Forum dyskusyjne

TELEOFN KOMÓRKOWY W CHINACH

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

krzysiak84 dołączył
28.01.2007

krzysiak84 19:18 | 11.08.2008

Witam Serdecznie
Nie zamierzam nadmiernie korzystac z telefonu w Chinach jednak z pewnoscie bedzie kilka sytuacji w ktorych okaza sie to nieuniknione, badz niezwykle pomocne (polaczenie z polskiej karty (simplus) to koszt 8zl/min) Jesli ktos z Panstwa orientuje sie w cenach chinskich operatorow komorkowych i moze cos podpowiedziec (np. jakiego wybrac operatora) bede niezwykle wdziewczny. Mam nadzieje ze nie ma problemu z uzywaniem polskich telefonow ze zdjetym simlokiem? Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam

gnome dołączył
28.06.2008

gnome 09:03 | 14.08.2008

Ja mam telefon w Orange (6pln za minute do polski, 4 za minute odebraną z polski, 1,5 pln za smsa). Od Pekinu po Yangshuo, czyli cała praktycznie wschodnia ściana Chin, nie miałem problemów najmniejszych z zasięgiem. Znajoma kupiła kartę z telefonem w chińskiej sieci, dużo w porównaniu z nami zaoszczędziła przy dzwonieniu do hosteli w poszukiwaniu noclegu :]

krzysiak84 dołączył
28.01.2007

krzysiak84 16:34 | 14.08.2008

chcialbym sie zapytac czy operator karty kupionej w chianch zostal wybrany przypadkowo czy na podstawie analizy cennikow? jesli tak to jaka byla jego nazwa? jaki bym mniej wiecej koszt 1 min rozmowy i smsa w kraju) jak i za granice?

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 09:16 | 09.10.2008

Jak zauważylismy telefon w Orange dziala bez problemu, natomiast w Plusie nie dziala.

Liv dołączył
21.11.2008

Liv 11:38 | 21.11.2008

Temat trochę czasu już tu wisi, ale może komuś jeszcze przyda się info: mam telefon w Plusie, nie było problemów z korzystaniem z niego (oczywiście włączony roaming). Najtańsze (w Plusie) były połączenia przez China Mobile.

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 21:22 | 21.11.2008

Proponuje zakupic karte operatora China Mobile i poprosic o karte z mozliwoscia otrzymywania i wysylania smsow z/do krajow innych krajow niz Chiny. Choc mysle, ze sprzedawca beda wpadna na to sami. Koszt takiej karty to ok 120-130 yuanow. W cenie jest juz ok 50 yuanow czy wiecej ( sama juz teraz nie pamietam) do wykorzystania. Nastepne ladowanie jest za min. 50 yuanow. Tylko trzeba uwazac. Jezeli kupilo sie karte w prowincji A, dzwoni sie do prowincji B placi sie roaming( ale nie jest to duza kwota).Zreszta co ja bede pisac. Na tej stronie mozna sie dowiedziec wiecej: www.chinamobile.com/en/mainland/products/easyown.html 

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 21:26 | 21.11.2008

Upss..troche malo stylistyczna moje powyzsza wypowiedz jest, wiec jeszcze raz tylko z poprawka :)
Proponuje zakupic karte operatora China Mobile i poprosic o karte z mozliwoscia otrzymywania i wysylania smsow z/do krajow innych niz Chiny. Choc mysle, ze sprzedawca wpadnie na to sam. Koszt takiej karty to ok 120-130 yuanow. W cenie jest juz ok 50 yuanow czy wiecej ( sama juz teraz nie pamietam) do wykorzystania. Nastepne ladowanie jest za min. 50 yuanow. Tylko trzeba uwazac. Jezeli kupilo sie karte w prowincji A, dzwoni sie do prowincji B placi sie roaming( ale nie jest to duza kwota).Zreszta co ja bede pisac. Na tej stronie mozna sie dowiedziec wiecej: www.chinamobile.com/en/mainland/products/easyown.html 

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 01:34 | 23.11.2008

Jezeli chodzi o telefony z sieci w UK ,TO 02 nie dzialal w ogole ,tylko vodafon.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl