Forum dyskusyjne

Kreta

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

Monitorka dołączył
25.07.2005

Monitorka 14:12 | 25.07.2005

Wszyscy którzy zwiedzili już tę wyspę niech piszą jak było,co warto zobaczyć,co nie itp!

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 22:06 | 25.07.2005

Bylem, zwiedzilem jest COOL
Polecam zwiedzanie plaz , zapewne komus wyda sie to stuknietym pomyslem dla Globtroterow ale nic mylnego. Pozycz sobie starego fiata Pande i hejo po wyspie. Z pewnoscia warto zobaczyc 3 plaze
1. Elafonisi - plytka zatoka z piaskiem jak na Bahamach
2. Preveli, plaza w ujsciu rzeli o tej samej nazwie, plaza jest u ujscia kanionu porosnietego naturalnym gajem palmowym. WYglada to jak Maroko
3. Plaza Vai, najwiekszy gaj palmowy w Europie - naturalny zachwalany juz prze zRzymian
Jak an europejskie klimaty to calkiem niespodziewane.
Polecam takze odwiedzenie kilku Monasirtow, fajnie przezycie.
No i oczywiscie kluczowe - przejscie wawazu Samaria 4-5 godzin aa koncu czeka zimne pifko w schlodzonych kuflach;-)

Monitorka dołączył
25.07.2005

Monitorka 11:20 | 26.07.2005

Dzięki,ja piwka nie piję:-)Chociaż może ktoś z mojej rodzinki z którą jadę?Ale plaże chętnie zobaczę.Elafonisi:to już pewne!

wakacjenakrecie dołączył
15.02.2010

wakacjenakrecie 12:09 | 18.02.2010

Witam serdecznie, jeżeli mają państwo ochotę spędzić wakacje na ślicznej i mitycznej wyspie Krecie to serdecznie zapraszam na portal, który stworzyłem z myślą o tanim i przyjemnym wypoczynku, można tam znaleźć wiele ciekawych informacji o wyspie, zdjęcia, oferty hoteli, oraz dużo innych cennych wskazówek odnośnie Krety. Moja rola w tym przedsięwzięciu jest taka aby zorganizować państwu wakacje których nie zapomną państwo jeszcze przez długi czas po powrocie do domu, mam tu na myśli wakacje zaprojektowane indywidualnie, specjalnie dla państwa, od pobytu w niedrogich a zarazem bardzo przyjemnych apartamentach po luksusowe hotele rozmieszczonych po całej wyspie. Na państwa życzenie mogę zająć się organizacją wypoczynku od początku do końca, oferuję pomoc w wyszukaniu biletów lotniczych z Polski i Niemiec na Kretę, transfery z lotniska, wynajem samochodów które mogą być odebrane zaraz po lądowaniu, wycieczki objazdowe, itp.. Po więcej informacji serdecznie zapraszam do portalu www.wakacjenakrecie.com 

Dziękuję i Pozdrawiam
Zapraszam na "Wakacje Na Krecie"
www.wakacjenakrecie.com 
www.wakacjenakrecie.pl 

schanti dołączył
27.02.2011

schanti 13:52 | 04.06.2011

chcę rodziców wysłać na wypoczynek na Kretę, ale chciałabym, żeby to była bajkowa okolica, nie jakieś blokowiska i hotele... Czy ktoś może coś zaproponować? Gdzie są najładniejsze plaże? Kiedy najlepiej się tak wybrać, a kiedy na pewno nie?

pozdrawiam

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 09:20 | 01.03.2012

elounta plaka, bardzo piekne, malownicze spokojne wioski,male ryneczki,z restauracjami. jedna z lepszych rest to -all in one- jedzenie szczerze swieze, innych nei polece! plaze sa oblegane, przyhoteleowe. ale nie tak jak w heraklionie . , hersonisos bo to imprezownie .lezak na lezaku, i smieci. w tych w-w miejscowosciach znajdziesz plaze , gdzie bedzie nawet okolo 10- 20 osob,to byly moje ulubione miejsca. takze nieznana, idzie sie okolo 30 minut malo kto o niej wie, z widokiem na kolokichte-wyspe, lipiec sierpien bylo ok 38 do 40 stopn C. najlepiej wieczor i ranek, kolo 25, ja osobiscie lubie taki klimat. wrzesien chlodnieszy ok 30. do 34-. z tych miejscow masz blisko i w gory, piekna sprawa, lub na spinalonge, lodka, - z plaki taniej. grecki klimat ma podobno tez chania, ale jest oblegana, bo ma dobra reklame i lotnisko, wiec nei wiem jak by sie podobalo. a plaki i elounty masz bus 1 -2 euro do agios nikolaos, tam mozna potanczyc,sa kluby itp.duzo sklepow.taxi -nawet 20 e jak nie znasz greckiego, ale jest warte okolo 6e.na tej trasie. milego wypoczynku. marmin bay ( jak pamietam poprawnie )-hotel gdzie pracuja polki, wiec jezyk dla rodzicow nie bedzie tez problemem:):)

Alveiro dołączył
04.11.2008

Alveiro 20:19 | 01.03.2012

Byliśmy na Krecie w małej wiosce portowej Bali. Super zatoczka ,czysta woda .
Zerknij na ten link
www.google.pl/search?q=bali+kreta&hl=pl&client=firefox-a&hs=iGX  &rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa= X&ei=AMtPT4HHO4fDtAb_lMX6Cw&ved=0CEMQsAQ&biw=1280&bih=609&sei=CMtPT9G7 MorOtAbm9aWCDA

TastyTravel dołączył
16.01.2013

TastyTravel 13:00 | 16.01.2013

Kreta to raj na ziemi!!! Bylam juz 2 razy i za kazdym razem placze jak czas odjezdzac co jest tak kosmicznie.

Polecam przede wszystkim mniej tyrystyczne miejsca jak Balos, Loutro, Marmara, Ardena, male wioski takie jak Maroulai i Margarites.

Klimat jest nieziemski, widoki boskie, a ludzie niezwykli. No i jedzenie najlepsze na swiecie!

Moje relacje w linkach:

ourtastytravel.blogspot.co.uk/2012/09/balos-europejskie-karaiby  .html

ourtastytravel.blogspot.co.uk/2013/01/kreta-poludniowa-hora-sfa  kia-loutro.html

ourtastytravel.blogspot.co.uk/2012/10/maroulas.html 

ourtastytravel.blogspot.co.uk/search?q=spinalonga 

autoway dołączył
20.06.2006

autoway 13:37 | 04.03.2013

Opis miejsc wartych zobaczenia na Krecie wraz ze zdjeciami mogę podesłać na priv.
pozdr

ZwiedzamyKrete.pl dołączył
25.03.2014

ZwiedzamyKrete.pl 14:31 | 25.03.2014

Na wyspie jest wiele pięknych miejsc: każdy znajdzie coś dla siebie.
Piękne plaże: Wai, Elafonisi, Falasarna, Balos i wiele innych.
Dla miłośników sportów wodnych: w Plaka idealne warunki do surfowania.
Najsłynniejsze kluby i dyskoteki są w Hersonissos, Stalida, Malii, Rethymnonie, Platanias.
Góry Psiloritis - Idi (Ida) ze szczytem do zdobycia na 2456 m n.p.m..
Ruiny miast i wykopaliska: Agia Triada, Aptera, Eleftherna, Fajstos, Gortyna, Gournia, Knossos, Lato, Lissos, Olous, Roussolakkos.
I wiele wiele innych atrakcji turystycznych.
Niezależnie od części wyspy Krety na której ma się hotel zawsze jest coś w okolicy do zwiedzenia.
Przewodnik po Krecie wraz z mapą: www.zwiedzamykrete.pl/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl