Forum dyskusyjne

Pytanie do Admina

kategoria uwagi do forum i serwisu

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 01:21 | 08.10.2008

Przeglądałem właśnie listę "autorzy zdjęć - najwyższa średnia ocen" i zauważyłem, że ze średnią 4.53 jestem na 1. miejscu. Ale pod zdjęciami Atamanki jest średnia 4.56, czyli ona powinna być na 1. miejscu, a nie ma jej wcale. To jakiś błąd w programie, czy mój komputer szwankuje? I druga sprawa, która była tu już kiedyś poruszana. Czy będzie kiedyś wprowadzona opcja wyłączania oceny zdjęć użytkowników, którzy sobie nie życzą oceniania swoich zdjęć? Co jakiś czas wracają dyskusje na temat ocen, punktacji, zaniżania, klonów itp. Są osoby wrażliwe temat ocen i myślę, że to uzdrowiłoby trochę sytuację. Poza tym na pewno w ten sposób przybyłoby zdjęć w bazie globtrotera.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 02:31 | 08.10.2008

Jestem podobnego zdania i uwazam, ze osoby nie majace zadnych zdjec w swoich galeriach nie powinny miec prawa oceniania zdjec innych. Doskonalym tego przykladem jest uzytkownik "mnemosyne", ktoremu nawet nie mozna sie zrewanzowac ocena jego zdjec, gdyz zadnych on nie posiada.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 08:25 | 08.10.2008

Ja tez jestem za tym, aby osoby bez zdjęć nie miały prawa do oceny, jak również, wedłóg mnie, dobrym pomysłem byłoby zlikwidowanie ocen osób regulaminowo usunietych z Globtrotera.

McUch dołączył
07.03.2008

McUch 09:41 | 08.10.2008

Popieram powyższe wypowiedzi:)

dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 12:49 | 08.10.2008

Admin na tym zdjeciu powinna byc srednia dokładnie 4,0909091 a jest 3,99 .W tym momencie sprawa gyglada tak 3 osoby dły ocene 5, 6 osób dało note po 4 i 2 osoby wstawiły note 3. -> www.globtroter.pl/globbaza/photo.phtml?id=30174&ocena=5 

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:44 | 08.10.2008

juz od dluzszego czasu napominam i dopominam sie o opcje " punktacja wylaczona" a ty D.... to tylko jatrzy srodowisko i kreuje rozne kreatury a nawet zmusza ludziska do ciezkiej pracy jak historyczny juz chyba marekmarek# :-)) a to tak niewiele dla O. Admina wlaczyc wylaczenie i O. Admin przyoszczedzi na wysylaniu kolejnego przewodnika po Wegrzech :-))

JAN dołączył
08.10.2008

JAN 15:52 | 08.10.2008

biendarka:Twoje zachowanie/chec rewanzu za ocene/jest chyba tez nie do przyjecia...jestes dzieckiem czy jak??Od razu pobieglabys pod zdjecia tego uzytkownika i powstawiala jedynki,tak?Zastanow sie co piszesz

JAN dołączył
08.10.2008

JAN 15:54 | 08.10.2008

Jestem przeciw wykluczania z mozliwosci oceniania osob,ktore nie maja zdjec.Nie to jest problemem,tylko podwojne konta,z ktorych ktos wystawia niskie/innym/lub wysokie/sobie/ noty..

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 16:21 | 08.10.2008

Witam Pana Jana,
chcialabym uprzejmie poinformowac, ze jeszcze nikomu nie postawilam jedynki ani dwojki :) i nie mam takiego zamiaru :) Ja stawiam tylko 4 i 5 za zdjecia ktore mi sie podobaja :) Czasem 3, a zdjecia kiepskie zaslugujace na ocene 2 i 1 POMIJAM i w ogole nie oceniam, gdyz nie kazdy jest tu zawodowym fotografem lub zdolnym amatorem :) Czesto to zwykli podroznicy nie majacy nawet dobrych aparatow fotograficznych. Podczas calej dyskusji z uzytkownikiem AMKB i ciagnacej sie przez kilka dni klotni ani razu nie ocenilam mu zadnego z jego zdjec. Nie jest to moja kategoria. Fakt, postraszylam tego Pana emailami, ze to zrobie, ale i tak nie mialam zamiaru. Chcialam tylko, aby sie ode mnie odczepil lub przestal wypisywac czepliwe komentarze pod moimi zdjeciami. Czasami komentarze bola bardziej niz sama ocena. Zreszta w moich pierwszych dniach nie wiedzialam jeszcze o co tu chodzi i jakich zdjec nie umieszczac, bo nikt mnie nie uprzedzil. AMKB od razu mnie zaatakowal. Jestem tu od 9ciu dni, a w trzecim dniu mojego "pobytu" tutaj przywital mnie oto taki komentarz: " Ludzie, czy wyście poszaleli z tymi "kwiatuszkami, muszkami, motylkami, ważkami itp"????? Przecież to jest strona GLOBTROTERÓW a nie biologów/przyrodników latających po łąkach ze szkłem powiększającym. Enough!!!! Mamy wystarczająco dużo problemów z obrazkami (do tego nieostrymi) traktorów z winogronami, żeby jeszcze przebijać się przez te "muszki". Większość z nas ma ograniczoną ilość czasu na zajrzenie na tą stronę i spodziewają się raczej znaleźć coś co inspiryje do podróży niż do wizyty w ogrodzie botanicznym... Nie, to nie chodzi o to czy jest to zdjęcie dobre czy nie! Po prostu MOIM ZDANIEM jest nie na miejscu!" Czy tak sie wita nowo przybylych, Panie Janie? Prosze sobie wyobrazic moje zdziwienie i zdenerwowanie na widok tak "serdecznego" przyjecia. I co ja mialam sobie pomyslec? I nie mozna bylo zwrocic mi grzecznie uwagi? Czy nie uwaza Pan zachowania AMKB za troche niekulturalne? Za aroganckie i agresywne? Bo ja tak. I stad sie wziela cala dyskusja.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 16:30 | 08.10.2008

Uwazam ze komentarz AMKB zacytowany powyzej byl chamski i stad wrogosc do AMKB ze strony innych uzytkownikow. Gdybym chciala postawic AMKB jedynki od razu bym to zrobila nie ostrzegajac go nawet, ale mialam skryta nadzieje, ze sie odczepi po upomnieniu go i po grozeniu mu. A jak by sie Pan poczul na moim miejscu? Jakby Pan zareagowal po takim przywitaniu i ciagnacej sie przez kilka dni dyskusji? Prosze mi napisac.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 19:58 | 08.10.2008

Drogi Janie, widze, ze nic juz nie piszesz, albo z tchorzostwa albo z braku argumentow. Jestem bardzo ciekawa czyim klonem jestes :) Bo to przeciez Twoje drugie konto pod pseudonimem JAN, sam to napisales. Zwracam sie natomiast do ADMINa z prosba, aby zrobil cos z uzytkownikami, ktorzy nie umieszczaja tu zadnych zdjec, a tylko zanizaja oceny innym. Tak sie stalo w przypadku Marka.Kosa i jego super fotki gejzera, ktorej srednia zostala obnizona przez "Mnemosyne".Uzytkownik ten nic soba nie reprezentuje - nie dodal on bowiem zadnych zdjec, tak samo jak uzytkownik "Cimek", ktory ocenil tylko 2 zdjecia ocenami wlasnie na 2. Nie jestem za eliminowanowaniem takich osob kompletnie, gdyz moze korzystaja one z forum itp. lecz jestem za odebraniem im prawa do oceny zdjec innych. Uwazam, ze osoby, ktore niczego soba nie repezentuja w tym portalu nie powinny brac udzialu w ocenianiu zdjec innych i jak do tej pory widac takie osoba sa tu tylko by od czasu do czasu komus zanizyc ocene dobrego zdjecia i najprawdopodobnie sa to "klony" innych osob. Bylo by dobrze, gdyby ADMIN zechcial zrobic tu porzadek, bo jak na razie ADMINowi nie chce sie nawet zabrac glosu w tej dyskusji :)

usunięty/nieznany 20:07 | 08.10.2008

obserwuje ten portal od jakis 2 lat i regularnie wraca temat ocen, klonow, etc... ale pociesze ze ataki sa obecnie lagodniesze, za to wyraznie wzrosla liczba motylkow ( i przede wszystkim grzybkow i slimakow - moje "ulubione" kategorie podroznicze). Biendarce zycze cierpliwosci.... choc ostatnia wojenka jej wojenka rozruszala troche strone :) pozdr dla "dziadkow" portalowych

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:04 | 08.10.2008

Witam

1) dzieki za zgloszenie bledu. We wrzesniu pracowalismy nad optymalizacja zapisu danych do bazy, bo serwis zacza bardzo wolno dzialac i Hostingodawca nam pogrozil palcem. Udalo sie ale byc moze mamy gdzies bledy wiez zglaszajcie kazde takie odstepstwo.

2) Tak temat wraca, ale sa za rowno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rozwiazania. Mamy obawy ze jak nie bedzie ocen to bedzie jeszcze wiecej "radosnej tworczosci". Nie chcemy, aby globtroter byl "indywidualnym bankiem zdjec", ale "globalnym bankiem dobrych zdjec".
Przyklad jesli ktos jedzie do Bombaju to Globtroter ma go "zainspirowac" do wyjazdu i umozliwic obejrzenie naprawde 10 najlepszych zdjec, a nie 1000, ktore nie dadza mu "wrazenia tego miejsca". Czasami jedno zdjecie potrafi wyrazic wiecej niz kilkadziesiat slabych.

pozdrawiam

GlobAdmin

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:27 | 08.10.2008

...czyli klony beda sie pojawiac i ich dzialalnosc podoba sie ADMINowi, dlatego tez nie zamierza ON z tym nic zrobic - FINE! Jeszcze jedna rzecz. Mam pomysl. Jest tu wiele ludzi, ktorych draznia zdjecia macro (kwiatkow, owadow, malych zwierzatek itd), jednak dla wielu podroznikow maja one znaczenie, by wiedziec gdzie dane stworzenie czy kwiatek mozna znalezc.... Czy nie moznaby stworzyc osobnej kategorii (katalogu) dla podroznikow, ktorzy tylko po to jezdza po swiecie, w poszukiwaniu najciekawszych zwierzatek czy kwiatkow? przybywa ich tutaj (i podroznikow "biologow", i kwiatkow), dlatego dobrze by bylo znalezc jakies rozwiazanie, inaczej wszystko pojdzie do jednego "wora" = katalogu "przyroda"...

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 21:22 | 08.10.2008

biendarka, groźby to rzeczywiście świetny sposób argumentacji, gratuluję kultury i pomysłowości. Choc teraz pewnie i ja dostenę "groźne" maile :)

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:29 | 08.10.2008

Belzebub:
Haha, ja do Ciebie nic nie mam, wiec dlaczego mialabym Ci grozic? :) Ja sie przyczepilam tylko jednej osoby, ktora chamsko mnie tu przywitala i tyle :) Do wszystkich innych mam normalny stosunek. Pozdrawiam :)

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:38 | 08.10.2008

Belzebub:
Oto moja "grozba", ktora wyslalam AMKB na maila (tu smieję sie do łez! :D )

"... zaczyna mnie powoli irytowac Panska obecnosc w galerii moich zdjec.
Panskie komentarze, dobre, czy zle, dzialaja mi na nerwy.
Juz samo widzenie panskiego nickname'a sprawia ze caly czas mam ochote wejsc w pana zdjecia i narobic tam troche balaganu.
Prosze mi nie komentowac ani nie oceniac wiecej moich zdjec.
Radze po dobroci.
Nie chce juz wiecej widziec Pana komentarzy u siebie w portalu.
Jesli jednak Pan nadal bedzie to robil zrobie tam z Pana posmiewisko i z
Pana zdjec takze.
Niech no tylko zobacze jeszcze jakis Pana
komentarz.......................... "

No naprawde to groznie zabrzmialo hahaha
gdybym ja dostala takiego maila to bym z politowaniem pokiwala glowka... na mysl o osobie, ktora to wyslala.
Rozumiem grozby typu "zabije Pana" hahah, ale takie cos!? To przeciez smiechu warte :)) zwlaszcza, ze tylko sobie "poszczekalam" w tym mailu, a i tak nic nie zrobilam odnosnie jedynek itd. :D

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 21:38 | 08.10.2008

Boję sie tylko, co będzie jeśli pan AMKB nie zaprzestanie swoich komentarzy wobec Ciebie, w jaki inny sposób będziesz chciała go UCISZYĆ (Twoje słowo).

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:41 | 08.10.2008

zaprzestanie czy nie, troche obuchem dostal , przejal sie i o to chodzilo. A reszta mnie juz nie obchodzi :) Teraz moze bedzie bardziej kulturalny, bo uwage zwrocilam mu nie tylko ja.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 21:54 | 08.10.2008

a czy Ty byłaś kulturalna....? (pytanie raczej retoryczne)

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 22:00 | 08.10.2008

Oczywiscie, ze bylam niekulturalna w stosunku do niego. Zarejestrowalam sie, zaczelam dodawac zdjecia i po w 3cim dniu (a jestem 9) zostalam zaatakowala przez AMKB chamskim komentarzem, wiec to naturalna kolej rzeczy, ze odpowiedzialam w ten sam sposob, bo bylam zbulwersowana takim przywitaniem mnie tutaj! Zreszta po tak aroganckim komentarzu jaki mi zostawil nie sposob udzielic przemyslanej odpowiedzi, zwlaszcza gdy jest sie czlowiek porywczym... a reszta potoczyla sie juz sama.

McUch dołączył
07.03.2008

McUch 22:50 | 08.10.2008

ehh.. nowi ludzie nowe wojny(cytat z czasow kiedy ok. rok temu odwiedzilem po raz pierwszy G). Ciagle aktualne!Samo życie.

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 23:42 | 08.10.2008

Pani biendarka, gdybym dostała takiego maila - "lekko" bym się zdenerwowała, mail nie był miły i nie folgujący odczuć - to moje zdanie. Dajcie sobie spokój.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 00:24 | 09.10.2008

noo.. ja akurat popieram biendarkę, sama zareagowałam zbulwersowaniem gdy przeczytałam tekst AMKB, co to za wypowiadanie sie w imieniu niby-wszystkich? widać było po ocenach, że zdjecie budzi zainteresowanie użytkowników. Jesli Pan AMKB takich zdjeć nie lubi, może je pomijac, niekoniecznie trzeba od razu zawężać pojęcie "globtroter" do osoby podróżującej boso przez świat i najlepiej żeby to były dzikie góry i wsie nie odkryte przez cywilizację. Podróżować można różnie i w różnym celu. Napewno "dział hotelarsko-zoorganizoawany" jest tu mniej mile widziany, ale biologiczno -przyrodniczy...? nie rozumiem, czemu by go tu nie miało być. Nie spodobał mi się sposób wyrażania się AMKB, więc dodałam komentarz-srzeciw pod tym zdjęciem, za co zostałam kulturalnie nazwana przez kulturalnego Starszego Pana AMKB "panienką", jak to kulturalni starsi panowie mają w zwyczaju- najlepiej kogoś obrazić, jak się nie ma argumentów. Także u mnie ten Starszy Pan ma tez żółtą kartkę. Uważam, ze nie umiał sie zachowac kulturalnie i z szacunkiem wobec innych użytkowników portalu. Swoją opinie można wyrazic w różny sposób np. tak jak on "ludzie czy wyście poszaleli...itp..." pod cudzym zdjęciem, albo np. otworzyć wątek na forum ze swoją OGÓLNĄ opinią pod dyskusję innych użytkowników, bez żadnych osobistych przytyczek do nikogo. AMKB wg mnie ma braki z kultury pomimo swojego ponoć poważnego wieku i nie go usprawiedliwia go metryka, ani podróże jakie odbył...
osobiście wolę tzw. "towarzystwo wzajemnej adoracji" czyli wg mnie grupę wzajemnego wsparcia i wymiany różnych informacji niż "grupę wzajemnej agresji".

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 01:45 | 09.10.2008

Emancypantko:
Spor miedzy mna a AMKB juz dawno sie zakonczyl, takie przynajmniej odnosze wrazenie. Zostal on tylko odgrzebany powyzej przez szanownego pana Jana, ktory ma tu 2 konta i ciagle sie zastanawiam czyim jest klonem ;). Nie wymieniam sie z AMKB zadnymi komentarzami, ani niczym juz, generalnie. AMKB nadal zaniza mi oceny na zdjeciach, ale na to mozna przymknac oko, gdyz nie zostawia tam juz swoich, zawsze budzacych spory(!!!), komentarzy. Zaczynam pojmowac o co Mu chodzilo, dodalam 10 wazek, a On wybuchl u mnie pod zdjeciem "czy wyscie ludzie powariowali??!?!?!po co tyle, muszek i kwiatkow????!!!", zrozumialam, ze wyzyl sie na mnie takze za inne osoby, ktore dodawaly podobne zdjecia. Pech chcial, ze to byl moj 3ci dzien na Globtroterze i wpadlam w furie! Bylam tu nowa (nadal jestem), skad moglam wiedziec o co w tym wszystkich chodzilo??? Zachowalam sie tak samo niekulturalnie wobec niego jak On wobec mnie, a pozniej wszystko juz bylo jak gra w ping ponga, jeden komentarz od Niego, jeden ode mnie i tak w kolko, az w koncu napisalam do Niego 2 nieladne emaile... Nie uwazam tego za blad. Owszem, przyznaje ze nizej spasc nie moglam, jesli chodzi o poziom komunikowania sie z Nim, ale przynajmniej pomoglo. Teraz jest wzgledny spokoj i mam nadzieje, ze tak zostanie... Z niektorymi trzeba rozmawiac w ich jezyku, by dobrze pojeli o co chodzi. Z prostakami po "prostacku", z inteligentnymi - inteligentnie, z obytymi - kulturalnie, z przyjaznymi - serdecznie :) Kazda znajomosc zalezy od "pierwszego kontaktu", wazne wiec, aby poczatek znajomosci byl pozytywny. Wazne dla mnie!! Dla AMKB nie mialo to zadnego znaczenia, gdyz on jest tu po to tylko, by zanizac oceny innym. 90 procent ocen, ktore wystawil Tintinowi to "dwojki" i "trojki", rozumiem wiec nieprzyjazne nastawienie Tintina do AMKB, ktory zanizyl mu ocene PRAWIE wszystkich fotek. AMKB potraktowal "z góry" takze Marianne... Emancypantko, moze Ty nie mialas zadnych "problemow" z AMKB, dlatego tak trudno Ci pojac niechec niektorych do tego Pana, a moze jestes osoba bardzo, ale to bardzo tolerancyjna i nawet najgorsze ataki pod swoim adresem jestes w stanie przelknac i przemilczec... :) Jesli jendak z czyms takim sie nie spotkalas to rozumiem Twoje niezrozumienie calej tej sprawy... Wierz mi Emancypantko, ja jestem przyjaznie nastawiona do kazdego i gdyby AMKB napisal cos w stylu "witamy w globtroter, chcialbym Cie tylko poinformowac, ze zdjecia takie a takie troche tu nie pasuja, bo to i tamto" ... to wszystko potoczyloby sie inaczej, zapewniam Cie Emancypantko :) A On zamiast tego zaczal awanture pod jednym z moich zdjec, a potem dolewal dzien w dzien oleju do ogniska.......Wiec prosze sie nie dziwic, ze stracilam cierpliwosc! :) Nie tak powinni postepowac ludzie w takich serwisach... Tu moze sie przylaczyc kazdy (nawet 2 razy!!:D z tego co zauwazylam) i kazdy powinien zachowac zdrowy rozsadek, przyjazne nastawienie i SZACUNEK dla drugiej osoby w swoich komentarzach czy uwagach do innych uzytkownikow. Niczym sobie nie zasluzylam na takie przyjecie jakie mi zgotowano, Emancypantko. Wystarczyloby byc troche grzeczniejszym na samym poczatku.... i nie byloby tu teraz zadnej dyskusji na ten temat, pozdrawiam.

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 06:03 | 09.10.2008

zgadzam sie z Biendarka, Marianna i jeszcze paroma innymi osobami...
gdyby nie chamski i gburowaty atak na jej zdjecia makro, nie bylo by dzisiaj sprawy... no i te apele o zwrocenie forum prawdziwym globtroterom tez nie pozwalaly raczej zakonczyc calej sprawy szybko i delikatnie...
mam tylko nadzieje, ze ktos kto jest tak wymagajacy wobec zdjec innych sam pokaze cos ciekawego...
pozdrawiam

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 06:01 | 09.10.2008

Muszę przyznać z nieukrywanym wstydem, że nie zwróciłem uwagi kim jesteś kiedy zamieściłem swoją uwagę. Ja sam byłem na tym forum od miesiąca i loga, które tu są używane nic mi nie mówiły, więc nie wiedziałem, że jesteś tutaj od kilku dni. Rzeczywiście był to błąd z mojej strony. Przepraszam publicznie - powinienem wybrać inne zdjęcie. Niestety LEPSZEGO nie było! Wyjaśniłem to w moim komentarzu do tego zdjęcia - cytuję:
"Jeszcze jedno. Do tej dyskusji, którą zamieniliście na pyskówkę specjalnie wybrałem 2 dobre zdjęcia po to aby utrzymały się możliwie długo na tym forum w czołówce, aby możliwie jak najwięcej GLOBTROTEROW mogło to przeczytać. To zdjęcie jest bardzo ładne, tylko, że takie zdjęcia powinny się tu pokazywać OKAZJONALNIE a nie całymi seriami. Ich miejsce jest na forum przyrodniczym a nie GLOBTROTERÓW (Strzyżone!):-)". W kilku innych miejscach podkreślałem, że robisz dobre zdjęcia. Na tym forum 5 dostało ode mnie tylko kilka osób i Ty jesteś jedną z nich. Pewna jesteś, że Cię krzywdziłem, czy po prostu mnie osądzasz wg siebie?
Nie uważasz za błąd swoich tekstów w typie: "Moze przechodzisz meska menopauze hahaha :)))) Ja nic do Czarnych nie mam, nawet moj maz jest czarny, ale Twoje fotografie sa dla mnie monotonne i przygnebiajace, nie lubie patrzec na ludzka biede."
lub:
"Po trzecie: nie jestes wlascicielem portalu, by sie w nim rzadzic czy panoszyc jak jakis administrator!!! Jesli jeszcze raz zostawisz mi tego typu komentarze to obiecuje, ze zanize Ci ocene na kazdym Twoim zdjeciu z czarnuchami. Dam Ci same jedynki. Ludzie maja prawo wiedziec w jakim kraju sa ciekawe insekty i ja w dupie mam Twoja opinie."
Przepraszam Biendarko, ale te teksty (I wiele innych) pasują do przekupy na targu a nie do globtrotera czy fotografa!
I Ty i Tintin nie zauważyliście w moich rzekomo "obrażliwych" lub "chamskich" krytykach, PODSTAWOWEJ RÓŻŃICY:
Ja nie krytykowałem osób ale ich zdjęcia - impulsywnie, bo jestem impulsywny, ale nie ośmieliłem się wyciągać ich pochodzenie lub wiek (w sensie pejoratywnym), zainteresowania czy zamiłowania. Rzeczywiście, przyznałem się Tintinowi, że jestem dużo starszy, bo naiwnie myślałem, że kultura osobista zabroni mu zachowywać się do mnie po chamsku. Niestety pomyliłem się i ten Pan dał wyjątkowy popis braku kultury, który jest widoczny i oczywisty, dla wszystkich, którzy śledzą tę stronę.
Rozumiem, że wielu (obawiam się - znaczna większość) - nie śledzi dokładnie przebiegu dyskusji, więc przyjmuje powtarzane wszędzie wyśmiewające mnie stwierdzenia za prawdę. Wielu, zwłaszcza tych, którzy umieszczają tu zdjęcia znając poglądy TWA wiedzą, że też grozi im ostracyzm, więc milczą. Niektórzy, być może na wszelki wypadek zmieniają swoje logo? Raz jeszcze: Prawdy nie ustala się większością głosów!
Przy okazji - uważam za rozsądny pomysł Biendarki, aby wprowadzić po prostu osobną kategorię makro, która trochę załatwiłaby całą sprawę.
W dalszym ciągu uważam (i jak widzę admin przychyla się do mojego poglądu), że forum to jest zaśmiecane całymi seriami prawie identycznych fotografii (czasami dobrych - częściej złych), więc może należałoby ograniczyć ilość zdjęć do 5 dziennie? Na tym forum podobno jest 80,000 podróżników, ale aktywnych jest tylko kilkunastu - na prawdę nie rozumiecie dlaczego?
Sprawa ocen:
Przedstawiałem kilkakrotnie swoje zasady punktowania, które uważam za bardziej właściwe. Ja używam skali 5-punktowej i 5 daję bardzo rzadko a ocena 3 to dla mnie dobre zdjęcie. W ten sposób oceniając "krzywdzę" sprawiedliwie wszystkich. Wiem, że używacie tego faktu jako argumentu do poróżniania mnie z innymi użytkownikami, ale mam nadzieję, że mój system wyceniania przyjmie się tutaj szerzej.
Popieram zdanie Marka, że użytkownik miałby prawo wyłączyć możliwość oceniania swoich zdjęć. Proponowałbym, aby administracyjnie uniemożliwić zgłaszania więcej niż 1 zdjęcia do konkursu (Tak - jest to konkurs - czy chcecie czy nie). Nie jestem pewien, czy właściwym będzie aby oceniali te zdjęcia sobie nawzajem jego użytkownicy, może wręcz odwrotnie? - Wyłącznie Ci, którzy w konkursie nie startują?
Na zakończenie sprawa rzekomego skrzywdzenia Marka za jego zdjęcie oczka "Morning Glory" - wyjaśniam to raz jeszcze tutaj bo Marek wykazał znacznie więcej kultury i nie sądzę, że warto kontynuować tę dyskusję pod jego zdjęciem:
Oceniacie popularne, piękne zjawisko przyrodnicze a nie zdjęcie, których praktycznie jest tysiące z tego niektóre służą jako "desktop screen saver" Np. pierwsze z GOOGLE:
[ciach, nie obslugujemy takich dlugich linkow, GlobAdmin]

Na zakończenie dziękuję tym, którzy ośmielili się mieć inne zdanie niz usiłująca zagłuszyć wszystkich Biendarka.

Na tym mam nadzieję, że wszyscy zrozumiecie, że chciałbym całą sprawę zakończyć. Prosze o nie zaczepianie mnie a ja na pewno zrewanżuję się tym samym. W dyskusjach, o ile czas mi pozwoli udział brać będę i jak cała sprawa przyschnie to i zdjęcia z różnych stron świata też zamieszczę (Dziękuję M za zachętę).

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 07:43 | 09.10.2008

mam nadzieje, ze ta wypowiedzia pana AMKB konczymy cala sprawe...
przepraszam wszystkich, ktorzy poczuli sie zniesmaczeni, badz urazeni moimi komentarzami do calej sprawy, ale ja chyba bardziej niz pan AMKB jestem nader porywczy i troche za bardzo impulsywnie reaguje, kiedy ktos za bardzo sie "panoszy" i jest niezbyt mily...

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 11:38 | 09.10.2008

uf, no na reszcie koniec. obserwuje cała sprawę od początku i przyznam, ze zaczęlo robić się to męczące. a przecież ta stronka powinna słuzyc innym, przyjemnym celom, a nie kłotniom i pyskówkom. mam nadzieję ze wszystko ucichnie na dobre i przynajmniej na jakis dluuugi czas. niestety obawiam ze te spory mogły wystraszyć niektorych użytkownikow, zwłaszcza tych poczatkujących. a co do pana AMKB to widze nie brakuje mu kultury i nie stara sie podsycać sporów, a wrecz przeciwnie - obecnie je łagodzi, co mnie bardzo cieszy.
popieram pomysł z osobna kategorią makro. taka tematyka jest rowniez niesamowicie interesująca. nie tylko wspaniałe krajobrazy pokazują nam świat dookoła, także muszki, ślimaczki, kwiatuszki...to robia. najważniejsze by umiec wybrac najlepiej jedno swietne ujęcie, zamiast zamieszcac cala serię. jedno moze robic wrazenie, ale cala seria to juz czesto nudzi. to tyle. pozdrawiam wszystkich globtroterow i zycze zeby nie braklo wam nigdy pasji w tym co robicie

Mars_2000 dołączył
03.10.2008

Mars_2000 12:06 | 09.10.2008

Taaaaa....Nie ukrywam, że użytkownik kandp dokładnie wyraził moje obecne odczucia co tego portalu. Jestem tu nowy. I stwierdzam, że po tych paru pierwszych dniach korzystania z Globtrotera, kiedy to w pierwszej chwili byłem pozytywnie zaskoczony, to obecnie jestem wielce "zniesmaczony". Od tych kilku dni obserwuję w jaki sposób tenże portal jest "wykorzystywany" do swoistej "autopromocji" i jak praktycznie jego użyteczność ograniczona została do ostrej rywalizacji na fotki i punkty.
To całe "konkursowanie" zdjęć , z co miesięczną rywalizacją o palmę pierwszeństwa i przy okazji o przewodniki, wyrażanie przez jedne osoby publicznie antagonizmów wobec drugich i vice versa kompletnie nie służy promocji podróżowania. A chyba takie były założenia, czyż nie ?
Osobiście spodziewałbym się od takiego forum czegoś kompletnie innego jak np. publikacji zdjęć wyłącznie w napisanych i załączanych tutaj relacjach z odbytych podróży. Ewentualnie można by wrzucać "luźne" zdjęcia w ilościach iście śladowych (np. 1-2 dziennie) jeśli ktoś chciałby podzielić się wrażeniami z odbytej podróży bez dodatkowego rozpisywania się (bo np. tego nie lubi) w formie relacji, blogu itp...
Na dzień dzisiejszy to globtroter.pl przypomina mi NK.
Wciskane są zdjęcia "na siłę" byle więcej, byle więcej. Nie przeczę, jest też wiele zdjęć niezwykłych, zmuszających do myślenia, inspirujących do zobaczenia uwiecznionego miejsca/osób "na żywo", ale one niestety zaczynają tonąć zalane setkami "monotematycznych" fotek z rzadka różniących się kadrem czy kompozycją...
To tyle w tym temacie.
Może Admini wezmą ten głos (jak i parę innych) pod rozwagę i przemyślą szczytną ideę funkcjonowania portalu jako źródła wiedzy o podróżowaniu, a nie miejsca do prania brudów między paroma użytkownikami i odwiecznego rywalizowania ...
Pozdrawiam.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 13:33 | 09.10.2008

Drogi Marsie_2000,
Ja staralam sie nie "prac brudow" na forum publicznym, ktore zaczelo sie pod moimi zdjeciami, dlatego tez 2 z moich odpowiedzi zostaly wyslane na osobisty adres email AMKB. Nie potrzebowalam rozglosu i sie o niego nie prosilam, dlatego tez spodziewalam sie odpowiedzi w emailu od AMKB, ktory zamiast tego zacytowal moje emaile w dalszej dyskusji... co wywolalo jeszcze wieksza burze. Przylaczylam sie z nadzieja, ze poznam interesujacych ludzi, a nie po to, by sie tu awanturowac. Nie traktuje tego jak konkurs, jak wyzej napisal AMKB. Chce tylko podziwiac fotki i pomyslowosc w ich robieniu innych uzytkownikow, z nadzieja, ze czegos mnie naucza. Chcialabym, aby moje zdjecia byly oceniane obiektywnie, a nie przez zlosliwosc, bo wtedy nigdy nie bede wiedziala, czy sa dobre czy nie. Spor, ktory tu mial miejsce w ostatnim tygodniu na pewno nas wszystkich czegos nauczy i kazdy wyciagnie tu jakies wnioski. Proponuje jednak ADMINowi wykasowac wszystkie nieladne komentarze, gdzie to miala miejsce dyskusja miedzy mna, Tintinem a AMKB - pod moimi zdjeciami, aby nie odstraszac nowych uzytkownikow, oraz aby kazdy z nas mial nowy start. Biedny ADMIN znowu bedzie mial troche roboty ;)) Bez przerwy zmuszamy ADMINa do czytania jakichs "bzdur" ;) Pewnie trzyma sie teraz za glowe :)) i wzdycha i wzdycha "co poczac z takimi ludzmi" hahaha
AMKB, przeprosiny przyjete, ja rowniez przepraszam i mam nadzieje, ze zlosliwe komentarze nie beda mialy juz u nikogo miejsca.
Zauwazylam, ze tolerancja wobec innych (czy tez ignorowanie co niektorych zanizajacych oceny) przychodzi tu z czasem i gdybym byla tu juz z rok na pewno zignorowalabym atak AMKB... Jednak z "nowymi" tutaj bywa roznie, wiec nalezy pamietac o tym, by nikogo nie atakowac na sam poczatek, a wszystkie niskie oceny grzecznie wyjasnic. W ten sposob nowa osoba bedzie wiedziala jakie mniej wiecej zdjecia sa bardziej pożadane.
Jesli wszyscy mamy zyc teraz w zgodzie mysle, ze "apel" AMKB powinien zostac usuniety z forum, by nikt nie uznal go za aktualny, gdyz sprawa moze zostac ponownie rozgrzebana przez jakas nowa osobe.
Osobiscie jestem juz zmeczona cala ta dyskusja i chcialabym, aby ona sie zakonczyla definitywnie, oraz aby nikt juz nic wiecej nie dodawal. Stracilam o wiele za duzo mojego cennego czasu na tego typu dyskusje, pozdrawiam wszystkich, Dorota :)

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 13:44 | 09.10.2008

DO ADMINA:
Bede wdzieczna za usuniecie wszystkich komentarzy spod zdjec w mojej galerii, oto numery tych zdjec: 43334, 43104 oraz 43444, gdyz umozliwiloby to AMKB, Tintinowi, kilku innym uzytkownikom oraz mi nowy start, a takze nie odstraszalyby one nowych uzytkownikow, ani nie bulwersowalyby nikogo. Z gory dziekuje ADMINowi za zrobienie porzadku :)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 14:53 | 09.10.2008

WItam
Nie ingerujemy na takim poziomie w serwis aby moderowac komentarze i forum. Prosze usunac zdjecia i ponownie je dodac.

GlobAdmin

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 15:10 | 09.10.2008

Aaaaa... ok :) Tak to dziala! :)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 15:20 | 09.10.2008

Uwaga skierowana do wszystkich z portalu (nie kogoś konkretnie) jak i do Admina: Kochani, czy zauważyliście że największe i jedyne "afery" na tym forum koncentrują sie wokół galerii zdjęć, ocen, komentarzy, klonów itp. Obserwuję to od jakiegos czasu i czuje coraz większy niesmak. Być może to z nami jest coś nie tak a nie zasadami działania galerii. Nie umieszczam swoich zdjęc tylko i wyłacznie z tego powodu, a na portalu jestem juz od dawna. Może jeśli zignorujecie "złośliwców" i inne tego typu przypadki to nie otrzymają swojej zwykłej porcji "pyskówki" i po prostu porzucą ten portal zostawiając go ludziom którzy kochają podróże. Mój komentarz nie dotyczy nikogo w szczególności oraz sytuacji opisujących kwestie techniczne lub usprawnienia działania portalu. Pozdrawiam.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 16:02 | 09.10.2008

Tak, to prawda, ale moze ADMIN to lubi :) , bo wcale nie zamierza usunac zadnych pyskowek na forum, ani pod zdjeciami, mimo ze to ON ma tu "wladze" i jest w stanie to zrobic :) Byc moze wlasnie owe "pyskowki" napedzaja caly ten serwis i zachecaja do wiekszej aktywnosci, gdyz zaczyna mi sie wydawac, ze ADMIN lubi gdy cos sie dzieje :) Nie chce on by nastal spokoj, bo byloby tu nudno ;) I kto by wtedy tu sie przylaczal? Im wiecej pyskowek, tym glosniej o portalu i chyba ADMIN o tym wie... a tu chyba wlasnie chodzi o rozglos i wieksza popularnosc portalu :) Mi tam wsio ryba. Ja tylko chce miec spokoj pod swoimi zdjeciami :) Pozdrawiam.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 21:13 | 09.10.2008

Dorota, co Ty za głupoty opowiadasz. Że niby Wasze kłótnie mają zachęcić do brania udziału w forum? Proszę Cię......takie zachowania tylko i wyłącznie odstraszają innych, ilekroć powtarza sie sytuacja (kłótnie, wyzwiska itp.) tylekroć zastanawiam się czy w ogóle warto tu zaglądać. Bo po co wchodzić na portal podróżniczy i zamiast o podróżach, czytać jaki to tamten jest siaki, a tamta owaka. Daj spokój, takie sytuacje zdecydowanie zniechęcają i odstraszają nowoprzybyłych, jak i "stare wygi" też.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:54 | 09.10.2008

Globtroter jest miejscem demokratycznym, wszystkich uzytkownikow. Zadna demokracja nie jest doskonala nawet ta z bylej IV Rzeczypospolitej...
GlobAdmin ustala jej zasady w oparciu takze o wasze zdanie (najlepiej jak jest wiekszosciowe).
Reagujemy na lamanie regulaminu i zgloszenia uzytkownikow o wykroczeniach, nie na atmosfere, ktora Wy tworzycie.

pozdrawiam

GlobAdmin

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:47 | 09.10.2008

Belzebub:
Witam! Wiem, ze czytanie tych pyskowek jest nieprzyjemne, stad moja prosba o usuniecie ich. ADMIN poradzil mi, bym usunela swoje zdjecia z pyskowkami pod nimi i dodala je jeszcze raz. Tak tez zrobie :) Nie bede jednak miala wplywu na rozgrzebywanie sporu miedzy AMKB, Tintinem i mna jesli cos takiego nastapi. Dlatego poprosilam ADMINa, by usunal "apel o przywroceniu...." wlasnie po to, by nowych uzytkownikow nie zniechecac do portalu. Jesli jednak ADMIN nie moze tego zrobic i nie chce ingerowac w atmosfere w portalu to juz jest to Jego sprawa :) Moze ma wazniejsze rzeczy do roboty :) Mi obojetnie. Chce sie skupic na ogladaniu ciekawych fotek z Azji i Ameryki :) Pozdrowionka! :)

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 22:26 | 09.10.2008

I na tym może skończcie spory :).

Pozdrawiam

usunięty/nieznany 09:20 | 14.10.2008

W nawiązaniu do kwesti wyliczania sredniej - zrobilem porzadki ze zdjeciami, usunalem kilka, dodalem nowe ale srednia sie nie zmienila.
Czy program nie aktualizuje?

grzegorz77 (ban) dołączył
25.05.2007

grzegorz77 (ban) 18:11 | 14.10.2008

bo widzisz Mike, Admin po cichu za naszymi plecami wprowadzil nowa tzw funkcjonalnosc. Teraz jak wykasujesz zdjecie, to zdjecie znika, ale ocena zostaje! Przyglądam sie tej dyskusji i na pocztku nie wiedzialem o co chodzi ale teraz mi świta. Kilka wypowiedzi wyzej biendarka napisala: Byc moze wlasnie owe "pyskowki" napedzaja caly ten serwis i zachecaja do wiekszej aktywnosci, gdyz zaczyna mi sie wydawac, ze ADMIN lubi gdy cos sie dzieje :) Uznalem, ze to przesada, ale teraz wszystko zaczyna sie ukladac w calosc. Po nagonce na klikaczy, troche sie uspokoili, badają sie wzajemnie kto wykona pierwszy ruch, wzieli urlopy na finisz 31 pazdziernika, przygotowuja rodziny do pomocy i zapasowe myszki. Ruch w ineresie ustał i Admin musial cos wymyslic. Biendarka wyjasnila mechanizm oceniania "oko za oko, ząb za ząb", ty mi dasz 3 ja tobie też. Do tej pory jak komus zaniżono ocene mogl zdjecie skasowac i wstawic to samo jeszcze raz. Teraz tez moze to zrobic, ale zaniżona ocena zostaje i wplywa na srednią. W jaki sposob mozna dochodzic swoich praw? Tylko w jeden: zaniżając oceny innym. Wtedy nasza pozycja idzie w górę. Ale jesli ja zaczne zanizac innym, inni zaczna robic to samo. To generuje tak pożadany przez admina ruch w sieci i oczywiscie napływ kasy od reklamodawcow. Genialne perpetum mobile. Tylko gdzie w tym wszystkim jestesmy my globtroterzy?

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:05 | 14.10.2008

zalosne sie tutaj zrobilo to wszystko ta walka podsrywania kombinowania komentarze... bardzo zalosne widowisko BRUD jak to okresliby jeden i jedyny "czysty" tutaj i jest szansa ze zrobi "porzadek" dobranoc panstwu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:20 | 14.10.2008

No no, takiej histori to by Hitchcock nie wymyslil. Gratuluje pomyslowosci.

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:03 | 14.10.2008

Grzegorzu77,
Prosze sie nie kierowac moim ironicznym zartem, gdyz pisalam pol zartem pol serio ;) Jestem tu dopiero 15 dni (tak, tak! licze dni i chyba niedlugo zrezygnuje) - wiec coz taka osoba jak ja, ktora jest tu nowa moze wiedziec jak dzialaja tego typu portale??? Teraz wszystko bedzie na mnie.....

biendarka dołączył
30.09.2008

biendarka 21:34 | 14.10.2008

Grzegorzu 77,
i o co chodzi w tym: "Po nagonce na klikaczy, troche sie uspokoili, badają sie wzajemnie kto wykona pierwszy ruch, wzieli urlopy na finisz 31 pazdziernika, przygotowuja rodziny do pomocy i zapasowe myszki. "
Nie bardzo rozumiem, bo jak juz mowilam jestem tu nowa - niech mnie ktos oswieci!! Bylabym wdzieczna, gdybys moze odpowiedzial mi na maila, by tu nie ciagnac dyskusji, ale chyba mam prawo wiedziec co jest grane... w sumie kazdy nowy uzytkownik powinien wiedziec jaka tu polityka panuje... Ze tez nie mialam tu zadnych znajomych, ktorzy by mnie uprzedzili, ze tego nie wolno, tamtego nie wolno.... Czlowiek wchodzi w taki portal zupelnie nieswiadomy i bez przerwy czuje sie atakowany, bo wykorzystuje wszystkie dane mu funcje w portalu... Dodaje zdjecia, okazuje sie, ze sie tu nie nadaja(mimo ze wiele uzytkownikow takie zdjecia wczesniej dodalo), zostaje brutalnie skrytykowana na samym poczatku... Ogladam sobie zdjecia innych i oceniam same najlepsze, tez budze tym jakies nowe "spory"... Na forum "Pytanie do Admina 2" Ewe1977 napisala do mnie : "Tutaj globtroterem miesiąca może zostać ktos, kto nigdzie nie był, jak mu sie zmęczy ręka od klikania, to zawoła żone, żeby sobie troche poklikała. Apeluję do ewar, biendarki, seraph: spauzujcie troche i dajcie wygrać igebskiemu" Nie wolno mi bylo dodawac takich a takich zdjec, a teraz jeszcze nie wolno mi az tyle oceniac. No paranoja normalnie. Niedlugo nic tu nie bedzie mozna!!! Co bys nie zrobil to Cie skrytykuja, ze robisz czegos za duzo!!! Wychodzi na to, ze przylaczajac sie do Globtrotera nalezy dodawac tylko jedno zdjecie dziennie(!), by Cie w ogole nie zauwazono i nie zaczeto na Ciebie krzyczec, mozna tez raz w miesiacu ocenic jakies zdjecie(!), ale najlepiej robic to rzadko, z tego samego powodu. Najlepiej tez nie brac udzialu w zadnych dyskusjach, by nie byc "za bardzo" aktywnym... wiec po co jest ten portal? By sie przylaczyc i zagladac raz na miesiac czy zeby z niego korzystac?

grzegorz77 (ban) dołączył
25.05.2007

grzegorz77 (ban) 21:44 | 14.10.2008

Nie przejmuj sie biendarko. Admin na pewno cie nie zbanuje. Ja tez pisalem pol zartem a pol serio. Casami trzeba cos przejaskrawic zeby zwrocic uwage na problem. A problem na pewno jest bo ta sprawa ciagnie sie od miesiecy. Jak sie czegos nie rozumie to do glowy przychodza rozne wytlumaczenia. Na przyklad nie rozumiem jesli ktos ma tu tylko jedno zdjecie z oceną 4.82 to dlaczego obok jest informacja, ze srednia jego otrzymanych ocen to 4.15 ? ktos tu pisal, ze kogos niema na liscie a powinien byc, komus innemu błędnie obliczono srednią ocen. Dopoki nie bedziemy wiedzieli jak to wszystko dziala, będa rozne przypuszczenia i nieporozumienia. No bo zastanow sie, wystawisz jakies b. dobre zdjecie, jakis obrażony złośnik da ci niezaslużenie 1, ty zdjecie skasujesz, i obojetnie czy go wstawisz na nowo czy nie, to 1 dalej zostanie na twoim koncie. Bedziesz wtedy uważć, ze to w porzadku?

usunięty/nieznany 08:59 | 15.10.2008

Rzeczywiscie troche mnie zaskoczylo, ze mimo usuniecia zdjecia srednia sie nie zmiania. Nie zamierzalem na nowo ich tu wrzucac, uwazam po prostu ze skoro oceniono je jak oceniono to nie musza tu zasmiecac dalej. Aczkolwiek uwazam za krzywdzace to, ze srednia nie zmiania sie - tym bardziej ze mimo mojej prosby (po przekazaniu listy ewidentnych atakow klonow na moje fotki - stara historia) Admin nie usunal tych ocen. Wtedy jeszcze swobodnie mozna bylo dawac jedynki a "wojny klonow" szalaly w najlepsze. W tej sytaucji nie ma się już jak bronic.
Rozumiem, ze ruch na portalu to z założenia najważniejsza rzecz, ale nowe liczenie średniej bardzo mi się nie podoba. Pozdrowiania dla użytkowników

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:20 | 15.10.2008

WItam

Zdecydowalismy sie utrzymywac srednia nawet po usunieciu zdjecia. Na pierwszy rzut oka moze wydawac sie to kontrowersyjne. Ale zauwazcie ze dzieki temu bedzie mozna uniknac przynajmniej czesci zdjec slabej jakosci, bo wstawianie ich tylko dla punktow, a pozniej kasowanie bedzie oznaczala slaba jakosc konta. Stad juz tylko krok do powiazania Jakosci konta z innymi paramtrami, jak ocenaniem, czy punktacja. Takie rozwizanie w przyszlosci rozwiaze wiele obecnych naduzyc, ktore nam zglaszacie. Za co oczywiscie dziekujemy

pozdrawiam

GlobAdmin

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 21:22 | 15.10.2008

Akurat z tym się absulutnie nie zgadzam. Ten sposób wyliczania średniej zupełnie nie wpłynie na napływ zdjęć złej jakości. Ci, którzy przysyłają duże serie zdjęć nie liczą na wysokie oceny tylko na punkty, a poza tym jak ktoś skasuje zdjęcie, to punkty są i tak odejmowane. Jakość nadsyłanych zdjęć można podnieść tylko w jeden sposób: ograniczając ilość do 1-3 dziennie. Są portale fotograficzne, gdzie nowy użytkownik może zamieścić tylko 1 zdjęcie na 2 tygodnie. Dopiero jak jego zdjęcia zyskają uznanie może wysłać 3 zdjęcia na 2 tygodnie. A oceniać może dopiero jak będzie miał 10 zdjęć. Zyskuje na tym jakość portalu, a chętnych i tak nie brakuje. Tutaj oczywiście nie proponuję aż takich restrykcji, ale 10 zdjęć dziennie to za dużo. Nawet zawodowy fotograf nie byłby w stanie przysyłać takich ilości dobrych zdjęć. Nowy system wyliczania średniej tylko utrudni życie. Czy któryś z użytkowników skarżył się na stary system? Ja tutaj nie zauważyłem. Natomiast takie niezrozumiałe i nieprzemyślane zmiany prowokują do różnych interpretacij, jak grzegorza czy ewe.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 04:33 | 16.10.2008

Zgadzam się z Markiem absolutnie. Powinno sie wprowadzic znaczace ograniczenie nowych zdjeć (na pewno nie wiecej niz 5). Moze rzeczywiscie uzaleznic to od stażu i oceny zdjęc dotychczas wprowadzonych? Ograniczenie powinno byc dzienne i miesieczne. W dalszym ciagu uwazam, ze do konkursu nie powinno byc wystawianych wiecej niz jedno zdjecie, a reszte oceniac tylko tak - nie.

usunięty/nieznany 09:23 | 16.10.2008

Choć nie podoba mi się to rozwiązanie, to jeśli Admin już je przyjmuje to niech przynajmnej będzie konsekwentny i usunie oceny ewidentych klonów (liste przesłałem). Przy przyjętym rozwiązaniu przed klonami nie mamy już obrony, ich oceny wpłyną na średnią trwale. Ja nie jestem "klikaczem" i nie zależy mi na ilosci punktów (co pewnie jest moim minusem z pkt. widzenia ruchu na stronie) ale chcialbym by moja ocena wynikała z rzetelnych ocen obecnych to zdjęć.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl