Forum dyskusyjne

polecane hotele w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 18:40 | 09.09.2008

Chodzi mi o miejsca z klimatem, miłą atmosferą. Oraz te zwyczajnie CZYSTE, a niedrogie :-)
Planuję odwiedzić Sikkim i trochę sztandarowych miejsc typu Waranasi, Jaisalmer, Agra, Jaipur, Udaipur. Może starczy czasu na Par Narodowy Bandhavgarh ;)
Piszcie, polecajcie, liczę na was :-)

Lawendaa dołączył
27.07.2008

Lawendaa 16:31 | 12.09.2008

wg mnie :) :
Varanassi- uwazaj na Yogi Lodge- ktory jest w Lonely Planet- bo zbudowali ich kilka i maja umowe z rikszarzami zeby wozili turystow do tych falszywych:) Ja mieszkalam w Yogi Lodge( tym prawdziwym- ale po przejsciach z nie prawdziwymi;)), ale nie bylo jakos specjalnie milo. Natomiast bardzo fajny hotel z milym rooftop restaurant i duza iloscia turystow to Shanti Guest House- tez z Lonely Planet i tez niedrogi.

Jaisalmler- uwazaj tam na naciagaczy bo sa ich setki! Zaczna Cie nagabywac jeszcze zanim wysiadziesz z autobusu- czesc wsiada na ktoryms z przystankow i podajac sie za wlasciciela autobusu proponuje Ci swoj hotel- ktory byc moze jest mily i tani- ale bedzie milo jest wezmiesz ich safari- jesli nie- beda Ci wylaczac prad albo dzwonic do pokoju o 6 rano"przez przypadek" - takze lepiej im nie ufaj- ja polecam Ganesh Guest House- w forcie- polecam tez safari z tym biurem podrozy- nie sluchajcie ludzi, ktorzy beda Wam mowic, ze to basic safari i ze zabiora Was na wysypisko smieci a nie pustynie czy cos= generalnie- w Jaisamlerze nie ufajnie nikomu- najlepiej przewodnikowi( Lonely Planet albo Pascal)
Agra- nie polecam spedzac tam wiecej niz pol dnia na zobaczenie Taj Mahal- poza tym tam nic nie ma i jest bardzo brudno i nieciekawie. W kazdym razie jesi decydujecie sie na noc polecam Tourist Rest House- pokoje o podstawowym standardzie, ale maja bardzo mily ogrod z restauracja.
Jaipur- uwazajcie na naciagazy tez. POlecam Evergreen guest house.
Udaipur- bardzo bardzo polecam Lal Ghat guest house-tanie pokoje w bardzo starym budynku- jest pieknie- z widokiem na jezioro i zamek. Maja pokoje w bardzo starej kamiennej czesci- jak w zamku:)
pozdrawiam :)

Lawendaa dołączył
27.07.2008

Lawendaa 16:32 | 12.09.2008

aha! I jesli bedziesz w Puszkar polecam baardzo klimatyczny Pink Floyd Hotel :))

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 16:01 | 13.09.2008

Moja rada jest taka, żeby trochę obalać mity i monopol Lonely Planet(wiem, wiem, są na rynku niedoścignieni i często nieocenieni ze swoimi informacjami) jednak cała masa powstających, polepszanych miejsc traci tylko dlatego, że nie ma ich na liście Lonely Planet, a wiele razy zdarzyło mi się, że to co rekomendowali było fatalne, bo przecież nie sprawdzają wszystkich hoteli co roku, świat i ludzie się zmieniają..muszę przyznać, że najlepsze noclegi to takie które znalazłam sobie sama i nie odganiałam się od ludzi, którzy chcieli mi coś wskazać bo najczęściej wskazywali dobrze i dlaczego by im nie zaufać? Bo Lonely Planet o nich nie pisze? Nie zgadzam się. Oczywiście jeśli brak czasu trzeba działać szybko, jednak odrobina dobrych chęci i trafia się w miejsca ciche, spokojne, tanie. Ja osobiście na twojej trasie polecam pokoje w (z łazienka i czyste) Jodhpur Meteshawari Guest House, zaraz pod fortem, z bajecznym widokiem na dachu, pokoje malowane tradycyjnymi motywami, ciepła woda, 100-150 rupii, w Bundi Elephant Stable Haveli, równierz pod fortem, z wielkim ogrodem, pokoje w byłej stajni słoni 150 rupii, w Puszkarze Paramount Palace z widokiem na całe miasto od 150 rupii, a w Jaisalmerze jak ktoś już wspominał będą słodzić do momentu wykupienia u nich safarii, więc najlepiej spij w miejscu gdzie takowe organizują, w Agrze hotel Akbar z widokiem na Taj Mahal. Życzę wielu wrażeń!

Lawendaa dołączył
27.07.2008

Lawendaa 10:46 | 14.09.2008

o tym zeby trzymac sie Lonely planet pisalam w kontekscie Jaisalmeru- ilosc naganiaczy i naciagaczy przecodzi wszelkie oczekiwania.- wszystko przez to, ze kazdy hotel ma swoje safari- jesli zaoferuja Ci tani mily pokoj to maja duza szanse , ze wezmiesz ich zbyt drogie safari- z reszta jak nie wezmiesz to , tak jak pisalam, okarza sie nagle nie tak mili jak na poczatku. Polecam ostroznosc w Jaisamlerze po prostu- chodz hotelu, ktory polecilam- Ganesh Travel nie ma w Lonely Planet :)
Zgadzam sie z opinia, ze w przewodniku nie ma wszystkiego, a tez zdarzylo nam sie pare razy naciac. Jednak najbardziej nacielysmy sie wlasnie sluchajac ludzi czatujacych na turystow na przystankach autobusowych czy na stacjach pociogow- wszystko zalezy od indywidualnych doswiadczen- jesli mialas inne to tylko sie cieszyc :)
pozdrawiam !

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 12:43 | 14.09.2008

Zgadzam się z Tobą- każda podróż to indywidualne doświadczenie i szukająca porady koleżanka, owszem może dzięki nam nie popełnić paru błędów, jednak dopiero po pobycie sama wypracuje sobie swoje, wraz z własnym sposobem patrzenia i oceny. Reszta jest kwestią zaufania, tam gdzie trzeba coś sprzedać, sprzedadzą to pod każdym pretekstem i postacią(patrz safari w Jaisalmer)..nawet nie poczujesz, bo będzie tak miło. Jednak namawiam do otwarcia się na ludzi i wytyczania nowych szlaków- tak gdzie to tylko możliwe. Pozdrawiam podróżników! Miło powspominać no nie, tęskno trochę do tego azjatyckiego chaosu?

Lilu dołączył
10.08.2008

Lilu 18:57 | 14.09.2008

Dzieki dziewczyny za info! Czuję pokrewne dusze:)
Lawendaa była na pustyni Thar - i co?? jakie wrażenia?jak było?jak to jest zorganizowane przez biuro, które polecasz?

Lawendaa dołączył
27.07.2008

Lawendaa 20:33 | 17.09.2008

Jasne, ze nie da sie przygotowac na wszystko- sama dalam sie zaskoczyc wieloma rzeczami mimo tego, ze wydawalo mi sie, ze dobrze sie przygotowalam;) ale niestety nie zawsze bylo milo- i ja ze swojej strony radze raczej ludziom tam nie ufac i robic po swojemu niz ufac i dac sie naciagnac czy oszukac- wlasnie dlatego, ze kazdy ma swoj interes w tym zeby zrobic na Tobie interes- lepiej byc zbyt podejrzliwym niz naiwnym i zalowac-taka jest moja rada, bo takie byly moje doswiadczenia- ale wiadomo, ze kazdy zrobi jak zechce i zgodnie ze swoja intuicja :)
Co do pustyni Thar bylo bardzo milo- z biurem podrozy Ganesh Travel( biuro miesci sie w forcie w Jaisamlerze). Sama pustynia moze rozczarowac niektorych podroznikow, bo nie jest to pustynia jaka zwyklismy sobie wyobrazac- raczej step :) ale dotarlismy na noc na wydmy piaskowe- gdzie spedzilismy noc(bylo przepieknie !:)). Safari bylo bardzo fajnie zorganizowane- mimo przekonywan innych ludzi, miedzy innymi wlascicieli naszego hotelu, ze jest to safari o standardzie bardzo podstawowym, ze wezma nas na wysypisko smieci, ze nie maja kocy etc. Koszt to 450 rupii za dzien( w naszym hotelu chcieli nas namowic na takie za 900rupii dziennie)- w tym 5 godzin dziennie na wielbladach i posilki. Pojechalismy grupa 8 osob plus "camel meni" - ktorzy byli przesympatyczni- wieczorami grali nam przy ognisku, byli kucharzami i przewodnikami :) - bardzo polecam :) Tylko po dwoch dniach nogi potwornie bola! Nie wyobrazam sobie dluzszego safari- moze byc bardzo ciezko .. :) Aha! I trzeba uwazac na cyganskich zaklinaczy wezy- zawsze sie gdzies pojawiaja w poblizu, a jak graja na swoich fujarkach moga przypelznac weze z okolicy.. takze lepiej ich unikac

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl