Forum dyskusyjne

Ceny w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 20:09 | 17.09.2008

Witam i pozdrawiam wszystkich, planuje odwiedzić ten wspaniały kraj i związku z tym mam pytanie dotyczące cen. Jak to wygląda, ile mnie kosztuje w Indiach wynajem pokoju w hotelu np:dwu gwiazdkowym? czy np: jaka jest średnia dzienna kwota przeżycia, oczywiście bez luksusów? dziękuje z góry za wszelki odzew i pomoc.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:12 | 17.09.2008

Jedzonko-
-obiadek wegetariański, ryż, warzywa na ciepło typu curry, masala,sos, woda mineralna 30-50 rupii,
-obiadek mięsny typu curry, kebab z ryżem 50-100 rupii
-obiadek na ulicy typu niewiadomoco ale ładnie pachnie i jest cholernie ostre od 10 rupii
-śniadanko typu masala dosa, idli, czaj lub kawka 20 rupii
-kilo bananów 15 rupii(targuj się, czasem liczą 1-2 rupie za banana)
-kilo mango 25 rupii
-litr mineralnej 10 rupii
-ciastka 5-10 rupii
-przysmaki z ulicy typu samosa, papryki w cieście, onion baji(cebula w ciescie), aloo baji(kulki ziemniaczane), pieczone banany w cieście od 3 rupii
-szwedzki stół(spotykałam tylko w Rajastanie)bardzo solidne dania obiadowe z owocami, deserem za 50 rupii.
Spanko
Z tym bywa bardzo rożnie, mój najdroższy, najgorszy nocleg miał miejsce w Bombaju, gdzie wylądowałam o 2 nad ranem i było mi wszystko jedno..więc zapłaciłam 1000 rupii a szczur nocą zjadł mi koc a rano okazało się, że wysypisko śmieci sięga do mojego balkonu !
W Rajastanie bez wysiłku spisz w bajkowych, malowanych wnętrzach haveli z łazienkami i ciepłą woda! za 100-150 rupii. Na Goa bambusowy domek wynajmujesz również za 150-200 rupii. Zasada numer jeden-zawsze się targuj..oni to lobią! Mów, że jesteś z Polski gdzie ludzie dużo pracują i cięzko i nie ma u nas dolarów, mów do nich ;mój przyjacielu dla dobrych ludzi przyzwoita cena! To działa.
Pociągi są bardzo tanie o ile podróżujesz sleeparami-najtańszaopcja z
> łóżkiem( i karaluchami, myszami, muzykami, żebrakami, transwestytami)ale ile
> przy tym frajdy i bratnich dusz!To są naprawdę grosze. A na krótkie
> dystanse(hehe jak takie w Indiach znaleźć)polecam drugaklasę..chyba, że
> już nie można do niej wejść;)
> Zakupy..no cóż tutaj bedziesz w raju. Polecam zakupy w Rajastanie itak
> wiekszośc biżuterii i ciuchów i rekodzieła pochodzi z tej ziemi.Możesz
> się ubrać od stóp do głów- powiedzmy buty skórzane, spodnie,koszula, body
> piercing;)za 500 rupii! A jak nie w Rajastanie to zawsze zostajeMain Bazaar w
> Delhi i cos dla twojej dziewczyny - bazar z olejkami w dzielnicymuzułmańskiej
> Nizzhamudin..nawet Chanel nie robi takich perfum, buteleczka 10 mlza 60 rupii!
> Co do wycieczek to za 3 dni na pustyni, wielbłądami z wyżywieniem iwoda i
> przewodnikiem, spanie na wydmach, gotowanie na ogniu, zwiedzaniewiosek cyganów
> pustyni zapłacilismy 1500 rupii od osoby.
> Pożyczenie motoru, motorynki, skutera to koszt od 100 rupii dziennie. Za rower
> płaciliśmy od 30 rupii za dobe. Za treking w Kodagu ze spaniem uplantatorów
> i jedzeniem płaciliśmy 600 rupii dziennie. Za tropienie dzikichsłoni w
> Kerali płacilismy z jedzeniem i spaniem 500 rupii dziennie. Zapływanie ze
> stadami delfinów płacilismy rybakom(za łódź, paliwo, rybaka) od 150rupii
> za godzine. Za kajak od 80 rupii za godzine...Za 1,5 godziny jogi ujakiegos
> mistrza od 100 rupii ale sa hotele, gdzie za darmo joga poranna nadachu.
> O kurcze trochę sie zagalopowałam. Wiem, że Taj Mahal to wydatek1000 rupii.
> Za kilometr riksza powinno byc nie wiecej niż 10-15 rupii-i takzawsze
> przepłacicie ale sie targujcie do upadłego a jak nie to"dziękuję
> znajdziemy kogos innego". To działa! Za taksówki można płacicw
> specjalnych budkach pre-paid na wiekszych dworcach i lotniskach-stała taryfa
> bez targowania i oszukiwania;)
> Golenie u fryzjera z masażem i olejkami na twarz( dla każdego pana
> obowiazkowe co musi zrobić w Indiach) od 30 rupii- mój facet sie odtego
> uzaleznił;)
> Malowanie henna dla kobiet od 40 rupii.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 21:16 | 17.09.2008

wyszło mi trochę chaotycznie ale to dlatego, że o cenach juz komus pisałam i wkleiłam kopie maila..co do dziennej stawki to wśród kompanów podróży byli tacy co za 300 euro cały miesiąc żyli i tacy, którzy dziennie na parę wydawali 30 euro i mieli wszystkiego w bród, pozdrawiam

Sebath dołączył
01.05.2008

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 12:14 | 08.10.2013

Potwierdzam. W Indiach jest bardzo duża inflacja i ceny z roku na rok rosną. W porównaniu z 2009r. gdy byłam pierwszy raz ceny produktów wzrosły 2-3 krotnie.

Jumptravel_pl dołączył
01.06.2013

Jumptravel_pl 13:06 | 10.10.2013

Zgadza się,jeżeli chodzi o ceny w Indiach,to faktycznie nie prezentują się pod tym względem najlepiej,sa bardzo wysokie,ale też zalezy gdzie i co kupujemy,czy wyjeżdżamy sami czy z biurem podróży.

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 09:04 | 14.10.2013

W porównaniu z Polską jest dość tanio raczej bym powiedziała :) Za cały miesiąc z przelotem, jedzeniem, noclegami, pociągami i autobusami, pamiątkami itd itp 3800 zł, to chyba nie dużo? Oczywiście wszystko we własnym zakresie i bez głodowania, wręcz przeciwnie :)

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 11:52 | 05.04.2016

Inflacja owszem mjest. Ale jak przeliczas ceny na USD, czy PLN, to są podobne. Jestem tu od 12 lat i cały czas 1 PLN = ok 17 INR.
Bardzo podrożały ostatnio wstępy do zabytków, powedziałbym wręcz przesadnie, czyniąc niektóre obiekty w Indiach znacznie drooższymi od nieporównalnie sławniejszych i ciekawszych obiektów w Europie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl