Forum dyskusyjne

z lotniska Gandhi w Delhi na Main Baazar

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

grzewor dołączył
31.05.2005

grzewor 12:32 | 09.09.2008

laduje w Delghi , lotnisko gandhi, terminal 2 , ok 24.00

przy lotnisku jest hotelik reklamowany w LP, jednak ceny zrobily sie tam dziwne - chca za noc 1400.
pozostaje mi albo w nocy przejechac na main baazar i tam szukac noclegu albo posiedziec do rana na lotnisku.

i tu moje pytanie

jak ok 1.00 w nocy (niedziela ) najlatwiej (tanio) dostac sie na main baazar ?? prepaid taxi ? autobusy, pociag ?

czy o tej porze uda mi sie dostac jakis pokoj ? (jak byłem na bliskim wschodzie to o takich porach obsługa hotelu zawsze spala i bylo ciezko dostac sie do srodka :))

- czy moze lepiej przespac sie na lotnisku do 5-6 rano. az zrobi sie jasno i wtedy pojechac na main baazar ??

bonusowe pytania :))
- ile mniej wiecej kosztuje taxi na trasie lotnisko - Main Baazar ???

odnosnie kasy - czytalem ze najlepiej wymienic ja przed odprawa. bo tam sa najlepsze kursy.
czy to prawda i czy te kantorki czynne sa o 24 ??

dzieki i pozdrawiam

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 17:48 | 09.09.2008

my spaliśmy na lotnisku do rana, bo taxi w nocy jest dużo droższe, jest prawdopodobieństwo, że nie zawiezie Cię tam gdzie chcesz tylko tam gdzie mu pasuje, wciskając Ci po drodze kity o braku miejsc, niemożliwości przejechania do tej dzielnicy, a to z takiego, czy innego powodu itp.
jeśli chodzi o noc to nawet jak obsługa spała, a miała wolne miejsca to nigdy nie było problemy, żeby dostać pokój (zawsze sprawdzaj pokój zanim za niego zapłacisz) sprawdź czy jest woda, jak wygląda łóżko itp...
jeśli chodzi o wymianę waluty na lotnisku to pytaj się przed wymianą czy jest prowizja, jeśli tak to szukaj innego miejsca.
a co do kursu to raczej wszędzie jest podobny, a może nawet na ulicy jest lepszy.
musisz pamiętać, że Hindusi są nastawieni na oszukanie Cię i naciągnięcie przy każdej nadarzającej się okazji, więc miej się na baczności i raczej w nocy nie podróżuj po mniej uczęszczanych miejscach.
powodzenia

sagnes dołączył
18.11.2007

sagnes 18:50 | 09.09.2008

:-)
najlepiej jest wydostac sie z lotniska korzystajac z prepaid taxi. moze nie najtaniej, ale najsprawniej i najpewniej. podajesz adres hotelu i dostajesz kwitek. przy wyjsciu z lotniska naciągaczy jest pełno, ale bardzo dużo jest tez sluzb porządkowych lub innych taksiarzy ktorzy zaporwadza cie do odpowiedniej taksowki. pamiętaj tylko zeby nie dawac NIKOMU tego kwitka do ręki tylko mów numer taksówki. taksówkarzowi kwitek dajesz do reki tylko na moment przy wyjezdzie z lotniska (bo kurs jest spisywany przez pana przy stoliku) i żądasz karteczki z powrotem, mówiąc, ze jak dowiezie na miejsce pod wskazany adres to oddasz:-) oddac potem musisz bo mu nie zaplacą za kurs.

z wyborem hotelu nawet w srodku nocy czy nad ranem na main bazar nie ma problemu. wchodzisz, jak mają wolne pokoje to sprawdzasz czy warunki jako takie. mozesz pomarudzic i powiedziec ze rezygnujesz i udawac ze wychodzisz to cie zatrzymają i z ceny spuszczą. pamietaj tylko zeby dopytac czy w cenie są wszelkie podatki bo potrafią nagle wymyślec coś extra ;-) za pokój (dwójkę) z czysta pościelą, nawet tv, łazienką z gorącą wodą płaciliśmy po targach 300 INR, ale tez byla noc i nie chcialo nam sie szukac bo ponoc mozna jeszcze taniej...

w nocy za pre-paid taxi (w lutym 2008) płaciliśmy ok 200-250 rupii, a jest to naprawdę spory kawał.

jasne zawsze mozesz poczekc do rana, ale nocka z glowy, nawet na chwile nie zamkniesz oczu, bo trzeba pilnować bagaży, harmider na lotnisku ogromny i efekt będzie taki ze zanim kolejnego dnia dojedziesz na main bazar to moze sił braknąc na zwiedzanie.a jak ktoś ma Cie zrobić w konia to i tak mu sie uda, nie ważne środek nocy czy południe :-)

z kasa na lotnisku nie bylo problemu-dzialaly bankomaty. kantoru o 3 nad ranem nawet nie chciało nam sie sprawdzac.

pozdrawiam i życzę wspaniałych wrażeń!
mam nadzieję, ze kiedyś do Indii wrócę, bo pozostał niedosyt...

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 14:51 | 13.09.2008

Ja również polecam łóżko i następny dzień już do wykorzystania- a tak od rana będziecie się użerać z rikszarzami i szukać hotelu. Mój pierwszy nocleg był najdroższy z całej 5cio miesięcznej podróży..ale zmiane czasu i malutki szok kulturowy najlepiej złagodzić prysznicem i spokojnym snem. Na Main Bazaar jest dużo hoteli-wysiądziecie byle gdzie i się rozejrzycie. Ja za taxi w maju o 6 rano płaciłam 200 rupii, prepadi taxi powinno być czynne w porze waszego przylotu na lotnisku.

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 17:10 | 17.09.2008

Można zarezerowac hotel przez internet, nic nie placąc i wtedy uprzedzic o ktorej przyjedziesz. Mogą tex wysłać taxi po ciebie, co jes opcją droższą oczywiście.

tk77 dołączył
24.08.2007

tk77 19:41 | 17.09.2008

w zeszłym roku za taxi o 1 w nocy zapłaciliśmy 320rupii. Jeśli nie masz zarezerwowanego hotelu na Main Bazar to taki kurs jest średnią przyjemnością - gość zawiózł nas tam gdzie uważał (gdzie najwięcej za nas dostał) tam pokój miał kosztować 1500 rupii nie zostaliśmy tam ale po nocy szukaliśmy czegoś tańszego i znaleźliśmy za 500rupii. Wędrowanie po ciemku i w pojedynkę w Main Bazar może być szokujące zwłaszcza jeśli to pierwsza wizyta w Indiach.

grzewor dołączył
31.05.2005

grzewor 07:49 | 20.09.2008

dzieki wszystkim za pomoc.
w indiach siedzimy juz blisko tydzien. z lotniska na Main bazar bralem prepaid taxi. maja stanowisko zaraz za tasmami z bagazami. kierujcie sie w strone wyjscia. okienko jest po leweej stronie. za kurs o 2 w nocy zaplacilem 310 IR. bralem z przewodnika pierwszy lepszy hotel znajdujacy sie w centrum main bazar. a i tak na ulicy ktos z nami zagadal o hotelach. nasze pierwsze pytanie bylo odnosnie ceny, mialo byc i bylo 400. hotel byl mily. wiatrak, w oknie kolejny, lazienka.

klimat jakos nas nie wystraszyl :))
za duzo podrozowalismy po krajach arabskich .

jednak po ilku dniach pobytu mozemy powiedziec - w indiach jest wiekszy syf niz na bliskim wschodzie czy polnocnej afryce.

pozdrawaim

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl