Forum dyskusyjne

Viza

kategoria inne

kraj Indie

Astrain dołączył
24.05.2007

Astrain 21:39 | 03.09.2008

Czy ktoś mógłby mi opisać jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o Vizy do Indii? Tzn czy należy ją wykupić w PL czy można po przylocie w Indii? W jakich okolicznościach jest ona obowiązująca (turystyczny wyjazd na3 tyg) itd.
Różne źródła podają różne wersje - rozmawiałem z osobami które były tam 2-3lata temu i nie było obowiązku vizowego - teraz na stronach ambasady Indyjskiej jest wzmianka dot vizy dla turystów - chętnie zasięgnąłbym rady kogoś kto niedawno tam był - z góry dzięki

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:51 | 03.09.2008

zawsze w temacie najlepiej jest zorientowana ambasada.zreszta wsyztko jets opisane na jej stronie,a jeśli czegoś nie ma wystarczu zadzwonić.Obowiązek wizowy był chyba od zawsze,jedyna zmiana to to,że od początku roku (chyba,jakoś tak mniej więcej to sie stało) wprowadzono opłaty za wizy.standartowa najpopularniajsza kosztuje 184zł,do wyrobienia w wawie.nie ma możliwości wyrobienia jej na lotnisku w indiach.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:01 | 08.09.2008

Zgadzam się z Yanasem- wizę możesz załatwić tylko w ambasadzie indyjskiej, wydawana jest na 6 miesięcy od momentu wbicia do paszportu, rzetelne i aktualne info na stronce ambasady lub ministerstwa spraw zagranicznych. I, co bynajmniej nie jest śmieszne, mam znajomych, którzy myśleli że wizę załatwią po przylocie..wrócili tym samym samolotem.

Astrain dołączył
24.05.2007

Astrain 21:25 | 08.09.2008

Dziękuje bardzo za info - rzeczywiście na stronie ambasady dość solidny opis.
Zastanawiam się tylko jaki czas potrzebny jest max do załatwienia tej sprawy? Jak długo czeka się od złożenia wniosku do odbioru wizy? Próbowałem dodzwonić się do ambasady ale oczywiście cały czas połączenie zajęte :]

A tak przy okazji - czy ktoś z Was był może niedawno w tym kraju? Czy moglibyście udzielić mi paru wskazówek przydatnych do planowania?
Z góry dziękuje i pozdrawiam

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 23:11 | 08.09.2008

około 14 dni od złożenia wniosku.

biorąc pod uwagę ilość wpisów o indiach na każdym forum podróżniczym za takie lenistwo powinno się karać banem...

Astrain dołączył
24.05.2007

Astrain 09:22 | 09.09.2008

dzieki za wszelką pomoc
Koniecznie donieś o "takim lenistwie" administratorowi
Pozdrawiam

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 17:52 | 09.09.2008

czas oczekiwania na wizę to od tygodnia do nawet 4 tygodni, choć na stronie ambasady zapewniają, że czeka się kilka dni.

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 18:43 | 09.09.2008

dzwoniłam ( i się dodzwoniłam!:)3 tygodnie temu i powiedzieli, że będę czekała 2 tygodnie.
Miło by było :)

Astrain dołączył
24.05.2007

Astrain 20:25 | 09.09.2008

Serdeczne dzięki Tintin i Lilu
Mimo że mamy jeszcze 2 miesiące do wyjazdu prawie to jednak już zaczynamy akcję z wizami skoro macie takie obserwacje - zawsze to bezpieczniej ;)
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl