Forum dyskusyjne

mate de coca

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

milka dołączył
30.03.2004

milka 19:33 | 28.08.2008

Cześć
Czy ktoś wie czy można z Peru do Polski legalnie przywieźć mate de coca i inne produkty z liści koki ( oczywiście te legalne w Peru ;)?

lalata dołączył
19.05.2008

lalata 20:03 | 28.08.2008

hmmm...ja nie mam pojecia, ale takze chetnie sie dowiem ;)

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 02:23 | 29.08.2008

W teorii mozna, bo w Peru mozna kupic mate de coca w torebkach jak herbate. Ja przywiozlem bez problemu, ale do konca nie wiem czy to jest legalne.

emski dołączył
13.12.2003

emski 02:41 | 29.08.2008

nie wiem jak w Polsce ale w US maja hopla na punkcie bagazy z Peru i calej poludniowej szczegolnie w Miami glownym porcie z South America a ja ostanio przewiozlem kilka paczek Mate i sporo zielonych lisci :-)) sam robilem rozeznanie na net wszyscy mowia ze sie udaje bo pieski sz szkolone na bialy produkt a nie na zielenine :-)) znalazlem post ze client napisal ze mu znalezli w Miami i po prostu wyrzucili, this is it ,ale to u nas

blt dołączył
13.12.2007

blt 08:41 | 29.08.2008

to chyba nie jest takie legalne, ale mi sie udało, nawet na okęciu prześwietlali mi bagaż i chyba potraktowali to jako zwykłą herbatę. Ryzyk-fizyk ;-)))

Marta K dołączył
17.06.2007

Marta K 19:53 | 30.08.2008

ja tez przywiozlam herbatke w torebkach w podrecznym i nikt nawet tego nie zauwazyl:)w koncu to tylko herbata:)

greg713 dołączył
04.08.2008

greg713 18:16 | 31.08.2008

Przewieźć oczywiście się da ale na 100% jest to nielegalne. Niestety nie wiem jakie są sankcje za tego typu wykroczenia.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 13:47 | 17.09.2008

Tego nikt nie wie.
Ja kiedyś zapytałem w Urzędzie Celnym w Krakowie i powiedzieli, że absolutnie nie mogę przywieżć, bo to półprodukt do produkcji narkotyków. Jednak w San Pedro de Atacama kupiłem kilka pudełek. Później w Santiago de Chile na lotnisku zobaczyłem policjanta z psem z policji antynarkotykowej, podszedłem, pokazałem mu Mate de Coca i zapytałem, czy mogę to przewieżć samolotem do Europy. Powiedział, że oni nie uważają tego za narkotyk, tylko jako lekarstwo ziołowe i mogę przewieżć. Ale gdybym miał się przesiadać w USA, raczej bym nie zaryzykował.

adamko dołączył
22.09.2008

adamko 16:08 | 22.09.2008

Właśnie stamtąd wróciłem i niestety wyroby z zawartościa koki, w tym właśnie całkowicie legalna herbatka w torebkach kupiona w normalnym sklepie, zostały w Peru. Przywiozłem tylko cukierki. Tam są legalne, ale w Polsce i w Europie można mieć z tym problem, bo liście koki są na liście narkotyków. Po wizycie w Peru nie ma się wątpliwości, że to głupie, ale co zrobić...

Martax dołączył
18.06.2008

Martax 14:24 | 06.10.2008

a ja wczoraj wróciłam z Peru/Ekwadoru przywożąc ze sobą 2 paczki herbatki i poł kilo cukierków mate do coca. Bagaz poddany prześwietleniu i obwąchaniu przez psa nie wzbudził żadnych podejrzen, mimo że wylatywałam z Ekwadoru gdzie te produkty sa nielegalne:)
Jesli ktos ma pytania dot. podróżowania po tych krajach to pytajcie!
Pozdrawiam
Marta

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 15:01 | 06.10.2008

Z Peru czy Ekwadoru herbatke mozecie wywiesc. sprawa przedstawia sie inaczej ladujac w kraju docelowym.
Jest to produkt narkotyczny, (tak sama jak trawa ktora rowniez sluzy jako lek znieczulajacy bol) za ktory konsekwencje sa takie same jak przy znalezieniu marihuany.
Ja nie ryzykowalam i innym nie polecam gdyz jedno opakowanie herbaty nie jest warte aby w pierdlu przesiedziec kilka lat.
Tak mi powiedzilam przypadkowo poznany urzednik emigracyjny.
Jak widac inni lubia ryzyko

irkaa1 dołączył
12.02.2012

irkaa1 22:48 | 12.02.2012

Coca to nie kokaina! Dlaczego nie mozna w Polsce kupic mate de coca tak jak mozna yerba mate?
Na tej samej zasadzie zabraniano by wwozic winogrona do krajow arabskich.
Mate de coca jest bardzo smaczna-chcialabym moc kupowac ja legalnie w Polsce.Kiedy bedzie to mozliwe?

dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 16:57 | 06.10.2008

Ja sie kiedys zakreciłem i haszysz z Maroka zwiozłem do kraju :)

LDT dołączył
14.11.2008

LDT 20:39 | 29.11.2008

Ja przywiozlam opakowanie herbaty ekspresowej Mate de Coca, chcialam kilka liści, ale w stanach za 10 $ mozna z lisci zrobic koke, wiec nie ryzykowalam - wystarcza mi zdjecia:)
Z drugiej strony ci ktorych zlapali i siedza teraz za kratkami pewnie nie maja dostępu do internetu i nie moga sie z nami podzielic swoją przygodą:)
pzdr!

marcinmmz dołączył
30.07.2008

marcinmmz 12:14 | 29.12.2008

wywóz liści jest nielegalny, choć bardzo łatwy nikt raczej tego nie sprawdza przynajmniej jak ja byłem to problemu nie było
z liści ciężko zrobić kokę chyba że miałbyś ich ze 2 tony ;]

Ianka dołączył
02.09.2014

Ianka 18:37 | 31.10.2014

oficjalnie bez problemu można wywozic kupioną w sklepie mate de coca.
Wywozic z Peru liście coca tez mozna , bo w Peru te liście traktowane sa jako dar od Bogów, niezbedny do zycia dla mieszkańców gór. Plantacje są tylko nadzorowane jak nasze plantacje maku. Oczywiście jest pełno nielegalnych plantacji w dżungli, należących do mafii. Bardzo łatwo wyprodukować kokainę z liści, wystarczy zestaw małego chemika.
Wwozic do innych krajów liście coca - to juz jest inny temat i odpowiedź jest jedna - nie wolno. Ja wracałam przez Amsterdam, jak wiadomo tolerancyjny kraj pod wzgledem róznego rodzaju zioła. Miałam w bagażu duzo aromatycznej czekolady, duzo herbatek mate de coca i pełno liści.
Wyszłam z założenia, że psy sa tresowane na biały proszek, a nie na durne liście. Jak wyczułyby coś to te herbatki się walały po całym plecaku.

suave dołączył
10.04.2004

suave 11:06 | 02.11.2014

Coca owszem jest darem od bogów ale dla ludzi o nazwijmy to potocznym światopoglądzie, dla administracji natomiast jest to produkt z którego można wyprodukować niedozwolone substancje. Wywozić wolno ale wwozić do europy kategorycznie nie wolno. Przy ujawnieniu można mieć kłopoty. Osobiście przywiozłem.

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 11:56 | 03.11.2014

witam
3 tyg temu do Irlandii przez Madryt w rejestrowanym bez problemów całe liście nie w torebkach

star_y1 dołączył
30.12.2013

star_y1 15:13 | 03.11.2014

Odpowiadam rzeczowo i konkretnie, po rozmowie z celnikiem w rodzinie. Otóż on twierdzi, że warszawscy celnicy tylko czekają na takie okazje do awansu. Turyście wracającemu z Peru nie tylko prześwietlają skanerem bagaż, ale i zaglądają do niego "ręcznie". Pewnie, że może się komuś uda prześliznąć, ale sądzę, że nie warto się narażać. Choć sam, jako nieuświadomiony przywiozłem właśnie z Peru herbatkę w saszetkach i dopiero po fakcie zorientowałem się, że to niepotrzebne igranie z ogniem.

suave dołączył
10.04.2004

suave 21:24 | 03.11.2014

Samoloty z AmPłd w Polsce nie lądują, lądują natomiast na europejskich lotniskach i tam rzeczywiście pasażerowie są już obserwowani zaraz po wyjściu z samolotu i w wielu przypadkach obwąchiwani psami. Liście koki choć są w Europie nielegalne są nie do wykrycia ani przez psy ani przez urządzenia elektroniczne, jedynie ręczne przeszukanie którego bez podejrzenia o jakiś przemyt nikomu się nie robi.

Szymon Szkólka dołączył
05.11.2014

Szymon Szkólka 18:41 | 05.11.2014

Wracając z Peru na lotnisku w strefie bezcłowej mozna kupić różne produkty z koki. Zaopatrzyliśmy się w cukierki na drogę i parę innych produktów i nikt się do nas nie doczepił. Gorzej było jak przylecieliśmy do Limy od razu na lotnisku pies wyniuchał owoce w naszym bagażu. Okazało się że przemycilismy jedną pomarańczę tzn prawie przemycilismy bo nam ją skonfiskowali. Dużo więcej porad na szymonia.pl/ameryka-poludniowa/peru/peru-2013/peru-porady/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl