Forum dyskusyjne

Meksyk Jukatan pogoda w lutym snorkeling

kategoria podróże po świecie

kraj Meksyk

konstancja8 dołączył
11.09.2008

konstancja8 12:22 | 11.09.2008

Wybieram się do Meksyku w I połowie lutego (Jukatan). Czy jest tam wtedy odpowiednia pogoda na plażowanie i snorkeling? Obawiam się że może być trochę za zimno.

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:42 | 11.09.2008

od grudnia do kwietnia jest to najlepszy czas na Yucatan ale i jest to peak of the season a wiec ceny tez sa nie najlepsze :-))

konstancja8 dołączył
11.09.2008

konstancja8 08:14 | 12.09.2008

Dzięki za odezwanie się - wiem że to jest tam sezon (niestety), ale może ludzie jadą tam wtedy z innych powodów. Nurkować na rafie w piance można zawsze, oglądać zabydki nawet lepiej gdy jest chłodniej. My jedziemy zimą do Teksasu w USA, i niejako "przy okazjii" chcemy pojechać do Meksyku. Będziemy mieli jakieś 7-10 dni. Mąż marzy o zabytkach Majów, dzieci o snorkelingu z kolorowymi rybkami. TYLKO NIE WIEM, czy nie będzie za zimno na kąpiele i czy wobec tego warto planować dłuższy pobyt na plażach.

A propos - moż ktoś poleci mi jakiś sprawdzony hotel na wybrzeżu. Trochę tańszy (nie musi byc najtańszy, hostele raczej nie) i względnie nieduży. Przerażają mnie wielkie hotelowce dla amerykańskich tyrystów. W Europie zawsze ich unikam, ale w Meksyku trochę się boję niesprawdzonych miejsc. A szkoda mi czasu na poszukiwania na miejscu.

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:48 | 13.09.2008

ohhh a gdzie dokladniej do Texasu ? jak chcecie sie poryszac po Yucatan ?czy siedzicie w jednym miejscu Cancun or Playa ? bo w sumie najmniej uczeszczane przez stonke piramidy sa na poludniu przy granicy z Belize ale to juz trzeba miec samochod ktory i tak sie przyda np do zwiedzenia Chichenitza bo stonke z Cancun zwoza o 11AM a wiec samochodem warto sie kopnac tak zeby o 8AM byc przy bramie i wteduy zwiedza sie to miejsce samotnie i trzeba pryskac jak najszybciej o 11AM bo zadepcza moje uulubione hotele tanie fajne i nad woda juz dawno pochlonely molchy resorts ale w dalszym ciagu mozna znalec jeszce male hotelki nad woda ale bardziej na poludnie Akumal Tulun i w malych dziurach w kierunku Belize

konstancja8 dołączył
11.09.2008

konstancja8 11:27 | 14.09.2008

Bedziemy w Houston (u rodzinki); ale szkoda płacić za bilety do Stanów po to tylko aby jeść rodzinne obiadki - zwykle robimy sobie jakis wypad "po okolicy". Tym razem padło na Meksyk - Jukatan. Chcemy polecieć samolotem, najprawdopodobniej do Cancun. Wypożyczyć samochód i objechać kilka miejsc dalej od wybrzeża - 3,4 może 5 dni. Mamy nadzieję, że jak zanocujemy w hotelu np. przy Chichenitza, to zdążymy obejrzeć piramidy rano zanim zjawi się główna fala i dalej w drogę. Narazie jesteśmy na etapie precyzowania planów. Potem jedziemy na wybrzeże - dzieci też mają swoje prawa. Co do miejsca jeszcze nie wybrałam - chętnie posłucham rad. Chyba raczej nie Cancun - bo mam klaustrofobię w tłumie. Podobno Playa Del Carmen Tulun, Acumal (lepiej blisko Cozumel, bo to też chcemy zwiedzić) jest spokojniej, może inne rady? Szukamy miejsca z ładnymi zatoczkami do snorkeling, żeby można było oglądać podwodne życie blisko brzegu - nie nurkujemy i jesteśmy raczej średnimi pływakami (nikt mi jeszcze nie odpowiedział - czy w lutym jest wystarczajaco ciepło?). Pewnie zwiedzimy jakiś park wodny i popływamy z delfinami. Szukam niedużego, niedrogiego, ale sympatycznego i czystego hotelu na plaży (dzieci :). Wiem że "przy plaży" i "niedrogi" jest sprzeczne, ale może jednak? Nie musi być najtańszy w okolicy, może być na uboczu.
Chętnie znalazłabym też jakieś miejsce, gdzie można popatrzeć na normalne meksykańskie życie - fajne miasteczko, wieś, targ gdzie sprzedają coś więcej niż chińskie pamiątki dla amerykanów. Ale nie wybieram się do puszczy, ten wyjazd to raczej rekonesans - jak nam się Meksyk spodoba, to może w przyszości ....

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:36 | 14.09.2008

uhhh to ja jestem bardziej na polnoc, w sumie to plan macie dobry samolotem do Cancun bo inna opcja to Cozumel ale to tylko dla nurasow. Cancun na pewno warto pominac tam nie ma nic poza tabunami moich pijanych ziomali :-)) Chociaz jest swietne miejsce nazywa sie Ilsa Holbox 2 godziny od Cancun na polnoc a pozniej na sama wyspe trzeba wzic prom odlludzie turystyczne totalne cisza spokoj zadupie cos pieknego a stamtad bardziej na zachod zalezy ile macie czasu warto zobaczyc Merida Campeche albo inna wersja prosto z Cancun piekna droga drzec na poludnie az po Belize jakies 6 godzin do Chetumal abok sa swietne ruiny Kuchunlich i Dzibancze gwarantuje ze bedzie tam sami turysci tam nie zgladaja a sa przepiekne i stad wracac do Cancun wybrzezem nie omonac Majahual samotna dziura dla nurasow tylko jedna piaszczysta droga przez srodek pare fajnych hotelkow i cisza spokoj zadnych criuse i rozwrzesc zczanej halastry a po drodze w kierunku Cancun jeszce mozna znalec przy plazach male spokojne hotele bez problemu. Co do snorkeling to nie za bardzo gdyz z tej strony Yucatan to przewaznie piaszczyste plaze a nie rafy a wiec bogactwo rybek skromne raczej Pelipe Carill Puerto :-)) mala dziura po drodze na polnoc sama essencja mexican rural town najlepsze tamales w calym Mexico tam wlasnie zaliczyle a turysta wzbudza senasacje W Cozumel nie ma co zwiedzac to jest miescina nurasow i resorts nurasy wyplywaja o 9 rano na rafy a przyplywaja promy z tysiacami pijanych turystow i atak na bary zloto zegarki i sklepy z pamiatkami na calych carabbean takie same o 5 PM przyplywaj nurasy wyplywaja "turysci" miasto pustoszej totalnie wszystko pozamykane lacznie z barami i sklepami ghost town troche dziwne wrazeni po to zeby sie ozywic gdzies okolo 10Pm kiedy miejscowi wychodza na ulice i dopiero cos mozna zjesc bo wczesniej wszystko pozamykane dziwne miasto a juz na pewno nic ciekawego dla dzieci

konstancja8 dołączył
11.09.2008

konstancja8 08:15 | 15.09.2008

Narazie przejrzałam w internecie Isla Holbox - to chyba raj jakiego szukamy! Dzięki! Zanlazłam nawet komentarz na jakiejś stronie amerykańskiej, gdzie ktoś się burzy, że wyspę poleciło jakieś czasopismo jako swietną - bo przestanie być świetna.
Cisza, małe hoteliki, fishing (mój mąż jest wędkarzem:), nawet spotkanie z rekinem wielorybim obiecują - CZY ONE TEŻ MAJA JAKIŚ SEZON? Co prawda nie bedzie najtaniej - ale chyba warto. Cyba zatrzymamy sie tam na mały odpoczynek.

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:43 | 15.09.2008

dobry wybor, trzeba dojechac do malej dziurki Chiquila tam zostawic samochod przy promie $ 3 na dzien i promen na wyspe, dzieci poszaleja tak radocha. Nie ma knajp specjalnie jest jedna dosyc droga na plazy w miescie ale sa drozsze hotele $ 90-120 per nighti one maja knajpy ze mozna cos zjesc walk in. Whale sharks watching najlepsze jakie kiedykolwiek widzialem. Nie mozna nurkowac ze sprzetem to jest park narodowy ale mozna snorkling niestety sezon na jest od polowy czerwca do konica lipca wtedy one buzuja za planktonem wynoszonym na sama powierzchnie. Trzeba uwazc zeby cie nie polknely :-)) bo paszcze maja jak przod autobusu. Widzielem niesamowite zjawisko plynela trojka dzieci obok mnie iten 10 metrowy gigant zatrzymal sie i bawil sie z nimi jak kot cos niesamowitego i miejscowi mowia ze to normalne i one lubia dzieci z jakichs powodow moze to matka natura. Tylko jakbyscie jechali do Chiqila nie mozna bracChichienItza highway z cancun bo nie ma zjazdu i wyladujecie w Valladolid a to juz za daleko. Podobna dziuruchna to na poludniu Majahual o ktorym pisalem wczesniej wpadnij na moje gallery na Pbase sa tam zdjecia z Ilsa Holbox i sharks i Excalak z poludnia .

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl