięcznej pensji, a 1euro za litr benzyny na stacji paliw. Między smakiem Daiquiri za 5 euro a lepiącymi się od brudu ladami sklepów gdzie za parę groszy kupić można jedynie bułkę z serem i suchary.

BUłGARIA / Morze Czarne / Złote Piaski / Wypoczynek w Bułgarii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9421

Globtroter.pl Piękne plaże, wspaniała pogoda, pokazy delfinów, malownicze wydmy, aquaparki i liczne zabytki – Bułgaria, zwłaszcza słynny region Złotych Piasków, ma wiele do zaoferowania młodym ludziom szukającym rozrywki, parom, które marzą o romantycznej podróży, a także rodzinom z dziećmi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHORWACJA / Dalmacja / Trogir / Trogir
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 140

Ignotus Trogir znajduje się w środkowej części Dalmacji na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Zabytkowe, portowe miasto położone jest na wąskiej wyspie połączonej mostami z jednej strony z kontynentem, a z drugiej z wyspą Ciovo.

INDIE / Uttarakhand / Haridwar / W oczekiwaniu na ceremonię
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 383

ArturG Har-ki-Pairi w Haridwarze (czyli „ślady stóp boga”) to miejsce, gdzie Wisznu miał upuścić boski nektar i zostawił ślad stopy. Codziennie można tu uczestniczyć w ceremonii Ganga Aarti, kiedy to świętą rzeką płyną ofiarne kosze z płatkami kwiatów i zapalonymi świeczkami.

inf.praktczne, zdjęcia

ROSJA / jakucja / Lena / królowa rzek syberii
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 550

piotrmas Pomysł wykluł się w czasie wyprawy do  ​GBAO z tym ze miał być tylko Bajkał i okolice.  ​Później jednak postanowiłem pójść na całość i zrobić trasę najdalej jak się da czyli do Magadanu nad brzegiem morza Ochockiego.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MEKSYK / Guerrero / Taxco / Garbusy w Taxco
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 163

Tuan de Paso Taxco leży pomiędzy stromymi szczytami Sierra Madre w stanie Guerrero. Ogromne pokłady srebra pozwoliły postawić wspaniałe i unikalne miasto o czarującej architekturze. Dzięki zaradnemu gospodarowaniu miasto zachowało swój oryginalny klimat z przeszłości. Przemierzając ulice Taxco ma się wrażenie, że czas cofnął się przynajmniej o kilkadziesiąt, jak nie kilkaset lat. Wszechobecne zakłady jubilerskie i bogactwo architektury sprawia, że czuć wręcz tę gorączkę srebra z przeszłości.

HISZPANIA / Katalonia / Siurana / U bram Prioratu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 261

KamperHisp Amerykański autor powieści i książek podróżniczych, Paul Theroux, powiedział: \"Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą\". Karawaning uprawiają podróżnicy. Jesteśmy tego pewni. Aby zachęcić Was do podróżowania dzielimy się z Wami relacją z zimowej wyprawy, która mamy nadzieję, pozwoli Wam dostrzec, że forma spędzania wakacji ma ogromny wpływ na ich odbieranie i przeżywanie. Może wcale nie trzeba jeździć w nowe miejsca, aby przeżyć coś wyjątkowego, innego niż wszystko do tej pory? Może wystarczy wybrać się na wakacje kamperem?

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

FILIPINY / MALAPASCUA / MALAPASCUA / MALAPASCUA
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 446

[fb] Anna Kien Malapascua to mała wyspa na Morzu Visayan, położona w odległości około 10 km. od wyspy Cebu. W 2013 roku przez wyspę przeszedł tajfun Yolanda i wyspa została prawie zrównana z ziemią. Filipińczycy jednak szybko wzięli się do roboty i w 2016 już wiele hoteli i domów stało odbudowanych. I całe szczęście, bo wyspa Malapascua jest przepiękna, to taki mały Filipiński raj.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

KOLUMBIA / Antioquia / Medellin / Kolejka Górska w Centrum Miasta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 162

Tuan de Paso Kilka miesięcy po tej tragicznej serii wydarzeń reprezentacja Kolumbii remisuje w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej z reprezentacją Niemiec. 1:1. Opowieści o tamtej nocy urastają do miary legendy. Los uśmiechnął się wreszcie do Kolumbii. Ustały zamachy, ślepi zaczęli widzieć, a głusi słyszeć. Powszechna miłość zapanowała wśród obywateli. Świętować na ulicę wyszli dosłownie wszyscy. Rum lał się strumieniami. Można było odnieść wrażenie, że Kolumbia co najmniej wygrała Mundial. Ludzie dostawali wolne w pracy, premie, młode matki zaczęły nazywać dzieci imionami piłkarzy. Wszyscy świętowali, wszyscy się bawili, wszyscy byli tacy szczęśliwi, tacy beztroscy. Absolutnie nikt nie pamiętał o tak niedalekiej przeszłości.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

KUBA / Hawana / Hawana / Cebulowóz
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 436

Tuan de Paso Hawana jest miastem wyjątkowym pod każdym względem. Miasto, które było jednym z ważniejszych portów Hiszpańskiej Korony w czasach kolonialnej świetności. Miasto, które przeżyło relatywny dobrobyt podczas okupacji amerykańskiej. Wreszcie miasto, które widziało o zwycięstwo oddolnej rewolucji socjalistycznej. Historia sprawiła, że dzisiaj Hawana ma wiele twarzy. W niniejszym artykule, o luźniejszej niż zwykle formie, starałem się uchwycić kilka z nich.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Uwaga :) Na zwierzęta domowe :)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 363

SeaStar Co można spotkać po drodze, z Maroka do Zachodniej Sahary. Zaskakujące spotkania z Dromaderami i miłe spotkania z miejscową ludnością.

TANZANIA / Ngorongoro / Krater Ngorongoro / Tanzania - Safari (Ngorogoro)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 123

Kama86 Poniżej krótki opis miejscowości, które miałam okazję odwiedzić podczas pobytu w Tanzanii. Większość z nich jest doskonałymi punktami wypadowymi do pobliskich parków narodowych i na safari, jednak o tym napiszę nieco więcej w osobnym wpisie :)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

FINLANDIA / Helsinki / Plac senacki / Wielka Katedra Luterańska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 196

Antoni Tematem przewodnim obchodów stulecia niepodległości Finlandii jest hasło RAZEM. 100-lat jest znakiem, który daje szansę ludziom spojrzeć wstecz, aby zrozumieć wspólny wysiłek narodu w budowaniu niepodległości, jednocześnie pozwala spojrzeć w przyszłość, aby stworzyć kierunek dla przyszłości Finlandii. Wydarzenia rocznicowe w całej Finlandii i poza granicami kraju, uświetni 100 projektów związanych z historią, kulturą i krajobrazem Finlandii.

inf.praktczne, zdjęcia

BIAłORUś / Grodno / Ul. Sovietskaya / Nocny spacer
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 164

Antoni Ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Białorusią dotyczy wyłącznie drogowego przejścia granicznego Kuźnica Białostocka – Bruzgi, oraz wodnego przejścia granicznego Rudawka – Liesnaja na Kanale Augustowskim. Przez inne przejścia graniczne Polski z Białorusią ruch bezwizowy nie będzie możliwy. Ruchem bezwizowym objęte są także 2 przejścia graniczne pomiędzy Białorusią a Litwą, drogowe Priwałka – Raigardas oraz wodne Priwałka - Svendubre.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TANZANIA / Ngorongoro / Krater Ngorongoro / Tanzania - Safari (Ngorogoro)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 189

Kama86 Dar to ogromne miasto portowe, centrum ekonomiczno-gospodarcze kraju. Niestety miasto rzadko jest odwiedzane przez turystów w celu zwiedzania – najczęściej jest punktem przesiadkowym lub po prostu większym miastem na trasie na Zanzibar lub safari. A szkoda, bo pomimo, że klimat tego miejsca jest zupełnie inny niż pozostałych miast i miasteczek w Tanzanii, przy bliższym poznaniu można nawet zapałać do niego sympatią. :)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

NIEMCY / Lipsk / ZOO / Zebry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 565

AliceL Kiedy już oswoimy się z kosmiczną ceną safari zastanawiamy się : - Który park wybrać?! Sama zadawałam sobie to pytanie do samego końca – nie będąc pewna, czy już po wydaniu takiej fortuny dostanę za nią to o czym marzę w siódmej warstwie mojej podświadomości?! Żeby się nie rozdrabniać - to wrzucam mega skrót, CZYLI TO CZEGO WSZYSCY SZUKAJĄ ;) Jak się tam dostać, krótkie opisy parków, linki do fotograficznych podróży po 4 parkach i 16 najważniejszych informacji, które KAŻDY początkujący safarowicz posiąść powinien. Zapraszam!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

ISLANDIA / Islandia / Islandia / Seljalandsfoss i nasze przenośne domki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 476

Superfemka 15 szalonych kobiet przejechało połowę Islandii. Zajrzyj do naszej relacji, zobacz jak podróżujemy - my Superfemki :)

KUBA / hawana / village / Kuba na rowerze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1535

Superfemka Pewnie nie raz zastanawialiście się który przewoźnik w jaki sposób pozwala na przewóz roweru. Oto krótki i praktyczne przedstawienie najpopularniejszych w Polsce przewoźników oraz ich warunków transportu rowerów :)

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA /  /  / Finansowanie wypraw (art spons)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 684

Globtroter.pl Obiecałeś dziecku wspólny wyjazd w góry? Ferie już tuż tuż, a w Twoim portfelu pustki? Dziś podpowiemy, czy warto zaciągnąć pożyczkę, by sfinansować zimowy wypoczynek.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KUBA / Kuba / Kuba / Błogie plażowanie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 771

Superfemka Historycznie i do dzisiaj kraj rewolucji, ludzi stłamszonych i zapuszczonych intelektualnie w globalnej rzeczywistości przez reżim, ludzi izolowanych przez lata od świata zewnętrznego, żyjących w hermetycznej przestrzeni, jedynej i słusznej zgodnie z przesłaniem dyktatury, która tyranię nazwała rządami ludu, niewolę – wolnością, nędze – dobrobytem, strach – świadomością rewolucyjną, ruinę – budowlą, a kłamstwo – prawdą.

TANZANIA / Zanzibar / Jambiani / Jambiani (Zanzibar)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 435

Kama86 Zanzibar słynie z piaszczystych plaż, uznawanych za jedne z piękniejszych na świecie. Jeśli nie jedziecie na zorganizowany wyjazd, gdzie o wyborze miejsca decyduje za Was organizator i tym samym zastanawiacie się, którą z plaż wybrać na kilka dni odpoczynku, czy lepiej jechać na północ czy wschodnie wybrzeże wyspy, być może pomogę Wam nieco tym wpisem. :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SESZELE / La Digue / Anse Marron / Anse Marron
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 161

[fb] Anna Kien Anse Marron, to zatoka położona na południowym końcu wyspy La Digue. Dotarcie do niej nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe dla przeciętnego turysty :-) . Do plaży przy Anse Marron można dopłynąć łódka lub dojść pieszo. Nie jest jednak łatwo tam trafić. Do Anse Marron nie prowadzi żadna wytyczona ścieżka. Dobrze jest skorzystać z pomocy miejscowego przewodnika, przynajmniej za pierwszym razem.

inf.praktczne, zdjęcia

SINGAPUR / Singapur / Gardens By The Bay / Gardens By The Bay
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 280

[fb] Anna Kien W Singapurze byłam już dwa razy, ale mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz odwiedzę ten kraj. Singapur to fantastycznie działająca machina, miasto po którym można poruszać się swobodnie i nie trzeba być wytrawnym turystą, aby dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków. Dla mnie najpiękniejszym miejscem jest Gardens By The Bay. I tam biegnę każdego wieczoru, aby przeżyć coś niesamowitego.

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / Klongi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 187

igebski W miarę szczegółowy opis tygodniowej podróży po Tajlandii. Przejechane około 1200 kilometrów. Odwiedzone między innymi takie miejsca jak: Bangkok, Pattaya, Autthaya, Erawan, most na rzece Kwai, Lop Buri.

inf.praktczne, zdjęcia

HISZPANIA / - / Madryt / Hotel w Madrycie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 412

GlobAdmin Stolica Hiszpanii wzywa nie tylko w czasie wakacji. Jeśli nie lubisz upałó1)w, chłodniejsze dni są równie dobrą okazją, żeby wybrać się w podróż do miasta, z którego pochodzi flamenco. Dlaczego? W Madrycie fiesta, czyli radosna atmosfera zabawy, trwa cały rok.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Kama86 Jadąc na Zanzibar niejednokrotnie nie mamy pojęcia o tym, że poza pięknymi plażami i przyprawami słynie on również z innych wytworów. Poniżej nieco o sztuce, trochę o produktach hand made i o tym, co wyróżnia tę wyspę spośród wielu innych. A żeby nie było tak smętnie, dodam też coś o lokalnej muzyce. Uprzedzam - wpis z punktu widzenia laika. :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HISZPANIA / Andaluzja / Kadyks / Kadyks - miasto na plaży
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 155

mamikadze Na początek – ustalmy fakty: - cel wyjazdu: Andaluzja – czyli samo południe Hiszpanii, - moment: drugi tydzień stycznia, po Trzech Królach, - uczestnicy: bobas siedmiomiesięczny, płci żeńskiej, mało kłopotliwy oraz - co istotne – pierwszy raz w podróży, w towarzystwie dwojga dorosłych, jej rodziców, pierwszy raz w Andaluzji.

inf.praktczne, zdjęcia

Kama86 Stone Town, czyli w suahili Mji Mkongwe, a po naszemu Kamienne miasto. Jest to taka trochę starówka, stare miasto w głównym mieście na wyspie, czyli w Zanzibar Town. A skąd taka nazwa? Od budulca, z którego powstało. :) Miasto może sprawiać wrażenie, że zostało zbudowane z kamienia, jednak w rzeczywistości Stone Town jest wybudowane z wapienia koralowego o lekko rdzawopomarańczowym odcieniu. W dotychczasowym kształcie miasto zaczęło powstawać w 1830 r. w miejscu dawnej wioski rybackiej. Według lokalnej legendy piękno tego miejsca zachwyciło nawet czarną królową Fatimę, która przeniosła do Stone Twon stolicę z Pemby i wybudowała swój pałac, po którym dziś niestety brak jakiegokolwiek śladu. O ile jest to prawda a o ile legenda, ciężko stwierdzić, lecz na Zanzibarze niejednokrotnie spotkacie się z innymi legendami, które po dziś dzień żyją swoim życiem i nadają temu miejscu niejaki urok.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SINGAPUR / Singapur / Marina Bay Sands / Marina Bay Sands
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 516

[fb] Anna Kien Zawsze gdy gdzieś jadę, największym problemem jest wybór hotelu w którym będę mieszkać. Ale gdy moje plany podróży wskazały mi Singapur wybór mógł być tylko jeden. Marina Bay Sands !! Ten hotel nie jest tani, ale co tam, raz się żyje :-)

inf.praktczne, zdjęcia

BalticAnchor Dzisiaj tu gdzie piszę Zachodnia Afryka płacze. Sahara łapczywie czerpie wodę z deszczu a my marzniemy. Ciepło tu jest tak ulotne jak woda. To doskonały czas na refleksje i wspomnienia. To 6 tydzień wyprawy na Saharę z pokładu jachty z moją żoną i 11 letnią córeczką.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TANZANIA / Zanzibar / The Rock restaurant / Zanzibar - The Rock
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 655

Kama86 No i w końcu dochodzi do dnia, którego trochę się obawialiście - tyłek wygrzany na słońcu, plaża zaczyna nudzić, a Stone Town udało się już obejść wzdłuż i wszerz kilka razy... i co dalej? Poniżej lista pozostałych atrakcji Zanzibaru (bo pomimo, iż główne atrakcje wyspy ściśle są związane z turkusową wodą, ma ona jeszcze kilka innych do zaoferowania). :)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

TANZANIA / Zanzibar / Stone Town / Stone Town Zanzibar
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 144

Kama86 Co roku w lutym na Zanzibarze odbywa się słynny, jeden z najbardziej znanych w Afryce festiwal muzyczny Sauti za busara. Na scenie pod gołym niebem można usłyszeć na żywo około 400 twórców z całej Afryki. Jeśli jesteście więc aktualnie w pd-wsch Afryce lub okolicach, polecam serdecznie - warto! :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MEKSYK / Jukatan / Akumal / Żółwie w Akumal Bay
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 158

[fb] Anna Kien AKUMAL - w języku majów oznacza miejsce żółwi. I to właśnie te stworzenia mnie tutaj przyciągnęły. Byłam już w kilku miejscach na świecie, gdzie widziałam żółwie, ale AKUMAL przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Żółwie, żółwiczki, moje ulubione, było ich tutaj pełno.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2017-02-07

[fb] Anna Kien Wyspa Kobiet

MEKSYK / Isla Mujeres / Isla Mujeres / Isla Mujeres
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 176

[fb] Anna Kien Isla Mujeres, mała wysepka u wybrzeża Jukatanu. Można tutaj przypłynąć na jeden dzień, warto jednak zostać 2-3 dni, aby poczuć panujący tutaj klimat.

inf.praktczne, zdjęcia

Kama86 Co pierwsze przychodzi na myśl o Tanzanii i Zanzibarze? Afrykańskie krajobrazy, dzikie zwierzaki na safari, Masajowie, rajska wyspa i bajeczne plaże nad lazurowo błękitną wodą... Ale czy tylko? Poniżej wszystko to, co mi osobiście kojarzyć się będzie już na zawsze z tym kawałkiem świata, czyli słów kilka m.in. o języku i filozofii życiowej, transporcie i jedzeniu. ;)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TANZANIA / Zanzibar / Nungwi Beach / Zanzibar
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 200

Kama86 Decyzja o wyjeździe zapadła, loty kupione i co dalej?! Kiedy pierwsza euforia już minie i jeśli powoli zaczniecie uświadamiać sobie, że to przecież Afryka, i dopadną Was pytania z serii – czy ja się tam w ogóle dogadam, czy powinienem się na coś zaszczepić, jakie pieniądze ze sobą wziąć, jak z internetem i inne tym podobne nazwijmy to kwestie organizacyjno-techniczne, to pędzę Was uspokoić :) Po pierwsze proszę o kilka spokojnych wdechów i lekturę info praktycznych (stan na listopad 2016 r.).

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Kama86 Zanzibar, inaczej Unguja – niewielka wyspa na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Tanzanii, piaszczyste plaże i lazurowa woda, dla jednych nieosiągalny raj na ziemi ze zdjęć w katalogach biur podróży, dla innych... no właśnie – jaki faktycznie jest Zanzibar, jak zrozumieć to miejsce i jego mieszkańców, czy rzeczywiście jest to taki raj? Uwaga: wpis mocno subiektywny! :) 

zdjęcia, linki

MAROKO / Maroko wschodnie / Maroko / Afryka, ostatnie drogi to pierwsze miejsca magiczne i nieznane
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 711

BalticAnchor Jest drugi luty. Słońce gaśnie w basenie za oknem. Cienie zamykają drzwi na świat otwierając drogę do wyobraźni. Za murami jeszcze widzę góry pokryte drzewami arganowymi i słyszę szum piasków pustyni. Kilka minut dalej jest ocean i bezdroża Afryki. W mojej pamięci są wciąż żywe wspaniałe wspomnienia ostatnich dni na Saharze.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Wyspa La Palma / Poranek w Caldera de Taburiente
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 883

[fb] Agnieszka K. Konieczna Najpiękniejsza i najbardziej stroma z kanaryjskich wysp, przez niektórych nazywana wyspą na niebie, dzięki wyjątkowemu ukształtowaniu terenu i klimatowi, posiada idealne warunki dla turystyki kwalifikowanej, w szczególności trekkingu i górskich wędrówek. W tym artykule relacja z naszych trekkingów po centralnej części wyspy, po szlakach Parku Narodowego Caldera de Taburiente, podróż do wnętrza kaldery, kolorowy wodospad i inne wędrówki ponad chmurami.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Kerala / Kumily / Kumily 2
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 183

boroborewicz Kolejna i ostatnia już część moje podróży po południowych Indiach. Zapraszam serdecznie do czytania jak również na swojego bloga: http://www.borowiknasurowo.blogspot.com :)

INDIE / Kerala / Varkala / Varkala Beach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 179

boroborewicz Czwarta część relacji z mojej wyprawy po cudownych Indiach :) Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://borowiknasurowo.blogspot.com

PORTUGALIA / Centrum / Kościół Santa Maria de Alcobaca- fragment tumby króla Piotra / Koło życia
liczba komentarzy: 13

liczba odsłon: 1134

baobab-ka O cystersach, największym gotyckim kościele Portugalii, następcy tronu zakochanym w damie dworu, makabrycznej zbrodni i o tym, jak Piotr Sprawiedliwy zyskał przydomek Okrutnego.

inf.praktczne, zdjęcia

MAROKO / Maroko / Merzouga / Brama do Przygody
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 176

SeaStar Relacja z jednej z przygód jaką mieliśmy podczas podróży jachtem z Chorwacji na Wyspy Kanaryjskie :) Kiedy to odwiedziliśmy Maroko :) jadąc obejrzeć pustynie :)

PORTUGALIA / Azory / wyspa Pico / Krajobraz wulkaniczny wyspy Pico – Azory
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 218

Turismo de Portugal Wakacje na łonie przyrody zyskują na popularności. W Portugalii znajdziemy odpowiednie do tego miejsca: lasy wawrzynowe, jeziora w kalderach, parki naturalne, plaże i jaskinie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Karnataka / Mysore / Pałac w Mysore
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 217

boroborewicz Kolejna część mojej podróży po południowych Indiach. Jedziemy dalej na południe. Dalej jest brud, syf, smród i bałagan. To w Indiach się nie zmienia :) Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://borowiknasurowo.blogspot.com

AUSTRIA / Dachstein / Krippenstein / Snowboardziści i narciarze na terenie Freesports Arena Dachstein Krippenstein
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 585

GlobAdmin Freesports Arena Dachstein Krippenstein cieszy się bardzo dobrą opinią w Austrii, jest też ceniona poza granicami tego kraju. To wyjątkowy ośrodek narciarski, o którego zaletach sporo napisano już w znanym magazynie „SnowPlanet”. Efekt? Teren ten stał się idealnym „hotspotem” dla europejskich freeriderów oraz wyjątkowym miejscem dla tych, którzy lubią wypoczywać w aktywny sposób.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Bueng Kan District / Si Wilai, Phu Tok / Phu Tok - Samotna Góra
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 245

andrzej2.0 Mieliśmy wypadek na motorze. Moja noga bardzo nieprzyjemnie spuchła i każdy krok stał się bardzo bolesny, a my po wielu godzinach podróży staliśmy przed zapierającą dech w piersiach 340-metrową górą, na którą chcieliśmy się wdrapać. Wchodzić? Nie wchodzić?

zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Madera / Funchal / Parada karnawałowa na Maderze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 150

Turismo de Portugal Mieszkańcy Madery bawią się na karnawałowych imprezach ponad tydzień, a na stołach króluje tutejszy przysmak malassadas. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak wielka parada w Funchal, która przyciąga tysiące widzów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Karnataka / Mysore / Mysore 1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 338

boroborewicz Drugą część mojej podróży do Indii południowych. Tekst zawiera moje subiektywne spostrzeżenia i opinie. Może być nieodpowiedni dla starszych pań :)

MAROKO / Maroko / Maroko / Pustynie Maroka Erfound
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 743

BalticAnchor Wyprawa 2 i 3/4 - Bezdrożami w poszukiwaniu Maroka Słupy Heraklesa Logistyka wyprawy to fascynujące zadanie. To jeden z elementów podróży i wypraw która dają mi ogromną satysfakcję. Jest 20 stycznia i pracuję rano w Riadzie Suliman w Marakeszu.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Karnataka / Ooty / Żebrak
liczba komentarzy: 32

liczba odsłon: 492

boroborewicz Przyszedł czas żebym opisał wyprawę do Indii. Trzeba przy tym wyraźnie zaznaczyć, że były to Indie Południowe. Ludzie kojarzą Indie z Taj Mahal, Waranasi, Gangesem czy rezydencjami maharadżów w Radżastanie. Ale to wszystko jest na Północy.

NEPAL / Dolina Katmandu / Katmandu- Durbar Square / Katmandu nadal potrzebuje pomocy
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 1299

baobab-ka 28 listopada. Piąta dwadzieścia. Ze snu wyrywa mnie silne kołysanie łóżka. Ów stan trwa chwilę, jednak wystarczająco długą, żebym zdążyła zrozumieć. Trzęsienie ziemi!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Podlasie / Tykocin / Perełka Podlasia
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 428

ru_da "Miasteczko-bajeczka" - tak o Tykocinie mawiała Agnieszka Osiecka. To niewielkie miasto - malowniczo położone nad brzegiem Narwi, na skraju Puszczy Knyszyńskiej, ok. 30 km od Białegostoku - na każdym przybyszu robi olbrzymie wrażenie.

inf.praktczne, zdjęcia

KOLUMBIA / Antioquia / Guatapé / El Peñol
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 726

emerytkawpodrozy Do 1954 roku skałę Guatapé zamieszkiwały tylko ptaki. Teraz może na nią wdrapać się każdy. To tylko 695 schodów…

CYPR / Nikozja / stolica / uliczka w Nikozji
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1378

akras Z czym kojarzy się Cypr? Prawdę mówiąc, mnie kojarzył się z tym, że tam jest raj podatkowy i wiele firm z chęcią się tam rejestruje. Co gorzej, byłam przekonana, że Cypr to Grecja... Owszem, słyszałam, że na tej wyspie istnieją dwa państwa – Grecja i Turcja, lecz sprawa okazała się o wiele bardziej skomplikowana o czym przekonałam się już zaraz po przylocie na Cypr.

inf.praktczne, zdjęcia

CZECHY / Czeski Raj /  / Czeski Raj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 158

GlobAdmin Czechy to popularny kierunek krótszych oraz dłuższych wycieczek. Najczęściej odwiedzamy stolicę, tymczasem poza Pragą nasi południowi sąsiedzi mają wiele do zaoferowania.

inf.praktczne, zdjęcia

EKWADOR / Mindo / Mindo / Kolibry przy paśniku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 134

kismet Mindo w Ekwadorze to raj dla miłośników ptaków i tych, co kochają przyrodę i adrenalinę. Ziplining nad lasem deszczowym pozostanie na zawsze w mojej pamięci.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

EKWADOR / Puerto Lopez / Puerto Lopez / Zaloty wielorybów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 197

kismet część mojej samodzielnej podroży po Ekwadorze i Kolumbii. Opis dnia kiedy w końcu udało mi się zobaczyć z bliska wieloryby. Reszta na travelioza.pl i stopniowo tu...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / Bałtyk /  / Trasy rowerowe - Art. Spons.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 234

GlobAdmin Piesze wędrówki, zwiedzanie zabytków i muzeów, kajak, żagle, to wszystko świetne sposoby na aktywny wypoczynek. A co powiecie na rower? To dopiero frajda. Oto kilka propozycji najciekawszych tras rowerowych.

inf.praktczne, zdjęcia

GRECJA / Santorini / Kamari / Plaża w Kamari.
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 690

ru_da Relacja z tygodniowego pobytu na Santorini – opis najciekawszych miejsc i mój osobisty zachwyt :)

inf.praktczne, zdjęcia

GRECJA / Korfu / Perithia / Na szlaku
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 730

Antoni Korfu posiada dobrze rozwiniętą komunikację autobusową, jednak wygodniejsi turyści zapewne skorzystają z ofert licznych wypożyczalni samochodów. Bogata baza noclegowa nie sprawia kłopotu z zakwaterowaniem, można wybierać, począwszy od hosteli, campingów, apartamentów, po markowe hotele. Od nas zależy, czy podczas pobytu na Korfu będziemy zmieniać miejsca pobytu, czy też wybierzemy miejscowość, która będzie naszą bazą. http://www.visitgreece.gr/en/greek_islands/ionian_islands/corfu

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

WłOCHY / Veneto / Werona / Werona, zamek i most
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 752

longin1974 Włochy nie leżą na krańcu świata, wydaje się więc, że artykuł o organizacji wyprawy jest niepotrzebny. Okazuje się jednak, że gdy organizację przenosi się w praktykę można napotkać zaskakującą rzeczywistość. W tym roku, z grupą znajomych wybraliśmy się na zwiedzanie północnych i centralnych Włoch. I szybko zostaliśmy zaskoczeni... Dlaczego? O tym właśnie ten artykuł.

inf.praktczne, zdjęcia

FILIPINY / KULASI / KULASI / MARARISON ISLAND
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 414

mario-mil Na przełomie listopada i grudnia razem z kolegą podróżowaliśmy po Filipinach.Odwiedziliśmy Bohol,Palawan(Puerto Princessa,Sabang,Port Barton,El Nido) następnie Panay(Iloilo),pobliską wysepkę Guimaras,następnie Boracay.Następnym przystankiem była przecudowna wysepka Mararison.Natępnie promem z Catickan do Batangas,autobusem do Manili. Na temat większości powyższych miejsc można znaleźć bardzo dużo informacji w necie,ja skoncentruję się tylko na tych okolicach o których praktycznie nic nie można znaleźć

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / - / Plaża / Rodzinne życie na Fali
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 421

BalticAnchor To już tak wiele lat, gdy większość czasu spędzamy całą rodziną na falach, tak wiele lat że powody tej życiowej przygody powoli zaciera czas. To opis początku kilku lat rodzinnej wyprawy, trwa nadal. Za 3 dni jedziemy przez Berlin na Gibraltar i dalej płyniemy do Afryki na kilka miesięcy !

TAJLANDIA / Ko Samui / Lamai / Ko Samui
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 939

[fb] Agnieszka Ziembinska Relacja dzień po dniu z wyprawy pełnej przygód i spełniania marzeń po gorącej Tajlandii

BalticAnchor Miło mi podzielić się z Wami osobistą krótką relacją z tej zimowej wyprawy, rozpoczętej z pokładu jachtu. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego i Afryki Północnej Jebel Toubkal 4167 npm. Po 19 godzinach z pierwszej bazy w miejscowości Imlil wróciliśmy po zdobyciu szczytu. Aklimatyzacja 6 h w schronisku Amzud Tamsoud na wys 2250 npm. Całość wyprawy z pokładu jachtu z Mariny Agadir zajęła nam ok 32 godziny.

NEPAL / Mustang / Tange / Ukryte Tange
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 362

linkalinka Wiele osób pragnie zobaczyć i poczuć jak to jest w Himalajach, tyle się mówi o zdobywaniu najwyższych szczytów Świata. Nie będąc himalaistami, decydujemy się na choćby trek do ABC, EBC, czy wokół Annapurny - najpopularniejsze szlaki. Aby pięknie przeżyć - jak tu wcześniej wspomniała Baobab-ka - i jeszcze piękniej wspominać,warto dobrze przygotować się na taką wyprawę.

inf.praktczne, zdjęcia

BalticAnchor To interesujące osobiste wskazówki dla członków i organizatorów wypraw egzotycznych, warte przeczytania dla wszystkich podróżujących Najważniejsze elementy wyposażenia i umiejętności których nie da się przygotować w kilka dni a będą nam pomagać latami ! Miłej lektury początkującym i ciekawego przypomnienia dla doświadczonych

inf.praktczne, zdjęcia

SłOWACJA / Żilina / Rajecká Lesná / Slovenský Betlehem (prawie, w pełnym wymiarze)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 233

Antoni Słowackie Betlejem (Slovenský Betlehem), jest arcydziełem sztuki rzeźbiarskiej, o wymiarach 8,5 m szerokości, 2,5 m głębokości i 3 m wysokości. Szopkę zbudowano z drewna lipowego w kolorze miodu. Z biblijnych scen jest tylko stajenka z Dzieciątkiem, przy którym czuwają Maryja i Józef http://betlehem.rajeckalesna.org/

zdjęcia, linki

NEPAL / Himalaje - Sagarmatha National Park / droga z Namche do Tengboche / Góra Gór i Nuptse
liczba komentarzy: 15

liczba odsłon: 1290

baobab-ka Oraz nie zrazić do siebie miejscowych. Czyli kilka luźnych i subiektywnych rad. Czasem z przymrużeniem oka. Kolejność punktów zupełnie przypadkowa.

inf.praktczne, zdjęcia

SRI LANKA / azja / azja / przy drodze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 408

Tom&Kat Cudowna podróż dwojga początkujących podróżników, każdy dzień nowe miejsce i przygoda. Cały wyjazd bogaty w przyżycia każdej chwili.

inf.praktczne, zdjęcia

MAROKO / Maroko / Maroko / Afryka - dajej już tylko piasek i skały
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 179

BalticAnchor Od kilku lat podróżujemy całą rodziną przez większość roku. Co roku spędzamy kilka miesięcy w północno zachodniej Afryce. To krótki opis pobytu w Porcie Sidi Ifni, Już za kikla dni znów przepłyniemy Gibraltar i znów będziemy kilka tygodni w Afryce !

POLSKA / Kujawsko-Pomorskie / Bierzgłowo / Bierzgłowo, zamek Krzyżacki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 333

longin1974 Jedną z głównych atrakcji tego regionu są właśnie zamki. Nie wszystkie zostały zbudowane przez krzyżaków, ale wiele należało w różnym czasie do nich. Te, które nam dane było odwiedzić akurat na dodatek krzyżackich zasługują. Nie o wszystkich będę opowiadał szczegółowo, bo nie mamy tu chyba aż tyle miejsca. Do odwiedzonych przez nas należą: Toruń, Radzyń Chełmiński, zamek w Bierzgłowie, Świecie, Nowy Jasiniec, miejsce po zamku bydgoskim oraz Grudziądz.

zdjęcia, linki

USA / - / Los Angeles / Los Angeles
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 359

lovelajf.pl Podczas miesięcznego road trip po Kalifornii odwiedziliśmy Los Angeles. Przeczytaj co naszym zdaniem warto zobaczyć w mieście Aniołów.

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / Świąteczna Lizbona
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 131

Turismo de Portugal Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia łączy się z pozytywnymi emocjami, poszukiwaniem idealnych prezentów i przygotowaniem do tych ważnych dni spędzanych z rodziną. W Portugalii wiele osób wybiera się na świąteczne jarmarki lub inne atrakcje organizowane przez tutejsze miasta.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Bałtyk / Bałtyk / Bałtyk_wspomnienia_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 258

BalticAnchor Ach ta zima. Na szczęście dzieci, żona, dziewczyna, przyjaciele wszyscy już są zajęci pracą szkołą świętami. Mamy dla siebie trochę czasu. Miałem tak jak i Wy dziś macie, wieczorami z nostalgią wspominałem piękne dni i noce na mazurach, Bałtyku i Chorwacji. Przeglądam zdjęcia i spotykałem się z przyjaciółmi z pokładu i wypraw. Wspominania kilka drinków i przynajmniej jeden wieczór z odrobiną magii morza ! Czy ja naprawdę muszę poddać się sezonom w dzisiejszych czasach ?

inf.praktczne, zdjęcia

GRUZJA / Kaukaz / Kazbegi / Gruzja - od Tbilisi przez Kazbek do Batumi
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 655

Angrywaldeuszek Relacja z podróży do Gruzji. Zobaczycie m.in. Kazbegi, Mestie, skalne miasto, Batumi i inne.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / Kujawsko-Pomorskie / Chełmno / Chełmno, ratusz
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 286

longin1974 W tym artykule, po długiej przerwie spowodowanej wieloma zmianami w moim życiu, pragnę kontynuować opowieść o wyprawie na tereny Kujawsko - Pomorskiego. Sprawa jest o tyle interesująca, że wchodzimy na teren ziemi chełmińskiej i diecezji chełmińskiej. Czy to jest to samo? Zobaczymy! Nie pozostało nam nic innego, jak ruszyć w drogę i zanurzyć się w odmętach historii i architektury.

USA / Kalifornia / San Francisco / Z San Francisco wybrzeżem do Los Angeles
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 263

lovelajf.pl Podczas roadtrip po Kalifornii mieliśmy okazję podróżować wybrzeżem z z San Francisco do Los Angeles.

2016-11-28

mayer Tallinn

ESTONIA / Harjumaa / Tallinn / Tallinn nocą - mury starego miasta
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 907

mayer Estonia w naszej świadomości jawi się jako kraj odległy a nawet egzotyczny. Tymczasem granice dawnej Rzeczypospolitej sięgały tak daleko na północ, że obejmowały tereny Estonii. Jest to kraj nazywany „tanią Skandynawią” a sami Estończycy czują się Skandynawami. Nie jest to dziwne bo Tallinn od Helsinek w połączeniu promowym przez Zatokę Ryską dzieli zaledwie 87 kilometrów.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2016-11-23

krzychum Irańskie ABC

IRAN / Pustynia / Kaluts / Mina, my i jej przyjaciele w oczekiwaniu na zachód słońca na pustyni
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1054

krzychum Luźne zapiski z dwutygodniowej podróży po Iranie, jaką odbyła czwórka lekko już dojrzałych (mam nadzieję, że nie tylko wiekiem) podróżników w listopadzie 2016 roku. Za wyrażane tu opinie biorę jednak odpowiedzialność osobiście.

NEPAL / Upper Mustang / Choser / Mustang-życie w górach
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 755

linkalinka W Mustangu - tak inaczej mówi się o tybetańskim Królestwie Lo, zakochałam się, słysząc audycję w radiowej Trójce. Był rok 2014, a ja miałam już zaplanowaną wyprawę na Kubę. Podjęłam mocne postanowienie: w przyszłym roku Mustang! Tymczasem ... - przekonajcie się sami ;-)

GlobAdmin Wciągająca książka o tym jak rodzi się pasja, jak można poprzez jedno postanowienie zmienić życie. Autorka pokazuje, że zwątpienia, walka ze słabościami to nieodłączny element drogi w kierunku spełnienia marzeń. Polecamy!

INDIE / Madhya Pradesh / Satpura / Wschód słońca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 407

Anie89 Zapada noc. Z minuty na minutę robi się ciemniej. Niebo jeszcze tak niedawno w ognistych barwach, przygotowało Słońce do snu, a samo przyodziało odcień purpury. Zapakowani w minibusa jedziemy przez gęstwinę ciemnej dżungli. Ani jednej latarni, ani jednego odblasku dookoła. Wydaje się, że podążamy za gwiazdą, jedyną właścicielką nieba. Tylko ona oświetla nam drogę. Nagle świst… gwizd… hamowanie… i… cisza… Wszyscy zamierają w bezruchu. – YYY? Co to, co to? – Panika. Podejrzliwie patrzymy na siebie. Dopiero teraz odzyskuję trzeźwość umysłu. Prawdopodobnie to zając, na szczęście uniknął zderzenia z naszym wozem. W ten oto sposób wrota na teren puszczy, królestwa dzikich, krwiożerczych zwierząt zostały dla nas otwarte. Teraz liczy się tylko przetrwanie.

droga na miejsce, zdjęcia

Anie89 Chociaż Indie należą do tzw. krajów trzeciego świata, to w ostatnich latach poczyniły progres jeżeli chodzi o turystykę. To właśnie w tej dziedzinie władze tego kraju widzą nadzieję w walce z biedą, ubóstwem, chorobami i analfabetyzmem.

inf.praktczne, zdjęcia

ŁOTWA / Ryga / Ryga / Getto w Rydze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 276

[fb] Igor Cipek Sobczak Ryga. Największe miasto Łotwy.Zakochałem się to zbyt dużo powiedziane. Jednak z czystym sumieniem mogę rzec To miasto mnie zauroczyło! Zapraszam was do relacji z mej podróży, która została opublikowana na www.mplustravel.pl

zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 381

GlobAdmin Subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności. Wszyscy pytali „Gdzie jest Julia?” – my mamy odpowiedź – Julia jest w Australii! Przygody szalonej producentki telewizyjnej czytelnicy mogli poznać w jej debiutanckiej beletryzowanej opowieści o podróży dookoła świata „Gdzie jest Julia?”. Druga książka autorki bloga Where is Juli + Sam mówi o życiu na antypodach, o podróżach, tęsknocie za domem i o… miłości.

NOWA ZELANDIA / wyspa południowa / szlak / autor
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1015

marcinksok Relacja z wycieczki szlakami południowej wyspy.

ROSJA / Moskwa / Moskwa / Kreml
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 283

[fb] Igor Cipek Sobczak Jeśli zamierzacie wybrać się do stolicy Rosji, zapraszam was na artykuł, który opisałem na stronie www.mplustravel.pl podczas swego kilkudniowego pobytu. Być może znajdziecie tu coś co będzie dla was użyteczne.

zdjęcia, linki

2016-11-06

ArturG Kirgistan

KIRGIZJA / Tien-Szan / Jezioro Ala-Kol / Piękne jezioro
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 653

ArturG Kirgistan to kraj dla miłośników górskich wędrówek, amatorów leniuchowania nad jednym z największych górskich jezior na świecie i osób, które rzadko spoglądają na zegarek

inf.praktczne, zdjęcia

JAPONIA / Honsiu, Nagasaki / Tokio, Hiroszima, Nagasaki / Japonia wcale nie musi być bardzo droga
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 915

linkalinka Japonia nie jest z pewnością tanim krajem do zwiedzania, jednakże wcale nie musi być taka droga. Nas 18-dniowy pobyt kosztował 7300zł/os - wszystko. Warto dobrze się przygotować przed wyjazdem, by wiedzieć, jak obniżyć koszty oraz sprawnie poruszać się po Japonii. Znajomość języka angielskiego może pomóc, ale nie jest on jednak popularny w Japonii. Zwiedzałyśmy głównie Honsiu oraz Nagasaki. Przejechałyśmy ponad 3000 km, obejrzałyśmy 2 festiwale, nocowałyśmy także w domach Japończyków, poznając bliżej ich zwyczaje i charaktery.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Kraków - Gdańsk / Pendolino / W wagonie restauracyjnym
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 332

Antoni Pociągi Pendolino kursują po polskich torach od grudnia 2014 roku. Są szybsze i droższe, co czasami mija się z komfortem jazdy oraz przyzwoitymi warunkami pracy załóg w składach tych pociągów.

AUSTRIA / Alpy / Hallstatt / Hallstatt
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 276

Gregy Hallstatt leży w Górnej Austrii w samym centrum Salzkammergut – legendarnej krainy soli. Przyroda tego pięknego zakątka Europy uznawana jest przez wielu za prawdziwy skarb. Można tu znaleźć zapierające dech w piersi górskie jeziora, ogromne jaskinie i rzadkie okazy flory i fauny. Od najdawniejszych czasów tereny te były zamieszkiwane przez ludzi ze względu na łatwo dostępne złoża soli. Dziś każdy zwiedzający miasteczko ma możliwości zwiedzenia kopalni soli, do której można dostać się pieszo wspinając się na wzgórze, do którego przyklejone jest Hallstatt lub po prostu wyjechać na górę kolejką torową.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

IZRAEL / Jerozolima / Jerozolima / Jerozolima Miasto Boga 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 673

Agata83 Jerozolima, największe miasto Izraela zadziwi nas pod wieloma względami. Już sam fakt, że kiedyś przechadzał się po niej Jezus, a dziś na kolorowym targu można dostać modny stanik, jest szokujący Uwaga, niektórzy nie powinni wysnuwać pochopnych wniosków, i zakładać, że zetkną się z kulturową skamieliną. W Izraelu legalna jest bowiem aborcja i prostytucja. I kto tu jest do tyłu?

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MALEZJA / Sandakan / Sepilok / Ceria von Orangutan
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 344

ihriel Wspomnienia z 2 miesięcznego pobytu w ośrodku dla orangutanów

USA / Kalifornia Arizona Nevada / Kalifornia Arizona Nevada / Kalifornia road trip
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 436

lovelajf.pl Kalifornia Arizona Nevada #roadtrip #USA

NORWEGIA / Norwegia / Nordkapp / Nordkapp
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1218

tom1971 Moja samotna podróż rozpoczęła się we wczesne deszczowe popołudnie ,gdy prom dobił do brzegu w Nynashamn. Przepedałowałem ponad 4900 km. Dojechałem przez Szwecję na Nordkapp. Wracałem zachodnim wybrzeżem północnej Norwegii przez Lofoty i dalej. Każdy szuka w podróży czegoś innego. Ja uwielbiam beztrosko popijać kawę w „pięknych okolicznościach przyrody”. Niekoniecznie niebo musi być błękitne ale góry, rzeki, wodospady, fiordy, krystalicznie czyste powietrze … no i wieloryb też nie przeszkadza 

baobab-ka Lubię Portugalczyków. Za wrodzoną uprzejmość. Za poczucie dumy z historii swojego kraju. Za to, że cenią rodzinę. Za pyszną kawę w najmniejszym barze. Za długie biesiady przy stole. Za cudowną calma portuguesa.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Anie89 MPTM to event organizowany przez indyjską agencję rządową, wspierającą turystykę w tymże kraju. Jego trzecia edycja odbywa się w dniach od 14 do 16 października 2016 w mieście Bhopal. Główną koncepcją tej imprezy jest promocja regionu Indii o nazwie Madhja Pradesh by przyciągnąć w owy rejon jak największą liczbę turystów z całego świata. Podczas tych dni Madhja Pradesh dla każdego odsłoni swe najskrytsze tajemnice.

TYBET / Tybetański Region Autonomiczny / Lhasa / Przemierzając korę
liczba komentarzy: 10

liczba odsłon: 950

baobab-ka O wędrówce pielgrzymią ścieżką, słonej herbacie ze zjełczałym tłuszczem, o tym, że momo to nie tylko pierożki i że warto czasem mieć przy sobie zdjęcie Dalajlamy.

GRUZJA / Imeretia / okolice Kutaisi / Jaskinia Prometeusza
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 564

igebski Relacja z dwutygodniowego zwiedzania Gruzji i Armenii. Zobaczyliśmy między innymi Jaskinię Prometeusza w okolicach Kutaisi, wieże obronne w Swaneti, plaże w Gonio i Batumi, Kazbek, jezioro Sewan, polską restaurację w Udabno, Erywań, Gori i dom Stalina, skalne miasta Wardzia i Uplisciche i wiele innych ciekawych miejsc.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / Kukes / Na rzece Drinie / Jezioro Koman
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 774

Antoni W latach 60 w ramach największego projektu energetycznego w komunistycznej Albanii, celem unowocześnienie kraju i doprowadzenia go do samowystarczalności energetycznej, wybudowano w środkowym biegu rzeki Driny dwie zapory, w Koman i w Fierzë. Tak powstał nowy 40 km wodny szlak komunikacyjny na jeziorze, po którym transport odbywa się za pomocą żeglugi promowej i łodzi. Warto wybrać się na rejs statkiem, podczas którego będziemy podziwiać wspaniałe zielone klify i ulokowane na brzegu wioski.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

USA / Kalifornia / San Francisco / San Francisco zakupy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 266

lovelajf.pl W ubiegłym roku miałam przyjemność zwiedzić wzdłuż i wszerz słoneczna Kalifornię. Przeczytaj jeden z wpisów z tej podróży dotyczący zakupów w San Francisco - San Francisco zakupy

TANZANIA / Tanzania / Tanzania / Kili1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 623

rudiman Kilimandżaro - w porównaniu do innych kontynentalnych rekordzistów - góra stosunkowo łatwa. Niemniej jednak nie należy jej lekceważyć. Do najniższych nie należy, bo ma aż 5895 m n.p.m., zatem wymaga dobrej aklimatyzacji. Artykuł relacjonuje moją wyprawę na Kilimandżaro i udowadnia, że nawet osoba niemająca do czynienia z górami na co dzień, dzięki dobrej kondycji i wytrwałości może zdobyć Dach Afryki.

BRUNEI / Borneo / Brunei / Brunei
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 743

BylismyTam.pl Brunei maleńkie państwo, wdzierające się między dwa borneańskie stany Malezji Sabah i Sarawak podobnie jak inne bogate kraje z władzą absolutną (Monako, Watykan, Katar…) budzą wyobraźnię, szczególnie wśród społeczności z drugiego końca świata. Praktycznie cała wiedza na ich temat oparta jest na przekazach medialnych, często specjalnie podkreślających sensacje i inność do naszego świata.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

Anie89 Słyszeliścieo tym, że dzięki programowi Erasmus narodziło się ponad milion dzieci? Podobno prawie każda dziewczyna podczas takiego wyjazdu przeżywa miłość, spotyka swojego jedynego Francuza, Włocha, Hiszpana czy Greka, czasami nawet na całe życie. Erasmus nie zawsze cieszy się dobrą opinią w naszej katolickiej Polsce, bo przecież my wyjeżdżamy nie po to by się uczyć, tylko by się zabawiać za unijne pieniądze. I nikt nie pamięta, że człowiek najwięcej chłonie poprzez przebywanie w towarzystwie, poprzez kontakt z żywym językiem, nieważne jaki ten kontakt by nie był.

FILIPINY / Bogacay, Siquijor / Filipiny / Filipiny - ceny i informacje praktyczne
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 974

lovelajf.pl Jeśli planujecie w najbliższym czasie wyjazd na Filipiny, wakacje w raju albo po prostu jesteście ciekawi jaki budżet należy przygotować, aby spędzić miesiąc na Filipinach, to ten tekst jest dla Was :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2016-09-15

Agnieszka Trolese Cantine Dei

WłOCHY / Toskania / Cantine Dei, Montepulciano / Cantine Dei
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 233

Agnieszka Trolese Każdy kto zwiedzał winnice na własną rękę wie jak to wszystko wygląda. Małe, rodzinne gospodarstwa prowadzone przez dwie osoby, ciasne piwnice, w których piętrzą się beczki i bajkowe pejzaże z polami winorośli na pierwszym planie. Czasami jest jednak całkiem odwrotnie i zamiast właścicieli witają nas w chłodnym progu ogromnych kantyn export managerowie lub asystenci, z wypucowanych beczek ulatuje dusza i cała magia wyparowuje w mgnieniu oka. W Cantine DEI jest jeszcze inaczej – to najbardziej osobliwa i oryginalna winnica w jakiej miałam okazję gościć. I choć niejednego onieśmiela przepych i ogromna inwestycja w architekturę winnicy, urok i pasja właścicielki Cateriny sprawia, że zakochujemy się w tym winiarskim pałacu i wszystkich jego zakamarkach.

PORTUGALIA / Archipelag Madery / Porto Santo / Festival Colombo na wyspie Porto Santo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 255

Turismo de Portugal Portugalia to kraj o bardzo ciekawej historii, który ma na swoim koncie wielkie odkrycia geograficzne. Dzięki odwadze licznych śmiałków i determinacji władców, znacząco przyczynił się do odkrywania nieznanych lądów i rozwoju kartografii. Ówczesną Portugalię możemy poznać poprzez liczne imprezy tematyczne. Jedną z najciekawszych jest festiwal na cześć Krzysztofa Kolumba, który odbywa się co roku na wyspie Porto Santo.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

GRECJA / Peloponez / Mykines / mykines
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 333

sylwialiako Troche o tym jak kobiety ogłupiały wielkich władców, jak zmienił się krajobraz, troche o mitologii i błędach w filmie "Troja". Peloponez to raj dla turystów lubiących historie i antyczne budowle .

zdjęcia, linki

NORWEGIA / Fiordy / Stavanger / Owca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 488

DanMat Moja przygoda, a później i pasja z podróżowaniem zaczęła się chyba właśnie tutaj, czyli od podróży do norweskich fiordów. Wraz z moim przyjacielem Konradem spontanicznie zarezerwowaliśmy sobie tanie loty do Stavanger, by powłóczyć się norweskimi szlakami. Każdy z nas był zupełnie zielony w przygotowaniu się na taką wyprawę. W gruncie rzeczy poszliśmy na żywioł, bo nie posiadaliśmy żadnych map, przewodników czy nawet doświadczenia w tej dziecinie. Na szczęście wyprawa nie była wymagająca aczkolwiek nie raz dała nam w kość.

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 481

4kilo.pl Postapokaliptyczna przyszłość - cywilizacja została w znacznym stopniu zniszczona przez potężną epidemię. Czworo młodych ludzi usiłuje uniknąć zakażenia i wyruszają na wyprawę w odludne miejsce. To z grubsza scenariusz każdego filmu nawiązującego do tajemniczych chorób. Wspólnym mianownikiem wszelkich gniotów spod znaku klasy B, jest pochodzenie choroby. Zawsze są to cholerne azjatyckie małpy. Bogu ducha winne człekokształtne mają z góry przypisaną rolę niszczyciela świata. Niczym Niemcy, którzy zawsze są czarnym charakterem i którzy na koniec dostają łomot. O ile Niemcom się zawsze należy, to tym razem muszę stanąć w obronie małp. W końcu jakby nie było to jakaś tam daleka rodzina. Nie przez małpy, a przez pieprzone komary znalazłem się w szpitalu. Na domiar wszystkiego winny był komar egipski. Nawet tutaj mamy problemy z tymi uchodźcami...

2016-09-04

maski@buziaczek.pl Opium w Iranie

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 401

maski@buziaczek.pl Niewiele się mówi o opium w Iranie. Celem tego artykułu jest pokazanie różnych stron tego fascynującego kraju. W następnym artykule postaram się przybliżyć wam irański i iracki Kurdystan.

inf.praktczne, zdjęcia

NEPAL / Katmandu / Katmandu / W mieście, którego nie ma?
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1160

visionaire „Because is there” tak brzmiała odpowiedź George’a Mallory’ego na pytanie dotyczące sensu zdobywania najwyższej góry świata – Czomolungmy. Podobnie zabrzmiał i mój argument przemawiający za podróżą do Nepalu i odbyciem trekkingu u stóp Mount Everestu...Niebawem miało się jednak okazać, że to nie góry, a stolica Nepalu znalazła się w (epi)centrum mojego zainteresowania...

INDIE / Uttar Pradesh / Varanasi / Święto latawca
liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 1434

baobab-ka Varanasi, zwane też Benares, najświętsze z siedmiu świętych miast Indii i jedno z najstarszych miast świata. Kwintesencja indyjskości. Barwne tłumy oddające cześć Gangesowi. Zapach dymu, kadzidła, krowiego łajna. I śmierć oswojona.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Rankomat- art. sponsorowany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3615

GlobAdmin W ferworze przygotowań do wakacyjnego wyjazdu za zagranicę, często zapominamy o czyhających na nas niebezpieczeństwach. Tymczasem jest prosty sposób, by uchronić się przed przykrymi i bardzo kosztownymi niespodziankami – wystarczy… wykupić ubezpieczenie. Samodzielny wybór oferty może być jednak trudny, a ostatecznie – nietrafiony. Jak więc zapewnić sobie spokój na wakacjach?

PORTUGALIA / Algarve / Castro Marim / Dias Medievais w Castro Marim
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 246

Turismo de Portugal Przez 5 dni niewielka miejscowość Castro Marim (w Algarve, tuż przy granicy z Hiszpanią) i jej zamek, jak dawniej goszczą króli i królowe, rycerzy w lśniącej zbroi, piękne damy, ulicznych kuglarzy i zręcznych rzemieślników.

zdjęcia, linki

BIAłORUś / Lida / Wawiórka / Brama cmentarza
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 475

el_gato W poszukiwaniu swoich korzeni. Aktualne informacje praktyczne.

inf.praktczne, zdjęcia

macciej Głównym celem tego wyjazdu była wizyta w muzeach techniki w Sinsheim i Spirze, ale również krótka wizyta w Luksemburgu i Francji. 3 tysiące kilometrów z czterolatką na tylnym siedzeniu. Wyjazd z czerwca 2014.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

FINLANDIA / Laponia / okolice Rovaniemi / Lapońska tajga
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 617

macciej Opis wyjazdu z lipca 2015 r. Kraje Pribałtiki i Finlandia samochodem. Bardzo polecam te rejony osobom, które poszukują przyrody, ciszy i spokoju. 4,5 tysiąca kilometrów z pięciolatką na tylnym fotelu ;)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ROSJA / Kaukaz / Elbrus / Elbrus
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1236

FRO Praktyczne porady dotyczące wyjazdu na Elbrus - dojazd, sprzęt i ogólnie czego możecie się tam spodziewać:)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NORWEGIA / Finmark / Nordkapp / Nordkapp
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1576

macciej Samochodowa wyprawa na Nordkapp i wokół Bałtyku z lipca 2016. 7 tysięcy kilometrów z sześciolatką na tylnym fotelu. Trasa ta była planowana od zeszłego roku, gdy odwiedziliśmy Finlandię.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Park Narodowy Sintra-Cascais / Cabo da Roca / Cabo da Roca
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 1024

baobab-ka Potężne klify ze śladami gigantycznych tsunami. Ocean wody i ocean zieleni. Wicher, co głowę urywa. I słowa kochliwego poety. Cabo da Roca – zachodni cypel lądowej Europy.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

IRAN / Bam / Gliniane Miasto / Z gliny powstałeś....
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 596

Leoncjo Jeśli ktoś się wybiera do Iranu i nie posiada własnego środka transportu, to zapewne przyda mu się garść informacji o zwyczajach i funkcjonowaniu kierowców taksówek. Nie ma lepszej metody nauki, jak doświadczenie. Najlepiej cudze, ponieważ własne bywa bolesne albo kosztowe.

inf.praktczne, zdjęcia

KAMBODżA / Jezioro Tonle Sap / Kampong Phluk /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1575

ArturG Kambodża staje staję coraz bardziej turystycznym krajem. Oczywiście najwięcej osób odwiedza Angkor – bez wątpienia miejsce to jest warte zobaczenia. Ale okolice świątyń, tj. miasteczko Siem Reap, to możliwość zobaczenia innych ciekawych miejsc, np. Jezioro Tonle Sap.

inf.praktczne, zdjęcia

IRAN / Kashan / Wieś Abyaneh / Zalotna muzułmanka?
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 449

Leoncjo Przeglądając wpisy i posty osób wybierających się lub planujących wyjazd do Iranu, stwierdzam, iż mimo wielu miesięcy, jakie upłynęły od wprowadzenia nowych, złagodzonych przepisów wizowych, nadal dominują błędne stereotypy.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Wenecja Euganejska / Dolo / Zapiekany włoski ser tomino
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 394

Agnieszka Trolese Choć kocham Włochy sjesta doprowadza mnie do szewskiej pasji. W każdej mniejszej miejscowości we Włoszech od godziny 15 do 18 wszystkie sklepy, restauracje i apteki zamykane są na cztery spusty i nieważne jak bardzo jesteś głodny/potrzebujący/nieuleczalnie chory – ta tradycja celebrowana jest tutaj niewzruszenie od lat.

SYRIA / Pustynia Syryjska / Palmyra / Ruiny Palmyry
liczba komentarzy: 10

liczba odsłon: 998

baobab-ka Kiedy dziś przeglądam zdjęcia z podróży do Syrii czuję się tak, jakbym wertowała stary album z fotografiami osób, które już odeszły.

WIETNAM / Wybrzeże Południowo-Środkowe / My Son / Ruiny budowli ludu Czamów (1) – My Son, Wietnam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 659

emerytkawpodrozy Gdyby chcieć trzymać się chronologii, zwiedzanie Wietnamu należałoby zaczynać od wizyty w My Son (UNESCO), tutaj bowiem odkryto najstarsze ślady ludu Czamów zamieszkujących tereny południowego i środkowego Wietnamu w okresie między II a XIX wiekiem. Uroku reliktów historii nie umniejsza jednak fakt, że zwiedzam Wietnam w porządku bardziej geograficznym niż chronologicznym…

PORTUGALIA / Porto e Norte / Santa Maria da Feira / Jarmark podczas festiwalu Viagem Medieval em Terra de Santa Maria
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 246

Turismo de Portugal Festiwal Viagem Medieval em Terra de Santa Maria to jedna z największych średniowiecznych inscenizacji w Europie, pod względem uczestników i zajmowanej powierzchni. Odbywa się w miasteczku Santa Maria da Feira (region Porto e Norte). Słynie z rozmachu i wierności ówczesnym realiom historycznym.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / Bangkok / Bangkok / exp
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 460

Deas1 Relacja z podróży Globttrotera do Bangkoku, zupełnie spontaniczny wyjazd. Nie miałem nic oprócz biletów, 3 koszulek, 2 par spodenek, kremu do opalania, kamery, laptopa, paszportu. Nie przeczytałem żadnego poradnika, żadnej notki nawet na temat Tajlandii. Po prostu chciałem doświadczyć tego na własnej skórze i tak się stało. Spędziłem tam 10 dni ze względu na ograniczony urlop, ale kto wie może i tam kiedyś zamieszkam. Miłego

emerytkawpodrozy Koreańskie miasto Gyeongju, między VII a X wiekiem stolica państwa Silla, to niezliczone groby/kurhany niegdysiejszych władców, sławne świątynie Bulguksa i Seokguram, relikty historycznych zabudowań. Ale i tak „nie widział Gyeongju ten, kto nie wspiął się na szczyt Namsan.

INDIE / Radżastan / Jaisalmer / Fort w Jaisalmerze
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1347

baobab-ka Jaisalmer leży wokół majestatycznego fortu, którego wysokie mury skutecznie opierały się najeźdźcom. Rozciąga się z nich widok na wyrosłe u stóp fortu miasto z jego wspaniałymi haveli – willami bogatych mieszczan, których fasady dekorują tysiące koronkowych zdobień wykutych w żółtym kamieniu.

CHORWACJA / Konavle / Ćilipi / Tradycja
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 544

Antoni Wielu turystów odwiedzających Dalmację, wybierają lot do Dubrownika, czyli lotnisko oddalone 20 km od centrum miasta, w miejscowości Čilipi, gmina Konavle. Po zwiedzeniu Chorwacji opuszczają tą przepiękną część kraju, która też ma wiele do zaoferowania.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

PORTUGALIA / Lisboa / Óbidos / Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 298

Turismo de Portugal Średniowieczny jarmark Mercado Medieval w Óbidos co roku odbywa się w lipcu u stóp zamku Castelo de Óbidos. Powstaje tam prawdziwe miasteczko z epoki. Turnieje rycerskie, ministrele, damy i rycerze, kuglarze, tawerny i stragany. Możliwość uczestniczenia w uczcie oraz wypożyczenia stroju.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHORWACJA / Południowa Dalmacja / Dubrovnik / Stare miasto
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 668

Antoni Wakacje w Chorwacji pachną słońcem, lawendą, rozmarynem i szałwią. Są przesycone zapachem morza, kamiennych miast, gorącego skalistego wybrzeża i orzeźwiającego wiatru znad Adriatyku.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

BIAłORUś / Grodno / Nowogródek / Domek, muzeum Adama Mickiewicza
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 575

Antoni Podróż sentymentalna na Białoruś często wiąże się z odwiedzinami ziem naszych dziadów i ojców, z osobami wybitnych Polaków, śladami Adama Mickiewicza, czy Elizy Orzeszkowej. Polskie miejsca pamięci spotkamy w każdym zakątku tego pięknego kraju.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

TYBET / Xigaze / okolice klasztoru / Kamień mani
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 1022

baobab-ka Parę dni zmagań z chińskimi władzami o pozwolenie na wjazd, bilet na pociąg relacji Xining-Lhasa kupiony u konika, 22 godziny najwyższą koleją świata i wreszcie mogę stanąć przed Pałacem Potala, symbolem tybetańskiego lamaizmu a przede wszystkim duchowej wolności Tybetańczyków.

INDIE / Radżastan / wioska / Nie święci.... lepią ;)
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 1070

baobab-ka Krowy? Na ulicach? Pośród ludzi i samochodów?! I naprawdę są święte? - pytają z niedowierzaniem znajomi, dla których Indie to świat znany tylko z filmu "Slumdog - milioner z ulicy".

GRECJA / ateny / ateny / Akropol
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 516

sylwialiako Ateny to nie tylko sławny Akropol i Partenon , Ateny to ciekawe stare miasto , gdzie można się świetnie bawić i wspaniale wypocząć.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Azory / wysepka Vila Franca do Campo (koło São Miguel) / Red Bull Cliff Diving
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 462

Turismo de Portugal Skoki z klifu do wody, wyścigi motorówek, biegi ultra po szczytach gór i surfing na olbrzymich falach przyciągają do Portugalii poszukiwaczy ekstremalnych doznań. Wśród śmiałków nie brakuje Polaków.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KOSTARYKA / PN Manuel Antonio / PN Manuel Antonio / Powoli, powoli...
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 789

emerytkawpodrozy Złote plaże pod palmami tropikalnych lasów, kapucynki i leniwce, łatwe do przebycia ścieżki… czegóż więcej potrzeba do szczęścia.

Jolenka Chiang Rai w pigułce; śniadanie przy drodze, Biała Świątynia, Wodospad Khun Kon - wchodzimy DO wodospadu i jest genialnie, magiczny spacer przez dżunglę, pola herbaty, zakupy na nocnym bazarze

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Jolenka Tym razem poczytajcie relację z podróży z Hanoi do Chiang Rai przez Bangkok. Dowiecie się gdzie dobrze i tanio zjeść na lotnisku w Bangkoku, jak dojechać z lotniska w Chiang Rai do centrum, jaka jest możliwość dostania się do Luang Prabang w Laosie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

MALEZJA / Borneo / Bako / Galeria testowa - wgrywanie zdjęc do artykułu.
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 694

stock O malezyjskiej części Borneo zwykło się mówić, że to ostoja prawdziwej przyrody, kompletna dzicz. Tylko teraz to taka dzicz zurbanizowana, z autostradą pośrodku ...

WIETNAM / Wietnam Północny / Ninh Binh / Przewoźnik 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 644

Jolenka Poznajcie najpiękniejsze okolice północnego Wietnamu czyli wycieczka do Ninh Binh zwanego Ha Long na lądzie. Miłej lektury!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WIETNAM / Północny Wietnam / Ha Long Bay / Skały na Ha Long
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 666

Jolenka Zastanawiacie się co można zobaczyć na jednodniowej wycieczce na Ha Long? Koniecznie przeczytajcie!

zdjęcia, linki

Jolenka Jak dojechać z Hoi An do lotniska Danang i potem do Hanoi; Jak dojechać z lotniska w Hanoi do centrum; co zwiedzić w Hanoi; Hanoi to zupełnie inny świat niż południe czy środek Wietnamu; wycieczki fakultatywne z Hanoi; pogoda w hanoi

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Azory / Terceira, Angra do Heroismo / Reinha w Orszaku królewskim
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 366

Turismo de Portugal Doskonałą okazją do zabawy i spotkań towarzyskich są uliczne festyny arraiais populares, odbywające się przez cały czerwiec w różnych miejscach Portugalii, m.in. w Lizbonie, Porto i na Maderze. Na Azorach największe uroczystości mają miejsce na wyspie Terceira podczas Sanjoaninas.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

GRECJA / Cyklady / Wyspa Palatia / Brama Świątyni Apolla
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 617

Siedlika Co można robić w Grecji? To zależy kto co lubi.... Można zwiedzać, bo kraj ten ma bogatą historię (i liczne zabytki), można smakować wspaniałej śródziemnomorskiej kuchni, można też błogo wylegiwać się na słońcu na jednej z pięknych plaż. Grecja to również świetne miejsce do żeglowania. W skład jej terytorium wchodzi blisko 3000 wysp! My wyczarterowaną łódką postanowiliśmy odwiedzić archipelag Cyklady.

zdjęcia, linki

NORWEGIA / Rogaland / Preikestolen / Pulpit Rock
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1939

igebski Wrażenia z podróży do Stavanger i wędrówki na jeden z dziesięciu najbardziej znanych na świecie punktów widokowych - Preikestolen (Pulpit Rock lub ambona)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ETIOPIA / Połnoc / Harar / Harar centrum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 508

mariusback Trzecia i ostatnia cześć relacji z podróży po Etiopii na przełomie stycznia i lutego 2016 roku. Wyprawa obejmowała zwiedzanie zarówno południa jak i północy kraju, który jako jedyny w Afryce oparł się kolonizacji. W sumie przemierzyliśmy 4 500 km przez doliny, koryta rzek, jeziora oraz góry.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

WIETNAM / Środkowy Wietnam / Hoi An / Most Japoński
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 604

Jolenka Jeśli wybieracie się do Wietnamu, to warto zorientować się, co warto zobaczyć w Hoi An (ceny biletów wstępu, jedzenia).

inf.praktczne, zdjęcia

ETIOPIA / Dolina Omo / WIOSKA KARO / WIOSKA KARO
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 729

mariusback Marzącym o Etiopii polecamy relację z wyprawy po Etiopii na przełomie stycznia i lutego 2016 roku (4 500 km przez doliny, koryta rzek, jeziora oraz góry). Wyprawa obejmowała zwiedzanie zarówno południa jak i północy kraju, który jako jedyny w Afryce oparł się kolonizacji.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

INDIE / Uttar Pradesh / Varanasi / święta trójca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 903

alchemia_momentu Przez prawie pięć miesięcy moim domem była Azja. Mieszkałam z hinduskimi, islamskimi i buddyjskimi rodzinami. Stałam nad brzegiem Gangesu w Indiach i na szczycie wulkanu w Indonezji. Założenie był jedno, po prostu iść przed siebie. Bez konkretnego planu i zbędnych ograniczeń.

Jolenka Co zobaczymy w Cu Chi, dlaczego warto tam jechać; podróż do Hoi An - transport z Da Nang do Hoi An; Hoi An - miasto lampionów

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Jolenka Czego możemy się spodziewać na jednodniowej wycieczce do Delty Mekongu

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / foto1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 542

Anie89 W Paryżu jest wiele tajemniczych zakątków. Jednym z nich są opuszczone tory. Dziś już nikt nie pamięta o tym miejscu, przez które niegdyś przewijała się jedna z najważniejszych dróg handlowych, łącząca stolicę Francji z innymi ważnymi miastami. Przepiękne krajobrazy, rzadko spotykana fauna i flora - idealne miejsce na spacer w niedzielne popołudnie. Tylko nie wybierajcie się tam pod wieczór - może być groźnie!

2016-06-03

Ed Bochnak Apatani

INDIE / Arunachal Pradesh / Dolina Ziro / Kobieta z plemienia Apatani.
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1035

Ed Bochnak Relacja z pobytu wśród plemion Apatani z doliny Ziro.

HISZPANIA / -Santiago de Compostella / Galicja / Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 868

Agata83 Jedyna w swoim rodzaju powieść drogi, osobisty pamiętnik pielgrzyma, a zarazem praktyczny poradnik dla chcących zmierzyć się z Drogą miecza do Santiago de Compostella.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

GlobAdmin Jeśli sporo czasu spędzacie w Internecie śledząc promocyjne ceny biletów lotniczych i uwielbiacie odwiedzać nowe miejsca na świecie, to koniecznie sprawdźcie wyszukiwarkę lotów jetLookup.com z opcją Multi City!

INDIE / Gujarat / Vadodara / Z dzieckiem na lotnisku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 633

Agnieszka Trolese Oto 10 przykazań latającej mamy :-) Koniecznie przeczytajcie, jeśli macie obawy czy rodzicielstwo wyklucza podróżowanie!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ETIOPIA / PÓŁNOC - POŁUDNIE / DOLINA OMO. LALIBELLA / TRASA PRZEJAZDU PO ETIOPII
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 574

mariusback Artykuł opisuje wyprawę po Etiopii na przełomie stycznia i lutego 2016 roku. Wyprawa obejmowała zwiedzanie zarówno południa jak i północy kraju, który jako jedyny w Afryce oparł się kolonizacji. W sumie przemierzyliśmy 4 500 km przez doliny, koryta rzek, jeziora oraz góry.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

HISZPANIA / Fuerteventura/Wyspy Kanaryjskie / Półwysep Jandia/Cofete / Willa Wintera z widokiem na plażę
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1991

Antoni Otoczona wysokim murem Willa Wintera została zbudowana w miejscu, gdzie niezauważone podejście do niej, jest niemożliwe. Nasuwa się pytanie - kto i dlaczego zdecydował się na budowę domu z wieżą obserwacyjną, którego grube ściany bardziej przypominają bunkier niż budynek mieszkalny, gdzie znajduje się olbrzymia kuchnia, która z powodzeniem wyżywiłaby kompanię wojska? Kim tak naprawdę był i czym zajmował się pochodzący z niemieckiego Szwarcwaldu inż. Gustaw Winter? Dlaczego mieszkańcy Cofete, pytani o to, milczą.

droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

PORTUGALIA / Porto e Norte / Braga / Braga Romana
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 314

Turismo de Portugal Braga, jedno z najstarszych miast w Portugalii, co roku świętuje swoje rzymskie pochodzenie podczas festiwalu Braga Romana. Można wówczas odwiedzić obóz legionistów, zobaczyć walki gladiatorów czy poznać codzienne życie ówczesnych mieszkańców.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HISZPANIA / Fuerteventura/Wyspy Kanaryjskie / Półwysep Jandia / Plaża w Moro Jable
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 878

Antoni Fuerteventura, najstarsza i najsłabiej zaludniona wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich, posiada ponad 150 km niesamowitych plaż, księżycowy krajobraz wulkaniczny, błękitny ocean, silny wiatr i bardzo dużo wolnej przestrzeni. Jest miejscem odkrywania nietypowych krajobrazów i poznawania surowego oblicza natury, chronionej w rezerwacie biosfery UNESCO.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

INDONEZJA / -Banyuwangi / Ijen / ze szczytu
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 962

alchemia_momentu Jeśli planujcie podróż do Azji, a na widok wulkanów szybciej bije Wam serce, to koniecznie pomyślcie o zahaczeniu o Ijen.

inf.praktczne, zdjęcia

UKRAINA / Obwód czerniowiecki / Boyany / Step
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1424

Zonolux Sprawozdanie z motocyklowej podróży przez południowo-zachodnią i centralną Ukrainę oraz Mołdawię latem 2015 r. Tekst zawiera wrażenia z kraju częsciowo ogarniętego wojną i politycznym niepokojem, a także praktyczne porady dotyczące podróży po Ukrainie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NEPAL / Dolina Kathmandu / Bhaktapur / stupa wśrod uliczek
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 798

akras Polecamy video z wizyty Nitkaski i Akras w Nepalu (sierpień 2015).

inf.praktczne, zdjęcia

NIEMCY / Saksonia / Drezno / Drezno
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 480

Przystanek - Margo Drezno położone nad rzeką Łabą jest stolicą kraju związkowego Saksonii i niewątpliwym centrum kulturalnym tej części Niemiec. To średniej wielkości miasto urzeka turystów wieloma zabytkami, muzeami, licznymi terenami zielonymi i nowoczesnymi dziełami architektonicznymi.

ETIOPIA / Prowincja Hareri / Harar Stare Miasto / Chłopcy w sierocińcu prowadzonym przez księży Kapucynów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4166

stecan W południowej Etiopii, plemiona muszą przestrzegać okrutnych tradycji. Jednym z nich jest przesąd , że wieś musi zabić każde dziecko zwane jako "Mingi" lub które jest przeklęte. W tradycyjnym systemie wierzeń oznacza to, że dziecko jest nieczyste, pełne grzechu ...

2016-04-30

nitkaska NEPAL 2015

NEPAL / Dolina Kathmandu / Bhaktapur /
liczba komentarzy: 13

liczba odsłon: 1102

nitkaska Są takie miejsca, dla których łamiemy zasadę "nigdy nie wracam w to samo miejsce" ;-) Poczytajcie więc w jakim kraju zakochała się Nitkaska.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ETIOPIA / Dolina Omo / Dolina Omo / A mnie nikt nie karmi :(
liczba komentarzy: 13

liczba odsłon: 1546

nitkaska Przeczytajcie i upewnijcie sie po raz kolejny, że warto spełniać marzenia :-)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PORTUGALIA / Alentejo/ Algarve / Rota Vicentina / Rota Vicentina - Fishermen’s Trail (Trilho dos Pescadores)
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 956

Turismo de Portugal Rota Vicentina, sieć pieszych szklaków turystycznych wytyczonych w zachodniej i południowej części Portugalii, otrzymała europejski certyfikat „Leading Quality Trails – Best of Europe” przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Turystyki Wędrownej. Portugalska Rota Vicentina jest pierwszym nagrodzonym szlakiem w Europie Zachodniej.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

OMAN / Muhafazat Maskat / Mutrah Corniche / Souk
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1154

loo Kupisz tu pod jednym dachem złoto, kadzidło i mirrę. Poznaj prawdziwy, arabski targ.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Nagaland / Mon / Wojownik Yao
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1655

Ed Bochnak Zapraszam do przeczytania relacji z wyprawy do wiosek wojownicków z Naga, ostatnich łowców głów, żyjących w pn-wsch. Indiach.

BOTSWANA / Okavango Delta / Savute / Świt w Savute
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 921

Servus Delta Okavango to jeden z ostatnich rezerwuarów prawdziwie dzikiej przyrody w Afryce. Sprzyja temu niska gęstość zaludnienia oraz bardzo wysokie koszty pobytu w lokalnych lodgach. Obserwacja zwierząt jest więc tutaj spektakularna i pozostawia wiele wrażeń na całe życie. Zapraszam do lektury (opublikowane po raz pierwszy na: www.januszgalka.com

FRANCJA / Ile-de-France / Ogród Luksemburski / Paryż - Ogród Luksemburski
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 459

Przystanek - Margo Ogród Luksemburski jest chyba jednym z najpiękniejszych terenów zielonych Paryża.

2016-04-05

loo Skała Afrodyty

CYPR / Dystrykt Pafos / - / Skała Afrodyty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 695

loo Szlak Afrodyty, plaża Afrodyty, drink i woda mineralna Afrodyta, biuro podróży Afrodyta. Jesteśmy na wyspie Afrodyty. Musisz więc koniecznie zobaczyć legendarną Skałę Afrodyty.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Jolenka Co warto zobaczyć w Sajgonie; Muzeum Wojny, Pałac Prezydencki/Zjednoczenia, Katedra Notre Dame; Ceny i godziny przerw obiadowych w muzeach; Wojna Wietnamska z innej perspektywy; Gdzie zjeść i napić się w Dystrykcie 1; Ceny wycieczek do Mekongu i tuneli;

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

WIETNAM / Sajgon / Sajgon / Uliczne jedzonko
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 758

Jolenka Jak dotrzeć z Krakowa do Sajgonu; jak dojechać z lotniska w Sajgonie do Dystryktu 1; gdzie się zatrzymać w Sajgodnie; co warto zobaczyć w Sajgonie; ceny w Sajgonie

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / - / Utah / Cottonwood Canyon Road - Grosvenor Arch 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 606

Menhir Relacja z podróży terenówką po bezdrożach (i nie tylko) Dzikiego Zachodu, w miejscach, do których nie docierają turyści: w tej części marzenie wielu podróżników - GRAND STAIRCASE ESCALANTE.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CYPR / Troodos Mountains / Kakopetria / Agios Nikolaos tis Stegis
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1946

loo Góry Troodos to nie tylko wspaniałe widoki i najsłodsze winogrona, jakie kiedykolwiek jadłem. To również 10 wpisanych na listę UNESCO kościółków z pięknymi malowidłami w swoich wnętrzach.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

CHILE / Punta Arenas / Cieśnina Magellana / Zodiakiem przez cieśninę Magellana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 498

Servus Park morski Francisco Coloane to jedno z tych oddalonych od cywilizacji miejsc, gdzie wieloryby wciąż są dzikie i ... ufne. Część z nich kręci się w tych wodach nawet w okresie godowym. Niektóre płyną aż po Wyspy Galapagos, po pokarm, młode i ... wolność.

akras Trzecia i ostatnia część naszej podróży do plemion w etiopskiej Dolinie Omo.

inf.praktczne, zdjęcia

akras Oto druga część opowieści o wyprawie do plemion w etiopskiej Dolinie Omo.

inf.praktczne, zdjęcia

WłOCHY / Toskania / Winnica Biondi Santi / DEGUSTACJA BRUNELLO
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 348

Agnieszka Trolese Do degustacji zasiadamy więc pełne entuzjazmu. Nie na co dzień zdarza się być w miejscu, gdzie historia tak wyraźnie przeplata się z teraźniejszością. Leżakują tu nawet stuletnie butelki, a właściciele zapewniają, że wciąż są one w wyśmienitej formie. Kręcimy kieliszkami, pociągamy nosem, mlaskamy jak na profesjonalnych degustatorów przystało. Nastaje długo wyczekiwana, najprzyjemniejsza z możliwych chwila ciszy i zadumy nad kieliszkiem.

akras Marzących o Etiopii przypadnie do gustu relacja z podróży do pierwotnych plemion, do Doliny Omo.

inf.praktczne, zdjęcia

MONGOLIA / wschodnia Mongolia / nad rzeką Kerulen / Spotkanie na stepie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 601

ArturG Jeżeli chcesz się przenieść kilkaset lat wstecz i zobaczyć życie nomadów, jeżeli choć trochę interesujesz się przyrodą, to Mongolia jest krajem stworzonym dla Ciebie. Ale jeżeli interesuje Ciebie oglądanie dziedzictwa kulturowego tylko w postaci zabytkowych budowli, to w Azji znajdziesz wiele ciekawszych państw.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

PORTUGALIA / Porto e Norte / Braga / Wielki Tydzień w Bradze – Procesja Pogrzebu Pana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 447

Turismo de Portugal Portugalia, oprócz rozmaitych możliwości spędzenia wolnego czasu, oferuje interesujące imprezy kulinarne, kulturalne i sportowe. Miłośnicy czekolady, owoców morza, fado, kwiatów czy wyścigów samochodowych znajdą tu coś dla siebie. Warte zobaczenia są także tradycyjne obchody Wielkiego Tygodnia w Bradze.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Morze Bałtyckie / Sopot Kalmar / Baltic Race
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 399

Baltic Race 2016 W majówkę rusza pierwsza edycja charytatywnego wyścigu z Polski do Szwecji BTL Baltic Race 2016. To jedyny wyścig, którego cały dochód zostanie przekazany na spełnienie marzeń dzieci z domów dziecka w Łbiskach i zorganizowanie dla nich obozów żeglarskich. Wyścig jest otwarty dla wszystkich!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

WĘGRY / Budapeszt / Széchenyi Lánchíd / Most Łańcuchowy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 421

FarbaEmulsyjna Krótka relacja wideo z ekspresowego zwiedzania Budapesztu.

zdjęcia, linki

ETIOPIA / Książka / Książka / Trzy filiżanki Etiopii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 572

akras Etiopia, dawna Abisynia, kraj znajdujący się w tzw. wschodnim Rogu Afryki. Kiedy powiedziałam rodzinie i znajomym, że tam właśnie jadę, podniósł się lament: „przecież tam chodzą z kałasznikami i strzelają”, „musisz pchać się w najgorsze miejsca na świecie?”, „porwą i zamordują”, echhh. A ja myślałam, że to jeden z najbezpieczniejszych krajów Afryki. Naiwność?

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Wyoming / Wyoming / dolina rzeki Snake
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 758

Borneo85 Jak to było z odkryciem złota, czy Szlak Kalifornijski nadal kusi oraz czy warto ulec gorączce złota? Przekonajcie się :-)

INDIE / Goa / Pociąg / najlepiej się sypia w indyjskim pociągu
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 996

alchemia_momentu Indie, przedziwne jest to miejsce. Z jednej strony szepty prastarych modlitw, mantry i kadzidła a z drugiej prosta, brudna codzienność. Tutaj więc o tym jak podróżować po tym niezwykłym kraju.

inf.praktczne, zdjęcia

ARGENTYNA / BUENOS AIRES / CAMINITO / TANGO SHOW
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 799

Servus 3 noce na Buenos Aires, Puerto Madryn, Wodospady Iguacu. Ile czasu potrzeba żeby pojechać do Argentyny? Przytomny powie tyle ile trwa lot tam i z powrotem. Z grubsza tyle trwała nasza podróż, no może chwilę dłużej. Było karkołomnie, momentami zabawanie – bez czasu na sen.

zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 942

Małgorzata z Meksyku Meksykański Półwysep Jukatan poza gorącym klimatem, starożytną historią Majów, oferuje wiele atrakcji stworzonych przez naturę. Niewątpliwie jednymi z najbardziej oryginalnych są cenote. Naturalne zbiorniki wodne z orzeźwiająca wodą, otwarte i zamknięte w jaskiniach, przepiękne.

WIELKA BRYTANIA / --- / --- / Ciekawe miejsca Europy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1175

GlobAdmin Okrzyki i gromkie brawa, piękna i słoneczna plaża, czy tajemnicze zielone zakątki? Nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć idealne miejsce na wakacyjny urlop. Przedstawiamy trzy różne propozycje miejsc w Europie, które warto rozparzyć podczas planowania letniego wypoczynku.

IRAN / Yazd / Yazd / wieczór
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1368

paramedic Zastanawiacie się jak wygląda słynna irańska gościnność? Przekonajcie się jak wygląda ona z punktu wodzenia autora relacji.

zdjęcia, linki

MAROKO / Fez / Fez / Fez
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 865

akam12 Maroko, wciąż przyciąga. Polecamy relację z krótkiego, ale ciekawego wyjazdu do Maroko. Pierwszy przystanek- Fez.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Gujarat / Vadodara / Indie, what else you can carry on your head?
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 650

Agnieszka Trolese Każdej kobiecie wolno czasami ponarzekać zwłaszcza, jeśli ma ku temu dobry powód. Mimo, iż jestem z natury pozytywnie nastawiona do wszelkich przeciwności losu, Indie codziennie wystawiają moją cierpliwość na próbę. Już po paru tygodniach całkowicie pogodziłam się z tym, że lwia część mieszkańców Bharuch wydaje się permanentnie lekko zaspana, a załatwienie czegokolwiek trwa trzy razy dłużej niż mogłoby trwać w rzeczywistości, nadal męczy mnie jednak parę kwestii z którymi moja europejska mentalność pogodzić się nie chce.

ROSJA / Rosja / w podróży / Kolej Transsyberyjska
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 720

aaandrzejp Relacja,opis podróży koleją Transsyberyjska na trasie Władywostok -Moskwa Opis pobytu w Moskwie Smoleńsku Katyniu

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Gujarat / Bharuch / INDIAN STREET
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 686

Agnieszka Trolese Jeśli zastanawiacie się czy możliwa jest rodzinna podróż do Indii z małym dzieckiem oraz gdzie jeść aby uniknąć kłopotów, to koniecznie przeczytajcie tę relację!

SENEGAL / prowincja Casamance / Cap Skirring / -
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1666

ArturG Senegal, Gambia i Gwinea Bissau to trzy państwa sąsiadujące ze sobą lecz o odmiennej historii. Pierwsze było kolonią francuską, drugie angielską, a trzecie portugalską.

inf.praktczne, zdjęcia

TADŻYKISTAN / Pamir / Pamir / Pamir
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 759

BylismyTam.pl Oto kolejny patronat Globtrotera! Tym razem ekipia BylismyTam.pl wyjeżdża do Pamiru (Tadżykistan) oraz planuje przejazd przez Tienszan (Kirgistan). Założeniem jest poznanie z bliska symbiozy ludzi i przyrody opisywanej przez polskiego podróżnika i badacza Bronisława Grąbczewskiego.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MAROKO / Atlas Wysoki / Przełęcz Tizi n Tichka / srebrna strzała w pełnej krasie fot. Remigiusz Latek
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 678

szpulatek Witajcie, zapraszamy do przeczytania relacji z naszego pierwszego wyjazdu do Maroko, który odbył się na początku grudnia 2015 roku. Po powrocie postanowiliśmy spisać nasze historię. Jest to opowieść o wspaniałym kraju i cudownych ludziach, którzy zarazili nas radością życia. Paulina i Remi

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

FRANCJA / Ile-de-France / Paryż / Paryż - Muzeum Historii Naturalnej
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 535

Przystanek - Margo Paryskie Muséum National d’Histoire Naturelle jest w moim przekonaniu wyjątkowe. To jedna z najstarszych tego typu placówek na świecie. Swoją działalność rozpoczęło pod koniec XVIII w.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / opolskie / Opole / Opole dla Nepalu 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 381

Przemysław Supernak SuperGlob \"Opole dla Nepalu\" to akcja pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu (kwiecień 2015) zainicjowana przez kilku opolskich podróżników działających w Opolskiej Grupie Podróżniczej.

POLSKA / opolskie / Opole / II Opolski Festiwal Podróżniczy 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 586

Przemysław Supernak SuperGlob II OFP to ok. 30 róznych wydarzeń dla miłośników podróży. Slajdowiska, wykłady, wystawy, warsztaty, koncerty, quiz podróżniczy i wiele niespodzianek. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/ofpopole

POLSKA / - / Ojców / Kapliczka na Wodzie
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 577

KubMag Moje pierwsze samotne wakacje. Może to nic spektakularnego, ale ma dla mnie ma to duże znaczenie, bo przełamałam barierę, która przez długi czas była nie do przejścia dla mnie – strach przed samotnym wyjazdem i może też będzie inspiracją, motywacją dla kogoś.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

HOLANDIA / Holandia Południowa / Wassenaar / Holandia - Park rozrywki Duinrell
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 371

Przystanek - Margo Park rozrywki Duinrell to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Uttar Pradesh / Delhi / Grobowiec Humanyuna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1445

igebski Indie w pigułce, czyli relacja z tygodniowego przejazdu na trasie Delhi - Jaipur- Agra - Delhi. Indyjskie kontrasty: pełne przepychu świątynie i slumsy, pałace i rynsztoki, limuzyny i riksze...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

MEKSYK / Pico de Orizabe / Pico de Orizabe / krater wulcanu Orizaba
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1527

Ed Bochnak Wielbicielom wulkanów polecamy relację z wyprawy na dach Meksyku, wulkan Pico de Orizaba o wysokości 5636 m. n.p.m.

SZWAJCARIA / --- / --- / Karnawał w Szwajcarii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1511

GlobAdmin Karnawał trwa. Dla bardziej wybrednych i tych nielubiących klasycznych imprez w lokalach, czy też „domówek” najlepszym rozwiązaniem jest kilkudniowy wyjazd. Wcale nie musi się to wiązać z daleką podróżą. Nie musimy wybierać się do Brazylii, aby przeżyć wyjątkowe karnawałowe chwile. Niesamowitych emocji równie dobrze może dostarczyć nam wypad do Bazylei, miasta położonego w północnej części Szwajcarii. Mało kto wie, że kraj ten słynie nie tylko z produkcji sera czy czekolady, ale również bardzo efektownych i widowiskowych pochodów oraz zabaw.

KOLUMBIA / Sierra Nevada del Cocuy / Sierra Nevada del Cocuy / Morenowe jeziora
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1079

Ed Bochnak Miłośnicy górskich wędrówek nie mogą przegapić relacji z wyprawy w góry del Cocuy!

KOLUMBIA / Taganga / Taganga / Kolumbia
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1414

Borneo85 Mało który kraj na świecie budzi tak sprzeczne emocje. Mało który też ustępuje jej urodzie i różnorodności. Niesłusznie i niesprawiedliwie oceniana jako pokryte dżunglą piekło, gdzie od lat toczy się krwawa wojna domowa, a turyści są porywani i mordowani. Prawdą jest, że kraj ten boryka się z wieloma problemami w tym z największym swoim przekleństwem – kokainą. Nie zmienia to jednak faktu, że Kolumbia to niezwykle ciekawe i różnorodne, a co za tym idzie, warte odwiedzenia miejsce.

ROSJA / Władywostok / Władywostok / Duma
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 856

aaandrzejp Władywostok- relacja z pobytu w miescie oraz praktyczne informacje

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Park narodowy Bryce Canyon / Kamienna armia
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 818

Awa To jeden z najbardziej widowiskowych parków narodowych na Zachodzie Ameryki. Zachwyca nie tylko kształtem skał, ale także różnorodnością kolorów. Całość - nie spiesząc się - można obejść w 4 godziny*.

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Maspalomas / 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 739

pabur Opis podróży przedstawia krótki wyjazd na Gran Canarię w styczniu 2016 roku. Kilka przemyśleń, kilka porad i uwag. Zapraszam!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ROSJA / Kamczatka / Okolice Kluczewskiej Sopki / Kamczatka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 728

Siedlika Marzącym o Kamczatce polecamy relację z dwutygodniowego pobytu zorganizowanego na własną rękę.

inf.praktczne, zdjęcia

KOSTARYKA / półwysep Osa / park corcovado / Chmury burzowe nad Pacyfikiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1359

Ed Bochnak Wyprawa do parku Corcovado w Kostaryce to według National Geographic spotkanie z "najbardziej biologicznie intensywnym miejsce na Ziemi". Polecamy świetną relację!

2016-01-25

Ed Bochnak Corcovado

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 320

Ed Bochnak Wyprawa do Narodowego Parku Corcovado w Kostaryce.

SłOWENIA / --- / --- / Słowenia – narty, snowboard i zwiedzanie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 676

GlobAdmin Ze wszystkich miejsc popularnych wśród narciarzy, Alpy biją na głowę każdy kierunek. Piękne widoki, setki tras narciarskich o każdym poziomie zaawansowania i mnóstwo atrakcji. Ale czy Alpy to tylko Austria i włoskie Dolomity? Kto chce połączyć narciarstwo ze zwiedzaniem, powinien spróbować Słowenii i zobaczyć Alpy Julijskie!

INDIE / Maharaszta / Colaba / Mumbaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 684

alchemia_momentu Mumbaj- pierwsze skojarzenia: slumsy, wieżowce, kontrasty, bieda, zgiełk i hałas. A tym czasem powitało mnie miasto, w którym bez większego problemu mogłam się odnaleźć.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / Holandia Południowa / Scheveningen / Holandia - Scheveningen
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 381

Przystanek - Margo Nadmorski kurort Scheveningen

HOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / Delft
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 454

Przystanek - Margo Delf, według niektórych przewodników jest jednym z najpiękniejszych holenderskich miast, a swoją popularność zyskało dzięki ceramicznym wyrobom, produkowanym tu już od XVII wieku. To typowe dla Holandii miasto, z piękną starówką poprzecinaną licznymi szerokimi kanałami i starymi kamienicami.

2016-01-18

piotr2121 Taxi

TANZANIA / Dar Salam / Dar / Taxi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 500

piotr2121 Obecnie jestem w Tanzanii i wracam z Dar Salam.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NEPAL / Nepal / Nepal / Autobus z
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 726

akam12 Jest to dość późna relacja z mojego marcowego wyjazdu do Nepalu. Więcej zdjęć i relacji znajdziecie na stronie http://smacznepodroze.com . Zapraszam do czytania.

USA / Arizona / Vermilion Cliffs / House Rock Valley Road 1
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1114

Menhir Relacja z podróży terenówką po bezdrożach (i nie tylko) Dzikiego Zachodu, w miejscach, do których nie docierają turyści, w tej części: Vermilion Cliffs - House Rock Valley Road i Wire Pass, droga nr 89 od Old Paria poprzez Toadstool Hoodoos po Glen Canyon Dam i Antelope Canyon.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

festiwal 100droga Już za niecały miesiąc do królewskiego miasta Wschowa zjadą się miłośnicy podróży i podróżniczego świata. 11 lutego 2016 roku ruszy pierwszy dzień Festiwalu Podróżników „100droga” i potrwa do 14 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”.

PALAU / Koror / Palau / Wyprawa do Palau - relacje z podróży
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2305

Married to the Journey Ona - dziennikarka, biegaczka, fanka kultur i kuchni świata. On - informatyk, miłośnik gór i żeglowania. Poślubieni sobie nawzajem. Poślubieni podróżom. Na początek - Palau :-)

POLSKA / --- / --- / kubki Glacier Stainless GSI
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 819

GlobAdmin Poznajcie nowości od GSI: termiczny kubek oraz termos, które przyciągają wzrok swoimi kolorami i stylowym wzornictwem, a jednocześnie gwarantują trwałość i najwyższą jakość, która sprawdzi się w każdej podróży.

BOLIWIA / Potosi / Potosi / Potosi
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 526

Borneo85 Według legendy mosty prowadzące do miasta pokryte były najprawdziwszym srebrem. Okazałe rezydencje z bogato zdobionymi fasadami oraz barokowe kościoły i katedry nie ustępowały tym ze„starej Europy“ Bogactwo jakie płynęło stąd do Hiszpanii niemal zachwiało systemem ekonomicznym ówczesnego starego świata...

INDONEZJA / Jawa / Jawa / Jawa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1060

Borneo85 Miłośnicy wulkanów, tego artykułu nie możecie przegapić :-) Poczytajcie o Jawie i pora planować kolejną podróż.

NIEMCY / Nadrenia Palatynat / Dolina Mozeli / Mozela zamek Eltz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1250

areknow Oto kilka zdjęć mających zachęcić do odwiedzenia leżącej w Nadrenii Palatynacie Doliny Mozeli.

GWATEMALA / Peten / Tikal / Tikal
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1394

Borneo85 Cywilizacja Majów zawsze działała na wyobraźnię ludzi. Jeśli fascynuje Was ich życie i tajemnice związane z cywilizacją przeczytajcie relację z podróży do Tikal.

USA / Arizona, / Vermilion Cliffs / WHITE POCKET 9
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 816

Menhir Relacja z podróży terenówką po bezdrożach zachodnich stanów USA - w tej części to niezwykłe White Pocket na Vermilion Cliffs

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / Arizona, Vermilion Cliffs / White Pocket / Droga pod White Pocket
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 827

Menhir Relacja z podróży terenówką po wertepach (i nie tylko) Dzikiego Zachodu, w miejscach, do których nie docierają turyści: Vermilion Cliffs - White Pocket, Cottonwood Canyon Road, Grand Staircase Escalante (Hole-In-The-Rock), Burr Trail Road i Yant Flat.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

NIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Wittenburg / Alpincenter Hamburg-Wittenburg
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 863

Antoni W minionych latach w wielu krajach zbudowano całoroczne, naśnieżane kryte stoki narciarskie, które zapewniają możliwość uprawiania popularnych sportów zimowych przez okrągły rok. Najdłuższy na świecie stok narciarski znajduje się w niemieckim Zagłębiu Ruhry. Ponad 640 m długości trasę w Alpincenter Bottrop zbudowano na hałdzie dawnej kopalni węgla i otwarto w 2001 r. Amatorzy białego szaleństwa mają przez cały rok szansę na prawdziwy trening przed wyjazdem na narty. Takie warunki do uprawiania narciarstwa zapewnia Ośrodek Alpincenter Hamburg-Wittenburg znajdujący się w Wittenburgu, tuż przy A24 - autostradzie pomiędzy Hamburgiem a Berlinem, największy kryty park rozrywki i śniegu w Europie, z 330 metrowym stokiem narciarski, szóstym co do długości w Europie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Wodniak W czerwcu 2015 r. po raz drugi wybraliśmy się na kanu na wyspę Franklin Island na zatoce Georgian Bay w Ontario i biwakowaliśmy na tej przepięknej wyspie przez kilka dni. Wyspa stanowi własność Korony (tzn. należy do państwa) i nie wymagane są żadne opłaty. Dookoła otaczały nasz przepiękne formacje skalne, lasy, zatoki oraz bezkresne i nieprzewidywalne połacie wodne zatoki Georgian Bay.

zdjęcia, mapy

MYANMAR / Okolice Pyain / Sri Ksetra / Pagoda Bawbawgyi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 597

emerytkawpodrozy Sri Ksetra to jedno trzech państw-miast starożytnego królestwa Pyu. Królestwa, które istniało w dorzeczu rzeki Irawadi. Tam, gdzie dzisiaj leży Mjanma.

astarowicz Opowieść o krótkim pobycie na Białorusi z poradami praktycznymi i anegdotkami jak również z opisem zwiedzonych miejsc.

inf.praktczne, zdjęcia

TYBET / TYBET / Kolej transtybetańska / TYBET
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1175

Borneo85 Nikt nie wątpi, że życie na dachu świata nie należy do łatwych ... Jednak na przekór wszystkim przeciwnością Tybetańczycy zasiedlili olbrzymie połacie tego najwyżej na świecie położonego kraju.

KOLUMBIA / Okolice Bogoty / Guatavita / Jezioro Guatavita
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1341

emerytkawpodrozy Złoto – przedmiot pożądania kobiet i mężczyzn, symbol zamożności i statusu społecznego. I chciwości też. Zapraszam na wędrówkę do miejsca gdzie się wszystko zaczęło.

INDIE / Bengal / Kalkuta / Targ kwiatowy
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1186

alchemia_momentu Tej wyprawy nie sposób przegapić! "Samotnie przez Azję" czyli jedna kobieta, jeden plecak i sześć miesięcy wędrówki prze pięć państw Azji :-)

CZARNOGÓRA / Durmitor / Durmitor / Durmitor
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 924

pirlow Trochę wrażeń, doświadczeń i subiektywnych spotrzeżeń na temat Czarnogóry. Jak dojechaliśmy i jak wróciliśmy, co nam się podobało a co nie.

droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 753

GlobAdmin Jeśli zastanawiacie się, jak to możliwe, że mimo wysokich podatków w Norwegii, problemów z alkoholem w Finlandii i raczej chłodnych relacji z sąsiadami w Szwecji, w państwach północy mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie, to sięgnijcie po tę książkę.

HOLANDIA / Holandia Południowa / Kinderdijk / Wiatraki w Kinderdijk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 463

Przystanek - Margo Symbol, który od razu kojarzy się z Holandią to oczywiście wiatraki. Te urocze budowle usiane po całym kraju pełniły bardzo odpowiedzialną funkcję i tylko od ich skuteczności zależał byt lokalnych społeczności.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / Holandia Południowa / Keukenhof / Ogród Keukenhof
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 448

Przystanek - Margo Ogród Keukenhof to atrakcja umieszczana na każdej praktycznie liście TOP 10 HOLANDII. Ten kwiatowy raj poświęcony roślinom cebulowym, a w szczególności tulipanom otwarty jest zaledwie przez dwa miesiące w roku.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Żywiecczyzna / Matyska - Beskidzka Droga Krzyżowa / Upadek
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 959

Menhir Zaproszenie do zobaczenia intrygującej, oryginalnej i budzącej kontrowersje Beskidzkiej Drogi Krzyżowej na matysce

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHINY / Pekin / Pekin / Zabytki
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 793

aaandrzejp Opis naszego pobytu w Pekinie .Praktyczne rady

LAOS / Xieng Khouang / Równina Dzbanów / Równina Dzbanów-1
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 1267

emerytkawpodrozy Jeśli lubicie zagadki typu posągi Moai na Wyspie Wielkanocnej to poczytajcie o kamiennych dzbanach na płaskowyżu Xieng Khouang w Laosie :-)

POLSKA / --- / --- / .Pracownia Podróży 7.12.2015
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 493

GlobAdmin Finlandia zimą. Tam życie upraszcza się do podstawowych prawd, do zapewnienia fundamentalnych potrzeb. O tym, że można, że warto tam dotrzeć przekonacie się podczas Spotkania Pracowni Podróży.

ISLANDIA / Islandia / Islandia / Islandia- w poszukiwaniu zorzy polarnej
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1235

JoinTheTrip Lapończycy wierzą, że obserwować ją należy w ciszy, z szacunkiem, dla Finów była światłem wystrzelonym z lisich ogonów, w Rosji natomiast to ognisty smok, który uwodzi kobiety ... Koniecznie poznajcie bliżej to wspaniałe zjawisko!

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 631

GlobAdmin Mówi się, że Indie można albo pokochać, albo nie chcieć nigdy więcej do nich wracać ... Przekonajcie się jak odebrała je Joanna Grzymkowska- Podolak, dziennikarka i autorka książek.

NORWEGIA / --- / --- / Geiranger
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1313

GlobAdmin Chociaż Norwegia wielkością jest zbliżona do Polski, to zamieszkuje ją jedynie 4,8 miliona ludzi, a 2/3 obszaru kraju stanowią tereny górskie. Matka Natura stworzyła Norwegom ciężkie warunki do życia, jednak piękno przyrody rekompensuje wszelkie niedogodności :-)

POLSKA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 9
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 905

GlobAdmin Trudno o bardziej niegościnne miejsce do wędrówki niż pustynne góry. W dodatku – pustynne góry Iranu, kraju, który w Europie nie ma dobrej opinii. Gy zdradziłem znajomym, że chcę tam pojechać, rekcje były dwojakie. Ci, którzy w Iranie byli lub o nim czytali, mówili „zazdroszczę!”. Wielu innych pukało się w czoło pytając, czy nie boję się stracić życie. Niestety, Iran to kraj, o którym my, Polacy, wciąż myślimy poprzez stereotypy.

PantarTeam Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

IRAN / --- / --- / Iran- wszystko zaczyna się od herbaty
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1012

GlobAdmin Iran już zawsze będzie mi się kojarzył z zapachem świeżo zaparzonej herbaty i z rozpływającą się w ustach słodyczą cukru o kokosowym smaku oraz niezwykłą gościnnością mieszkańców. Po wizycie w Iranie nic już nigdy nie będzie takie samo.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 550

GlobAdmin Jeśli interesuje Was ziemia Wikingów, kraj bezpiecznych samochodów, tanich mebli i mrocznych dobrych kryminałów, to koniecznie sięgnijcie po książkę Maciej Zborowskiego.

PANAMA / Chiriqui / David / Wulkan Barú
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1074

emerytkawpodrozy Ktoś kiedyś powiedział, że Panama zasługuje na wizytę dłuższą niż tygodniową, ale lektura przewodników po krajach Ameryki Środkowej skłoniła naszego autora do odwiedzenia krajów sąsiednich. Poczytajcie o wrażeniach!

KAMBODżA / Angkor / Angkor / Banany i cytrusy
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 1284

artuś Polecamy książkę Artura Maleka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji". Jak pisze sam autor, a jednocześnie jeden z Globtroterów, jest pozytywna i radosna, bo takie powinno być podróżowanie :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

GlobAdmin Zastanawiacie się w jaki sposób podróżować, aby poznać prawdziwą Afrykę? Dominik Skurzak, fotograf i reporter wychowany w tamtej kulturze, ma dla Was kilka cennych wskazówek.

POLSKA / --- / --- / Nikon- akcja promocyjna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 543

GlobAdmin Ruszyła ogólnopolska promocja Nikon Polska skierowana m.in. do miłośników podróży i sympatyków sprzętu obserwacyjnego. Akcja trwa do końca grudnia i obejmuje promocyjne lornetki znajdujące się w ofercie firmy oraz specjalne spotkania szkoleniowo-promocyjne.

CHORWACJA / --- / --- / Novasol- domy wakacyjne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 499

GlobAdmin Ryby z własnego połowu, sałatka grecka z kupionych na targu warzyw, sera i lokalnych oliwek, pyszne wino pite na tarasie domu, a wokół cisza i przestrzeń… Ukochany pies odpoczywa u naszych stóp po wyczerpującym spacerze brzegiem morza. Wygoda i możliwość decydowania za siebie powodują, że Polacy najczęściej wybierają wakacje na własną rękę.

GlobAdmin Wspaniała opowieść o górach i silnej kobiecie, która spełnia swoje marzenia i plany. Bardzo inspirująca lektura nie tylko dla tych, którzy kochają górskie wędrówki!

SYRIA / Środkowa Syria / Damaszek / Meczet Umajjadów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1167

ArturG Obecna sytuacja w Syrii nie sprzyja podróżom w te rejony, poczytajcie jednak jak zapamiętał ją jeden z globtroterów kilkanaście lat temu ...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

SłOWACJA / Poprad / Tatrzańska Łomnica / Tatrzańska Łomnica, widok na pasmo Łomnicy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1330

Antoni Józef Nyka, autor przewodników po Tatrach, chociaż był miłośnikiem polskich gór, pisał: \"Słowackie Tatry Wysokie są znacznie rozleglejsze i pod wieloma względami atrakcyjniejsze. Tu wznoszą się wszystkie najwyższe wierzchołki, tu skupiają się najdziksze i najodludniejsze doliny, tu wreszcie bytuje większość wysokogórskiej zwierzyny\".

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Wywiad z Aleksandrem Dobą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 872

GlobAdmin Spora porcja optymizmu, rady jak zrealizować swoje marzenia, podpowiedzi jak ważne jest planowanie czyli wywiad ze słynnym Aleksandrem Dobą. Lektura obowiązkowa na początek weekendu!

POLSKA / ---- / --- / GSI Outdoor Glacier Stainless Miniamalist
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 551

GlobAdmin Nawet jeśli nie macie w planach dorównania kanadyjskim i francuskim traperom przemierzającym Kolumbię Brytyjską, zwróćcie uwagę na naczynia i akcesoria do gotowania GSI Outdoor. Doskonałe podczas wędrówek, nie tylko po górach!

POLSKA / --- / --- / Cyklon
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 571

GlobAdmin Polecamy książkę, która jest efektem ośmiu podróży do jednego z najbardziej odizolowanych państw na świecie. Autor przybywa do pogrążonego w ciemności kraju tuż po szafranowej rewolucji i cyklonie Nargis. Opuszcza kraj, gdy rodzi się demokracja.Niesamowite studium ludzkiej psychiki!

AUSTRALIA / NSW / Sydney / Vivid Sydney
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1072

Smoki i Kangury Jeśli na waszej trasie podróży pojawi się Australia, a pewnie się pojawi - będziecie musieli pomyśleć o wizie. Oczywiście, jeśli planujecie wyłącznie podróże i krótkoterminowy pobyt najlepsza (i bezpłatna) będzie wiza turystyczna, ale jeśli chcielibyście zatrzymać się na chwilę – i na przykład podreperować budżet przed dalszą podróżą, przyda wam się wiza z pozwoleniem na pracę. Tutaj macie do wyboru dwie opcje: Work and Holiday oraz Wizę studencką. Poniżej kilka podstawowych informacji na temat wiz

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1152

GlobAdmin Jeśli lubicie spojrzeć na podróże przez pryzmat psychologii międzykulturowej i antropologii, to nie możecie przegapić tej książki! Koniecznie sięgnijcie po oryginalny tryptyk o Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

POLSKA / Biebrzański Park Narodowy / Bagno Ławki / Pomiar kosy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 700

Antoni Impreza organizowana przez Biebrzański Park Narodowy i Gminę Trzcianne, promuje czynną ochronę bagien i rolnictwo przyjazne przyrodzie. Mistrzostwa służą podtrzymaniu tradycji koszenia łąk i popularyzowaniu tej formy ochrony czynnej. Zawodnicy i organizatorzy przywracają atmosferę zabawy i swoistego współzawodnictwa pomiędzy kosiarzami, jaka niegdyś towarzyszyła bagiennym sianokosom, wzbogacając ją o elementy edukacji ekologicznej.

POLSKA / --- / --- / AKU Bellamont
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 772

GlobAdmin Miłośnikom górskich wędrówek i spacerów w bardziej wymagającym terenie polecamy hybrydę buta wyprawowego i miejskiego- Bellamont. Modele przetestowane przez zespół Globtrotera :-) Aż chce się wędrować i wyżej, i dalej!

2015-09-29

lena23 Smak Bali

INDONEZJA / - / Bali / okolice Ubud
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 991

lena23 Relacja zawiera opis trzech miejsc na Bali: zach. Bali - okolice Pekutatan, Ubud oraz pd. część wyspy: Kuta, Legian, Jimbaran.

inf.praktczne, zdjęcia

akras Jeśli wybieracie sie do Chin, to wpiszcie na listę must see miasto Dali, Kamienny Las oraz tarasy ryżowe oraz Kunming, stolicę Yunnanu. Warto :-)

inf.praktczne, zdjęcia

TADŻYKISTAN / Górski Badachszan / Pamir / Pamirskie dzieci
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 840

igebski Polecamy relację z podróży od Iskandarkul do Osz. Sporo praktycznych informacji, które mogą okazać się pomocne podczas planowania Waszych wypraw.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

2015-09-25