Forum dyskusyjne

Sprzet na wyjazd Prosze o podpowiedzi

kategoria sprzęt turystyczny

aaaadi dołączył
28.08.2008

aaaadi 17:16 | 28.08.2008

Witam,
Za 2 tygodnie wybieram się na ponad miesieczny wyjazd po europie glownie hiszpania i francja trasa jest dosyc ambitna biorac pod uwage ze będzie to mój pierwszy wyjazd gdzie będę podrozowal stopem z racji tego mam kilka pytan. Przede wszystkim musze się zaopatrzyc w odpowiedni plecak na stronie ngt.pl wszystko jest fajnie opisane wraz z recenzjami niestety nie mam pojecia jaki litraz wybrac myslalem o czyms w okolicach 60l najlepiej gdyby był to plecak z mozliwoscia odczepenia jakiej partji na mniejsze wyprawy chyba ze polecacie plecak z wiekszym litrazem? Nastepna kwestia jest karimata najistotniejsze jest aby była jak najmniejsza a zarazem w miare wygodna (www.amonit.pl/sklep_internetowy.html?grupa=37&produkt=222&_pro  dukt=mata%20NN%20dwuwarstwowa%20z%20folią%20aluminiową) powiedzmy cos takiego było by odpowiednie? Co do obuwia tez za bardzo nie wiem w co się zaopatrzyc na pewno zwykle adidasy nie będą dobrym wyborem biorac pod uwage ze nie raz zadarzy mi się pokonywac spore kawalki lepsze były by sandaly czy może buty trekkingowe? Jaki sprze wypadalo by zebym zabral jeszcze ze soba chodzi mi o jakies detale
- mala kuchenka
- mapy,namiot,spiwor,karimata
- leki aspiryna witamina c plastry etc.
- Kilka przypraw w malych ilosciach
- Sznurek,marker,tasma klejaca,kropelka
- Aparat + baterie
- Maly szybko schnacy recznik

Z gory dzieki za pomoc :)

lalata dołączył
19.05.2008

lalata 20:28 | 28.08.2008

Witam .
Moze opowiem ze swojego doswiadczenia. W czerwcu bylam wraz z mezem na miesiecznym tripie na stopa na Balkanach. Najwazniejsze to dobry plecaczek i dobre buty. Plecak Campusa 75 litrow z odpinanym mniejszym plecaczkiem ( bardzo przydatna rzecz) spisal sie na 5, regulacja ramion, mnostwo kieszonek, miejsce na podczepienie namiotu i karimaty, nieprzemakalne nakrycie w kieszonce, saszetka na przednim pasku. Karimate mialam jakas zwykla kupiona w makro firmy Wild Nature :) ale bez zastrzezen, podobnie ze spiworem, ktory wazyl 1,5 kg tej samej firmy, na temperature -1, spiworek mumia- naprawde swietny i cieplutki. A namiocik takze Campusa TOUR 2. Przez kilka dni lalo jak z rynny i zero przeciekow. Buciki trekkingowe z goretexem ( polecam Berghausa, w ktorych laze nawet w 35 stopniowym upale), ale takze sandaly schowane gdzies na dnie. Z ciuszkow musisz wybrac takie ktore w razie potzreby nie bedzie ci szkoda wyrzucic. Mnie sie przydal polarek setka (MILO). Na pytania dotyczace kuchenki i palnikow nie odpowiem, bo zywilismy sie owocami, warzywami i jakas ciepla zupka w mleczenym barze :) Poza tym kremy do stop i kremy z filtrami ( upalne lato na balkanach , slonko niemilosiernie palilo). Z lekow nie bralam w ogole aspiryny, wolalam wziac apapy i ibupron, stoperan ( na rozwolnienie) a takze wegiel. Wzielam takze gripex i elektrolity ( w razie rozwolnienia, wymiotow, lub skrajnego wycienczenia warto wypic, coby uzupelnuc gospodarke mineralna). No i apteczka mala obowiazkowa( bandaze elastyczne, plastry, woda utleniona). I koniecznie cos na komary ( chociaz moze o tej porze juz nie beda brzeczaly i kluly). Poza tym bardzos ie przydaly husteczki nawilzone ( np. Pampersa). Korzystalismy z mapki Marco Polo w skali 1:800 000, powiem szczerze ze mapka troszke niepoukladana jakby i zabraklo na niech wschodniej czesci europy, ale za to z zanaczonymi stacjami benzynowymi ( co akurat na stopa najwazniejsze:) ). Oczywiscie marker i kilka kartonikow na spodzie schowanych. Mielismy aparacik z 6 bateriami plus ladowarka, wiec ladowalismy gdziekolwiek sie dalo i u kogo sie dalo. Hmm to chyba na tyle... jesli jeszcze jakos moge pomoc pytaj smialo.
Serdecznie pozdrawiam.
A gdzie konkretnie sie wybierasz? sam czy z towarzystwem?

aaaadi dołączył
28.08.2008

aaaadi 13:56 | 29.08.2008

Jade wraz z kolezanka co do trasy lecimy do valencii w kazdym z miast planujemy zatrzymac sie minimum 3 dni wiec valencia - barcelona - marsylia - lazurowe wybrzeze (7dni) - genewa - paryz - bruksela powrot do polski

dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 16:01 | 29.08.2008

Ja jechalem stopem do Maroka w lipcu.bylem w trasie 3 tygodnie plecak 35L Bergsona ,namiot i spiwor tej samej firmy.Wszystko zdalo egzamin na 100% rok temu bylem w Norwegii stopem i plecak mialem 65 L Campusa ktory sie rozlecial po drodze , wiec ta firme odradzam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl