Forum dyskusyjne

jakie plaże polecacie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 19:13 | 24.09.2008

Witam i pozdrawiam wszystkich globtroterowiczów. W marcu planuje wycieczkę w okolice Radżastanu i chciałbym odbić w okolice stanu Gujarat nad morze. Mam pytanie o plaże w Indiach. Chciałbym wypocząć na jakiejś, najlepiej w nie daleko miast Surat, Bhavnagar. Czy był ktoś w tych okolicach i jak to w tym kraju wygląda? czy możecie jakąś miejscowość polecić? Dziękuje za pomoc.

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 20:37 | 29.09.2008

Ja sama w Gudżaracie nad morzem Arabskim nie byłam ale widziałam spory jego kawałek od Bombaju począwszy a w Kerali skończywszy. Najpiękniejszym odcinkiem był dla mnie Konkan Coast- na południe od Bombaju a na północ od Goa, czyli pomiędzy. Kilkadziesiąt kilometrów pustych, dzikich plaż, sporadyczne wioski rybackie, dżungla, zero turystów. Skupiska ludzi tylko w czasie targów rybnych, czy przy świątyni w Ganpatipule-poza tym plaża jest twoja. Generalnie Hindusi nie plażują tak jak my, wbiegają grupowo w ciuchach do wody i pluskają jak dzieci, na Goa przyjeżdżają nas sobie pooglądać, czasem graja w krykieta. Tam gdzie plaże graniczą z wioskami rybackimi można ich zobaczyć jak wybiegają z dżungli, biegną ku morzu, gdzie kucają by oddać wodzie produkty trawienia i tyle ich na plażach widać;) Wyjątkami są oczywiście miejsca turystyczne gdzie panują iście europejskie zwyczaje, czasem bez uszanowania obyczajowości tubylczej, niestety.

viscooz dołączył
29.09.2008

viscooz 20:42 | 29.09.2008

Witam,ja się podczepiam pod to pytanie:]Jade na początku lutego,trasa mniej więcej to Dehli-Jodhpur-Jaipur-Varanasi-Agra-Dheli.Mam 3 tygodnie ale bardzo chciałbym znaleźć na jakiejś plaży.O Goa moge chyba zapomnieć,chyba że samolotem.Może ktoś coś doradzi?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:57 | 29.09.2008

odwróc trasę.z delhi pojedz do varanasi,wracając agra,potem z delhi do jodhpuru i następnie jaipur(który jest moim zdaniem znaaacznie mniej ciekawy niż chociażby jaisalmer) i nastepnie w pociąg do Bagasry i dalej na Diu (ew inny dojazd na Diu)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl