Forum dyskusyjne

bilet powrotny przy wjezdzie

kategoria podróże po świecie

Alekz dołączył
02.06.2008

Alekz 15:35 | 15.09.2008

Czy koniecznie trzeba posiadac bilet na powrot lub dalsza droge juz przy wjezdzie?

Pozdrawiam wszystkich.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:18 | 16.09.2008

W Tajsku byłam w maju i o ile nic się nie zmieniło jako obywatel Polski otrzymujesz przy wjeździe 14 dniowa wizę na podstawie biletu powrotnego, tudzież na dalsza drogę( co innego jeśli załatwiałeś wizę w ambasadzie).

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 13:31 | 17.09.2008

Jeśli masz wizę, to bilet jest niepotrzebny. Jeśli chcesz dostać na lotnisku 15-dniową wizę, musisz mieć bilet z datą wylotu w ciągu 15 dni. Zresztą bez biletu na powrót możesz wogóle nie zostac wpuszczony do samolotu do Bangkoku. Przy czym wystarczy komputerowy wydruk biletu. Nikt tego nie sprawdza, więc jeśli ktoś umie się posługiwać programami graficznymi, sam sobie może wydrukować taki "bilet". Musi tylko wyglądać wiarygodnie. To sprawdzone w 100%. Trzy dni temu wprowadziłem małe zamieszanie w liniach NORTHWEST. Leciałem z Honolulu do Bangkoku. W Honolulu tylko zapytano mnie czy mam bilet na wylot z Bangkoku. Powiedziałem, że wylatuję do Paryża dzień później, ale nie sprawdzili biletu. W Bangkoku przy wyjściu z samolotu czekała na mnie pracownica NORTHWEST z kartką z moim nazwiskiem. Kiedy zapytałem o co chodzi, powiedziała, że muszę zostać w strefie tranzytowej, bo nie mam wizy. Wyjaśniłem, że zaraz sobie kupię wizę i pojadę do miasta. W Tajlandii przepisy wizowe zmieniają się co jakiś czas. Teraz jest potrzebny bilet na wyjazd, a jeszcze 2 lata temu wymagali tylko pokazania karty wstępu do samolotu, którym się właśnie przyleciało. Bilet nikogo nie interesował.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:25 | 17.09.2008

a tak przepraszam na dni 15..za każdy dzień zwłoki zapłaciłam 500 bathów kary

Alekz dołączył
02.06.2008

Alekz 15:33 | 19.09.2008

Mam wize z ambasady.

Dzieki za odpowiedzi i Pozdrawiam.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 17:00 | 19.09.2008

Nie narzekaj, że zapłaciłaś. Powinniśmy się cieszyć, że wogóle możemy dostać wizę na granicy. Każdy ma wybór: albo 15-dniowa na granicy, albo dłuższa bez ograniczeń biletowych w ambasadzie. Pretensje możemy mieć jedynie do polskich władz, że nie wynegocjowały wjazdu bezwizowego. Cała Europa zachodnia nie potrzebuje wiz do Tajlandii.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 20:24 | 20.09.2008

na jakiej podstawie twierdzisz, że narzekam?

Alekz dołączył
02.06.2008

Alekz 12:03 | 22.09.2008

DZWONILEM DZISIAJ DO AMBASADY, INFO TAK JAK MOWILISCIE- REZERWACJA KONIECZNA PRZY WYRABIANIU WIZY NA MIEJSCY. W AMBASADZIE NIE POTRZEBNA.

POZDRAWIAM.

anag dołączył
14.04.2006

anag 07:53 | 29.09.2008

Wjezdzalam i wyjazdzalam z Tajlandii (czasem ladem, czasem lotem) po cztery (albo i piec) razy i nigdy nie mialam/nie musialam pokazywac biletu powrotnego. Mam w paszporcie wizy 15-dniowe z granicy i 30-dniowe z ambasady.
Setki tysiecy ludzi przemierzaja Azje Pld-Wsch (z Bangkokiem w samym centrum) w roznych kierunkach i bardzo czesto bez konkretnych planow - a tubylcy zyja z turystyki, wiec dlaczego mieliby utrudniac ludziom zycie? Zawsze mozesz powiedziec, ze wrocisz ladem do Polski (raz tak zrobilam:)
Rozczarowujacy jest tylko fakt, ze obywatele UE nie placa za wize i dostaja 30 dni na granicy. Nie rozumiem dlaczego Polacy wciaz musza placic i prosic sie o wize w ambasadzie jezeli chca spedzic w Tajlandii wiecej niz 2 tygodnie...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl