Forum dyskusyjne

K R Y M po swojemu 2008

kategoria podróże po świecie

eeyoreegg dołączył
21.08.2008

eeyoreegg 14:16 | 21.08.2008

Witam, planuje we wrzesniu jechac ze znajomymi na Krym:) prosze o wszelkie informacje i rady od osob ktore cos na temat polwyspu wiedza :) planujemy wyladowac w Symferopolu a pozniej to juz sie zobaczy jak wyjdzie... :) na poczatek: co ze soba zabrac i jaka pogoda we wrzesniu ? :)

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 15:58 | 01.09.2008

propnuje wpierw zakrecic sie za biletem. to, ze wyladujecie w symferopolu to pewne. tylko tu mozna najdalej dojechac pociagiem. stamtad jedzie sie marszrutkami na wybrzeze, lub trolejbusem do jalty. jalte odradzam jako miejsce noclegowe. po pierwsze drogie im blizej rosji tym taniej. ja zrobilam taka trase: sudak- jalta- alupka- aluszta- tez odradzam, duze miasto, kiczowate- foros- sewastopol, bakczysaraj.
Brac najlepiej ze soba duzo cierpliwosci i otwrtosci, bo tam czas plynie inaczej. i to, ze jakas babiczka w okienku mowi ze biletu nie ma, nie zrazac sie, pytac obok, bo moze w drugim okienku jest. :) a poza tym ustalac na wstepie cene i nie dac sie oskubac.

zielonooka dołączył
16.02.2007

zielonooka 16:32 | 01.09.2008

Witaj,
na Krymie byłam w lipcu tego roku (temperatury sięgały 43 stopni), więc nie wiem jaka pogoda będzie we wrześniu, mogę tylko przypuszczać, że ładna :)
Co zabrać? To zależy m. in. od tego gdzie chcesz spać -> kwatery czy namiot? Jeżeli pod namiot to oprócz śpiwora i karimaty warto zabrać butlę gazową/kuchenkę turystyczną, miedniczkę, bo większość pól namiotowych to tylko powierzchnia, gdzie można rozbić namiot i za którą trzeba zapłacić, więc przyda się coś na wodę ...
Moja trasa wyglądała mniej więcej tak: Simferopol -> Sudak -> Nowy Świat -> Koktebel -> Kara-dag (cudowny rezerwat) -> Simferopol -> Przełęcz Angarska (Czatyrdah i Demerdża) -> Simferopol -> Bakczysaraj -> Zaliesnoje (rejon skalnych miast) -> Bakczysaraj -> Sewastopol -> Simferopol.
A co odradzam ... hmm ... przewodnik Bezdroży ... ceny nieaktualne ... 2,3, a czasami nawet 4 x większe niż podane, opisy dojścia do skalnych miast (z wyjatkiem Czufut-kale) kiepskie, najlepiej pytać miejscowych, podobnie z trasą na Czatyrdah i Demerdże!
Pozdrawiam i życze udanej wyprawy!

blt dołączył
13.12.2007

blt 19:40 | 01.09.2008

to byłyśmy tam mniej-więcej w tym samym czasie ;-). Uważam , że przewodnik Bezdroży jest i tak lepszy od Pascla, kórego ja z kolei nie polecam. Co do pytania miejscowych o drogę, to i na tym się zawiodłam, szczególnie przy "poszukiwaniu" skalnych miast, ale to cały urok - pogubić się w tak pieknych miejscach. Również polecam trasę "zrobioną' przez Ciebie, jest najoptymalniejsza. Krym jest piękny, a wiem co mówię, bo widziałam trochę fajnych miejsc na świecie ;-)). Powodzenia

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 18:05 | 02.09.2008

ja spędziłem na Krymie 4 tygodnie bez przewodnika, z prawie pustym portfelem i w czasie, kiedy wszystko było na kartki.
wszystkie miejsca, które zobaczyłem były polecane przez miejscowych i nigdy się nie zawiodłem.
jedzenie tanie, alkohol za grosze (odkażać się oczywiście trzeba) i tylko te wielkie ilości karaluchów w podrzędnych noclegowniach trochę mi przeszkadzały w nocy...
teraz się troszkę pozmieniało i chciałbym to powtórzyć i zobaczyć zmiany na własne oczy.
przyjemnej podróży :-)

Astrain dołączył
24.05.2007

Astrain 14:28 | 08.08.2009

Witam
Twój plan podróży wygląda bardzo interesująco. Wraz z dziewczyną chciałbym jechać na Krym pod koniec Sierpnia (24) będziemy lądować w Simferopolu i dalej praktycznie nie mamy planu... Mamy zamiar być tam około 10 dni - czy mogłabyś nam podpowiedzieć jakie miejsca wybrać i jak je osiągnąć? Chociaż do tej pory wybieraliśmy dość aktywną formę wypoczynku to teraz chcielibyśmy nieco zwolnić :) czyli parę dni na plaży też byłyby mile widziane. Mam też pytanie ad bezpieczeństwa, sposobu podróżowania oraz noclegów - dysponujesz może jakimiś adresami noclegów? Wszelkie rady mile widziane :)
Pozdrawiam

ROBERT/TANAIS dołączył
26.09.2007

ROBERT/TANAIS 11:50 | 29.01.2009

Na krymie byłem już o każdej porze roku. Dlatego też uważam , że można jechać o każdej porze. Odnośnie przewodników to te dostępne w polsce wcale nie są takie złe. Mapy można dokupic na Krymie. Pełno ich w każdym kiosku. Dotarcie do wspominanych niektórych skalnych miast faktycznie utrudnione. Zobacz :www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=3901 

usunięty/nieznany 12:50 | 29.01.2009

co do cen na Ukr. to ze względu na ogromne wahania kursu i inflacje zaden przewodink nie bedzie podawal wartosci nawet zblizownych do aktulanych. Zweryfikuj sobie na tydzien przed wylotem.

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 15:32 | 01.02.2009

Jesli chodzi o aktualne ceny i podstawowe informacje polecam stronkę crimea.ovh.org/.  Udzielaja się tu osoby, które na Krymie są co roku na miesiąc od 8 lat. Są podane przykładowe ceny z 2008 roku.

agakokot dołączył
13.07.2007

agakokot 10:01 | 16.07.2009

byłam na Krymie we wrześniu 2007 no i w sierpniu 2008 roku, i ceny we wrześniu są o 70% niższe, piwo, wejściówki, jedzenie pw knajpach przy plaży, nas na 4-osobową rodzinkę na 2-tygodnie z przyczepką kempingową wyszło w zeszłym roku 3tyś. razem z paliwem, a "nie oszczędzaliśmy"

agakokot dołączył
13.07.2007

agakokot 10:06 | 16.07.2009

aha, co do pogody to nawet bardziej odpowiadala mi we wrześniu -minimalnie chłodniej, tylko w jedeń dzień padał deszcz- burza, własśnie we wrześniu, ale warto wtedy zobaczyć morze

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 11:18 | 17.08.2009

hej!
Ja byłem na krymie na przełomie września i pażdziernika 2008. Środek września podobno był chłodny ale my trafilismy na babie lato - końcówka lata przed jesienią
Trasa:
1. Pociągiem do sewastopola, tam tylko jeden dzień - zwiedzanie bakszysaraju. Nie podobało nam się, było chłodno i pojechaliśmy dalej
2. Jałta - dużo cieplej, ładnie, nocleg za 10zł/os ale w obskórnych warunkach, kilka ciekawych ekskursji można sobie tam wykupić (jaskółcze gniazdo, ai petri). Dwa dni i pojechaliśmy dalej
3. Sudak - tam było najlepiej...nocleg ok 12zł/os w naprawde dobrych warunkach. Bardzo ładne krajobrazy, blisko: nowy świat, koktobiel, karadag.
Co ze soba zabrac? ja miałem tylko ze 3 koszulki, sandały i kasę, targujcie sie, nie dajcie sie oszukac, kupcie sobie przewodnik. Zajebiste miejsce wiec udanego urlopu :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl