Forum dyskusyjne

czy warto robić rezerwację pociagi noclegi w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 18:19 | 10.08.2008

Witam
Wybieram się na trzy tygodnie (20.10-10.11.2008) do Indi.
Chcąc nie chcąc (wielki kraj i apetyt na jego poznanie, krótki urlop), muszę zaplanować dosyć szczegółowo plan podróży. Czy warto wcześniej zarezerwować sobie chociaż niektóre hotele lub przejazdy (samolot, pociąg)?
Czy w ten sposób zaoszczędzę trochę czasu, oszczędzę sobie walki z naciągaczami? Czy jednak darować sobie jakiekolwiek planowanie czegokolwiek w Indiach? Proszę o radę.

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 19:01 | 10.08.2008

witaj
przyznaję, że na miejscu czasem bywają problemy z dostaniem biletu kolejowego i trzeba być cierpliwym, a i czasem przygotowanym na duży stres.
co do biletów lotniczych to zdecydowanie lepiej przed wyjazdem się rozejrzeć i coś tam sobie zarezerwować, a nawet kupić, bo Hindusi to mistrzowie biurokracji i czasem kupienie biletu na miejscu wiąże się z bieganiem po lotniskach lub przepłacaniem w agencjach turystycznych.
co do hoteli to na miejscu jest taki wybór, że nie ma sensu żadna jakakolwiek ich rezerwacja
pozdrawiam

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 20:26 | 10.08.2008

Dzięki za odpowiedź. Kontunuując, nasuwają się kolejne pytania:
1. kiedy w takim razie rezerwować bilety na pociąg (już? na miesiąc przed?)
2. naczytałam sie sporo o listach pasażerów wywieszanych na dworacach i całym galimatisie związanym z podróżowanie koleją :-) W jaki sposób i kiedy ,potwierdzić taką rezerwację zrobioną via internet z Polski? Myslę że to nie może być takie piekne-ładne, że podejdę sobie do okienka i powiem, że ja mam taka rezerwację sprzed miesiąca i już? :-)

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 09:21 | 11.08.2008

witaj
jeśli chodzi o pociąg to nie wiem nawet czy jest możliwość zrobienia rezerwacji przez internet, a już napewno nie w polsce.
rzeczywiście galimatias jest, pociągi często odchodzą z innych peronów niż podano wcześniej, więc warto śledzić to na miejscu na dworcu przed odjazdem.
jeśli chodzi o kasy to warto po negatywnej odpowiedzi podejść do kolejnej i kolejnej, bo oni sami często nie wiedzą co się dzieje i na jaki pociąg mają bilety.
warto też pytać u tzw. konduktorów, którzy mają swoją pulę biletów.
możliwości jest wiele, ale chaos ogromny.
grunt to się nie załamywać...
pozdrawiam
Marcin

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 15:26 | 11.08.2008

Zawsze w celu poszukiwania biletów można wparować do biura szefa wszystkich szefów na dworcu.Robiłem tak kilka razy i zawsze spotkałem się z bardzo uprzejmą reakcją i pomocą, np.skierowaniem do odpowiedniego człowieka/konduktora mającego jakąś pule biletów.

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 19:30 | 11.08.2008

No dobrze, nastawiam się na te wszystkie okołokasowe atrakcje. Postaram się być cierpliwa i nie będę się zrażać:-)
Ale czy NIKT za was nie próbował sobie tego jakoś ułatwić? załóżmy że jestem na dworcu w Waranasi: warto/mogę kupić bilet na "za tydzień" z innej miejscowości do innej? Ma to sens? czy tylko przez biura /agencję? czy w ogóle JAKOŚ?...

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:12 | 11.08.2008

Możesz kupić oczywiście i o ole wiesz dokładnie jaki masz plan wyjazdu to kupowanie wcześniej jest jak najbardziej dobrym pomysłem na niektórych trasach.I to kupowanie w kasie,nie przez biura(choć i tak można,hindusi są niebywale biegli w załatwianiu takich spraw,kładę to na karb kolonialnej przeszłości).
PROCEDURA KUPNA BILETU W INDIACH:BIERZESZ Z OKIENKA FORMULARZ GDZIE WPISUJESZ NR POCIĄGU,DATĘ,NAZWISKA PODRÓŻNYCH,NR PASZPORTU I KLASĘ JAKĄ CHCESZ PODRÓŻOWAĆ,W OKIENKU DAJESZ KASĘ NA BILET I TEN ŚWISTEK I JUŻ.

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 21:35 | 11.08.2008

Prościzna:-) Myślę że w takim razie część podróży zaplanuję sobie na sztywno właśnie w ten sposób. Wolałabym kazdego dnia "iść na żywioł", ale wiadomo - czas.. Dzięki.

Ferox dołączył
07.07.2008

Ferox 22:36 | 20.08.2008

hmm z tego co juz slyszalas powyzej pociagi lubia sie spozniac, wiec jesli nie dojedziesz na czas bilet przepada i pozostaje normalna procedura...czy warto nie wiem...

Wiesiek dołączył
28.08.2001

Wiesiek 22:46 | 20.08.2008

...no tak, w takim kraju jak Indie ciężko coś planować :)

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:15 | 08.09.2008

Jeśli masz 3 tygodnie to błagam nie marnuj go na stanie w nie raz kilkugodzinnych kolejkach, gdzie zostaniesz tysiąckrotnie wyminięty, wykolegowany na koniec, zadeptany a wszystko ze szczerym uśmiechem- no chyba że w ramach lekcji tubylczego folkloru! W każdym hotelu możesz dać chłopcu hotelowemu lub komukolwiek kasę i napiwek i dla nich będzie to duży zysk a dla ciebie pewność, że bilet ten dostaniesz. Dobrym rozwiązaniem jest postawić swoja kobiete w kolejce dla kobiet-jeśli takowe istnieją. Co do miejsc w hotelach to w trakcie 5 miesięcy podróży mej ani razu nie miałam z nimi problemu-nigdy nie brakowało nawet tych najtańszych. Jedyny problem, że czasem długo trwa dotarcie do tego wybranego;)

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:18 | 08.09.2008

I jeszcze jedno- jak Ci powiedzą, że nie ma miejsc to poproś o coś co zwie się "tourist quota" -trzymane do ostatniej chwili dla turystów, po okazaniu paszportu , lub o "tatkal"- to bilet na całą trasę pociągu- płacisz więcej ale czasem to nieuniknione.

Lawendaa dołączył
27.07.2008

Lawendaa 14:30 | 09.09.2008

bilety pociagowe(tak jak autobusowe czy jeepy) mozesz zarezerwowac w jednym z bardzo wielu biur turystycznych, ktore sa w kazdej miejscowosci. poriberaja prowizje ok50 rupii od biletu(ok2,5 zl) ale nie musisz jezdzic na stacje ani stac w kolejkach czesto daja Ci wydruk, ktory jest Twoim biletem. Poki co nigdy nie rezerwowalam z wiekszym wyprzedzeniem niz 1,gora 2 dni- a przejechalam juz calkem spory kawalek Indii- pozatym czasem lepiej jest podrozowac autobusami. Nigdy nie wiesz jak Ci sie plan ulozy- tutaj wszystko sie zmienia, bo nigdy nie przewidzisz gdzie Ci sie spodoba, a gdzie nie.
Podobnie z hotelami- nie radze rezerwowac- zawsze lepiej zobaczyc je samemu. Jesli masz Lonely Planet( baardzo polecam) to po prostu mowisz rikszarzowi gdzie chcesz jechac i jesli jestes stanowcza nie wezmie Cie nigdzie indziej tylko tam- wiec sama sobie ogladniesz hotel i potargujesz sie o cene. Zawsze tylko zaznaczaj, ze ma to byc hotel na danej ulicy, bo czasem sie zdaza, ze powstaja hotele o takiej samej nazwie jak te z Lonely Planet i maja umowe z rikszarzami zeby do nich wozic turystow)- zdarzylo nam sie dwa razy- w Varanassi- (yogi lodge) i Jaipurze.
Aha! I nie ufaj nikomu kto podchodzi do Ciebie na stacji i probuje przekonac, ze hotel, ktory wybralas jest brudny, ma robaki, smierdzi, jest obok wysypiska smieci, splonal.. i nie ufaj nikomu kto proponuje Ci inny hotel- zekomo pelen innych mlodych podroznikow- zazwyczaj sa to puste hotele, gdzie nikogo nie ma i naganiajac ludzi ze stacji probuja zlowic kogokolwiek :)) Z reszta sama sie przekonasz- to sa smaki Indii;) W kazdym razie bardzo odradzam jakiekolwiek rezerwowanie wczesniej- chyba , ze jedziesz w szczycie sezonu- wtedy w Lonely Planet sa zaznaczone te hotele, ktore lubia byc zawsze pelne a sa bardzo fajne i warto zadzwonic wczesniej jesli Ci na nich zalezy- ale tez najlepiej dzwonic z Indii( telefony sa na kazdym kraoku i tanie) i rezerwowac z paro dniowym wyprzedzeniem, bo w przeciwnym wypadku lubia sobie pozapiminac, ze ktos cokolwiek rezerwowal( co zdaza sie nawet jak rezrwujesz dzien wczesniej- roznie jest :)).
A poza wszystkim w indiach jest pelno hoteli- nie spodziewalam sie, ze bedzie ich az tyle- znajdziesz cos zawsze :)
pozdrawiam i udanej podrozy!

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 18:27 | 09.09.2008

Dzięki za przesympatyczne posty. Wasze informacje są BEZCENNE:) O to mi tak naprawdę chodziło - jechac na żywioł i decydowac na miejscu, co gdzie kiedy i za ile:)) ale bałam się, że zmarnuję połowę czasu (a mam go tak malutko!) na czekanie/poszukiwanie/miotanie się.
Mam kolejne pytania - w sumie nadają się na kolejny watek, mam nadzieję, ze was nie zgubię moi BEZCENNI INFORMATORZY:) zaglądnijcie jeszcze... pomóżcie! :))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl